Nebojte se tmy

• USA Don't Be Afraid of the Dark (více)

Bojíte se tmy? Ne? Začnete. Guillermo del Toro se o to postará. Klasický lehce pohádkový horor s Katie Holmes, Guyem Pearcem a malou Bailee Madison, se Vám dostane pod kůži. Alex (Pearce) se spolu se svou dcerou Sally (Madison) a přítelkyní Kim (Holmes) přestěhuje do starobylého venkovského sídla. Zvídavá Sally záhy objevuje tajemný sklep se zapečetěným krbem. Neodolá a krb otevře. Z jeho útrob se začínají ozývat vtíravé hlasy... (oficiální text distributora)

Di Tecka

Za strašidelnou pohádku dávám 4 hvězdičky, rozhodně tim neboduji horor. A až večer před spanim zhasnu, vezmu si do postele foťák a budu čekat, až vyleze nějaká ta roztomilá příšerka :-) Film mě pobavil, ale rozhodně se nebudu bát tmy... ()

Luckyman

Celkom dobrý film, len škoda, že od polky to bolo už len to, aby si mal pri sebe vždy baterku alebo nejaké svetlo a rýchlo ich dostať späť do pivnice a všetko zapečatiť. ()

nwx

Divné. Strkat holčičku pořád do toho samého pokoje a nechávat ji o samotě, když už se ví?! A nakonec, když příšerky odnesou přítelkyni, tak prostě muž nechá zapečetit díru a opustí dům??? Nikdo ji nepůjde hledat? Policie, on sám? Nikdo nerozebere ten dům na kousíčky a nepátrá po ní??? A když už po ní nepátrá, tak ho ani nikdo neobviní z vraždy? Dům mu odnese přítelkyni, historku mu asi nikdo neuvěří, ale on je beztrestný, prostě jdeme dál? :) Tak "vtipný" závěr filmu jsem dlouho neviděl. Ono celkově to má horší scénář. Ale protože mám moc rád filmy o domech, kde straší (ale těch filmů vzniká málo) tak hvězdička navíc. ()

filipes.lu

Pár subjektivních postřehů z filmu: 1) Ty vole, já na to chtěl jít do kina. 2) Jsem příznivcem K.Holmes. (Asi jako jeden z mála po přečtení pár komentářů.) Tu bych taky viděl, společně s malou Sally, jako hlavní přínos filmu. Každopádně dost z pozitiv... 3) Nikdy, skutečně nikdy nekoukejte na tento film s českým dabingem. Pseudostrašidelné hlasy zní jako Jitka Molavcová v pořadú Jů a Hele. Čekal jsem, kdy z těch podzemních chodeb vykoukne Ňuf a začne taneční číslo o tom, že se pěkně žije na světě. Což by těm skřetum mohlo hrát do karet. 4) Hudba> No to souvisí s bodem číslo tři. Za tenhle doprovod by se nemusela stydět ani Zlatovláska, když nařiká, že by ráda prince. 5)Atmosféra k smíchu, lekačka byla jedna, ale ta odpálila svou nečekanost hned v traileru, takže smůla. Neskutečné zklámání. Na mě to nezapůsobilo ani trochu. Možná by to mohlo fungovat, kdyby byl zbytek odveden a proveden úplně jinak. Bohužel největší napětí ve filmu je situace, jak se cácorka obhájí, že ty šaty skutečně nerozstříhala ona. A to by bylo málo i na kraťas od Pixaru. 6)Ty vole, ještě že já do toho kina na to fakt nešel. P.S. Já stejně ty děcka obdivuju, jak jsou statečný. Ono na ně něco mluví pomalu z kanálu a oni neváhaj a ještě jim otevřou. Na mě otec zařval, když jsem ve sklepě vybíral v šesti letech okurky k obědu, že mám dávat pozor na ufouny a já se pochcával snad ještě měsíc potom. A to jsem ani nic neviděl.... ()

E lan

Tak nějak horor o ničem, na tisíckrát použité téma a bez nějakého nápadu. Snad jen konec trochu překvapí, ale spíše negativně. Opravdu není o co stát. ()

Adiemus

Film jsem viděla den před zhlédnutím Ženy v černém a upřímně řečeno neshledávám mezi oběma filmy prakticky žádný rozdíl. Shodně jsem se jednou lekla a shodně mě znechutil konec. Se slzou v oku vzpomínám na Shining. ()

Petulka88

Natočit vážně míněný horor o zubních střítcích, to chce vážně hodně odvahy. Chtít po lidech, aby si na něco takového koupili lístek do kina, to už je nebetyčná drzost. Jako nedělní pohádka na ČT podprůměr, jako horor z dílny Guillerma del Tora totální průser... ()

Argondia

Hodina a půl béčkového utrpení a nudy, neuvěřitelně připitomělý příběh, nulová atmosféra, nesympatičtí, prkenní herci. Celé to na mě působilo jako parodie, horor ani náhodou. Vždycky mi přišlo hrozně trapné, jak se chybějící napětí snažila dohnat hudba, ale ještě více to udusila. Hvězdička za zneškodnění jedné z hlavních postav a dokoukání do konce. Tento film doporučuje 9 z 10 stomatologů. ()

Crazynka

Horor jako malovaný. Stísněná ponurá atmosféra a místy až nepříjemné mrazení v zádech. Prostředí starého domu, dítě v hlavní roli, tma, zvuky, hlasy....Očekávání splněno a mohu doporučit!!! ()

Tatianistka

Ja nie som veľký hororový fanúšik, pretože sa pri tých filmoch skôr smejem ako kričím, ale tento mal takú celkom správnu atmosféru, že miestami som dostala aj strach. Zároveň chcem podotknúť, že ma celkom milo prekvapila Katie Holmes, pretože doteraz som ju považovala za nie veľmi obľúbenú herečku. ()

Marfab

nebylo to zase tak špatne.já mám rad fantasy a tady to s tema malyma blbeckama je.jak už jsem říkal tady jednou je tady asi hodně filmových odborniku(spis jen připitomělych hlupáku) co by to natočilo líp. ()

singone

Na tehle film jsem se dost těšil, ale po první půlhodině jsem měl jasno, že tmy se vážně bát nebudu.....aspoň v tomhle filmu.....Z traileru to vypadalo děsivě, ale znovu se mi potvrdilo, že trailerům se nedá věřit....Jinak, když jsem film přestal brát jako horror tak byl celkem napínavý, a ty CGI příšerky se mi líbily, i když ze strašidelnosti moc nepobraly, tak jako "scary" plyšáka bych si jednu rád vystavil :) Zatím dávám 3* časem možná kouknu znova a jednu přidám.....,ale jako horror tenhle film bohužel sklamal...:/ ()

dydl1

Perfektně zvládnuté prostředí ve filmu,je z toho opravdu cítit účast G.d.Tora,který si zakládá na podrobnostech exteriéru,ale i inreiéru.Technicky taky dobré,ale to co z toho mělo vyzařovat,ten strach,váhání či zapnutí závitů,tam nebylo.Ale to není chyba režiséra,ale předlohy.Z ho_na zlatou cihlu neuděláš,ale to mohli tušit před natočením. ()

Euchrid

Já si to teda užil náramně. Výtky jsou sice na místě (kromě Katie, na tu mi nešahejte), především to strašidelně pitomé jednání postav, ale všechno to podle mě s klidem přebije atmosférický a napínavý přiběh ve kterém sem se neměl moc šancí se nudit a to je důležité. ()

Shredder

Zas tu mame ten najtypickejsi hororovy scenar, akurat ze miesto duchov mame co docinenia so skaredymi skriatkami. Jedina scena, pri ktorej by sa clovek mohol zlaknut bola pouzita uz v traileri a zvysok je naozaj viac strasidelna rozpravka ako horor. Pri hororoch je pre mna najpodstatnejsia strasidelna stranka filmu a tak by som DBAOTD dokazal odpustit vsetky klise, ale to ze tam nebol jediny napinavy moment je sklamanim. ()

Miagy

Snad najvacsie hororove sklamanie. Toto malo od hororou fakt daleko. Kazdy sa boji niecoho ineho, ale tu sa nemohol bat nikto. Trailer vyzeral fajn, ale film mi liezol totlane na nervy. Male ufnukane decko, ktoremu nikto neveri. Jedinou vyhrou xceleho filmu bol dom a jeho okolie. 29,5%. PLUS: Dom,,, MINUS: dementne spravanie postav, priserne prisery, infantilne dialogy, ziadne napatie, nudna hudba,tuctovy pribeh,,, ()

dj_kure

1000x omleté téma v pro mě ne moc snesitelném pohádkovém podání. Snad to příště vyjde líp. Mimochodem, vždycky jsem chtěl mít po ruce baterku (třeba v kredenci u skleniček)... 40% ()

Renci

Na tento film som sa skutočne veľmi dlho tešil. Hoci je cítiť podpis Del Tora, snímke to nepomáha, Katie Holmes som jej rolu absolútne neuveril. Škoda nevyužitého potenciálu, to sa v posledných rokoch stáva pravidlom.. Režisér sa drží stereotypu ako kliešť svojej obete, neprináša absolútne nič nové, servíruje priemerné triky, a ukazuje že niektoré scény sú nechcene k smiechu... Posledná polhodina dvíha celkové hodnotenie o pár bodíkov naviac, avšak ten koniec je viac ako katastrofálny.... Pre mňa tesný priemer.... Škoda... ()

Lilien

čistý priemer....od Guillermo del Tora by som čakal trošičku viac....námet zaujímavý no prevedenie okukané ako hroza. Samozrejme nemohla chýbať scéna kedy hlavný hrdina-.hrdinka hľadá v knižnici nejaké materiály o duchoch, príšerách ktoré strašia na tom mieste od nepamäti. ()