Blbý a blbější

• USA Dumb & Dumber (více)

Lloyd Christmas pracuje jako šofér luxusní limuzíny, kterou se ve volných chvílích marně pokouší využít k okouzlování dívek. Jeho nerozlučný kamarád Harry Dunne řídí pro změnu auto psího kadeřnictví, upravené do podoby psí hlavy. Jejich poměrně poklidný život dozná dramatických změn, když oba přijdou o práci. Harry totiž přiveze na výstavu psy, upatlané od různých pamlsků, a Lloyd zase nabourá, okouzlen zákaznicí Mary Swansonovou. Situaci navíc zkomplikuje kufřík, který Mary nechala na letišti, a zamilovaný Lloyd ho sebere s odhodláním vrátit ho půvabné ženě, hned jak ji najde. Netuší, že uvnitř je výkupné, které měla zaplatit únoscům. Ti záhy zazvoní u jeho bytu, ale Lloyd a Harry je považují za úředníky, vymáhající splátky na plyn, a utečou před nimi oknem i s kufříkem. Když se jim nepodaří sehnat práci, rozhodnou se vydat za Mary do Aspenu. Přestože jsou jim únosci v patách, Harry a Lloyd to ve své prostomyslnosti nepostřehnou a vůbec jim nedojde, že jim někdo usiluje o život. (TV Nova)

montel

Harry a Lloyd jsou typičtí looseři, kteří nemohou najít práci a smůla se jim lepí na paty. Rozhodnou se tedy vydat se napříč spojenými státy, do Aspenu,vrátit kufřík ženě, která si ho omylem zapoměla na letišti a doufají, že se jim štěstí zase navrátí...Když sem to kdysi viděl poprvé,válel sem se smíchy. Pak podruhé,potřetí...podvacáté a pořád je to pro mě bomba. Ty hlášky a scénky mě vždy pobaví a i když je to stupidní film jako sviňa,pro mě je tato komedie kultovní. 90% ()

Tomulka

Tohle je přesně ten typ humoru u kterého měl Carrey zůstat. U filmu jsem se nasmál jak c.... Nejvíce se mi asi líbila rozmluva Jeffa Danielse u pumpy ohledně lyží atd. velmi inteligentní rozhovor :)))))) ()

rodneycz

Great! Fantastický Jim Carrey spolu Jeffem Danielsem mě uvedli do hlubin zábavy, ze které bylo težké se dostat na povrch zpátky do reality. Vtipné, geniální a jednoduchý děj, komedie jak má být. Snímek, který pobaví i po 16 letech uvedení. ()

P@\/EL

Komedie, u které jsem se hodně zasmál. Prostě těm kravinám, hláškám a grimasám se člověk musí zasmát. Místy tam byly až nechutné situace. Film je svižný a chrlí jednu srandovní scénku za druhou. Harry s Lloydem prováděli někdy strašně stupidní věci, ale na druhou stranu je napadlo někdy i něco chytrého. Například, jak nechali Sumce zaplatit jejich útratu. Taky se mi líbilo, jak elegantně zlikvidovali ty gangstery. Vždy ale u tohoto filmu přemýšlím, kdo je vlastně ten blbý a kdo ten blbější. ()

cocaine

Možná je to trochu pokleslá a neintelktuální zábava,jak by mohl někdo říct, ale...podle mě je to komediální klasika a výkon Carreyho a množství hlášek se mi vrylo snad až do srdce...skoro jsem až přemejšlel, že dám 5*. ()

Spike86

Pokleslý humor, ale co naplat, je to poměrně vtipné po značnou část filmu, i když s postupem času při dalších zhlédnutích to už trochu ztrácí své kouzlo. 67% ()

delif

Nevím proč to komentuji až teď. Od svých pěti let jsem tento film viděl snad 20x a pokaždé mi přijde lepší a lepši. Tento stupidní humor mi prostě nejvíc sedne a jestli to vidí někdo stejně, tak myslím že bych si sním nejvíc rozuměl a pořádně nasmál. ()

gizi

Jim Carrey ve své nejlepší formě a zdatně mu asistuje i Jeff Daniels. Film, u kterého se chechtám už dopředu a téměř pořád. A hlody tam jsou opravdu dobré. Viděno po několikáté 31.12.11 a při 90% dávám 5*. ()

Timy68

Tak jsem se těšila, co to bude za prvotřídní roadshow a takový zklamání... Vtipy byly skvělý, hlášky taky, ale převládaly tam spíš nudný části, který byly opravdu nezáživný. Ta vulgarita nebo nekorektnost mi nevadila. A naštěstí pro mě tam nebylo ani moc těch typických Carreyovských xichtů a dementních pohybů. To už jsem se víc bavila u RDj a jeho Deadline. 60% ()

komando20

tak toto je nestárnuca klasika a ako už aj bolo par pokusov o znovu natočenie blby a blbši zabudnite na to ! to bol len slaby odvar tejto klasiky ()

Domtchaa

Paradní ulítlá komedie v podání Jima Carreyho v životní formě. Jeff Daniels kvalitně sekunduje a jeho tupý výraz je proste parádní stejně jako Loyduův sestřih. Tuto komedii sem měl rád už jako dítě a oproti jiným filmovým výtvorům si ji pustím kdykoliv znovu. Polovina filmu se odehravá v krásném prostředí zasněženého Aspenu plus výborná hudba zaručuje pozitivní atmosféru. Toto dílko pro mě strašně moc znamená. Některé scény jsou prostě perfektní, geg za gegem, a navíc tu není přehnané množství nechutností jako to v některých komediích bývá, a když už, tak to všeho s mírou. Navíc je zajímavé, že když už jsem tento film viděl tolikrát, tak po jeho dokoukání mám chuť si ho hned pustit znovu. ()

Carrey a Daniels opět za blbce?

Carrey a Daniels opět za blbce?

29.10.2011

Jim Carrey ví, že návrat do čela komerčního žebříčku mu už zajistí jen pokračování některého z velkých hitů z 90. let. Blbý a blbější s rozpočtem 16 milionů dolarů vydělal celosvětově 250 milionů.… (více)

Kašpaři Carrey, Penn a Del Toro

Kašpaři Carrey, Penn a Del Toro

26.03.2009

U některých projektů člověk jenom nechápavě zírá a ptá se, jak k spojení takových jmen vůbec mohlo dojít. Stručně: Farrellyovic bráchové připravují pro studio MGM další ze svých potrhlých komedií, v… (více)

Další remake od Farrellyů

Další remake od Farrellyů

25.04.2006

Svatý muž versus flákač

Svatý muž versus flákač

17.04.2006

Jeden z dvojice ukázkových hlupáků v trháku Blbý a blbější, Jeff Daniels, doplní zkušenou Diane Keaton a mladíka Jona Hedera v hereckém obsazení bláznivé komedie MAMAS BOY. Režie se ujme Tim Hamilton… (více)