Blbý a blbější

• USA Dumb & Dumber (více)

Lloyd Christmas pracuje jako šofér luxusní limuzíny, kterou se ve volných chvílích marně pokouší využít k okouzlování dívek. Jeho nerozlučný kamarád Harry Dunne řídí pro změnu auto psího kadeřnictví, upravené do podoby psí hlavy. Jejich poměrně poklidný život dozná dramatických změn, když oba přijdou o práci. Harry totiž přiveze na výstavu psy, upatlané od různých pamlsků, a Lloyd zase nabourá, okouzlen zákaznicí Mary Swansonovou. Situaci navíc zkomplikuje kufřík, který Mary nechala na letišti, a zamilovaný Lloyd ho sebere s odhodláním vrátit ho půvabné ženě, hned jak ji najde. Netuší, že uvnitř je výkupné, které měla zaplatit únoscům. Ti záhy zazvoní u jeho bytu, ale Lloyd a Harry je považují za úředníky, vymáhající splátky na plyn, a utečou před nimi oknem i s kufříkem. Když se jim nepodaří sehnat práci, rozhodnou se vydat za Mary do Aspenu. Přestože jsou jim únosci v patách, Harry a Lloyd to ve své prostomyslnosti nepostřehnou a vůbec jim nedojde, že jim někdo usiluje o život. (TV Nova)

Brano

Blbé, ale stále vtipné. Herci sú výborný a tento film radím ako Carreyho najlepšiu komédiu. Veľmi veľa nezabudnuteľných gagov a hlášok. [Harry]: "Sú tam dvaja a jeden má pištoľ [Loyd]: Ty si nezaplatil za plyn?" Na terajšie pomery nadpriemerná a bláznivá komédia, ktorá pobaví. Na kvalite filmu pridal slovenský dabing, ktorý sa mi opäť páčil viac ako český, alebo originálne znenie. ()

marek29

Film tak mocnej a vtipnej jak jen komedie s Jimem Carreym umí být :D 10 palců nahoru a pět hvězd k tomu. To se musí vidět prostě. Řežu se i na podesátý zas a znova.. ()

Kimkong

Buď jsem starej já, nebo ten film. Ale nepřišlo mě to vůbec vtipný. Na druhou stranu ani trapný jak jsem očekával, tudíž lepší 2*. ()

JosefTomas

Klasika komedií, Lloyd a Harry,chtějí vrátit kufřík jedné mladé ženě Marry,navíc to jsou oba debilové. :D Výborně zahrané,Jim Carrey to hraje přímo skvělě,tím nechci říkat,že Jeff Daniels hraje špatně. Výborná komedie,na kterou je pořád radost dívat. 80 % ()

knihovna odpad!

Viděl jsem lecos, ale tohle je fakt síla. Tolik trapáren, krkání, prdění a já nevím čeho nacpat do jednoho filmu, myslet si že je to vtipné může snad jenom uchyl. I když jak říká kamarád máme svobodu, dělej si co umožňuje zákon. Ovšem co mě zaráží je hodnocení tohoto nedílka tady na ČSFD. A Ti samí co kritizují Trošku, dají tomuhle pět hvězdiček. Tomu opravdu nerozumím. Trapné, nevtipné, nudné. Aby bylo jasno, Trošku taky nemusím, ale tohle je ještě několikrát horší. A nezachrání to ani neskutečné obličejové svaly Jima Carrieho. ()

Gamekeeper77

Za mě pořád ještě nejlepší Carreyovka, která pro mě byla dlouhé roky synonymem absolutní crazy komedie. Když jí teď, s odstupem času občas vidím v televizi, zjišťuju, že to žádný velký zázrak není a že to nejúžasnější na filmu je právě Carrey. Ale i přestože se u ní nebavím ani z poloviny tak jako dřív, za ta léta pro mě hodně vyčpěla a téměř upadla do šedého standardu jeho průměrných filmů (u kterých se ale díky němu celkem slušně bavím), nemůžu zapomenout, kolik smíchu mi přinesla. Takže s velkým poděkováním a z úcty k ní... 78%. ()

bohhous22

Je to kultovní!Debilni a jednoduchý,ale narvaný gagy,který mě vždycky rozbijou,když nemám chuť na náročnější kousky.Ani dabing to nekurvi (ten původní zn.Vazbič) a hlášky jako horko v Aspenu,kde pivo teče jako víno:-)Prdel na hrnec! ()

horor2

100% komediální klasika, která se vážně povedla :-D "Chudák Péťa, upadla mu hlava!" - "Který mrzák po mně hodil tu solničku? - Nandej mu to, Vazbiči!" :-) :-) "Ty máš celou dobu na sobě dvoje rukavice? - Jo. Jsme přece v Aspenu!" :-D ()

Snagleo

Tohle je za mě nejlepší komedie, a mám k tomu pár důvodu. Celá zápletka je naprosto šílené a na první pohled zábavná, je tomu tak. Harry a Lloyd jsou naprosto hloupý, ale zároveň i geniální, kluci, na které se jen tak nezapomene. Celý film mě neskutečně bavil. Všechny scény jsou naprosto úžasné a vtipné. Super snímek na spravení nálady, a nejen na to. Nemohu hodnotit jinak, 100% ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,3/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 68%, Audience Score - 84% | FDb.cz - 68,6% | Tohohle filmu jsme se opravdu báli. Očekávali jsme stupidní, blbou (jak napovídá i název :) a trapnou americkou šílenost. ...A nemýlili jsme se. Bří Farrellyové jsou na tohle tak nějak experti, jenže tentokrát se vyplatilo rčení "je to tak blbé, až je to vlastně skvělé". Téměř celý film jsme se totiž skvěle bavili a u všech scének v Aspenu (Harryho s*ačka a WC mimo provoz RULEZ!) jsme se řezali tak, jak již ani nepamatujeme. Excelentní zábava! 80% ()

PlysovyMacko

Uletená komédia, ktorej najväčším plusom je obrovské množstvo fórov. Tie sú v pomere fifty fifty, tie nechutné a tie podarené. Dokonca aj kriminálna podzápletka je vtipná - tí dvaja tupci sa zapletú s gangstermi a vyviaznu. Ťažko určiť ktorý z nich je blbý a ktorý ten blbší. Ksichty Jima Carreyho sú legendárne. Megasranda. ()

missaak

Ve sve dobe pomerne kultovni zalezitost, s dnesniho pohledu spis trapne, ale co nikdo neni dokonaly a slo to i mnohem hur. V telce to slo uz tolikrat, ze to musel videt vazne kde kdo, i kdyby v detstvi(mladi) ()

Bilky

To byla jííííííííííííízda, pánové! Bláznivé, dobre zahrané a nahrane fkusu-nefkusu-predkusu :) Remeselne dobre urobené aby dej neviazol, dlžka scén na sekundu presne! CARRY mal potom problémy ďalších pár rokov dostať hodnotnejšie úlohy. Ale podarilo sa mu to! Ako aj tento film na nedeľu poobede. ()

rafix

Tato komedie je vynikající. Plná vtipu a plnž gagů. J. Carreymu a J. Danielsovy se to moc šiklo ty jejich role. Smál jsem se celý film. I když si to pustím po dlouhé době. Je to prostě kult. ()

Carrey a Daniels opět za blbce?

Carrey a Daniels opět za blbce?

29.10.2011

Jim Carrey ví, že návrat do čela komerčního žebříčku mu už zajistí jen pokračování některého z velkých hitů z 90. let. Blbý a blbější s rozpočtem 16 milionů dolarů vydělal celosvětově 250 milionů.… (více)

Kašpaři Carrey, Penn a Del Toro

Kašpaři Carrey, Penn a Del Toro

26.03.2009

U některých projektů člověk jenom nechápavě zírá a ptá se, jak k spojení takových jmen vůbec mohlo dojít. Stručně: Farrellyovic bráchové připravují pro studio MGM další ze svých potrhlých komedií, v… (více)

Další remake od Farrellyů

Další remake od Farrellyů

25.04.2006

Svatý muž versus flákač

Svatý muž versus flákač

17.04.2006

Jeden z dvojice ukázkových hlupáků v trháku Blbý a blbější, Jeff Daniels, doplní zkušenou Diane Keaton a mladíka Jona Hedera v hereckém obsazení bláznivé komedie MAMAS BOY. Režie se ujme Tim Hamilton… (více)