Blbý a blbější

• USA Dumb & Dumber (více)

Lloyd Christmas pracuje jako šofér luxusní limuzíny, kterou se ve volných chvílích marně pokouší využít k okouzlování dívek. Jeho nerozlučný kamarád Harry Dunne řídí pro změnu auto psího kadeřnictví, upravené do podoby psí hlavy. Jejich poměrně poklidný život dozná dramatických změn, když oba přijdou o práci. Harry totiž přiveze na výstavu psy, upatlané od různých pamlsků, a Lloyd zase nabourá, okouzlen zákaznicí Mary Swansonovou. Situaci navíc zkomplikuje kufřík, který Mary nechala na letišti, a zamilovaný Lloyd ho sebere s odhodláním vrátit ho půvabné ženě, hned jak ji najde. Netuší, že uvnitř je výkupné, které měla zaplatit únoscům. Ti záhy zazvoní u jeho bytu, ale Lloyd a Harry je považují za úředníky, vymáhající splátky na plyn, a utečou před nimi oknem i s kufříkem. Když se jim nepodaří sehnat práci, rozhodnou se vydat za Mary do Aspenu. Přestože jsou jim únosci v patách, Harry a Lloyd to ve své prostomyslnosti nepostřehnou a vůbec jim nedojde, že jim někdo usiluje o život. (TV Nova)

Weezy22

Výborná komédia, ktorá vždy rozosmeje. Jim Carrey zahral svoju úlohu výborne. Názov hovorí za všetko, blbší ľudia už ani nemôžu existovať. ()

Elis009

Je to komedie, u které se nepřestanete smát. Jim Carrey je naprosto úžasný v každém pohybu, který předvede. Fak jedna z těch nejlepších komedií. ()

nikus120

Na jednej strane úplná hovadina ale na druhej strane perfektný film s perfektným obsadením a hlavne scenárom= skvelá komédia. Určite ma rozosmiala aj keď nie tak, že by som sa chytala za brucho ale na druhej strane chémia medzi Carreym a Danielsom je bravúrna. Určite sa na dvojku pôjdem pozrieť do kina. ()

Marty_cz

Úžasný Jim Carrey zase jednou zářil na plátně ve svém stylu a opět mu to znovu perfektně sedlo. Vtipná, svěží komedie kde nejde jen o scénář, ale častokrát i o mimiku a stupiditu hlavních postav. Hlavní postavy měli ve filmu více štěstí než rozumu. Mohli je zabít, mohli být chudí, mohli být zatčení, mohli být bez auta, mohli zmrznout,… ale čím do větších problému se dostávali, tím měli víc štěstí a dostávali se nám na „talíř“ čím dál vtipnější scénky. Určitě tenhle film zvládnul pobavit, skvěle zabít čas a uspokojit pocitem dobrého a vtipného filmu. Vřele doporučuji všem, kdo mají rádi tenhle žánr. ()

fimler

Nechápu jak taková blbost může mít tak vysoké hodnocení.Zdálo se mi že druhý díl je o hodně lepší než tento.Jestli ale se chcete podívat na nějakou vážně dobrou komeidii tak tohle přeskočte.Pro ty co chcou nějakou bláznivou komedii s Carrym tak ted mají šanci 50%. ()

blondboss

Bratia Farrellyovci podľa mňa chceli skúsiť nejaký komediálny experiment s dvoma tupými ksichtami a pritom ani netušili, že vlastne točia jednu z najkultovejších komédií vôbec. Jim Carrey a Jeff Daniels stvárnili dvoch totálne prisprostlých mladíkov, ktorí sa pretĺkajú životom a ktorí ani netušia, akí sú sprostí. Kopec zábavných scénok, fekálny humor na každom kroku a tak očarujúco dementné gagy, že to jednoducho musí chytiť za srdce. Videl som to už mnohokrát a vždy si to rád pozriem. Predsa len mám radšej trošku inteligentnejší humor, preto "len" štyri hviezdy, ale inak nemám čo vytknúť. 75 % ()

jiri.vrba

Bláznivá komedie tak jak má být, obsahující klasické vtipy o "prdění" a jiný fekální humor. Ten je bohužel zábavný hlavně první půl hodinu, potom se vtipy začnou trochu opakovat. Herecké výkony jsou také na nepříliš vysoké úrovni. Film by se mi snad ani nelíbil, kdyby fekální a bláznivé vtipy nebyly podány v totálně ujetém a jednoduchém balení. Hlavní postavy jsou tak hloupé, že jako divák nevím, jestli mám brečet ,nebo se smát. Nebýt Jim Carrey můj oblíbený herec z dětství, dal bych 3 hvězdičky, díky němu jsou to hvězdičky 4... 70% - "Všechny naše peníze jsem dal za to, aby naše auto vypadalo jako pes!" ()

AndrewNewman

Jeden z filmov, kde takmer všetko zachraňujú hlavní predstavitelia, z ktorých samozrejme vyniká nezabudnuteľný Carrey a jeho ofinka. + krásna dáma s kufrikomje naozaj krásna :) ()

J.Mayen

Je to už delší doba co jsem film viděl poprvé a to se mi docela líbil a několikrát jsem se dokázali zasmát. Příběh je jeden velký galimatyáš splácaný, divný a pasující tak pro věkovou kategorii do 15 let. Jim Carey Tady herecký rozhodně převyšuje Jeffa Danielse. Ten filmu rozhodně nic nepřidává spíš naopak jeho křečovitý výkony mě nepřesvědčovaly ani na chvíli. Pokud mu to ještě hraje mělo by zůstat u jiných žánru který mu pasují líp na komedie určitě nemá. Ten člověk není vtipný. A co se jim Carreyho týká tak jsem ho ve své době měl i docela rád. ()

matoada

Nech žije fekálny humor. K zavŕšeniu genálnej myšlienky tohto výnimočného diela svetovej kinematografie chýbali už len dva-tri prdy :-) ()

casyy

Vykladni skrin toho nejblbejsiho, nejprimitivnejsiho a nejprizemnejsiho humoru, ale ja se malem pos.al smichy! ()

Keerev

Hodně vtipná, i když místy drsná ( slepená andulka nebo "spešl" pivo) komedie. Smála jsem se od začátku do konce. ()

Carrey a Daniels opět za blbce?

Carrey a Daniels opět za blbce?

29.10.2011

Jim Carrey ví, že návrat do čela komerčního žebříčku mu už zajistí jen pokračování některého z velkých hitů z 90. let. Blbý a blbější s rozpočtem 16 milionů dolarů vydělal celosvětově 250 milionů.… (více)

Kašpaři Carrey, Penn a Del Toro

Kašpaři Carrey, Penn a Del Toro

26.03.2009

U některých projektů člověk jenom nechápavě zírá a ptá se, jak k spojení takových jmen vůbec mohlo dojít. Stručně: Farrellyovic bráchové připravují pro studio MGM další ze svých potrhlých komedií, v… (více)

Další remake od Farrellyů

Další remake od Farrellyů

25.04.2006

Svatý muž versus flákač

Svatý muž versus flákač

17.04.2006

Jeden z dvojice ukázkových hlupáků v trháku Blbý a blbější, Jeff Daniels, doplní zkušenou Diane Keaton a mladíka Jona Hedera v hereckém obsazení bláznivé komedie MAMAS BOY. Režie se ujme Tim Hamilton… (více)