Cizinec (Daniel Craig), který se probral z bezvědomí poblíž města Absolution, si naprosto vůbec nic nepamatuje. Jediným vodítkem k jeho minulosti je podivný náramek na zápěstí. Celková amnézie je mrzutá věc, obzvlášť když se ocitnete ve městě, které nenávidí lidi odjinud a kde vládne tvrdou rukou nesmlouvavý plukovník Dolarhyde (Harrison Ford), jenž ho řídí metodou pěsti a biče. Absolution žije ve strachu a brzy bude ještě hůř. Shůry přicházejí podivné zvuky a oslepující světla, obyvatelé města beze stopy mizí a nikdo neví, jak se bránit a kdy přijde řada na něj – tomu se říká permanentní teror. Paradoxně právě cizinec, kterého pronásledovali od chvíle, kdy se v jejich městě objevil, se stane jejich jedinou nadějí. Postupně se mu vrací paměť, a jak si vzpomíná, kde byl a co tam prožil, uvědomuje si, že drží v rukou klíč k tajemství, které zdejším kovbojům dává aspoň nějakou naději v boji s  technologicky mnohem vyspělejším protivníkem. Otázkou je, jestli mu chronicky nedůvěřiví obyvatelé uvěří a jestli mu Dolarhyde dobrovolně přenechá otěže vlády nad městem. (oficiální text distributora)

stOKYi

Tento film mal všetko čo správny western musí mať. Solón, špinavé mesto, prestrelky, apači, záporáci, drsný hrdina atď. No ponúkol aj niečo navyše. Votrelcov. Ja si myslím, že môj filmový vkus je celkom "open mind", a aj tento nápad sa mi nezdal byť dáko šialený. Však keď mimozemšťania prídu v 21. storočí, prečo by nemohli prísť na divoký západ? Ináč prvá polovica filmu bola zaujímavá a niesla sa v duchu tajomna, že "čo sa mu vlastne stalo?" No potom som už len hľadel na TV a film som akosi postupne prestal vnímať. Zvraty čo priniesol, boli nezaujímavé (genesis z ohňa, WTF?), situácie nelogické a záverečný boj, na to asi ani nemám komentár. Vlastne tak to je aj s mojím príspevkom. :) ()

Radiq

Kovbojové, vetřelci, ale na indiány se asi jako vždy zapomnělo. Jinak je to teda ale béčko jak prase a nechápu, že Hollywood vůbec do něčeho takovyho strčil prachy, protože ten scénář musel psát asi nějakej pošahanej tonda. A tak nám tam nechybí ani děcko, ani pes (kteří to samozřejmě přežijou), ani kočka (Olivia Wilde), která v jakékoliv situaci je vždy namalovaná a krásná, ani závěrečné zničení a destrukce všeho zlého. Craig se do role kovboje vůbec nehodí a sálá z něho taková divná nálada, která mi ten film kazí, a jak kdyby ten divokej západ automaticky předpokládal, že v jeho vesmíru číhají mimozemšťani, kteří jsou strašně digitální, maj pulzní zbraně, jsou hrozně digitální a přehnaně rychlí a mrštní, vzhledem k jejich velikosti. Taky bylo divny, že ze začátku byli skoro nezničitelní a pak už se dali odstřelovat jednou ránou z koltu. Prostě to byla nesmyslná slátanina plná slátanejch nesmyslů, ale to se od toho asi muselo už tak nějak čekat... A nepochopil jsem, na co potřebovali ty lidi, kteří čuměli do světla... ()

dan.pacino

Indiana Jones skříženej s District 9. Někde je to přitažené za uši, jinde zas nudné. Ale za úžasnou Olivii a za tak mimořádný/bláznivý příběh je to zasloužené hodnocení. ()

Doudis19

Naprosto nenapínavý, nezajímavý, nezábavný a bezduchý snímek plný prachu, dramatických odmlk a předhánění kdo víckrát trapně zvolá "do ních!!". Copak o to, efekty ujdou, emzáci okoukaní z Distrikt 9 ostudu taky nedělají a k tomu Craigem slušně zahraná hlavní postava patří k nejlepším prvkům filmu. Jenže co z toho, když je to celé taková nuda. Když už samotná předloha nenabízela tolik scénáristických možností, proč se Favreau alespoň nesnažil filmu dodat nadhled a spád Iron-mana? Takhle se u asi nejočekávanějšího blockbusteru letoška musíte hodně snažil abyste neusly, a to je u sci-fi, které muselo a mělo být daleko lepší opravdu smutné. Prozatimní, největší zklamání této filmové sezóny. ()

filmmovier

Ufoni versus nic netušící lidé v zajímavém spojení kovbojky a scifárny. Nápad je to sice zajímavý, ale moc nefunguje. Zajímavá je i podoba ufounů a jejich vesmírné lodi. Pobavíte se, je to příjemná dobrodružná oddychovka, ale zcela průměrná. Nádherná je i americká krajina a městečko. Kdyby ve filmu nebylo takové hvězdné obsazení, možná by to dopadlo o něco hůř. Ale takhle je to příjemný film a vůbec nevadí, že to není zrovna megahit. ()

TheBalrog

obsazení - dobré, scénář - ultra špatný, režijně - něco tomu chybělo. Stačí vidět jednou, víckrát není potřeba. Oddechovka na nudný nedělní večer. ()

VaHo

Průměrnej akční sci-fi film na jedno zkouknutí a zapomenutí. První půlka je mnohem lepší, bohužel ve chvíli kdy se objeví vetřelci, vznikne z toho podivný mišmaš. Kdyby natočili místo tohohle western, výsledek by byl podstatně lepší. Radši bych se díval na naštvaného Daniela Craiga v klobouku a s pistolí v ruce než na tohle. ()

Woody77

Milujem filmy pri ktorych zaspim !!! Toto bol jeden z nich ked som sa prebral akurat sa strhol boj medzi Indianmi na cele s Winnetouom , Kovbojmi vedenými Old Shatterhandom proti Votrelcom ktorých viedol E.T.Mimozemstan !!! No sam sa pytam naco sa tocia taketo PERLY ??? Viac netreba pisat a potencionalnych divakov nebudem odradzat! Moje hodnotenie 2 Hviezdy za sladko prespanu hodinku a Craiga za uvodnych 15 min. ()

Estrellita

Neuvěřitelně zbytečná hovadina. Jediné, co tu stálo za to, byl "pokrfejs" Ford a hezká hlavní mimozemšťanka. Nechápu, proč se producent takového zvučného jména s touhle blbostí vůbec zahazoval. 25% ()

Triple H

To je zase cirkusu a pindania. Niekedy mám pocit, že celá erudovaná kritická obec sa rozhodne zvoziť nejaký film len preto, lebo sa to tak nejako očakáva už od trailerov. Inak povedané - názor si vytvoria všetci vopred a pri sledovaní sa len snažia svoje predsudky nejako potvrdiť. Priznávam, že slová "Kovboji a votrelci" vo mne tiež nevyvolali práve vlnu túžobného očakávania a sám som voči filmu zaujal predbežne posmešný postoj. Vyzeralo to ako blockbuster nižšej svietivosti, z ktorého bude na sto hnov kričať jeho tuposť a fakt, že doň museli ísť všetci len kvôli prachom. Po pozretí však musím skonštatovať, že sa sa jedná o úplne pohodovú a atmosférickú vec, v ktorej sa väčšina zúčastnených úprimne snaží. Casting je dobrý (Rockwell, Dano, Brown, Goggins) a normálne radosť sledovať tú draho okostýmovanú bandu smradľavých a spotených honákov. Rozhodne som nečakal, že sa tu bude tak vo veľkom prezentovať taká tá klasická westernová, poctivá chlapskosť, pod ktorou sa už inak definitívne zľahla zem. Za štylizáciu a kostýmy palec hore. Vizuál celkovo zaslúži pochvalu - Libatique to rozhodne neflákal a na výprave je štedrý budget IMO celkom vidieť. Skrátka - tupý nápad, tupý názov a papierovo preto film smrdí prúserom, ale výsledok je fajn oddychovka, ktorá nie je o nič horšia než celá kolekcia štúdia Marvel (ktorá samozrejme zbiera omnoho pozitívnejšie hodnotenia, lebo bohatý playboy v kovovom overáli je omnoho viac "cool" ako James Bond s klobúkom). A Favreau oproti roztrieštenému a lajdáckemu Iron Manovi 2 predviedol omnoho koncentrovanejší výkon. Menej predsudkov a menej snobskosti by niekedy nezaškodilo. ()

Motinski

Fantazmagorický príbeh ktorému najviac škodí že nie vždy ostávame v žánri komédie a občas sa hrá na dramatickú nôtu. Ako oddychový nenáročný film je to ale vlastne fajn. Akčné scény sú obstojné, zápletka ma zaujala a podľa hodnotení som čakal väčší prešlap. Chytať za hlavu som sa ale pristihol veľa krát. ()

Lachtaan

Ve filmovém (i knižním) světě je dneska možné si dovolit opravdu všechno a exentrickým příkladem toho je právě kontroverzní sci-fi biják Cowboys & Aliens. Jona Favreau mám rád, přeci jen stojí za legendárním prvním Iron Manem a jako nenápadná postava mu sekunduje i jako slušný herec. Kdyby ale pro svůj počin z roku 2011 neukecal herecká esa jako jsou pan Harrison Ford, Daniel Craig či krásná Olivia Wilde, mám velké obavy, že by pohořel ještě o mnoho úrovní níže. Nejsem zastáncem experimentů, které se snaží nuceně mixovat nemixovatelné žánry. ()

oveckaoa

Hodně slabý film a nejhorší film na mimozenské téma z tohoto roku co jsem měl možnost vidět. Ten kdo nadává na Světovou Invazi tak nevím ale mě příjde že tohle je daleko horší. Scénář neexistuje (chlápek který ukradne hodně zlata jde do města i když je jasné i debilovi že ho tam asi zatknou) Navíc Daniel Craig si zde hraje na neskutečného drsňáka přičemž ho skolí ženská, která ani sama neví proč to dělá a chce od něj pomoct tak mu pomože do vězení aby ho odvezli na šibenici opravdu inteligentní. Aby z toho byl ještě mišmaš tak se zde objeví kovbojové vetřelci a ještě dokonce i indiáni ještě i bandité do toho se přidají. Triky jsou úplně ubohé ty mimozenské stroje vypadají jak mix rogala a kdovíčeho jediné co stojí za pochvalu je vzhled těch mimozemšťanů a závěrečný boj. ()

kristianzen

Sláva! Čekal jsem buď absolutní blbost nebo super film a s tou druhou možností sem vlastně vůbec nepočítal. Ale teda. Výborné herecké výkony, teda abych upřesnil-Ford, kterému to šlo náramně, super triky - jasně konec béčkovej, stejný výbuchy u vesmírné lodi se trhá mlha, a taky vypadá tak trochu modýlkovitě, ale atmosféra fungovala, pár silných zvratů.. Asi to přechvaluju, ale na to, co sem čekal jsem byl mnohonásobně překvapen. Pro milovníka sci-fi, radost. ()

ivan_drago

Film v mých očích sráží z nadprůměru dementní vedlejší postavy (syn, ten kněz nebo co, mimozemšťanka ...), trapně vyexponovaná hudba, která je nejvíce na obtíž v těch nejterapnějších momentech, přepálená stopáž a patos, hra na city a polodojemné momentky.... jinak námět je peckovej, hlavní hrdinové se do rolí hodí a film se v určitých momentech velmi blížili k dokonalosti westernových klasik... Škoda, že je film narušován výše zmíněnými neduhy a trapnostmi... Atmosféra zaprášeného města a nesmiřitelných kovbojů navozena pěkně, ale celý film shazuje zavěrečná scéna a všechno pití na "Skovdolary". Alieni taky ujdou a tak bych pro příště jen tvůrcům poradil, více akce, méně keců... ()

Mrkvič

Není to špatný, ale také to není nijak zvlášť dobré. Jon Favreau začíná mít talent na natočení velkofilmů velmi nudnou formou. U Kovbojů jsem několikrát málem usnul a myslím, že si za týden nebudu pamatovat skoro žádnou scénu. Hlavní obsazení je fajn, emzáci jsou taky fajn a akce také dobrá. Jenže potom tam jsou řeči o ničem, dokonale nevýrazná hudba a nudné, ploché vedlejší postavy. Prostě hooodně dlouhé dvě hodiny. ()

adams89

Další z mnoha zbytečných blockbusterů, od něhož se tolik čekalo. Jako by to ani nenatočil Favreau, ale někdo jiný. Trailery možná ukazovaly, že se žánry westernu a sci-fi dají kombinovat, film samotný už však nikoliv. Naprosto tam chybí to komediální odlehčení, ale to je zbytečné zmiňovat. Craig s Fordem mi nevadili a na Olivii Wilde se dívalo dobře. Lituju však Rockwella, že hrál tak dementní postavu. Nelogičností je ve filmu, jak máku, a závěr plný klišé také výsledný dojem nevylepšil. Celkem slabota. ()

DivX

Opravdu nepochopím co tady chtěl Daniel Craig a Indy. Neskutečná blbost od začátku (kdy jsem doufal, že se to snad zlepší) až do konce. Naprosto nezáživný děj a scénář podtrhly jen obyčejné a laciné triky grafického zpracování. Jon Favreau není špatný režisér ale při točení tohoto už musel vědět, že to bude podprůměr. 20% ()

Honzíno

Na takové filmy je ikonického Forda a v současnosti brutálně našláplého (jak herecky tak fyzicky) Craiga veliká škoda. U jedničky Iron Mana jsem to Favreauvi sežral, u dvojky jsem tápal a tady mi dochází, že opravdu není moc dobrý režisér. Kovbojové se řadí k filmům podprůměrným, je to nuda. Dvě hvězdičky dohromady dávám za duo F+C, solidní triky (emzáci vypadají skutečně moc pěkně) a příjemnou hudbu. Kdyby se udržela atmoška ze začátku, přidalo akčních scén z vnitřku emzáckého doupěte a dospělo by se k R ratingu (což je mi jasné, že u zamýšleného blockbusteru nelze), výsledek mohl být lepší. ()

Jason Bateman natočí netradiční western

Jason Bateman natočí netradiční western

31.01.2023

Westerny jsou zpět

Westerny jsou zpět

22.02.2015

Expendables 3 – Cage, Eastwood, Ford?

Expendables 3 – Cage, Eastwood, Ford?

14.08.2012

Jde samozřejmě především o zbožné přání producentů a tak trochu laciný způsob, jak před premiérou dvojky ještě jednou vydatně zčeřit mediální hladinu. Zkusme si z toho ale vytáhnout i relevantní… (více)

Oldman vs. Ford: high-tech špionáž

Oldman vs. Ford: high-tech špionáž

24.07.2012

V sobotu 21. 7. oficiálně odstartovalo natáčení thrilleru o korporátní špionáži Paranoia. Chrisův mladší brácha Liam Hemsworth (v pořádné akci se předvede díky roli v The Expendables 2) si ve filmu… (více)