Marni na střední škole zažívala peklo. Dnes je z ní úspěšná kariéristka, ale vzpomínky na příkoří, které jí způsobovala oblíbená roztleskávačka Joanna, ji stále zalévají studeným potem. Marni si cestou domů na svatbu svého bratra Willa k velkému zděšení uvědomí, že se brzy stane švagrovou své úhlavní nepřítelkyně, která ji kdysi ponižovala před zraky všech spolužáků. A zjevně se učila od těch nejlepších, protože když byla na střední Marniina máma, musela snášet úplně stejné zacházení od Joanniny tety. Teď, když z nich má být jedna rodina, se Marni i její matka ze všech sil snaží nechat minulost minulostí. Na staré zášti se ale těžko zapomíná. A tak ještě než se rozezní svatební zvony, budou mít tyhle odvěké rivalky pár nových pikantních historek pro svá vnoučata. (HBO Europe)

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

severus

Obvykle mi romantická komedie plná klišé příliš nevadí. Ale zde se tvůrcům povedlo, že jsem se několikrát během projekce vážně zabýval myšlenkou na ovladač. Příběhem to nebylo, ale herecké výkony byly příšerné. Naposledy jsem viděl hromadu dobrých herců hrát tak šíleným způsobem v seriálu Nováci. Taková banda přehrávajících a afektovaných kašparů se jen tak nevidí. Tentokrát si poprvé myslím, že by to snad mohl zachránit dabing, ale dvacet let zkušeností s porevoluční kvalitou hovoří proti. Základní moralitní poučka, že se lidé mění a šikana se se dá a má odpustit, také funguje jen ve filmu. Kdyby si moje sestra nabrnkla některého konkrétniho typa z mé služby vlasti, přerazil bych ho i kdyby teď byl pracovník Lékařů bez hranic. Omluvit by se asi nestačil. ()

Ailly

Nehorázne hlúpe, už len z princípu. Keby som podobné video vytiahla budúcej švagrinej na rodinnej oslave tak už si v našej rodine ani neškrtne, navyše, za ako dlho sa to dievča zmenilo z mrchy na nevinné zlatičko? 24 hodín? Alebo menej? No story hrozná, viem že to mal byť len duchoprázdny podklad na komédiu ale zasmiala som sa raz.. na starkej.. mladšie rivalky na ranu tie staršie bolestivo trápne. Pri takom hereckom obsadení by som si len ťažko pred vzhliadnutím povedala že jediný na koho sa bude dať pozerať bude Victor Garbin. Prosím radšej neoriginálne ale zvládnuté scenáre ako originálne naplácané kraviny. ()

Pavlo

Ide o ďalšiu typickú, americkú, romantickú „kvázi“ komédiu (zasmial som sa až 3-krát). Dejovo trpí neoriginalitou, predvídateľnosťou a často nudnými „zábavnými“ scénami. Nebyť super hereckého obsadenia (potešia hlavne scény s Sigourney Weaver a Jamie Lee Curtis, pastvu pre oči zastupujú Odette Annable s Kristen Bell) a stráviteľnou stopážou, nestálo by to ani za deravý groš. P.S. Kam stále chodia ne tie rozum dávajúce a hlboké myšlienky?! ()

Tomulka

Příjemná komedie na otřepané téma. Zápletka jasná od A do Z ale herečky (teda hlavně ony) to pojali vkusně a mně to bavilo. Nebylo to něják smích yburácející , ale hlavně to bylo vkusné a nevulgární. Takové americké komedie já mohu. ()

iwee23 odpad!

shit nejvyššího kalibru plný trapných a stokrát omletých scén a k tomu krajně nesympatická herečka v hlavní roli ()

lapatata

Svatba mého nejlepšího přítele 2010? Ani omylem. Jamie Lee Curtis se pro mě tímto filmem definitivně stala synonymem filmového braku. ()

NeverEver

U tohoto typu filmu ani neocekavam inteligentni dej. Jen obycejnou zabavu s jednoduchou zapletkou, plnou situacni (casto premrstene) komedie, gagu a detinskych vtipku... A presne tohle se mi take dostane. Takze ohodit mozky, nalit lahvinku neceho dobreho, uvolnit a nakonec Vam to bude pripadat jako povedena oddychova taskarice. Za me 2**. (casting byl velmi symapticky) ()

P@\/EL

Docela obstojná komedie, u které jsem se párkrát dobře pobavil. Ikdyž to bylo většinou proto, že některé situace byly vesměs přiblblé a naivita z nich přímo vyzařovalo, což ale o to, já jsem se těm pitomostem s chutí zasmál a dá se říci, že mi celkově film sedl. Průběh filmu více méně kopíruje zažité standardy tohoto žánru, takže zde rozhodně žádne duchaplné rozuzlení nelze očekávat. ()

Pythonator

Bylo to velmi mile příjemné a lehce zábavné, ale zrovna nějak moc jsem se nepobavil. Na druhou stranu lze ocenit, že se Amíci zmůžou i na takovou decentnější komedii bez nějakých fekálností a bláznivin. Bohužel to trpělo nějakým tím syndromem vagíny nebo jak to nazvat. Každopádně Odette je kočka a Kristen Bell to celé táhla na svých bedrech, sympatickém úsměvu a krásných očích. ()

tribican

Povedená americká komedie, ne úplně inteligentní, ale občas si prostě člověk rád pustí i "blbý" film. Navíc hvězdně nabitý, zejména Kristen Bell a Sigourney Weaver ve filmu skutečně září :) Celý dojem kazí jen zbabraná dětinská část po večeři, kdy proti sobě ženy obou generací "bojují". Betty White i romantická linka pro Kristen Bell mi přišly ve filmu zbytečné. 65 % ()

Damnsinead

Když ve filmu máte Sigourney Weaver, Jamie Lee Curtis a Betty White, tak se na něm nedá nic zkazit, ne? Dá. Od pitomého scénáře až po všechny stereotypy, které komedie mají. Naprosto všichni se chovají jak afektovaní idioti, vede to ke spoustě "komických" situací a nakonec se usmíří, aby oslavili úžasnou svatbu v americkém stylu. Krása. Párkrát se dalo zasmát výstupům čiperné babičky, škoda, že nedostala víc prostoru. ()

JB001

Herecky zajímavé obsazení bylo důvodem proč jsem si to vůbec pustil. Existuje spousta horších romantických komedií a tohle mne ani neurazilo a ani nenadchlo. Dnes by taková komedie nemohla vzniknout pokud by tam nebyla nějaká LGBT linka. Koukatelné to bylo zejména kvůli ženským. Těm mladším i těm starším. Jinak u nás na gymplu v letech 1971-1975 jsme měli jiné starosti i radosti. A v matematicko-fyzikální třídě jsme měli jen 8 holek. A ani jedna nebyla pohledná takže lovit jsme museli jinde ()

NikiVai

Achjo, promarněných 101 minut mého života. To zas byl skvost amerického komediálního žánru. Já teda nevím, ale ani jednou jsem se za celou dobu nezasmála. Spíš jsem jen kroutila hlavou nad promarněným potenciálem, protože námět zněl docela fajn. ()

Doskyc

Ani skvělé herecké obsazení a dobré herecké výkony nezachránili tak chabý pokus o vtipnou komedii. Každý okamžik filmu byl až neuvěřitelně průhledný, že jsem si připadal, jako bych již film viděl. Většina humorných scén působila spíše trapně, a jak již jsem zmiňoval, 90% děje bylo naprosto předvídatelných. Neuvěřitelně nezajímavou zápletku nevyzvedla ani nepovedená závěrečná „dojemná“ scéna, ve které se vše vysvětlí a všichni jsou šťastni až do smrti. Jediné co mne u filmu drželo, byl pohled na skvělý herecký výkon Kristen Bell a pár povedených humorných „držkopádů“. ()