Blbý a blbější

• USA Dumb & Dumber (více)

Lloyd Christmas pracuje jako šofér luxusní limuzíny, kterou se ve volných chvílích marně pokouší využít k okouzlování dívek. Jeho nerozlučný kamarád Harry Dunne řídí pro změnu auto psího kadeřnictví, upravené do podoby psí hlavy. Jejich poměrně poklidný život dozná dramatických změn, když oba přijdou o práci. Harry totiž přiveze na výstavu psy, upatlané od různých pamlsků, a Lloyd zase nabourá, okouzlen zákaznicí Mary Swansonovou. Situaci navíc zkomplikuje kufřík, který Mary nechala na letišti, a zamilovaný Lloyd ho sebere s odhodláním vrátit ho půvabné ženě, hned jak ji najde. Netuší, že uvnitř je výkupné, které měla zaplatit únoscům. Ti záhy zazvoní u jeho bytu, ale Lloyd a Harry je považují za úředníky, vymáhající splátky na plyn, a utečou před nimi oknem i s kufříkem. Když se jim nepodaří sehnat práci, rozhodnou se vydat za Mary do Aspenu. Přestože jsou jim únosci v patách, Harry a Lloyd to ve své prostomyslnosti nepostřehnou a vůbec jim nedojde, že jim někdo usiluje o život. (TV Nova)

kingik

Není to teda nic extra. Jako celek to vůbec neobstojí. Pobaví asi dvě nebo tři scénky, a to je asi tak všechno. Jim Carrey je pro roli jako stvořený a Jeff Daniels se do filmu mírně nehodí a herecky Carreymu vůbec nestačí. Je to slátanina bez pořádně provázaného scénáře obsahující pouze sled téměř improvizovaných scének bez ladu a skladu. Jen asi dvakrát jsem se lehce pousmál, nikoliv však zasmál. Kdybych byl moc zlý, tak se té trapnosti nedalo zasmát ani jednou. ()

Sobis87

Ten film jsem viděl mnohokrát, avšak stále se nemohu rozhodnout, který z ústřední dvojice křupanů je ten blbější. Každopádně oba jsou v podání Jima Carreyho a Jeffa Danielse přímo geniální a celá ta jejich pouť s kufříkem za láskou do Aspenu je i po několikátém zhlédnutí neodolatelně zábavná. Bratři Farrellyovi umně balancují na hraně vkusu a v jejich podání jsou i ty fekálnější vtipy na úrovni. Některé z hlášek se staly kultovními a celkové tempo filmu je vražedné od samého začátku. V tomto případě je povedený český dabing povinností. Film Blbý a blbější je spolu s Něco na té Mary je vrcholem tvorby Farrellyových. ()

ed_wood

Pre Carreyho bol rok 1994 veľmi plodný na výborné komédie. Potom to šlo už len "dole vodou" (hovorím len o komédiách). Blbý a blbší je pre mňa už kultovou komédiou, ktorú som videl snáď asi 20-krát a stále sa pri nej riadne nasmejem. Bratia Farrellyovci sú tu v najlepšej forme. Pre nich klasický tvrdý čierny humor je v tomto filme snáď každú scénu s Carreym a Danielsom. Možno keď za pár rokov vyrastiem, tak sa mi táto komédia už až tak veľmi páčiť nebude, ale teraz má u mňa jednoznačne pätku:). P.S. kultové sú ešte asi aj Carreyho zuby:) ()

Anderton

Niektoré fóry su spávne suché, ale je ich bohužiaľ tak málo, že som nebol schopný sa na filme baviť ani vo veku, keď som bol cieľová skupina podobných kravín. Takže som sa zasmial na hrnci u holiča a na modelky v autobuse. Zvyšok je väčšinou trápny a je to bohužiaľ aj vinou pitvorenia Carreyho s Danielsom. Chápem, že sa môže tento film páčiť svojim zvráteným spôsobom aj inteligentným divákom a neberiem im to. Možno ak by som si to pozrel dnes....kto vie.... ()

francis

Tahle těžce dementní úchylárna stojí za vidění hlavně v původní verzi, televizní dabovaná už to naklání moc přes okraj žumpy. "Skvělých" buranských gagů je tam tolik, že i kdybyste se rozhodli už předem, že se smát nebudete, do pěti minut to porušíte a pak už to nepůjde zastavit. Hlášku o kanárkovi používám dodnes. ()

Frajer42

Ale jo, ucházející komedie. Vše je hnáno do absolutních extrémů, takže někdy vtípek padne na úrodnou půdu a jindy na pole trapnosti. Teď zbývá jen spočítat, které vtípky převažují. Takových momentek k popukání tu není mnoho, ale pár se jich tu najít rozhodně dá. Příliš mi nepřekážela ani ta pitvořící gesta Jima Carreyho. Samozřejmě jeho parťáka svým hereckým talentem zcela převálcoval. Vidím to spíše na 2*, tedy takové pěknější. ()

MikeCool

Už od pohledu na plakát si každý řekne, že toto je další z amerických trapno-komedií, ale zdání klame. Velmi jsem se pobavil. Trapné chování, trapný styl humoru ? Ne ne, nikoliv dvojice Carrey s Danielsem ukázali, že jsou hodně kvalitními herci a že role jako jsou dva "retardi" dokáží zahrát na výbornou. ()

Kothy

Hodně dlouho jsem se téhle kravině vyhýbal. Nakonec to ale stálo za to. Přesto, že humor je místy dost dementní, to stejně funguje. Dva šílení kamarádí se díky ztracenému kufříku vydávají na pouť napříč USA. Po cestě zažijí spoustu šílených věcí. Poté skončí v Coloradu, kde se odehrává zbytek filmu. Jedna ujetost střídá druhou a vy si jen říkáte, kam až to může zajít. Jim Carrey a Jeff Daniels tu předvádí neskutečné kraviny. "Máš babu!" ()

predators

Těžko byste hledali větší magory, než je tato dvojka. :-) Vydejte se na cestu do Skalistých hor s J. Carreym a J. Danielsem, jenom pozor na to v čem jedete, co pijete, co jíte, kdo vás sleduje a jaké je na horách počasí. :-) Jistě jedna z těch lepších, bláznivějších a nezapomenutelnějších komedií. "Bože, necítím prsty, jsou zmrzlé na kost." "Vem si tyhle druhé rukavice, mně už se potí ruce." :-) 75% ()

Slartibarkfast

Zprvu jsem nevěděl, jestli dát 3* nebo 4*, protože je to někde na půlící čáře. Není to film, který by mě vyloženě zaujal a který bych vyhledával. Pokud se na něj nemusím dívat, tak tak nečiním. Je tam pár momentů, kdy se člověk zasměje, ale jinak je to docela trapná komedie o tom nejprimitivnějším humoru. Pokud hledáte něco korespondujícího, mrkněte na Natoč to, nebo podobné pořady, věnující se krátkometrážním vtipným situacím. Tohle je jen slepenina takových situací. Na odreagování a výplach mozku je to fajn, ale jinak zde není co hledat. 70% ()

Trajektt

Moc vtipnej film akorát nevím, kdo z těch dvou tupců je blbej a kdo je blbější? Produkce měla velmi jednoduchou práci vybrat komika Jima Carreyho za tupce číslo jedna, ale s výběrem Jeffa Danielse za tupce číslo dva to pro mě bylo celkem překvapení, jelikož do té doby hrál celkem přijatelné a obstojné role a ne nějaké přitroublé tajtrdlíky z doby kamenné. Jim Carrey (nar. 1962, Kanada) mě nezklamal a svými grimasami a kvalitním humorem pro žáky prvního stupně mě přesvědčil v této roli, že by dokázal rozesmát snad i kámen ležící v řece tisíce let, ale Jeff Daniels (nar. 1955, USA) mě mile překvapil, že ze sebe dokáže udělat takovýho primitiva a ještě mě při tom slušně pobavit, protože ho znám hlavně z filmu Nebezpečná rychlost (1994), kde si zahrál celkem solidního kolegu policejního hrdiny v podání Keanuea Reevese. V této bezmála dvouhodinové jízdě plné nesmyslných omylů a slovních potyček se vydáme společně s hlavními hrdiny Lloydem a Harrym na cestu na kterou se dostali díky své hlouposti. Ale naštěstí jak jsou tak natvrdlí, že si neuvědomují, že jim hrozí nebezpečí a že by se možná měli obávat o své životy. Místo toho si užívají snadno vydělaných peněz a rozjedou to na plný pecky a to jak na sjezdovce tak též v pětihvězdičkovém hotelu, kde si objednají všechny možné služby. Samozřejmě se zamilují do stejné ženy a tím byl zapálen oheň jejich sváru. Za stovky originálních vtipů a komických situací, které byli bezchybně zahrány oběma aktéry měním své hodnocení a dávám 100%. ()

Chrustyn

Už podle názvu je jasné, že to nebude tak úplně normální komedie. A skutečně není. Je to až neuvěřitelně blbá komedie, která však svojí funkci (rozesmát) plní více než dobře. A to hlavně díky hlavním představitelům, kteří svoje role zvládly absolutně na jedničku. ()

Arsenal83

V dobe vydania to bola mega a aj dnes po rokoch sú niektoré gagy legendárne. Väčších retardov si ani neviem predstaviť. A hlavne to neprekročilo nejakú neúnosnú líniu, ktorú stále prekračuje napríklad Seth Rogen. ()

Zazie

Podle mě velmi příjemná komedie. Podle názvu jsem se obávala něčeho daleko... blbějšího. Ale bylo to vkusné, vulgarity ne víc než nezbytně nutné, Jim Carrey neodolatelný. Bavila jsem se královsky a co chtít od komedie víc. ()

Oktavianus odpad!

Prostě kokotina. Hledal jsem slušnější výraz, jak tenhle film nazvat, ale lepší slovo mě opravdu nenapadlo. A nejde o vulgarismus se smajlíkem, který je jako myšlen vlastně v dobrém. tady fakt ne. Kdyby Jim Carrey, Adam Sandler nebo Rob Schneider nikdy nic nenatočili, lidstvu by se výrazně ulevilo. ()

Carrey a Daniels opět za blbce?

Carrey a Daniels opět za blbce?

29.10.2011

Jim Carrey ví, že návrat do čela komerčního žebříčku mu už zajistí jen pokračování některého z velkých hitů z 90. let. Blbý a blbější s rozpočtem 16 milionů dolarů vydělal celosvětově 250 milionů.… (více)

Kašpaři Carrey, Penn a Del Toro

Kašpaři Carrey, Penn a Del Toro

26.03.2009

U některých projektů člověk jenom nechápavě zírá a ptá se, jak k spojení takových jmen vůbec mohlo dojít. Stručně: Farrellyovic bráchové připravují pro studio MGM další ze svých potrhlých komedií, v… (více)

Další remake od Farrellyů

Další remake od Farrellyů

25.04.2006

Svatý muž versus flákač

Svatý muž versus flákač

17.04.2006

Jeden z dvojice ukázkových hlupáků v trháku Blbý a blbější, Jeff Daniels, doplní zkušenou Diane Keaton a mladíka Jona Hedera v hereckém obsazení bláznivé komedie MAMAS BOY. Režie se ujme Tim Hamilton… (více)