Blbý a blbější

• USA Dumb & Dumber (více)

Lloyd Christmas pracuje jako šofér luxusní limuzíny, kterou se ve volných chvílích marně pokouší využít k okouzlování dívek. Jeho nerozlučný kamarád Harry Dunne řídí pro změnu auto psího kadeřnictví, upravené do podoby psí hlavy. Jejich poměrně poklidný život dozná dramatických změn, když oba přijdou o práci. Harry totiž přiveze na výstavu psy, upatlané od různých pamlsků, a Lloyd zase nabourá, okouzlen zákaznicí Mary Swansonovou. Situaci navíc zkomplikuje kufřík, který Mary nechala na letišti, a zamilovaný Lloyd ho sebere s odhodláním vrátit ho půvabné ženě, hned jak ji najde. Netuší, že uvnitř je výkupné, které měla zaplatit únoscům. Ti záhy zazvoní u jeho bytu, ale Lloyd a Harry je považují za úředníky, vymáhající splátky na plyn, a utečou před nimi oknem i s kufříkem. Když se jim nepodaří sehnat práci, rozhodnou se vydat za Mary do Aspenu. Přestože jsou jim únosci v patách, Harry a Lloyd to ve své prostomyslnosti nepostřehnou a vůbec jim nedojde, že jim někdo usiluje o život. (TV Nova)

Jurop014

Nedávno tento film dávali v TV a já si vzpomněl na svoje dětská léta, kdy jsem tuto komedii miloval a stále miluji. Jim Carrey a jeho grimasy... Výborný výkon! Celkově tato komedie baví po celou dobu sledování a chytáte neuvěřitelné záchvaty smíchu. Nejlepší scéna z mého pohledu je, když naberou stopaře a předvádí své šílené kousky. Dávám 5* ()

Ladunkaaa

To je tak blbý až je to dobrý... Teď když to dávali v TV tak mi to připomnělo časy před (týjo už..) cca 20 lety, kdy sme se tomuto filmu chlámaly se ségrou jak malý jardíci. Jim je v tomto filmu TOP MIMIK BOY! To co tam předvádí je opravdu vrchol, ze kterýho ho ještě nikdo nesesadil. Ale jde to vidět na hodnocení - který si ten film právem zasloužil :) ()

LencaN

Nevím, mně to zas až tak nesedlo. Objevilo se pár dobrých vtípků, několik scén, kdy jsem si říkala "proboha, to je ujetý" a jinak většinou myšlenky na to, jak moc stupidní to je. Fekální humor je v pohodě, ale většinou prostě ze sebe dělali trotly. Ne blbce, ale vyloženě idioty a vtipné to nebylo. Myslela jsem, že mě tento celkem už kultovní počin víc zasáhne. ()

PeteBuck

Pred 30 rokmi by som dal plný počet, ale akosi to vyšumelo. Je to stále slušná jazda, more parádnych vtípkov a Carrey s Danielsom sú fakt dobrá dvojka. Videl som to v anglickom originále a bolo tam pekných pár záberov naviac, ale nečudujem sa, že boli vystrihnuté a pridaním tých vystrihnutých scén tomu blurayu skôr uškodili. Český dabing sa celkovo vydaril a nečudujem sa, že to bol hit. Bláznivá story a blbcoch, ktorí idú vrátiť kufor ženskej, do ktorej sa jeden z nich zamiluje a náhodou prekazia únos, je úplne uletená hovadina plná gagov, ktorá je síce občas cez čiaru, ale dá sa. Aj po rokoch je to stále zábavná somarina, na ktorú sa dá pozerať. ()

PTuranyi

Klasická komédia s pitvorením Jima Carreyho. Našťastie je tu množstvo situačných gagov, ktoré sa zaobídu aj bez neho. Príbeh a scenár dýchajú 90. rokmi. Jednoduchá schéma s únosom a omylom s kufríkom, ktorá rozbehne sériu bláznivých nehôd, ktorým samozrejme hlavní hrdinovia veľkou mierou pomáhajú svojou hlúposťou. ()

F2003F

Dnes musím jednu ubrať. Ďalší plný iba kvôli Carreymu je fakt scestne otravné. On sám potenciálne, aj tvorcovskou dôverou, má šancu film udržať nad vodou a aj sa tak deje lenže po miliónty raz to pôsobí únavne. Tento film som vždy miloval, poznám ho kompletne celý naspamäť, ale asi som sa k nemu radšej nemal vracať a nechať si v hlave zaslepený pohľad ako najvtipnejšej komédie. Scény bez Jima nie sú ono a scény s ním sú fajn len pre jeho mimiku a reč tela. Hlášky samotné sa nezdajú ani byť poriadne napísané, je vidieť, že tie najlepšie boli improvizované (Mesiac). Zostarnutá klasika žánru, ktorá je viac uletená než vtipná. Navyše celý záverečný krimi obrat znie v rámci nesúcej sa atmosféry totálne trápne nelogický. Daniels sa síce dostal do úlohy na telo, zároveň do jedinej výraznejšej v kariére, ale výzorovo začne rýchlo prekážať napriek vytrvalo prehnanej mimickej záťaži. Vo svojej úlohe postráda charizmu akou oplýva jeho výrazne komický kolega a preto by mal mať menší priestor alebo byť postavou vytvárajúcou menší kontrast medzi absurdnosťou ich zmýšlania. Časti lyžovačka alebo záchod sú vrcholný trapas, zatiaľ čo Lloyd je famózny aj keď len vzadu rozmazane postáva. ()

Satine

Dva totalni magori majici silenou kliku, kterou ale diky svoji blbosti naprosto zazdi. Je to tak blby, az je to vtipny. ()

ostre_pero

Kultový film. Kultové hlášky. Životná úloha Jimma Carreyho, ale aj Jeffa Danielsa. Každý záber, každé slovo tu má svoj význam. Od začiatku až do konca skvelá zábava. Neomrzí ani po 10 videniach. ()

Jarosh66

Jim Carrey alias mistr xichtů a grymas v plné parádě. Tomu se prostě nejde nesmát a celé to působí velice vtipně a vždy potěší. Jedna z mála komedií pro mne, u kterých se prostě směji, i když vím co bude a jak bude. ()

Jartian

Poprvé jsem film viděl v kině chvíli po premiéře a málem jsem se jako většina v sále poch..l smíchy. Po letech se mi do ruky dostal znovu, už to taková legrace nebyla nicméně vzpomínky jsou velice silné. za 4 i kdyby si měli filmový kritici v hrobě obracet ()

Carrey a Daniels opět za blbce?

Carrey a Daniels opět za blbce?

29.10.2011

Jim Carrey ví, že návrat do čela komerčního žebříčku mu už zajistí jen pokračování některého z velkých hitů z 90. let. Blbý a blbější s rozpočtem 16 milionů dolarů vydělal celosvětově 250 milionů.… (více)

Kašpaři Carrey, Penn a Del Toro

Kašpaři Carrey, Penn a Del Toro

26.03.2009

U některých projektů člověk jenom nechápavě zírá a ptá se, jak k spojení takových jmen vůbec mohlo dojít. Stručně: Farrellyovic bráchové připravují pro studio MGM další ze svých potrhlých komedií, v… (více)

Další remake od Farrellyů

Další remake od Farrellyů

25.04.2006

Svatý muž versus flákač

Svatý muž versus flákač

17.04.2006

Jeden z dvojice ukázkových hlupáků v trháku Blbý a blbější, Jeff Daniels, doplní zkušenou Diane Keaton a mladíka Jona Hedera v hereckém obsazení bláznivé komedie MAMAS BOY. Režie se ujme Tim Hamilton… (více)