Cizinec (Daniel Craig), který se probral z bezvědomí poblíž města Absolution, si naprosto vůbec nic nepamatuje. Jediným vodítkem k jeho minulosti je podivný náramek na zápěstí. Celková amnézie je mrzutá věc, obzvlášť když se ocitnete ve městě, které nenávidí lidi odjinud a kde vládne tvrdou rukou nesmlouvavý plukovník Dolarhyde (Harrison Ford), jenž ho řídí metodou pěsti a biče. Absolution žije ve strachu a brzy bude ještě hůř. Shůry přicházejí podivné zvuky a oslepující světla, obyvatelé města beze stopy mizí a nikdo neví, jak se bránit a kdy přijde řada na něj – tomu se říká permanentní teror. Paradoxně právě cizinec, kterého pronásledovali od chvíle, kdy se v jejich městě objevil, se stane jejich jedinou nadějí. Postupně se mu vrací paměť, a jak si vzpomíná, kde byl a co tam prožil, uvědomuje si, že drží v rukou klíč k tajemství, které zdejším kovbojům dává aspoň nějakou naději v boji s  technologicky mnohem vyspělejším protivníkem. Otázkou je, jestli mu chronicky nedůvěřiví obyvatelé uvěří a jestli mu Dolarhyde dobrovolně přenechá otěže vlády nad městem. (oficiální text distributora)

t.b.kat

Film, na který jsem se neuvěřitelně těšil a který - bohužel - byl jedno z dalších zklamání v tomto roce. Kdo si chce spravit náladu a má rád mix kovbojky a sci-fi, nechť se přesměruje na seriál Firefly. To jsem udělal i já a jsem spokojen. ()

Unterschleif

Vyše dvoch hodín by sa pre film s nulovou výpovednou hodnotou ako je tento mohlo zdať veľa, ale mne to zbehlo celkom rýchlo a môžem povedať, že som sa nenudil. Celé je to plné klišé a ako vybraté z kopírky, ale ak sa na to pozeráte ako na letný pop-corn tak by to nemalo vadiť. Dávam tri hviezdy kvôli obsadeniu, ktoré to celé aspoň nejako zachraňuje. ()

Cannonball

Námet a hlavne nedotiahnutý scenár napáchali dosť škody ale "pán režisér" to zabil úplne. Keby som nebol fanúšikom sci-fi a Craiga určite by som nedal 50%. ()

Plague.

Kdyby se film jmenoval Xenoria (v českém překladu "Tenkrát v Arizoně"), tak bych filmu dal jen 2*. Ale protože jsem od filmu dostal přesně to, co mi sliboval už na začátku, tak si ty průměrné 3* zaslouží. Kdyby tento film někdo převedl do herní formy, nejlépe jako datadisk Call of Juarez, tak by to byla bomba! ()

Mikecat

Když už sebou máme kluka a psa, proč ne ženskou?...On ví kde jsou!..Nevím......myslim, že POMO vyjadril všetko jasne a jednoznačne...príliš americké...alebo komunistické?..... ()

klichem

Velmi podcenovana snimka, ktora ma skutocne prijemne prekvapila. Uz z nazvu som mala zmiesane pocity a tak som uvodnych 15 minut zhliadla s nevolou a predsudkami. O to viac som sa potesila ked ma dej natolko zaujal ze som ho s napatim pozerala az do konca. Nenechajte sa preto odradit nizsim hodnotenim! Co sa nepaci jednemu moze druheho uplne zaujat! ()

CrazymanM

Co se mě týče,mě se to líbilo,ale chápu výtky mnohých hodnotících.Já jsem dostal od filmu to,co jsem čekal,takže jsem relativně spokojen! ()

x_ander

Sterilní. A bezkrevné. Asi těmito slovy bych Cowboys & Aliens stručně popsal. Myšlenka byla dobrá, výběr herců jakbysmet, pochválit musím hudbu... ale Jon Favreau se potápí do úděsné režijní krize, jinak si to neumím vysvětlit. Už druhý Iron man toho byl zářným příkladem, toho však z průměru vytáhly Downeyho hlášky. U Kovbojů nic takového není. Nulové nápady, žádná originalita (u filmu, ve kterém se mlátí kovbojové a vetřelci? ano!) a hloupý scénář. Film není vyloženě nudný, ty dvě hodiny s ním lze strávit poměrně příjemně, ale po pár dnech není na co vzpomínat. Těžce promrhaný potenciál. A emzáci jsou spíš k smíchu. 50%. ()

Crytic

Osvěžující nový nápad, příjemný příběh, dobré obsazení, zajímavá zápletka, ale vše se pohybuje v rámci průměrnosti, ze které se né a né dostat. Pěkný film, který rozhodně stojí za jedno zkouknutí, ale tím vše končí a nevidím důvod proč se k tomuto filmu znovu vracet. ()

lobo87

Súboj drsných kovbojov a votrelcov z vesmíru mal oveľa väčší potenciál, takisto ako postavy Craiga a Forda, medzi ktorými som očakával väčšie napätie. Efekty boli kvalitné, mimozemšťania zaujímaví a Olivia krásna, aj keď zo scény z ohňom sa dalo vyťažiť viac :-) Výsledkom je priemerný film, ktorý robí zaujímavým len hviezdne obsadenie... 60% ()

muti

zaujimavy napad ale to spracovanie.... precital som si po filme par kometov a musim suhlasit. s rozpoctom 160m mi to pripomina webove stranky Slovenskej vlady za 75k euro... ak chcete mat dobry dojem z filmu tak po zostreleni prveho UFO to hned vypnite a predstavte si ze je to koniec filmu :) ()

CallenG

James Bond a Indiana Jones se sešli v jednom filmu, bohužel tohle je asi na filmu to nejzajímavější. Před shlédnutím sem se těšil na kombinaci westernu a sci-fi a Jonu Favreauovi jsem věřil i po druhem Iron manovi, bohužel to dopadlo takhle. Nebylo to až tak špatné proto 3 hvězdy i když ta třetí je spíše za dobré obsazení, které fakt zaujme, ale to je tak vše. Shlédnout a zapomenout. ()

Stauff

Film mi tématem připomínal knihu Poula Andersona, Kosmičtí křižáci. Dobrej biják, prostě se mi to líbilo. ()

toomm

Tak co říci? Ano, četl jsem tu, že ten film se snaží brát se vážně a humoru se tam člověk nedočká, ale tak nějak jsem si to pořád nedokázal představit. Popravdě jsem byl hodně zvědavý a filmu dával slušnou šanci, už z podstaty věci, že jsem nidky nic podobného neviděl. To že celý film vyhoří na scénáři je naprosto zřetelné, už kvůli těm naprostým absurditám, které si někdo vycucal z prstu. Cowboys & Aliens tak zůstavají nevyužitým originálním nápadem, který po tomto neúspěchu si asi už jen tak nikdo netroufne oprášit. I přes tohle všechno a hlavně dlouhou stopáž jsem se ale relativně bavil. Daniel Craig je fajn, díky Fordovi to asi mělo být nový cool Indiana a tak tam působí jako srandovní loutka. Za hodně peněz málo muziky. 60% ()

Lewaso

Zkuste za hlavu hodit patos tekoucí z rodinných výlevů - a vyjde vám z toho slušná pohádka s jednou lekačkou a příběhem, který není až tak nezajímavý. Rozhodně to není druhý Wild Wild West, neboť se aspoň nepokoušel o vtipnosti. Mých 75 % navyšuji o 5 % za půvab Olivie Wilde. ()

pafka

Neuveritelne obsazeny, ovsem zase tak nic extra to nebylo. Skoda, Forda bych rad videl v necem jinym. Tohle me sice vcelku bavilo, ale byla to popcornovka jako svina. ()

Jason Bateman natočí netradiční western

Jason Bateman natočí netradiční western

31.01.2023

Westerny jsou zpět

Westerny jsou zpět

22.02.2015

Expendables 3 – Cage, Eastwood, Ford?

Expendables 3 – Cage, Eastwood, Ford?

14.08.2012

Jde samozřejmě především o zbožné přání producentů a tak trochu laciný způsob, jak před premiérou dvojky ještě jednou vydatně zčeřit mediální hladinu. Zkusme si z toho ale vytáhnout i relevantní… (více)

Oldman vs. Ford: high-tech špionáž

Oldman vs. Ford: high-tech špionáž

24.07.2012

V sobotu 21. 7. oficiálně odstartovalo natáčení thrilleru o korporátní špionáži Paranoia. Chrisův mladší brácha Liam Hemsworth (v pořádné akci se předvede díky roli v The Expendables 2) si ve filmu… (více)