Fevas

Mám jednu vlastnost a to je ta, že si nikdy nepřečtu popis filmu před shlédnutím. Někdy se mi to vyplatí, někdy ne. Ale tady se mi to rozhodně vyplatilo. Po nějaké chvilce sledování jsem začala přemýšlet, proč se ti dva pohádají a za jak dlouho se dají zase dohromady. U podobných filmů jsem prostě zvyklá na happyendy. Ale když jsem viděla psát paní učitelku na tabuli "11. září 2001", moje oči odlítly někam do Austrálie a na několik sekund mě skolila mrtvička. Rozhodně se jedná o jeden z těch lepších průměráků. ()

Katullka

Tak po dvou hodinách sledování Patyzóna jsem byla tak trochu rozhořčena. Nejen, že si náš milovaný upírek zapomněl uvědomit, že opravdu hraje už v jiném filmu, tak nemá mít zahleděné ksichty do Belly. Nejen, že tvůrci zapomněli, do které doby je film situován a fakt, že mezi 20lety zpět, 10 lety a současností není rozdíl, to člověka může namíchnout. Kostýmy-kurva už! Perlička celého toho filmu je asi propracovanost osob. Ta psychologie je dost důležitá, tady je to tak trochu opomenuté. Kvůli tomu člověk nemůže rozeznat, jestli je to film určený pro teen děvčata a nebo pro starší publikum. Takové dilema už člověka přestane bavit. Když se to podtrhne, vznikne z toho zbytečně vyhrocený děj, který nás podbízí k plakání na každém rohu. A tradá i náš Patyzón skončí pod drnem. Tohle se nepovede snad ani Rosamunde Pilcher. Ta se alespoň překoná k delším projevům v scénaři... ale zase nemá ty americké sny v podání 11. září! No ty vole améru, plačte! PLAČTE! ()

Handle

O R. Pattinsonovi jsem si nikdy nemyslel, že je špatný herec, ale tady mě opravdu překvapil, protože hrál až nečekaně skvěle. Škoda, že se nezaobírá kvalitnějšími filmy a stává se nálepkou TWILIGHT. Každopádně tento film je celkově zahraný opravdu dobře. Příběh mi nepřišel nikterak originální, ale i tak byl působivý. Ovšem obešel by se i bez toho prvoplánového konce, který byl prostě zbytečný, i když samozřejmě věřím, že mnoho diváků zasáhl... Ale rádoby šokující závěr na mě opravdu nezapůsobil dobře - vůbec se tam totiž nehodil. Takže mně osobně se mnohem více líbila ta hodina a půl před tím, ať už to byl vztah syn - otec, bratr - sestra nebo i ta zamilovanost hlavních postav. Každopádně na můj vkus až moc tragické za účelem rozbrečet diváka... ()

ScarPoul

Film, ktorý si pohráva z divákom tým najkrajším spôsobom. Po všetkých prvoplánových filmoch o láske a utrpení, ktorých je súčasný divák, doslova presýtený sa tu vyskytuje film, ktorý je o láske a utrpený. A najvtipnejšie na ňom je, že sa vám stále snaží nasadiť nejaký kaleráb do hlavy, že koniec bude happyend, že všetko čo vidíte, ste videli už sto krát a že aj keď sú herci dobrý a atmosféra filmu má nezabudnuteľnú new yorskú atmosféru tak sa vlastne nepozeráte na nič nové. To čo sa potom stane je už len pohľadenie na duši a krásne vydramatizované dielo, ktoré silou svojej pointy zo sekundy na sekundu skočilo z vôd priemeru na nadpriemer. Takýchto filmov je neskutočne málo a som veľmi rád, že som sa práve k takémuto dostal. Pattinson kupodivu kvalitne zvláda držať krok z hereckou elitou a v niektorých scénach ich dokonca zastiera. Je veľká škoda že taký očividný talent sa upísal twilightu, čo bude jeho kariéra dlho ešte predýchavať. Allen Coulter vytvoril všedný film zo všednými hrdinami z neskutočne silnou pointou a to že ju dokázal podať tak ako ju podal si zasluhuje môj obdiv. Veľmi príjemné prekvapenie. ()

BoPo

Každý človek je jedinečný, je originál. No pritom sme všetci len drobnou súčiastkou stroja, ktorý nikto z nás nemôže ovládať. Film, ktorý zaujme úvodnou scénou a potom záverom. Len to medzi, to moc nevyčnievalo. No hlavne, že boli tak bledí, tak bledí. Na to sa určite znova namotali fanúškovia Twilight. ()

Caszidy

Příjemná love story s "jamesdeanovským" Pattinsonem v hlavní roli. Potěší i Brosnan a Cooper ve vedlejších rolích. Upřímně řečeno nevím co napsat dál, jelikož každé další slovo by asi bylo spoilerem. Zůstanu tak pouze u toho, že těch 113 minut stojí za to vidět. ()

Hwaelos

Rebel s příčinou. Nemůžu si pomoct, ale viděl jsem, co jsem viděl. Pattison hraje a nemá výraz morčete se střevní kolikou. Dialogy vyznívají (a to jsem v americkém filmu viděl snad poprvé) velmi nestrojeně. Herci neodříkávají repliky, ale mumlají, zadrhávají se v řeči, vynechávají to podstatné ze sdělení (čímž vlastně vytvářejí místa nedourčenosti pro vnímavé diváky). Ale hlavně to, co se v traileru tvářilo jako těžká sladkobolná romantika se proměnilo v zajímavý psychologický film. Přirovnání k legendárnímu Deanovu Rebelovi bez příčiny není bez příčiny. Nezapomeň na mě je v určitém smyslu také generační film. Tyler je vlastně ideální představitel doby. Nic ho nezajímá, ne budoucnost nemyslí a žití pojímá jako přežívání. Jenže k tomu má i dobré důvody, což se objasňuje velmi pozvolna. Jeho otec je workoholik a pragmatik, čímž se dostává do věčného sporu se synem. Bratr spáchal sebevraždu v mladém věku. Nevíme přesně proč, ale jako diváci můžeme tušit, že je na vině podobný pocit, jakým si prochází Tyler. Malá sestra je šikanovaná ze strany spolužaček a žije tak trochu ve svém světě, což se v jejím věku neodpouští. Přesto je nejzajímavější postava Pattisonova. Stejně jako Deanovu hrdinovi je mu cizí logické uvažování a dodržování konvencí. Rozhoduje se impulzivně a dělá obrovské hlouposti, což ale není důsledkem odfláknutého scénáře. Právě naopak. Čím více se dozvídáme o Tylerově životě, tím více chápeme, proč se stal tím, čím je. Stejně jako ostatní, mě odstavil konec filmu a musel jsem si vzít den na promyšlenou, jak budu film vlastně hodnotit. Z mikrokosmu, který tvoří ústřední postavy filmu, se najednou dostáváme do makrosvěta a to tak křiklavým způsobem, že to nutně musí způsobit diváckou disonanci. Proto chápu, že to mnohým zkazilo celý dojem z jinak dobrého filmu. Ne tak mě. Věřím, že přesně k tomuhle děj směřoval. Zobrazit ono trauma, které se podobným způsobem promítlo do životů tisíců lidí. A cením si toho víc, než kdyby snímek skončil do harmonizujícího ztracena. ()

st.ranger

Původně jsem čekal nějakou lacinou romanci bez špetky emocí, tak jak je známo třeba u Twillight. Tento film jsem zvolil opravdu jen kvůli zhodnocení výkonu Pattinsona a i když si myslím, že vzal roli jen kvůli vymanění se z okovů frigidního upíra emaře, zvládl ji dokonale. Obsahově se jedná o film v dramatickém pojetí, pojednávající o lidech, kteří někoho blízkého ztratili a jaké vlivy na ně strádání má. A ať už se snažili scénáristé hrát koncem jakkoliv na city, v mém případě se jim to povedlo. ()

Johny_fork

Citlivě natočené, komplikovanost mezilidských vztahů, sblížení a odtržení. Donutí diváka k zamyšlení. Pozvolné tempo je v mezích přijatelnosti. Pattinson by se měl přestat kurvit Stmíváním, protože všem ukázal, že hrát umí. ()

moviesfan

Tohle není veselý film, ale je to film, který mě dostal. Musím říct, že Pattinsonovo hraní /výraz/ se mi líbí. V "Remember me" hraje kvalitně, stejně tak jako ostatní herci. Celková atmosféra filmu je dobře natočená, prakticky ihned od začátku jsem byl do příběhu vtažen a zase jsem z něho "vylezl" až během závěrečných titulek. Závěr mě jednoduše dostal a potvrdil čtyři silné hvězdy. ()

Suzie05

WTF! A já si myslela, že to bude pěkný romantický film.... a jaký byl konec. To jsem ani ve snu nečekala (a zase jednou si hezky u filmu pobrečela). =D ()

zablaga

Po druhom pozretí musím zmeniť na plný počet *, príjemný príbeh plný pozitívnej energie, sympatických hercov(Divila som sa, ale Robert Pattinson dokáže byť vcelku prirodzený mladý muž:)), milej hudby a nakoniec úžasného konečného nápadu, ktorý by film spravil kvalitným aj keby bol príbeh slabší:)+ mňa osobne vždy dojme blízky súrodenecký vzťah a konečné zmierenie :-) ()

villon17

Bylo jasné, že to nedopadne dobře, i když jsem nevěděla, čeho se ten konec bude přesně týkat. To jediné mě na filmu asi překvapilo, jinak to byla nuda, nuda, nuda, vůbec to neutíkalo, herci špatní, scénář špatný, ještě že Emilii to slušelo. Chtěla jsem si pobrečet a ono nic :). ()

Torision

Parádní melancholická záležitost. Romantickými filmy veskrze pohrdám, proto když už nějakej takovej (ideálně na večer s přítelkyní) mám doporučit, udělám to právě teď. ()

Marsik

Klasické romantické drama se spoustou klišé, které se navíc nese v zdlouhavém a táhlém nudném duchu. Závěr sice surprise (odkaz na 11. září), ale jinak dost průměrná rádoby slaďárna. 60% (with J.) ()

draculca

Vážně nevím, co si o tom mám myslet. Na jednu stranu opravdu zajímavé nakombinování několika životních osudů a na stranu druhou kapku nefungující provedení. Je to škoda, protože se jedná o opravdu originální film, ale hodně scén na mě nezapůsoblio asi tak jak mělo. Každopádně při tom konci mě fakt mrazilo. ()