Cizinec (Daniel Craig), který se probral z bezvědomí poblíž města Absolution, si naprosto vůbec nic nepamatuje. Jediným vodítkem k jeho minulosti je podivný náramek na zápěstí. Celková amnézie je mrzutá věc, obzvlášť když se ocitnete ve městě, které nenávidí lidi odjinud a kde vládne tvrdou rukou nesmlouvavý plukovník Dolarhyde (Harrison Ford), jenž ho řídí metodou pěsti a biče. Absolution žije ve strachu a brzy bude ještě hůř. Shůry přicházejí podivné zvuky a oslepující světla, obyvatelé města beze stopy mizí a nikdo neví, jak se bránit a kdy přijde řada na něj – tomu se říká permanentní teror. Paradoxně právě cizinec, kterého pronásledovali od chvíle, kdy se v jejich městě objevil, se stane jejich jedinou nadějí. Postupně se mu vrací paměť, a jak si vzpomíná, kde byl a co tam prožil, uvědomuje si, že drží v rukou klíč k tajemství, které zdejším kovbojům dává aspoň nějakou naději v boji s  technologicky mnohem vyspělejším protivníkem. Otázkou je, jestli mu chronicky nedůvěřiví obyvatelé uvěří a jestli mu Dolarhyde dobrovolně přenechá otěže vlády nad městem. (oficiální text distributora)

Xmilden

Velice chatrné 3 hvězdičky. Scénář je kravina na kvadrát a ani když si člověk řekne, kašlu na logiku chci se hlavně bavit, není to žádná sláva. Film se místy dost táhne, viděl jsem 135 minutovou verzi, což možná byla docela škoda. Třeba ta kratší stopáž by měla rychlejší tempo. Kdo zklamal nejvíce tak Favreau, oproti Železňákům nedokázal do filmu propašovat jediný vtipnější okamžik. Olivia Wilde je již tak krásná, že je to až na škodu. Duo Craig/Ford nebude patřit mezi ty nezapomenutelné. Zkrátka tenhle film se moc nepovedl. Neřekl bych že výměnou režiséra, lepším scénářem by nastala podstatná změna k lepšímu. Těch mimozemských invazí je prostě v poslední době až až. Hollywood přestává být originální a začíná být šablonovitý až hanba. PS: Film by se spíše měl jmenovat Kovbojové, Indiáni a Vetřelci. 50% ()

Phobia

Tak jsem včera večer dostala chuť na sci-fi a tím nemyslím žádnou růžovou knihovnu přistříknutou cestováním v čase, ale pořádně hnusné badass ufouny, vesmírné lodě a další efektní udělátka. Už název filmu naznačoval, ať si nedělám kdovíjaké naděje na áčkovou kvalitu, zavelela jsem tedy mozkovým buňkám "Pohov! Rozejděte se!" a vpustila kovboje a vetřelce na obrazovku. Počátečních 45 minut jsem si říkala, co kurva ty yntelygenťy na CSFD maj za problém, dyť to je celkem solidní oddechovka s povedenými efekty, sympatickým obsazením a příjemnou hudbou. Ve druhé polovině bohůmžel začalo přibývat scén, kdy se mi samovolně spouštěla čelist a u úst se dělala bublina s nápisem "To si snad ti dementi z Hollyhnoje dělají z diváků chlupaté kozy, ne?!" Kdyby tenhle sci-fi western oplýval minimálním nátěrem humoru, přešla bych všechny logické kotrmelce a charakterové veletoče s úsměvem či zachechtáním, takhle mi však nezbývá, než zaklepat si na čelo a vyzvat autory scénáře, aby skočili s rozběhem v neutřenou řiť... Navzdory momentům, kdy se mi chtělo marností zaplakat nebo rovnou ublinknout, nepovažuju tenhle film za vyložený propadák, většinu času jsem se přece jen obstojně poklesle bavila. 66% - Dala bych 61%, dalších 5% přidávám za Daniela Craiga nahoře bez, slint... ()

darkrobyk

Vzhledem k hodnocení připraven na vše, a tak jsem se vcelku bavil. Jedinou slabinou filmu je jeho nevyváženost. U současných, řekněme akčně-dobrodružných filmů, čeká člověk příběh odsýpající od začátku do konce. Snímky na vlnách, kdy se střídají upovídané moralizující scény s divoce akčními, si těžko vydobydou nadšené divácké přijetí. Film není dostatečně napínavý a strašidelný, jak bychom od mimozemské invaze očekávali, není však ani příliš vtipný. Jakoby tvůrci váhali mezi komedií a horrorem a na poslední chvíli se nepřiklonili ani k jednomu. Triky jsou výborné, jen mimozemšťané občas vypadají v bitvách jako z levnější PC hry, ale vzhledem k rychlosti jejich pohybu to příliš nevadí. Úžasné přírodní scenérie provází výborná hudba, která ctí westernový žánr a současně dokáže být i tajuplná. Zrátka takové oddechové comicsové dobrodružství... ()

kinej

Podle mého je John Favreau coby režisér velmi přeceňován. Na to k jakým produkcím inklinuje mi přijde, že je sice precizní řemeslník, ale jeho filmy nemají šťávu a tempo. Což je špatné, obzvlášť když těžištěm filmu by měly být akční pasáže, či bombastické efekty. Kovbojové a vetřeci je prostě nuda, navíc nuda stojící na mizerném scénáři. Tam kde dříve režiséra zachraňovali herci svými výkony, jsou nyní jen unylé konverzační pasáže o ničem. Žádná z postav nemá, žádnou hloubku ani charisma a protagonisté ani nemají co by na postavách herecky vymýšlely. Tenhle film si Ford, Creig a ostaní prostě jen odkecali. A některé dialogy jsou tak kýčovité až to bolí. Jediné co je příjemné sledovat, je výprava filmu, jinak je to úplně ale úplně o ničem. ()

paascha

Dal jsem si slavnostní závazek u příležitosti mých dnešních narozenin, že budu objektivní a spravedlivý. Prostě se budu na filmy koukat nejlépe střízlivý a ve dvojici. K tomuto skvostu jsem si tedy do páru vybral podobný klenot, a to Věc. A teď k filmu: To je ale kokotina!!! Nesmyslný scénář, úplně kreténské výkony herců, jimž s přehledem vévodí úplně umělý Craig, kterého nemusím nijak a nikde, ovšem zde je úplně strašlivý. Ford si zřejmě protahuje kosti před dalším pokusem o zmrtvýchvstání doktora Jonese, protože jinak se to nedá brát. Jako pokus o parodii, a tak to taky vnímám. A proč 3*? Protože v porovnání s tou druhou věcí, tedy Věcí, jde o povedený, vtipný a dobře napsaný, natočený i zahraný film, u kterého jsem se nudil jen při titulcích. ()

juta

Zajimavé spojení westernu a scifárny. Bohužel příběh toho moc nepobral. Určitě pro mě by bylo lepší, kdyby zde ztvárnily hlavní postavy méně známí herci. Ze začátku jsem si na to nemohl vůbec zvyknout, až ke konci jsem se s tím smířil. Ufouni se povedli, rozhodně lepší než v Super 8. ()

Fiftis

Kovboji a votrelci boli natočení profesionálne a bez chýb. Niektorí filmu vyčítali kvalitu špeciálnych efektov, ja som si však nič podobné nevšimol. Kamera a strih boli taktiež na vysokej úrovni, akčné scény boli prehľadné a divák by sa v nich nemal stratiť. Scenár celkovo poskytuje len málo uspokojivé vysvetlenie čo, a hlavne prečo, sa na plátne deje. Postavy zanikajú jedna za druhou v nevýrazných súvislostiach. Kamera, strih, hudba, všetko na vysoko profesionálnej úrovni. Jednoduchý príbeh, stret kovbojov a návštevníkov z galaxie, priamo uprostred divokého západu. Film stojí za zhliadnutie. ()

Shakers

Za 163 miliónov by som si predstavoval fakt niečo lepšie. V titulkách beží jedno známe meno za druhým (Favreau, Craig, Ford, Wilde, Rockwell, Lindelof, Kurtzam, Orci, Spielberg, Howard) a výsledok je takýto ? Tak to už je fakt zaujímavé, čo sa deje v tom Hollywoode. Pravdepodobne najväčšie prachy dostali herci, scenáristi, producenti a podobne, a s celkovo rozpočtu sa na film dala asi polovica, pretože ten film zas tak moc draho nevyzerá. Je pekne, že Studio Universal, ktoré každým ďalším filmov ide dolu vodou, nahrabalo na toto taký rozpočet, ale výsledok je zase mínusový. Čo sa týka filmu, tak scenár mi príde zo začiatku zaujímavý, až ku konca to stráca všetko čo bolo zo začiatku dobre. Všetko sú to známe tváre a sú to dobrý herci, ale v tomto filme moc toho ani nemajú čo hrať. Každý si drží len drsný výraz, pretože nevie čo ma hrať, pretože vo filme nikto nič netuší. Záver je síce pekne mlátička a efekty nevyzerajú zle, ale je to nuda. Dej je nezaujímavý a hlavne vtipný. - Mimozemšťania kradnú divokému západu zlato :-) Na prvý krát sa to dá, ale viac krát to už vidieť nemusím, pretože hodnotenie by išlo určite dolu. Nečakal som veľa a aj tak ma to sklamalo. Theatrical Version 60% - 3* Update: Po jedenástich rokoch som si dal repete v predlženej verzii, ktorá ma o 17 minút viac a svet div sa, tento krát ma to bavilo. Síce je to stále miestami trošku krkolomné, no Ford a Craig sú vynikajúci, príbeh ma tiež čo ponúknuť a hudba, akcia, či efekty sú stále dobre. Navyše tento mix žánrov, tu naozaj tak často nie je a skĺbiť kovbojov a votrelcov je skutočne zaujímaví nápad. K predlženej verzii len toľko, že mi prišla viac ucelenejšia a hlavne postavy medzi sebou majú viac dialógov a lepšiu chémiu. Obľúbený soundtrack: Jake Lonergan. Extended Version 75% - 4* ()

Pepinec

Nemám nic proti smíchání westernu se sci-fi. Invaze mimozemšťanů na Divokém západě je sice pořádně trhlý nápad, ale aspoň originální. Konec konců, pokud nějaké zelené příšery existují, existovali i tenkrát. Ale tímto nápadem veškerá originalita a tvůrčí invence končí. Scénář je plný žánrových klišé, tudíž průhledný jako saténová košilka a bez momentu jakéhokoli překvapení. Daniel Craig mě utvrdil v tom, že je všechno možné, jen ne herec, a prošedivělý Indi nedostal tolik prostoru, aby to za Bonda zachránil. A co je nejtěžší hřích této splácaniny; naložení s osudem toho nejkrásnějšího, co Kovbojové a vetřelci nabízejí. Řeč je samozřejmě o krásce jménem Oliva Wilde. Je mi líto, ani povedená hudba to nezamaskuje k lepšímu hodnocení. Příště lépe, prosím. ()

playboxguest

Kupodivu se to dalo, ani mi nepřišlo, že by tam ti emzáci nějak závratně nezapadali. Ale beztak to nebylo o nic lepší než jmenovec tohohle filmu. Obé mě bez přehánění bavilo zhruba nastejno. ()

sheen

Scénář teda nic moc, co z toho mohl Favreau vykouzlit, akční sci-fi blábol za skoro dvěstě mega. Olivia Wilde ta se od Trona Legacy pěkne rozjela:) Potěšili mě spíš herci v mini rolích, hlavně Rockwell. ()

Ketri

Pokud to budete brát s obrovským nadhledem, dobře se pobavíte. Hlavně nad ničím nepřemýšlejte! Konečně také uvidíte zajímavé ufounky a počátky přátelských vztahů všech amerických národů. ()

Pilda17

Ač by se z takového typu sci-fi dalo vytěžit maximum, Jon Favreau to nedokázal a odbyl to obrovským způsobem. Tenhle film je drahý a nasolilo se do něj několik miliónů, ale Cowboys & Aliens je důkaz toho, že prachy nedělají kvalitní podívanou. Já si nemohu pomoc, ale když vidím sestavu Daniel Craig, Harrison Ford, apod., tak čekám velkolepou podívanou a ne nesmyslný sci-fi, které přesně tohle je. Nechápu Daniela jak mohl kývnout na takovou nabídku a ani jeho solidní herecký výkon nic nezachránil. Obrovské zklamání, protože z jednoho nejočekávanějších filmů roku 2011 se stala nudná záležitost a jeden z největších propadáků. Cowboys &; Aliens je jen podprůměrný paskvil.. 4/10 = 40% ()

Deimos

Blu-ray/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 9/10/// +námět, režie, triky, Craig a Ford spolu v jednom filmu, zajímavá knižní předloha -vadila mi snad jen ta temnější stránka filmu laděná žánrově do thrilleru, přeci jen noční scény kde není nic vidět, to není úplně ono a přesto že se filmaři snaží diváka strašit, na mě to moc nezabírá, možná i kompars mohl být větší, přeci jen boj 30 vs. 10 není nic velkolepého/// Crossovery začínám mít čím dál tím raději. I proto je škoda, že film u diváků neměl úspěch. Rád bych se totiž podíval na další podobné filmy. Kovbojové a vetřelci jsou podle mého celkem solidní akční výplach pro nenáročné publikum. Možná by za tím kdekdo mohl hledat něco hlubšího, ale to je podle mě zbytečný. Jde o to se hlavně pobavit. Už si jen představují jaké by to bylo, kdyby se za nějakých 150 let vrátili. Aha, říkáte, že to už tu bylo. No to ale přece nevadí, zvlášť když ti emzáci vypadají tak dobře./// Celkem 77%/// ()

Ruut

Nejdebilnější a nejzábavnější "westernový" blockbuster od dob Wild Wild West - vlastně tohle je minimálně o třídu vtipnější. A stařičký a zkroucený Harrison Ford se tímto stává nejakčnějším a nejvíc cool nasraným důchodcem ever. Nejvíc film funguje ve špičkování mezi Craigem a Fordem (nebo v narážkách na Fordovy starší role), nejmíň přesně tam, kde se to čekalo - vetřelci jsou nudní, hloupí a "krtkovití" Bhužel tyhle neduhy logicky sílí s blížícím se antifinále - i tak jsou KaV zajímavější než kterýkoliv letošní film podle komiksu výjma x-maní First Class (ovšem to je zase jiný příběh). ()

Jason Bateman natočí netradiční western

Jason Bateman natočí netradiční western

31.01.2023

Westerny jsou zpět

Westerny jsou zpět

22.02.2015

Expendables 3 – Cage, Eastwood, Ford?

Expendables 3 – Cage, Eastwood, Ford?

14.08.2012

Jde samozřejmě především o zbožné přání producentů a tak trochu laciný způsob, jak před premiérou dvojky ještě jednou vydatně zčeřit mediální hladinu. Zkusme si z toho ale vytáhnout i relevantní… (více)

Oldman vs. Ford: high-tech špionáž

Oldman vs. Ford: high-tech špionáž

24.07.2012

V sobotu 21. 7. oficiálně odstartovalo natáčení thrilleru o korporátní špionáži Paranoia. Chrisův mladší brácha Liam Hemsworth (v pořádné akci se předvede díky roli v The Expendables 2) si ve filmu… (více)