Neberte nám princeznu

(TV film)
  • Československo Neberte nám princeznú (více)

Hrdinka príbehu Katka sa naozaj nemôže na nič sťažovať. Má dostatok všetkého, môže žiť bezstarostne, rodičia jej kúpia, na čo si len spomenie. A predsa... Katkini rodičia si vo víre povinností a záľub nenájdu čas na to najdôležitejšie - na vlastné dieťa. A Katku to, samozrejme, veľmi trápi. (oficiální text distributora)

ZajoMajo

Tento film nech ani nehodnotia ludia, ktori nemaju deti - lebo nepochopia o com vlastne je. Ja som to pustil malej 2,5 rocnej dcere a je z toho unesena mozno prave tak, ako som z toho uneseny ja, ked som mal sest. Na konci mala plakala a chcela film od zaciatku. Piesen SLOVA-OBYCAJNE SLOVA - si spieva doteraz, snad trochu inak, ale chytlava hudba skveleho Ursiniho - je proste chytlava hudba - ktora sa v dnesnej dobe uz nesklada. Perfektny muzikal - postaveny na perfektnych skladbach... ()

Bobek15

Marika Gombitová je vynikajúca speváčka, ale hrať, bohužiaľ, nevie. Celkovo film neponúkol veľa z filmového umenia. Trápne scény, žalostné dialógy, amatérske herecké výkony, "coolový" gang a pamätný Žbirkov sveter. Marika aj Miro majú množstvo krásnych piesní, ale tie, ktoré zazneli v tomto muzikáli, k nim nepatria. Vlastne len s výnimkou piesne Potme Ti budem čítať z dlaní ma žiadna z nich neoslovila. Jedna * v podstate len zato, že mi bolo ľúto hodnotiť ako odpad film, nostalgicky vnímaný ľuďmi ako roztomilá československá muzikálová klasika. ()

hygienik

Ja som toto dielko zbožňoval. Scenár- Alta Vášová - kedysi autorka detských, dnes feministických kníh a tak trochu vševedko. Hudba: Dežo Ursíny - ikona slovenskej experimentálnej hudby, ktorej mi nikdy nebolo dopriate porozumieť. Texty piesní: Ján Štrasser - tie som chápal dokonale a spieval stále dokola. ()

kingik odpad!

Na dobrý hudební film by to muselo vypadat jinak po všech stránkách. Zpracování je mimo mísu a herecký talent ústřední představitelé asi nechali v šatně. Pěvecký jim nikdo neubírá (Gombitová z mého hlediska nemá nejpříjemnější zpěv), ale hudební čísla postrádala právě to nejdůležitější z hlediska hudebních filmů a tím je výrazovost s jakou se prezentují. Písničky jsou otravné a občas mají tendenci být vlezlé. To se málo sympatické dvojce Gombitová a Žbirka, která se pro účely filmu vůbec nehodí, právě po celý film nedaří vyvážit. Film se snaží rozdávat dobrou náladu plnými hrstmi, ale ve své naivitě už příliš daleko nedohlédne. Mé hodnocení: 0% ()

Torgal

Z tohto "muzikálu" som mal komplexy už v detstve, ale dal som mu druhú šancu a... nič sa nezmenilo. Neskutočnej naivite príbehu môžu konkurovať len herecké výkony všetkých zúčastnených a hudba je jedným slovom otrasná. Nechápem komu sa toto môže seriózne páčiť, ja sa nemám o čo oprieť. A Luděk Sobota wtf? 3-/10 ()

• Ľudovít Tóth, ktorý stvárnil jedného z chlapcov, sa pri scéne s páperím dusil. Museli ho zachraňovať čajom. (Raccoon.city)
  • V scéne, kde vychovávateľky umývajú deti, bola improvizovaná kúpeľňa z robotníckych ubytovní. (Raccoon.city)
  • Medzi siedmimi vybranými malými chlapcami, ktorí hrali v muzikáli, bol aj Matúš Cinzer, vnuk slávneho slovenského herca Júliusa Pántika. Ako sám tvrdí, do akej miery to bola dedova iniciatíva, že hral vo filme, netuší. Matuš sa aj tak hercom nestal, v súčasnosti je ortodontista. Ďalší chlapec, ktorý si vo filme zahral, bol Ľudovít Tóth (Dominik) a hlavnú zásluhu na tom mal jeho otec, ktorý bol kameramanom v hlavnej redakcii pre deti a mládež. Ale ani z tohto detského herca sa nestal profesionálny herec ale majiteľ PR agentúry a s manželkou vydáva detské knihy. (Raccoon.city)