jessic

Jednoduchý příběh o první dětské lásce, bez citového vydírání a s opravdu dobrými dětskými herci, což je vzácnost. Zasazení do šedesátých let tomu dodalo příjemnou nostalgii. Rob Reiner se po letech (Stůj při mě) vrátil k pubertálnímu tápání a do období dětství a opět vynikající. ()

imaginer21

Film o tom, že holky prostě duševně dospívají rychleji, že v komunikaci máme v mládí pořád problémy a že zasadit strom se vyplatí. Trošku mi ale chyběl nějaký ten prostup do většího budoucna, kde se o světě hlouběji něco dozvíme i od kluka. Stejně je ale krásné se vrátit do dob, kdy jsme všichni ještě neznali filmy v pátek po půlnoci a vědomí o lásce tak bylo nepovrchní a ryzí... Z té malé Madeline Carroll jednou něco bude. ()

Asi dost dobře nedokážu říct, proč se mi to tak líbilo, možná kvůli těm dvěma tak odlišným interpretacím, možná kvůli tomu, jak to bylo milý a nenásilný, možná kvůli Madeline Carroll, která se mi v tom filmu hodně líbila. Celkově mne ten film moc mile překvapil a je to jeden z těch mála, na které opravdu mám chuť podívat se po čase znovu. (90-95 procent :)) ()

LeePriest

Takto poutavý, laskavý a mírumilovný film jsem snad ještě neviděl. Pro citlivější povahy, kteří by rádi krutou realitu světa viděli v laskavějších obrysech naprosto ideální volba, avšak myslím, že i mnozí jiní během tohoto filmu změknou. ()

Mery235

...krasny..neskutocny...dojimavy film...nedychala som od zaciatku do konca... uprimny, duchaplny, jednoducho ma zaujal uz od prvych minut..paci sa mi, ako to je robene...prelinanie z jeho rozpravania na jej... uhol pohladu mladeho chlapca a dievcata... plne emocii... uz dlho sa mi nestalo, aby ma nejaky film tak rychlo oslovil...kazdy moment filmu bol uzasne zachyteny ich myslienkami a pocitmi..jednoducho nadhera...nemam co vytknut, plny pocet to isti :) ... krasa =) (..a to sa mi do toho velmi nechcelo...) ()

Nikiko

Film, který jsem si zamilovala a můžu na něj koukat stále dokola. Nádherné scény, nádherné situace, veselé i smutné. Nádherný film. ()

kolodej1

tady neníi co řešit a nižší hodnocení dát nemůžu. Citlivý a zároveň vtipný pohled na rodící se citové vazby mezi klukem a holkou. Vůbec to není podbízivé ani trapné či klišovité. Jedinečné není téma, o kterém film pojednává, ale zpracováním. Líbí se mi způsob vyprávění, tedy střídavá interpretace událostí očima kluka a holky. To vše je protkáno uměřenou romantikou, zvláštní poetikou a laskavým humorem. Hodně vydařený film, na který se člověk podívá i vícekrát ()

AnysekMel

Nejlepší na tomhle filmu bylo, že jsem poprvé viděla, jak had jí vajíčko. Ó, jakou mám radost, že jsem se něco nového přiučila. ()

Mr_Corny

Ohromná retro atmosféra 60-tych rokov, jemné praskanie v rádiu, na parapetnej doske sa chladí jablkový koláč, všetko je zrazu bezproblémové a idilické. Celý príbeh je neskutočne milý, ale zároveň realisticky nepresladený. Časti, kde bolo ukázané čo si myslí on a čo ona boli naozaj epické. Niekedy je všetko čo ku šťastiu potrebujeme priamo pred nami, ale nevidíme to, pretože máme iné predstavy. Jedného dňa však na to v najlepšom prípade prídeme a dokážeme to zmeniť. Je tu nejaká Juli Bakerová? :D ()

Leník

Moc sympatický film, člověka moc příjemně naladí. Navíc je velmi dobrá i ústřední dvojice, zvlášť Madeline Carroll. Jen si mohli odpustit tu příšernou scénu s hadem, to bych tedy nečkala, že u romance si budu dávat ruce před oči :-) ()

tomas_j

Dokonalé. Film, který vykresluje pro někoho z nás překvapující realitu, že často situaci prožívá protějšek jinak, než si myslíme nebo chceme. Nechceme si to přiznat, věnujeme spoustu energie něčemu, co druhý neocení a obráceně. ()

PatrikP4

Je to dobré neotravuje to délkou protože je to tak akorát a celkové se mi to líbilo... Možná to vypadá že je to moc dětské, ale to vůbec nevadí... ()

LencaN

Až neuvěřitelně romantické, přitom nebylo potřeba ani objetí, ani líbání nebo postelové scény. Tohle byla čistá rodicí se láska dvou dětí, které víc než dokázali, že hranice mezi nenávistí a láskou je sakramentsky tenká. Celé je to odvyprávěno lehce, dovídáme se jak o pohnutkách toho sympatického hocha, tak i o pohledu té slečny, která "nikdy neohne hřbet". Nevím vlastně jak, ale přinutilo mě to vzpomínat na moje dětská léta, kdy jsme ve třídě pokukovaly po klucích a doufaly, že si zrovna ten náš vysněný od nás půjčí třeba gumu. Film se sílou vtáhnout vás do děje a uhranout svou upřímností. Herci byli strašně šikovní, v což jsem při jejich věku ani nedoufala. Navíc byla zábava koukat na ty dospívající kluky a holky a říkat si, jací fešáci a krásky z nich vyrostou. Jsem velice ráda, že jsem dala na doporučení a tento malý zázrak zkoukla. Takovou silnou a zároveň křehkou romantiku jsem už dlouho neviděla a jednoznačně do tohoto Reinerova díla zabrousím ještě někdy příště... třeba až mi bude smutno. ()