Nestárnoucí Harrison Ford se tentokrát objevuje v civilním dramatu inspirovaném skutečnými událostmi. Jako doktor se spojí s rodiči v podání Brendana Frasera a Keri Russellové, jejichž děti trpí smrtelnou genetickou poruchou. Zatímco zoufalý otec shání potřebné peníze, doktor se snaží vyvinout příslušný lék. Hlavními trumfy filmu jsou Fordův a Fraserův těžký hvězdný kalibr a hlavně nadčasovost tématu. Skotskému režisérovi Tomu Vaughanovi se ve vyprávění podařilo vyvážit vědecké bádání s napínavým sháněním peněz i dávkou nezbytného sentimentu. Díky tomu vznikl nečekaně nehollywoodský snímek, jenž mimo jiné ukazuje, jak podobné lékařské výzkumy vznikají a jak jsou financovány. (Febiofest)

rt12

Za srdéčko mě vzalo pouze to, že jde o skutečný příběh a že existuje tak hnusná nemoc. Samotný film vůbec ničím nepodchytil můj zájem, jenom mi bylo líto Harrisna Forda, který to dával jak jen mohl, ale byl na to sám. ()

Aljak

Mňa tento film celkom zaujal - samozrejme vynikajúci scenár, ktorý bol inšpirovaným samotnou realitou, ale aj herecké výkony skvelej dvojice Brendan Fraser a Harrison Ford (a to pritom k Harrisonovi mám dosť veľkú averziu). Bola tu zároveň pekne vykreslená aj tá reálna vypočítavosť rôznych biotechnologických a farmaceutických spoločností - no myslím, že v skutočnosti je tá ich chamtivosť ešte oveľa väčšia. Na jednej strane zúfalý otec, ktorý chce za každú cenu zachrániť svoje dve umierajúce deti, na druhej strane bezcitní majitelia farmaceutickej spoločnosti, ktorým ide hlavne o zisk (aj keď sa vždy tvária ako veľmi súcitia). Ten koniec celkom prekvapil, pretože som myslel, že to skončí skôr úplne opačne. Hoci to bol príbeh o deťoch, ktorých život bol viac než neistý - vôbec mi to neprišlo ako nejaké sentimentálne citové vydieranie, takže aj preto ma tento film proste bavil. ()

WoWoW

Film, který chce hrát lidem na city. Bohužel třeba u mě to úplně nefungovalo, nevěřil jsem, že by ten film mohl dopadnout špatně a tam začala celá chyba. Bylo to až příliš průhledné. Navíc herecký výkon Frasera byl děs, běs a hrůza. Skoro se divím že mu tyhle role vůbec někdo nabízí. Za to Harrison Ford to je jiná písnička. Do role nepřístupného, samotářského doktora se hodí skvěle. A jeho výkon byl přesně takový jak od něj člověk očekává, skvělý. ()

bourec

Tak co se týče příběhu,scénáře,režie,je to zcela rutinní záležitost,motající se kolem průměru.Je ale pravda,že z mýho pohledu se jen málo dramat dostane na nějaký vyšší hodnocení.Co se týče herců,pak Ford hraje to na co má,a nejlíp dopadla Kerri Russell,ta hraje fakt dobře.Naopak obtloustlej Fraser,ten je doslova hrůzostrašnej.Ale zas na jeho obranu,hrál někdy dobře?Ze samotnýho příběhu mi utkvělo hlavně to,že prachy bortěj všechno,i to ,co je tak důležitý.60%. ()

Langy10

Docela dost pěkný příběh, který se jen tak nevidí.. Filmově to bylo asi na 3 hvězdy, ale díky obsazení a tomu, že mi těch dětí bylo hodně líto dávám 4 hvězdy...Moc se mi líbí filmy, které jsou podle skutečné udalosti, moc se mi líbí filmy, které dopadnou dobře, miluju drama, miluju film s pořádnými herci, miluju, když neni film přehnaný a je jasný! Tady jsem to očekával správně. Toma Vaughana je to asi ten jepovedenější film v jeho kariéře . Takovýhle filmy, co se staly by se měli filmovat automaticky, at kazdy ví co se ve světě děje, že tu nejsou jen ti bohatí, kterym je vše jedno a peníze jsou u nich na prvním místě. V tomto filmu se dozvíte pravej opak - Nejdůležitější je zdraví každého z nás peníze jsou na posledním místě a je to zbytečnost, která v zemi dělá jenom špatný věci... Hodně povedený film! ()

campix

Naprosto průměrný film s průměrnými hereckými výkony (Ford) a s některými velmi podprůměrnými (Fraser). Dojetí se nedostavilo a nemyslím si, že bych byl nějak ,,emočně natvrdlý''. Prostě se u mě ty vlny emocí na rozdíl od My Sisters Keeper neprojevily a Extraordinary Measures tak prohrává s MSK na plné čáře. Na konci samozřejmě nemohl chybět dlouho očekávaný happyend. ()

Gaaron

Tenhle film jsem si pustil kvůli plakátu v kině: "Ford a Fraser v jednom filmu? To chci vidět!" a stařík Indy je v podstatě jediný důvod, proč jej sledovat (Fraser je zde poměrně nevýrazný). Poctivých 50 %, nic víc, nic míň. ()

Juto

Hollywoodska formulácia a generická verzia skutočného života. Príbeh je založený na skutočnom príbehu, ale takým spôsobom, že hoci celkový príbeh môže pochádzať zo skutočného života, všetky zobrazené udalosti sú určite fiktívne. Je to dramatické, keď to potrebujeme, a veci fungujú, keď to potrebujeme je to až príliš upratané pre skutočný život. 6/10 ()

Sfinkter

V popisku Febiofestu se píše nehollywoodský film - samozřejmě, že ihned zjistíte opak. Pompeho nemoc je těžká porucha a postihuje děti od narození, proto se připravte na lehké emocionální vydírání. Výzkumné prostředí s Fordem funguje dobře a do role drzého doktora mi seděl. Kino Scala Brno - málo lidí (paráda) plus dvakrát přerušená páska a neodpovídající titulky (to už taková paráda nebyla). ()

Mrkvič

Děsný Brendan Fraser a Harrison Ford v jedné ze svých typických rolí. Naštěstí je to od začátku do konce zajímavé. Takže k nedělnímu obědu a luštění sudoku slušné pozadí. ()

Johnny.ARN

Uz ked som videl kriplíkov som sa bál, že to bude slzavé údolie. Nebolo tomu úplne tak. Síce zažili sme silné emočné momnty, ale v pozadí to stále prebíjal boj farmafiriem a Fordove hláškovanie. Videl som už aj horšie filmy na túto tématiku. 2 z 5 ()

Pavlínka9

Americké drama, které podle mého názoru nepřineslo nic zas tak zásadního a zajímavého. Sice zajímavé téma, jelikož nemoc, o kterou se zde jedná není moc známá, ale i tak se jinak jedná o klasickou "rodinnou tragedii", kdy tatínek překročí svou stanovenou hranici a jak jinak bojuje o životy svých dětí. Pro mě zde bylo hlavně negativum v podání Harrisona Forda, který nepatří zrovna k horní hranici mých oblíbených herců, tudíž mě ani jeho výkon nezaujal, stejně i Brendan Fraser. Nejlepší na celém snímku byla pro mě jedině mladá dívka Megan, která žila život upoutaný na vozíku a její rázné a upřímné chování se odvíjelo od toho, že ví, že se dožije cca už jen jednoho roku života...To se mi moc líbilo, ale jinak -na film se znovu rozhodně nepodívám. ()

lennyd

Dvě ze tří dětí Johna Crowleye (Brendan Fraser) jsou postiženy těžkou Pompeho chorobou, která jim znemožňuje téměř jakoukoliv aktivitu a nedává vůbec žádné naděje do budoucna. John Crowley udělá vše, aby svým dětem pomohl - a tak kontaktuje doktora Stonehilla, jehož výzkum dává šanci na vývoj léku na tuto chorobu. I když se mu podaří doktora Stonehilla přesvědčit, aby své poznatky dal k dispozici farmaceutickým společnostem, které mohou lék vyrábět, čeká je společně ještě dlouhá cesta, a dětem nezbývá moc času ... Toto se mi na filmovém průmyslu líbí, pustíte si malý nenápadný film, a ono se z něj vyklube něco nádherného, jako je tento film. Film, ač neveselý, tak dává naději, že přece jen celý svět nestojí za prd, a že je sem tam někdo ochoten zapomenout na sílu peněz, a něco udělat jen pro dobro věci. Také jsem se díky tomuto filmu něco nového dozvěděl (i když bych asi byl radši, kdyby nebylo _o čem_ se dozvědět, kdyby tato nemoc prostě neexistovala). A tak jediné co musím snímku vytknout je herecký (resp. neherecký) výkon Brendana Frasera - od Mumie už uteklo mnoho let, a Brendan zestárnul (ztloustnul), ale hrát se stejně pořádně nenaučil. Naopak Harrison Ford ukazuje, že mu není cizí vůbec žádná role, a ani zahrát nevrlého vědce mu nedělá problém. A samozřejmě, dětští herci - pro ně musel být tento film obzvlášť obtížný... ()

machrus

Harrison Ford jako vzteklý vědec, Brendan Fraser jako bojující otec za léčbu a život svých dětí a Keri Russell starající a obětující se matka. Hlavní trojice mi přišla dobře obsazená. Tento snímek nám především ukazuje, že vše není snadné tak jak se zdá. Vždy je potřeba nadací a dotací k dosažení něčeho nověho, neobjeveného a ...dobrého. Síla lásky, lásky ze srdce, lásky k bližnímu svému je silnější než rozum. Věda je zázračná věc a ani si kolikrát neuvědomujeme, že vše kolem nás je vlastně věda. Po shlédnutí takového filmu si člověk uvědomí, že jeho problémy jsou tak nicotné. A jste vděční za to, že jste zdraví. ()

zdenny

Pro mne za poslední období nejlepší drama pojednávající o velkém zdravotním problému a bojem s ním. Film totiž nebyl podbízivý, nebyl podkreslován zvlášť emocionální hudbou a ukázal nám, jaká je vpravdě realita. V první polovině se střetáváme s dvěma odlišnými typy lidí, z nichž se ale utvoří tým pod vlajkou dosažení stejného cíle. Včera jsem shodou okolností četl článek v MFDnes o vědě a výzkumu a jejich poddimenzovaném financování u nás. A tento film byl přesně o této problematice. Osobně si myslím, že věda a výzkum by financovány měly být daleko více, otázkou ale zůstává, kdo bude rozhodovat o tom, co je správný výzkumný počin a co se až tak neoplatí. V tomto případě si myslím, že se musí najít cesta propojení vědy s investory, kteří disponují finančními prostředky. Tento film jasně ukázal, že i sebelepší cíl ještě nutně nemusí znamenat otevřenou peněženku investorů. Myslím si a věřím, že tento film nebyl natočen s cílem kritiky kapitalistického systému, nýbrž nám chtěl pouze ukázat, jaká je realita financování třeba i výzkumu pro vznešený cíl. Film nám ukázal mnohá úskalí získávání finančních prostředků pro takovýto účel. Ať už tato byla osobní, byrokratická nebo čistě ekonomická se zájmem o ziskový hospodářský výsledek. Pravdou je, že člověk se musí o svou příležitost rvát a někdy musí mít i pořádnou dávku štěstí. Málokomu se totiž poštěstí mít dostatek financí pro uskutečnění svých snů a cílů. Tento film se mi z výše uvedených důvodů líbil - byl totiž hodně realistický. PS: Ruku na srdce - kdybyste vy měli dostatek finančních prostředků, rozdávali byste je bezmyšlenkovitě všem, kteří by vám řekli, že pracují na výzkumu, jehož výsledek sice může pomoci velkému počtu lidí, přece jen ale je úspěch stále ještě teoretický? ()

Krosmen

Drama, na kterém je bohužel nejdramatičtější trailer. Možná, kdyby hrál hlavní roli místo Frasera někdo jiný, byl by úspěch větší. Ale jeho výrazy ve tváři jsou prakticky od Mumie stejné. Film samotný je poněkud bez atmosféry a nakonec to všechno působí jako americká romantická komedie. ()

TheRoller

Od začiatku až do konca americkým klišé napumpovaný doják, ktorý Fraser trochu kazí a Ford veľmi, ale veľmi zachraňuje. 70% ()

Tak kdy bude další díl?!

Tak kdy bude další díl?!

11.01.2010

Spidey, Indy, Wolvie a Spockie – ti všichni chystají návrat. Kdy se jich ale dočkáme? Začněme jistotami: studio Paramount Pictures oficiálně stanovilo datum premiéry Star Treku 2 na 29. června 2012.… (více)