Nestárnoucí Harrison Ford se tentokrát objevuje v civilním dramatu inspirovaném skutečnými událostmi. Jako doktor se spojí s rodiči v podání Brendana Frasera a Keri Russellové, jejichž děti trpí smrtelnou genetickou poruchou. Zatímco zoufalý otec shání potřebné peníze, doktor se snaží vyvinout příslušný lék. Hlavními trumfy filmu jsou Fordův a Fraserův těžký hvězdný kalibr a hlavně nadčasovost tématu. Skotskému režisérovi Tomu Vaughanovi se ve vyprávění podařilo vyvážit vědecké bádání s napínavým sháněním peněz i dávkou nezbytného sentimentu. Díky tomu vznikl nečekaně nehollywoodský snímek, jenž mimo jiné ukazuje, jak podobné lékařské výzkumy vznikají a jak jsou financovány. (Febiofest)

zodiak217

Naozaj silný príbeh s dobrých filmovým spracovaním. O prekračovaní hraníc možného a nemožného a veľkých obetiach podstúpených z čistej lásky k svojim deťom. To nikdy nemôže sklamať a u mňa to vyvolalo silné emócie a prinútilo ma to zamyslieť sa ako asi funguje ten obrovský biznis s liekmi a ich výrobou, testovaním....Musím sa priznať, že keď som sa dozvedel, že do hlavnej úlohy obsadili Brendana Fraser mal som trochu rozpaky, pretože si ho pamätám skôr z filmov ako Múmia, alebo bláznivých komédií, no prekvapil ma. Spolu s Harrisonom Fordom tvorili silný tandem na ktorom sa dalo postaviť dobré filmové spracovanie a oceňujem aj fakt, že tvorcovia sa inšpirovali skutočnými udalosťami a snažili sa čo možno najrealistickejšie vykresliť celkové zákulisie biznisu s liekmi. Film, ktorý možno každého nezaujme, no má svoje výrazné posolstvo a určite nepatrí k tuctovým americkým prvoplánovým brakom. ()

lada32

Na film jsem se podíval z důvodu ůčinkování H.Forda.Nemohu si pomoci,ale nemohu se nabažit jeho hlasu u nás tak často dabovaného.Málokdy je orig.hlas lepší dabovanému,aspon pro nás.Jinak film je z klasické škatulky nemocné děti a následná záchrana.Naštěstí aspoň pro mě se nekoná moc srdceryvnosti,spíše sledujeme ůporný boj za vývoj léku a jeho užití do praxe.Asi to bylo nejzajímavější.Perlička na závěr:Všimli jste si jak H.Ford legračně běhá?I když na ty jeho roky.. ()

complex

nepovedal by som, že toto je dráma, ale rodinný film... pri pohľade prvých desiatich minút je divákovi jasné ako skončí celý film.. ťažkých rozhodnutí tam teda veľa nebolo, teda aspoň neboli tak spracované.. čakal som niečo viac od hercov týchto kvalít.. ()

desnik

Musím přiznat, že příběh silný....ale nemohl jsem si pomoct s Fordem, nevěřil jsem mu jeho roli ani minutu. ()

rakosabasta

Fakt je, že to žádný filmařsky světoborný film není... ale musím ocenit, že na to, že autory jsou Amíci, tak z toho nakonec nebylo (předpokládané) slzavé údolí, ani nějaký oslavný dokument o lidech, kteří "vědí, že vědí"... Popularizace vzácných chorob, osvěta lidí podobným způsobem (tj. skrze poctivý film, který dokáže zaujmout) je jen žádoucí. ((A hlavně (ne)povzbudivé se jeví, že pomoc lidem není jen v Evropě podmíněna u velkých firem především honbou za penězi...)) ()

Mates Hradecky

Vznikl nečekaně hollywoodský snímek- jak jest psáno v anotaci. Nebýt věty v úvodu, že jest dle slutečné události, vypnul bych ho v prvích 15 minutách. Žádné budované napětí, spíše očekávání, kdy už film skončí. Obsazení hereckých hvězd zcela zbytečné, nějakých hereckých výkonů se prostě nedočkáte. Bývalý idol dívek Brendan se potácí od záběru k záběru patrně důsledkem nadváhy s oteklým obličejem a dvojitou bradou. Jako vrchol hereckého výrazu občas vyvalí oči, takže vypadá jak čerstvě vylovený pulec. Keri Russellová střídá dva výrazy - radost a smutek jako smajlíky a nebo někde postává v záběru. Harrison Ford se snaží, ale v podstatě je to stále náš známý Indiana Jones ovšem již před přijetím do domu seniorů s pečovatelskou službou. Skotský režisér chtěl patrně zabrnkat na vlasteneckou strunu amerického diváka a tak volí záběry na americká města stylem hele kolik máme v Américe mrakodrapů, dálnic....každý má auto a domek na předměstí a svůj byznys plán...Hlavní hrdina je samozřejmě zářným příkladem amerického snu (který už dávno nefunguje)-syn z chudé rodiny po úspěšném absolvování Harvardu buduje kariéru ve firmě, kde stoupá stále nahoru. Tento a další filmy shlédnul patrně "Džochar" and brothers a hned běžel do domácích potřeb zakoupit papiňák. A k tomu naprosto otřesná hudba hodící se nejlépe do výtahu. Pokud chcete tento film vidět, aby jste se dozvěděli něco o svalové dystrofii, pusťte si některý díl Modré z neba. Tam je opravdový život, tam je hluboký lidský příběh...Toto je jen další hollywoodský výblitek. Uvedení na Febiofestu prostě nechápu. ()

PeteBuck

A máme tu opäť film inšpirovaný skutočnými udalosťami a ďalší doják ohľadom hľadania lieku pre naše deti. Ono človeka vždy šokuje, keď vidí, že určité deti sa narodia, aby trpeli a predčasne zomreli, a tak sa otecko istej rodiny, ktorý náhodou pracuje pre farmaceutický priemysel, rozhodne, že vsadí na geniálneho ale značne trafeného vedca (Harrisona Forda). Ale toto nestačí. Príbeh sa útrpne naťahuje, scenár a réžia nemasná neslaná, Brendan sa tváril asi tak zúfalo ako ja pri pohľade na jeho herecké výkony. Stihnúť vyvinúť liek od akýchsi vedeckých záverov geniálneho vedca cez klinické testy až po samotný liek v priebehu jedného roka, tomu už hovorím sci-fi. Nehovoriac, že otecko ukradne v návale zúfalstva nádejný liek, hoci vie prd o jeho dávkovaní, atď., atď. Nie som doktor, odborník, ale už pri tomto som krútil hlavou. Nič moc iba priemerný film spracovávajúci jednu dosť smutnú tému. Tento film sa nepodaril, je to priemer. ()

Tak kdy bude další díl?!

Tak kdy bude další díl?!

11.01.2010

Spidey, Indy, Wolvie a Spockie – ti všichni chystají návrat. Kdy se jich ale dočkáme? Začněme jistotami: studio Paramount Pictures oficiálně stanovilo datum premiéry Star Treku 2 na 29. června 2012.… (více)