Nebojte se tmy

• USA Don't Be Afraid of the Dark (více)

Bojíte se tmy? Ne? Začnete. Guillermo del Toro se o to postará. Klasický lehce pohádkový horor s Katie Holmes, Guyem Pearcem a malou Bailee Madison, se Vám dostane pod kůži. Alex (Pearce) se spolu se svou dcerou Sally (Madison) a přítelkyní Kim (Holmes) přestěhuje do starobylého venkovského sídla. Zvídavá Sally záhy objevuje tajemný sklep se zapečetěným krbem. Neodolá a krb otevře. Z jeho útrob se začínají ozývat vtíravé hlasy... (oficiální text distributora)

korok

Skřeti vypadající jako hnusní zmutovaní potkani nejsou zrovna to z čeho bych měl extra strach před televizní obrazovkou. Spíš je to takový horůrek pro zlobivé děti na postrašení, aby sekaly dobrotu, jinak si pro ně ze sklepa přijdou zlí skřítci. ()

Deratizer

Film je kvalitně natočen s poutavým prostředím obrovského starého domu, horor to je, ale strach to nenažene. Ještě ubrat na vážnosti, přidat trochu odlehčené černohumorné scény a měli bychom tu hororovou komedii o vražedných příšerkách. No, tento film ale není komedie, příšerky nejsou srandovní a herci hrají své role velmi vážně, takže je to čistokrevný horor, kde např výborně svoji roli zvládá holčička, která působí skutečně utrápeně, depresívně a vystrašeně. Ovšem kdo čeká lekačky a pocit tajemna a neznáma, tak bude muset hledat jinde. ()

Kolssteyn

Mluvící krysy v snobské vilce zvané Padlý mlýn příliš strachu nenadělají, ale coby dětský rodinný film na ponuré odpoledne s nádechem dobrodružna... proč ne? ()

figliar

Scenár ktorý napísal Guillermo del Toro nie je zlý, ale lepšie by sa na film pozeralo, keby sa ujal aj réžie. Chýbala tu tá správna temná atmosféra a viac hororových prvkov. Takto film pôsobí, ako by bol určený pre vekovú kategóriu 10 - 12 rokov. A v tej dobe táto skupina ľudí dávala prednosť sérii s Harrym Potterom. Ale dopozerať sa film dal, aj keď hororom by som ho určite nenazval. ()

studo

Nebolo to tak úžasné ako Faunov Labyrint no aj tak som sa slušne zabavil. Del Toro proste vie ako na mňa, a ja mu to celé žeriem :) ()

helraiser

Tak na tohle jsem se opravdu strašně moc těšil. Pro mě se tenhle americký horor stal rozhodně nejočekávanějším filmem roku no a jak to s ním nakonec dopadlo. Tak na rovinu musím říci, že Don't Be Afraid of the Dark mě nezklamalo i když jsem čekal trošičku více. Vše šlape jak má, tajemná atmosféra, místy slušné napětí, žádná hluchá místa, slušné herecké výkony- jen ta mrvňauka mě místy dost otravovala, ale nad tím můžu mávnout rukou. Zdá se tedy, že je vše v pořádku a taky, že je, ale jen do okamžiku kdy se objeví oni- ano mám na mysly ty záhadné, škodolibé, zlé potvůrky skřítky, kteří by měli nahánět strach, děsit, no prostě by měli být tím nejlepším, no a právě v tom je ten problém. Tyhleti potvoráci skřítci prostě neděsej ani v nejmenším- tedy až na jednu jedinou scénu v posteli ta se skutečně povedla. Navíc jejich ztvárnění se mi teda zrovna moc nezamlouvalo, jejich digipodoba mi přišla dost otřesná- je to jen můj osobní názor takže to neberte moc vážně. Takže abych to shrnul tak Don't Be Afraid of the Dark je povedená pohádka pro dospělé se slušnou strašidelnou atmosférou a s roztomilíma potvorama která svůj účel jistě splní a hororový fanoušek jistě nebude zklamán. Rozhodně můžu doporučit i když většina lidí tuhle ne až tak úplně hororovou podívanou jednoznačně odstřelí jak mají zde ve zvyku, ale to je jejich problém, já byl spokojen. ()

RobLord

Jsem si jistý, že brilantní autor hororů Arthur Machen svou tajemnou narážkou myslel něco docela jiného - spíše chtonického a vskutku hrůzného -, než zlomyslné skřítky. Kdyby se právě takovéhle entity objevily v tomto filmu se skvělým lookem a klasickou atmosférou, výzva "Nebojte se tmy" by vyšla vniveč. ()

Don Carlos

Přiznám se, že jsem v poloprázdném kinosále při "peřinové" scéně neodolal a zakryl jsem si oči. Hrál jsem si na to, že se bojím - a kupodivu jsem si ten film docela užil :) ()

Johny M.

Tuctovej příběh kompenzujou 'roztomilý' digitální potvůrky a díky dlouhodobý absenci koukatelnýho hororu dávám 3,5*. ()

Kingjiri

Pozor na SPOILERY! Moje nadšení z šikovně udělenýho traileru a zainteresovanosti Guillerma del Tora do tohohle projeku opadlo ihned po shlédnutí první scény, kde bylo téměř všechno vyžvaněný. To by tolik nevadilo, kdyby funkci hlavních strašáků neplnili skřítci, který působili místy spíš směšně než hrůzostrašně. No, přinejmenšim jsem rád, že byli skřítci vizuálně slušně udělaný. Ale musim přiznat, že to občas mělo slušnou atmosféru a ocenit je potřeba taky hereckej výkon malý Slly (Bailee Madison). Co ještě posunulo moje hodnocení snímku na tři průměrný hvězdy byl ne-hollywoodskej závěr. Ačkoliv mi přišlo, že hlavní hrdina přijal ztrátu přítelkyně dost laxně, tj. bez jakýkoliv (byť klišoidní) snahy se jí pokusit zachránit. ()

..Anya

Nejenom, že je tento "horor" nudnější než jakákoli přednáška na VŠ. To co nedokážu u podobných mystery filmů překousnout je totální nelogičnost a vypuštění "AHA" momentu. Takže se člověk snaží pochopit o co ve filmu jde a odhalit celé pozadí příběhu, aby mu bylo nakonec naservírováno velké "WTF rozuzlení" bezjakékoli logiky či myšlenky. ()

dandislav1991

hodne povedenej kousek. proste paradni "zoubkove vily"a i ti herci okolo usli. chtel jsem dat hvezdy, protoze jako dej trosku zaostaval, ale proste ty male potvurky me dostali ()

Kadas97

Atmosférické a sympatické. Také potvory by asi nikdo doma nechcel mať, ale možno by bola sranda s ich likvidáciou. Hlavná herecká trojica sympatická, aj keď Sallyin otec bol dost zadubený. Podobne ako Faunov labyrint je aj toto hororová rozprávka ako vyšitá (len trošku slabšia). Profesionáne zvládnuté a preto 8 z 10. ()

Ondr@932

Moc dobrý horor se strašidelnou atmosférou! Výborný příběh, skvělé herecké výkony a napětí tomu také nechybělo. Za mě 75% PS : Nechápu, že to mám jen 53%. ()

PenaPP

Čekal jsem trochu víc. Atmosféra byla sice napjatá, ale něco tomu prostě chybělo. Navíc konec pro mě nebyl moc uvěřitelný. ()

tranquill

Vždyť ty potvůrky jsou také malinké a sympatické :-) A pěkně reálně udělané. Bohužel tím to končí, jako horor to neberu a podruhé vidět už nemusím. ()

Dimo

Uhuh, jasně. Bububu. Horor, prej. Ani náhodou. Od začátku nesympatické postavy, voškliví mikrobubáci, přitroublý příběh. Charisma celého filmu je mínusové a ani herci nehrají. Jako film na nudné letní odpoledne dostatečné, rozhodně lepší než seriály českých televizí jdoucí ve stejné době. ()

Pekisan

Bojite sa tmy? Ano? Ziaden strach, tohoto filmu sa nebudete. Neviem o co tu presne islo a kde urobili "soudruzi" tu tradicnu chybu, ale toto je film pre nikoho. Keby sa aspon nebral tak strasne vazne. Keby z toho spravili hororovu komediu, tak sa mozno rodicia zasmeju a deti trosku poskacu od strachu. Ale fakt nemozu mysliet vazne nechat nas pozerat na bandu pidimuzikov s noznickami a schizo kecami, a verit ze sa z toho niekto pokaka. ()

Black-star

Horor? Ale kdeže!!! Když přeci divákům na začátku ukážete ty nebo to čeho by se měl bát, řeknete mu co dělá, kde žije, čím se živí a čeho se bojí... jak můžete čekat že se bude ještě bát??? Spíš pohádka pro děti se zlými skřítky. Lekla sem se jen jednou ato u scény kterou jsem viděla v traileru. Na druhou stranu se mi líbilo herecké vystoupení Katie společně s Bailee. pointu a příběh nehodnotím, protože prakticky není co hodnotit ale 60% si to snad i zaslouží. ()