Cizinec (Daniel Craig), který se probral z bezvědomí poblíž města Absolution, si naprosto vůbec nic nepamatuje. Jediným vodítkem k jeho minulosti je podivný náramek na zápěstí. Celková amnézie je mrzutá věc, obzvlášť když se ocitnete ve městě, které nenávidí lidi odjinud a kde vládne tvrdou rukou nesmlouvavý plukovník Dolarhyde (Harrison Ford), jenž ho řídí metodou pěsti a biče. Absolution žije ve strachu a brzy bude ještě hůř. Shůry přicházejí podivné zvuky a oslepující světla, obyvatelé města beze stopy mizí a nikdo neví, jak se bránit a kdy přijde řada na něj – tomu se říká permanentní teror. Paradoxně právě cizinec, kterého pronásledovali od chvíle, kdy se v jejich městě objevil, se stane jejich jedinou nadějí. Postupně se mu vrací paměť, a jak si vzpomíná, kde byl a co tam prožil, uvědomuje si, že drží v rukou klíč k tajemství, které zdejším kovbojům dává aspoň nějakou naději v boji s  technologicky mnohem vyspělejším protivníkem. Otázkou je, jestli mu chronicky nedůvěřiví obyvatelé uvěří a jestli mu Dolarhyde dobrovolně přenechá otěže vlády nad městem. (oficiální text distributora)

Gulde

Za mě to vyhrál především ten námět. Dělají se tuny remaků, klidně i po pouhých 10 letech, ale tenhle film ukázal, jak se má experimentovat. Ačkoliv film není nijak extra přesvědčivý sám o sobě, je stejně tak i zbytečně podhodnocený. Ale to stěžejní, tedy to, že nová témata ve filmu stále jsou, a ne neustále dokola natáčet jedno a to samé, je pro mě hlavním přínosem a poselstvím filmu. ()

katalog

Dlouho opravdu dlouho jsem neviděl takovou zhovadilost jakou dostal na plátna Jon Favreau, naprosto nechápu jak mohl přesvědčit Craiga aby do toho šel, co si budem namlouvat Harrison Ford se tam přesně hodí. Příšernost odehrávající se ze 70% ve tmě se stupidním příběhem a ještě trapnějším zakončením. ()

Vaštar

Jako parodie by tento film byl úžasný, bohužel se všichni berou smrtelně vážně. Bavil jsem se, ale 100% ne tak, jak to tvůrci zamýšleli. Perfektně to vystihl uživatel Ruut. ()

Dogmeat

Kulhá to sice na obě nohy, ale místy to má atmosféru (hlavně ve westernových pasážích) a místy se u toho dá slušně pobavit. A hlavně je to mix mého oblíbeného scifi a westernu, přičemž ten druhý se dneska bohužel už vlastně ani netočí. ()

JohnDick

Neuvěřitelně špatně zrealizovaný zajímavý námět, který nezachrání ani hvězdné obsazení. Vlastně ani nevím, za co dávám tu jednu hvězdičku, ani ta Olivia se mi tu moc nelíbila. Škoda převeliká, čekal jsem od toho mnohem, ale mnohem víc. ()

KOZEL84

Tak tohle není žádné překvápko.Favreau nezklamal a vzal tenhle zajímavý námět do míst,kde by se už opravdu mohl sám odebrat.Dialogovému peklu (to bych se asi radši oběsil na jazyku) s přehledem vládne příšerně příšerný Ford.Jdi do hajzlu Jone! ()

Chundys

Bohužel na víc to u mě nemá, dobrá je to spíš 2,5, ale * to jsou jen 2! Příběh naprd a takhle zežvatlat western je k pláči! Jone starej se o Iron Mana a nebo tam hoď zase smečovanym podánim nějakej ten Wimblouš ;-) ()

MAJkLSON

Nuda všech nud! A sračka k tomu. Ford a Craig mají drsné výrazy, zbytek jen udivené, vykulené a ubrečené a kdykoli promluví Olivia, tak to jde ještě hlouběji do sraček. K tomu si přičtěte toho caparta, co hrál v Posledním vládci větru a máte výsledek. Dvě hodiny se nic neděje a nikdo nemá co hrát. Favreau je sráč! ()

Theoretic

Ze začátku jsem si myslel, že to bude epic movie a že se všichni ti kritičtí recenzenti posrali v kině. Na konci filmu jsem jim ale malinko odpustil. Není to vyloženě průserová záležitost, ale chybí tomu určitá nadsázka (patos bych v tomto případě úplně vynechal) a to co v úvodních minutách vypadá jako slibná cowbojka s příchutí sci-fi končí jako WTF filmový žánr a divák který se snaží přetlumočit děj naprosto nezasvěcenému kamarádovi bude vypadat jako totální idiot (mám odzkoušeno) Velkou slabinou tohoto filmu byla scéna, kdy nahá Olivia Wilde vychází z ohně, načež kameraman naprsto SELHÁVÁ a zachycuje pouze její záda. Ostudné. ()

tomashrabek

Tešil som sa na nadupaný, vtipný blockbuster, pri ktorom nebudem musieť premýšľať. Ťažko potom povedať, prečo ma tento festival najhlúpejších scenáristických klišé, skratiek, nelogickostí a barličiek tak veľmi sklamal, keďže ani očakávania som nemal príliš vysoké. Možno preto, že aj napriek tomu, že bol tak hlúpy, nebol ani trochu zábavný. Že sa bral príliš vážne. Že neobsahuje v podstate žiadnu slušnú akciu a naopak, je až preplnený nudnou, sentimentálnou a zároveň emocionálne vyprázdnenou vatou. Že Olivia nakoniec neukázala takmer žiadnu kožu. Scéna s ohňom. Dosť slabé dve hviezdičky. ()

sNeDy

Takový obsazení a taková blbost?! Na rozdíl od komiksu, plátno očividně nesnese takovou šílenost jako Indiány a kovboje v boji proti přerostlým krtkům s hromadou drsných výrazů, cool znějících proslovů a jednou pěknou holkou. A ještě to trvá 2 hodiny, když to má příběh prázdnější než dnešní večerníčková epizoda Boba a Bobka. 3/5 za první půlku filmu. ()

CiPR

Při sledování jsem se cítil přesně jako u Indiána Jonese: Tajemství křišťálové lebky. Mě prostě mimozemšťané nesedí, snad až na pár vyjímek ale obvykle je prostě nemusim, zvlášť v takových obdobích drsného západu. Co se týče herců, Daniel Craig mi zde prostě nepasuje, dokázal bych si na jeho místě představit někoho jiného. Olivia Wilde zde vypadá dost zajímavě, její role je prostě dokonalá a své role se opravdu zmocnila, tak jak se sluší a patří. Harrison Ford zahrál plukovníka velice dobře, on je prostě klasika, ikdyž už neni nejmladší, tak se furt žene kupředu a to je pro mě velice dobrá zpráva. FIlm je tak jednou a dost, film mi chybět nebude. 45%. ()

Wardan

Moc fajn nápad, slibný začátek a bezva obsazení spláchnuté do záchodu. Na scénáři pracovalo šest lidí včetně Kurtzmana a Orciho a výsledek působí jak kdyby to napsal student nižšího stupně základky. Postavy jen chodí z místa na místo a občas něco zahlásí, akce je bez šťávy a když konečně příjdou vetřelci zjistíte, že jejich vzhled je stejně nudný a bez nápadu jako celé předešlé a následné dění. Kde nic tu nic, jen obrovské pláně nudy všude kolem. Zasloužený propadák. ()

mladas16

Westernová omáčka okořeněná mimozemšťany mi moc nesedla, i když Craig zahrál dobře tak celý film byl jen nuda,nuda a zase nuda. ()

Brusíček

Tak tenhle film mě docela zklamal, a nezachránilo ho ani výborné herecké obsazení. Pokud by to byl "jen" klasický western, tak by byl výsledný dojem mnohem lepší, prostě mi tam ti vetřelci vůbec nezapadly. 40%. ()

Saur.us

Viděno v SE. Nemastný neslaný pokus skloubit dva naprosto odlišné žánry. Ve Wild Wild West nebo Návratu do budoucnosti 3 to možná fungovalo ale tady horko těžko. Ironový J. Favreau nedokázal udržet laťku nasazenou železným hrdinou a i když si film nacpal hvězdami první a druhé kategorie, kvůli chatrnému, tolikrát upravovanému scénáři, takhle záležitost akorát zapadne do propadlišť filmových dějin. ()

Rathalos

Daniel Craig nepatri medzi mojich oblubencov,ale v tomto filme mi sedela jeho rola,zahral ju dobre,este som nevidel sci-fi western,ale bola to celkom dobra kombinacia,votrelci boli odporni,bolo to akcne,cize podareny film...:-) ()

Jason Bateman natočí netradiční western

Jason Bateman natočí netradiční western

31.01.2023

Westerny jsou zpět

Westerny jsou zpět

22.02.2015

Expendables 3 – Cage, Eastwood, Ford?

Expendables 3 – Cage, Eastwood, Ford?

14.08.2012

Jde samozřejmě především o zbožné přání producentů a tak trochu laciný způsob, jak před premiérou dvojky ještě jednou vydatně zčeřit mediální hladinu. Zkusme si z toho ale vytáhnout i relevantní… (více)

Oldman vs. Ford: high-tech špionáž

Oldman vs. Ford: high-tech špionáž

24.07.2012

V sobotu 21. 7. oficiálně odstartovalo natáčení thrilleru o korporátní špionáži Paranoia. Chrisův mladší brácha Liam Hemsworth (v pořádné akci se předvede díky roli v The Expendables 2) si ve filmu… (více)