Nebojte se tmy

• USA Don't Be Afraid of the Dark (více)

Bojíte se tmy? Ne? Začnete. Guillermo del Toro se o to postará. Klasický lehce pohádkový horor s Katie Holmes, Guyem Pearcem a malou Bailee Madison, se Vám dostane pod kůži. Alex (Pearce) se spolu se svou dcerou Sally (Madison) a přítelkyní Kim (Holmes) přestěhuje do starobylého venkovského sídla. Zvídavá Sally záhy objevuje tajemný sklep se zapečetěným krbem. Neodolá a krb otevře. Z jeho útrob se začínají ozývat vtíravé hlasy... (oficiální text distributora)

Zombiepod

Nádherné a absolútne dokonalé priestory, v ktorých sa film natáčal, by sa bez del Tora nezaobišli, a námet tiež nebol na zahodenie. Ale čo natom, keď sa toho chytí niekto nie veľmi schopný ako Nixey a odvedie len rutinnú režisérsku prácu bez štipky originality? Tento film je svojou podstatou tak banálny a nezaujímavý, že aj celkom sympatická atmosféra po chvíli prestane baviť a digitálne príšerky začnú tiež pôsobiť smiešne. Mne osobne vadilo aj obsadenie dievčatka Bailee Madison, ktorá mi v hlavnej úlohe ale vôbec nesedela. Celkovo sa to nedá nazvať inak ako iba akousi tuctovou a rutinnou rýchloprácou, ktorá ždíma Guillermove skvelé nápady do sympatickej riedkej sračky. Nuda. ()

TommyDiamond

Výkony herců nebyli špatné a asi nejlepší byla úvodní scéna ve sklepení. Do té doby než se naplno odkryla tvář zla, byl jsem napnutý jako struna. Jenže tentokrát na sebe vzalo zlo podobu gramlinsů skřížených s paviány. A tímto odhalením opadlo i mé napětí na nulu. Místo experimentu s opicemi z toho měli udělat klasickou duchařinu. Myslím, že s tím by sklidili více slávy. Celkově 40% ()

Knor

Trapas!!!!!! ......tohle jsem teda nečekal, takhle předvídatelný film jsem dlouho neviděl. Čeho se má člověk u hororu bát, když to ,,ZLO'' je odhaleno hned na začátku? ()

ANTYCHRYST

Tohle teda opravdu není horor a už vůbec ne thriller. Ano je to taková pohádka pro dospělé, která ničím nepřekvapí a rozhodně nikoho nepostraší. Velké zklamání. Námět je starej dům na miliontý způsob - což by mě ani tak nevadilo, ale ty skřítci, který za celou dobu akorát sejmou jednoho chlápka, jinak tam jen pobíhaj a nic. 20% je to bída a ještě ke všemu ta holčička má hrozně velkou hlavu - vypadá fakt divně. ()

darthhokro

Taková bubu pohádka pro děti, sice jsem se víc než těch gremlinů, děsil odporné Kačeny Holmsové, nicméně slušnej průměr to dá. Ať nežeru 3. ()

uodevr

Co jsem hergot čekal od filmu o zubních vílách s Kejtý Houmles v čele? Ajo, už vím...horror. Zdejší trailer je neskutečný oblbovák, protože dává znát, že bát a lekat se člověk bude. No, a ve finále se člověk maximálně tak culí a baví nad roztomilostí tunějšího zvěrstva. Budu tedy doufat, že Del Toro zamýšlel víc než cokoliv rozesmát, protože ruku na srdce, ty horrory mu moc nešli nikdy. ()

Solverino

Bože můj, jak já nenávidím tyhle americký srajdy! Krávovina o prdu, bát se můžu jedině toho že chcípnu nudou ještě před konce jinak ničeho. Hnusná obtloustlá malá odulá mrcha, kterou nakonec nesežraly, bohužel :( SPOILER: no aspoň že sežrali paní Cruisovou, to si museli ale pošmáknout :) kost a kůže, nějakej ten botox a i trochu silikonu... skoro bych dal zase Odpad! ale dávám jednu hvězdičku z milosti, neusnul jsem, ale pruda děsná to byla! Nikdy více! ()

4k7

Když někdo pojmenuje film "Don't Be Afraid of the Dark", tak bych naopak předpokládal, že o to víc se budu tmy bát. Poměrně nudná a nezáživná podívaná, která využívá ten klasický a dokola znásilňovaný scénář. Je dům, v domě se něco děje a kromě vystrašeného dítěte tomu nikdo nevěnuje větší pozornost. Všichni se chovají jako ti největší ignoranti, kteří uvěří až ve chvíli, kdy už je zpravidla pozdě... no pak nějaký to rádoby psycho a bububu na závěr. Odfláknutý konec, který místo strachu a pochybností zanechá jen pocit ztraceného času ()

Jaycee odpad!

Wow! Jsem doopravdy zaskočen místním poměrně kladným hodnocením, protože tenhle film je jeden velkej mega průser. Odhlédnu od toho, že režie je naprosto sterilní a scénář obsahuje snad všechna možná klišé hororových filmů, jelikož to je skutečně nejmenší problém filmu. V čem vězí skutečná potíž, je nesympatická malá ošklivá holka v hlavní roli, která je ještě ke všemu především mega blbá. Pokud by obyčejný člověk zjistil, že se v jeho domě nachází nějací „zubožraví“ skřítci, na které velmi efektivně platí světlo, pravděpodobně by se stále snažil udržovat všude, kde se nachází, konstantní prostorové osvětlení (chytřejší člověk by vypadnul z baráku ;). Ne tak ale naše hlavní hrdinka, která evidentně považuje foťák s bleskem za mnohem lepší formu osvětlení, nežli rozsvítit lustr… famózní. O další velmi zajímavou situaci se postarala místní policie, která o incidentu, kdy byl jeden muž prokazatelně mnohonásobně ubodán, prohlásí, že se stala nehoda (to jako vážně?!). Když budu pokračovat, o další iracionální chování se zasloužil otec (Guy Pearce) oné dívky, protože pokud by opravdu měl svou dceru rád, tak by ji už po prvním záchvatovém incidentu okamžitě odvezl pryč, nebo by s ní alespoň spal v jednom pokoji. Namísto toho jí den co den stále ukládá samotnou do postele a pak se diví, že jeho dcera vyvádí… Neskutečné. Takhle bych mohl pokračovat i dále, protože těchto situací se ve filmu nachází až hrozivě početně, ale nemělo by to žádný smysl. Pokud se chcete přesvědčit sami, podívejte se, ale doporučuji se tomuto filmu pro jistotu vyhnout obloukem ;). ()

Soubi

No to byla ale hovadina. Nádherný dům, dobří herci, tak proč z toho vznikl tento výtvor? Zhlédnout - zapomenout... tohle si Toro za rámeček nedá... ()

habertek

Tak tenhle film je fakt na hraně ,,dobrý" a ,,špatný". Dobře je navozená atmosféra filmu, dobří herci...špatný je však námět což je jedno velké mínus. Film o nějakých prťavých potvorách co žerou dětské zuby a každého ,,přeperou"...konec taky další mínus, navíc mi tam celkem dost vadila postava té malé totálně rozmazlené holky! Tak co by jsme mohli čekat...americká ,,výchova". Ale celkově z toho mám tak průměrný pocit...řekl bych, že za shlédnutí to stojí. 50% ()

jafuska

Tak za prvé tento film rozhodně není hororem, je to určeno pro náctileté, kteří tento film ocení, ale já jako dospělá bohužel ne, ano možná postavičky, které se ve filmu objevují jsou trochu strašidelné, ale to je tak všechno, film je hodně slabý, a herečka Katie Holmes ta už film bohužel nemůže zachránit, pro mě velké zklamání ()

IceWine

Nechápu tak špatné hodnocení. Od filmu jsem nic významnýho nečekal, ale dostal jsem solidní "horor" o skřítcích. Ti byli opravdu pěkně udělaní a celková atmosféra filmu nebyla špatná. ()

Budisovie

Lepší priemer z hľadiska žánru. Dalo sa z toho vytrieskať viac a určite to aj filmári chceli, ale na prvom mieste v Hollywoode sú peniažky. Málo filmov sa točí pre fanúšikov a to je škoda. Niektoré scénky úchvatné, dokonca pripomínajú mladosť v podobe cintorína domácich zvierat - dusná atmosféra v labyrinte a opar, ale tá atmosféra zakrátko zmizne. Trochu pritvrdiť a horor v tomto žánre by sa stal legendou. ()

jprmusic

Špatný. Nesympatická a protivná malá holčička bez pudu sebezáchovy, naprosto fádní a nudná Katie Holmes (co na ní proboha ten Tom viděl ?) a až podivně nevýrazný Guy Pearce. K tomu slaboučký scénář bez vůně a bez napětí. Ja a nějaký mluvící "krysy". Opravdu nic moc. ()