nirvanafan

Čekala jsem žánrovou jednohubku, ale dočkala jsem se příjemného překvapení. Dobrou první polovinu jsem si sice myslela, že sleduju vcelku nudnou romantiku s natolik neoriginálním scénářem, že můžete předvídat děj dlouhé minuty dopředu. Nezapomeň na mě se však bohudík tematicky neomezuje, a tak jakmile začne do hry více vstupovat Taylorův vztah s otcem a dívčí šikana v případě jeho sestry, film okamžitě dostává nový rozměr. Třešničku na dortu pak představuje samotný závěr, který mě definitivně přesvědčil o tom, že půjdu na čtyři hvězdy, protože takhle mě něco nedokázalo překvapit ve filmu hodně dlouho a to se především u filmu, který navozoval dojem, že divák odhadne bez mučení celý příběh dopředu, cení dvojnásob. Pattinson byl obsazený typově dobře a se svojí rolí se vypořádal s přehledem. Herecky však exceluje i na malém prostoru brilantní Brosnan. ()

MikO_NR_1909

Vyslovene smiešny film s umelo-vytvorenými konfliktmi postáv a s najzbytočnejšou hereckou hviezdou súčasnosti. Byť Chrisom Cooperom v tej chatke, asi by som ho za takéto sračky ozaj uškrtil. Záverečná scéna si nezaslúži byť súčasťou tohto projektu. ()

sonnak

Nenechte konec zastínit předešlou hodinu a půl, která je silná a nad očekávání koukatelná - i když to zezačátku není snadné. Na někoho závěr zapůsobí jako laciný mindfuck či deus ex machina, případně nepovedená a zbytečná hra na city, co dokáže znechutit celý film (jakkoli kvalitní byl); nebo budete nadšeně tleskat, protože tam hraje krásnej upír ze Stmívání, vám je 15 a na ostatním nezáleží. Záměr tvůrců byl ale nejspíš jinde: Po šoku, který rozbije výborný zážitek z předešlé hodiny a půl si řeknete, že jde o snímek někde na stupnici blbé až šíleně dementní. Jenže komu to nedá a zahloubá se trochu víc, dojde mu, že šlo o záměr. Zčistajasna jste obohaceni o zvláštní zážitek, po kterém jste netoužili, neočekávali ho a na který budete každý reagovat jinak, protože jste donuceni přehodnotit předchozí 2 hodiny z úplně nového hlediska, ve kterém se vše uplynulé stane pouhou předehrou silného vyvrcholení (které logicky zafungovalo mnohem lépe a silněji než všechny dosavadní snahy o zfilmování této události). To ale postupně odezní a začnete film vnímat z původní pozice kvalitního psychologického dramatu se zvláštním a trochu nekonzistentním puncem reality na závěr, který ale vlastně nekonzistentní není. Ke konci se ale vztahuje první část Gandhího výroku - stalo se, ale vůbec na tom nezáleží. Tvůrci mohli zakončit obligátně a slízávat smetánku od kritiků za luxusní a dojemné psychologické drama; místo toho se nebáli a risknuli něco, s čímž příliš nepochodili, ale co je dost sympatické. 4,5* ()

zuzaSislerka

Třičtvrtě filmu mě naprosto nebavilo. Romantická blbost s Pattinsonem o lásce rozmazlenýho zbohatlíka a slušný holky z chudý rodiny. Nicméně posledních 15 minut změnilo smysl celého filmu. 5* není kvůli poslední čtvrthodině, ale kvůli jinému pohledu na událost, o které už vzniklo tolik filmů, které stojí za prd. ()

Alementina

Nekdy je pruser cist komentare, protoze pak staci jedna poznamka, mit neco nekoukano a vam uz je od zacatku jasne, jak to dopadne a zkazite si pulku filmu. Takze pro me konec byl o tom, ze jsem si jen potvrdila, co jsem si cely film myslela... A libilo se mi to, i kdyz vytknout se tomu filmu da kdeco a jeste navic dokonce uznavam i nejaka ta herecka pozitiva pro Roberta :) Bejt o par let mladsi, tak je to urcite muj idol :)) ()

Makky

Človek by povedal, že na druhý krát film už nebude mať svoje čaro a nezapôsobí. Naopak. Aktuálne, po desiatich rokoch od premiéry tohto snímku, Pattinsona ako herca plne rešpektujem a tento raz ma nijakým spôsobom neiritoval. Tradičná schéma rebelujúceho syna-nezodpovedného otca mala skvelé rámcovanie vo vnútorných monológoch hlavného hrdinu. Film veľmi pozvoľne pláva v dramatickej rovine, napriek tomu tentoraz zo mňa slzy strieľali už asi v polovici. Záver je už len čerešničkou a spôsobí, že divák na snímok len tak nezabudne. Pôsobivé, podmanivé a na prvé pozretie určite nečakané. ()

Pilec

Od tohoto filmu člověk ze začátku neví, co čekat. Já osobně jsem se na něj podíval jen kvůli tomu, že mi nepřijdou herecké výkony Pattinsona v ságách Twilight nijak uchvacující, a proto jsem byl zvědav na jeho "talent" v tomto snímku. Překvapil! Opravdu tento film stojí za podívání, už kvůli velmi zdrcujícímu a překvapivému závěru. ()

kaylin

Každá rodina má své problémy, každé mládí má své problémy a je potřeba se s nimi nějakým způsobem vypořádat. Některé příběhové linie filmu nejsou příliš důvěryhodné. Například důvod, proč Pattinsonova postava začne chodit s Ally (Emilie de Ravin) je poměrně banální, navíc zbytečný, ale je to nutné pro zvrat dále v příběhu, který je ještě méně uvěřitelný. V tomhle směru to nějak moc nepasuje do sebe. Postava Pierce Brosnana je poměrně nepříjemná, ale má své důvody. Co je na filmu ale nejdůležitější, to je závěr. Naprostý kotrmelec v tom, co jste doposud sledovali. Film dostává nový, hlubší význam. Na jednu stranu je to strašně jednoduché, ale na druhou stranu je to pořád silné. Jediné, co pak zamrzí, to je skutečnost, že se nejedná o příběh, který by byl natočen podle skutečné události. Kdyby to tak bylo, je jeho dopad ještě mnohem silnější než v tomto případě. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/01/little-ashes-nezapomen-na-me-butter.html ()

René.girl

Čekala jsem zamilovanou hovadinu, ale naštěstí jsem byla příjemně překvapená a nedočkala jsem. Roberta Pattinsona jsem kvůli "úpírskému šílenství" opravdu nějak zvlášt nemusela, ale tady byl prostě úžasný!!Úžasný herecký výkon - úžasně nápaditý závěr = úžasný flm!! ()

Mikita

Snažím se, ale nemohu najít na filmu nic, co snížilo 100% hodnocení. Možná už si to nedokonalé nepamatuju, protože ve mně zůstává jen dojem, který celý film zanechal někde hodně hluboko. Úžasná kamera, podmanivá hudba, zajímavý příběh a pár úžasných postav, jejichž psychologie sice nebyla dokonale propracovaná, ale vztahy byly uvěřitelné a pochopitelné. Každá scéna, každý zápis do deníku, každý pohled kamery, vše mělo svůj význam a kdo sledoval pozorně začátek filmu, nemohl ho konec tolik šokovat, jen o to víc zabolel. To, že nás Pattinson mile překvapil, není snad třeba opět zdůrazňovat, spíš bych vyzdvihla Pierce Brosnana, jehož postava byla opravdu zajímavá. Příjemný film, který stojí za opakované shlédnutí. Možná měl film opravdu skončit o pět minut dřív, ale takhle to bylo také fajn. Na podobné osudy by se nemělo zapomínat. ()

HareS

Po už kedysi dávno vyšlapanom chodníku pohybujúci sa a vo veľmi plytkej scenáristickej bažine plávajúci, ľahko zabudnuteľný, ale ťažko uveriteľný, fingovano nasladnutý slzopudný midcult. 45% ()

rt12

Plně souhlasím s POMO. Podle hodnocení jsem se těšila na parádní film, ale bylo to zklamání. Pro mě nemastná - neslaná - nepřesvědčivá - předvídatelná nepodívaná. ()

MATADOR

Člověk jako divák dokáže být mnohdy tak nepozorný, že ho to pak překvapí. Takový jsem měl pocit, nevšímal jsem si, ale o to více jsem byl nakonec překvapený. Krásný romantický film, který mezi těmi novějšími opravdu nemá konkurence, ale ano, je to také drama. Nádherné jsou oba motivy tohoto filmu! ()

Falconica

(spoiler) Vezmu to stručně, prostě už mi trochu leze krkem to milionkrát omílaný téma atentátu dvojčat. Smrdí to typickou americkou sebeláskou a sebelítostí. Jakákoliv to byla tragédie... Jinak ale VELMI povedený film, nicméně slza nepřišla. ()

FilmFan24

První velká láska...ztracená a znovunalezená láska...umění milovat a odpouštět a také zapomínat, co je to mít rád. Každý z hrdinů něco ztratil, ale také každý něco nalézá. Možná až moc klišé, ale všecko je to takové obyčejně upřímné. New York jako lokace nezklamal a pomalé tempo filmu sedí a směřuje závěru, který jsem nečekal. Robert Pattinson v hlavní roli se tak nějak prochází od scény ke scéně a náramně do vyznění filmu jako kluk ztracený ve svých pocitech zapadá. Noa spolu s Emilie de Ravin tvoří hezký pár. ()

repe

Emocemi nafouklá poslední desetiminutovka filmu nabádá k okamžitému (pře)hodnocení charakterů postav, vztahových rovin a vůbec celého filmu. S ohledem na rozostřený příběh bych čekal konec jiného formátu, nicméně pak by museli přejmenovat film...dělá to na mě dojem filosofických myšlenek typu: Člověče, žij každý den tak, jako by to byl tvůj poslední. Neurazí, nepřekvapí. ()

runner85

po prvých cca 15 minútach som si povedal že to môžem rovno vypnúť a našťastie som to nespravil ... odporúčam ! :) ()