Králičí nora

• USA Rabbit Hole (více)

Přebolí někdy ztráta dítěte? Becca a Howie Corbettovi jsou šťastný manželský pár. Život se jim ale navždy změní, když se jejich čtyřletý syn Danny stane obětí autonehody. Nic už nebude jako dřív. Beccina matka i sestra se snaží manželům pomoct. Jak zvládnout smutek? Becca kontaktuje mladého Jasona, studenta, který způsobil Dannyho smrt. Jason kreslí komiksové příběhy o paralelním vesmíru, do kterého vede „králičí díra“. Debatují spolu o kvantové teorii nesmrtelnosti a snad je to způsob na zvládnutí jejího smutku. Howie se utápí v minulosti a hledá útočiště jinde. Oba v neúnosné situaci dělají překvapivé a nebezpečné rozhodnutí, když si vybírají cestu, která určí jejich osud. (JOJ Cinema)

Marakoss

Z filmu bych vyzdvihl obdivuhodný herecký výkon, ze strany Nicole Kidman. Aron se držel svého standardu, ale jako pár jim to s Nicole docela slušelo. Největším problémem celého filmu je však podstata jeho vzniku. Člověk, který si tímto peklem neprošel, se nikdy nedokáže vcítit do role a i proto na mě film působil umělým dojmem. A člověk, který bohužel má podobnou zkušenost, takový film jistě nebude chtít vidět. Snímek neposkytuje ani rady, jak postižené osobě pomoci, ani nám nezanechává mnoho myšlenek, ze kterých bychom si závěr mohli udělat sami. Pro koho je tento film určen je mi záhadou. [6/10, doma] ()

Ayax

Film nemá žiaden smer. Od začiatku do konca to isté prekladané fajčením trávy. Kidman tu zlyhala. Nemôžem jej to mať za zlé. Pretože tváriť sa celý film kyslo a smutne, na to sa treba pripraviť. Ovšem zvládla by to i poštárka na prepážke. 2* iba za ňu. ()

sha.piro

Málokterý film ve mě po zhlédnutí zanechá jakousi vnitřní "knižní" stopu, aniž bych ho dříve, či později četl, ale tomuto filmu se to povedlo. ()

90125

Mam rad tento sposob rozpravania pribehu a mam rad pribehy ako je tento, napriek faktu, ze sme ich v roznych variantoch videli uz tolkokrat. Pribeh o manzelskej traume zo straty dietata a o hladani cesty ako dalej. Vlastne by sa dalo povedat, ze to o nicom inom nebolo a ze je to trosku malo. Mozno je. Ale ked vam toto daju dvaja tak skveli herci a dialogy su napisane do tak prirodzenej polohy, ako je to tu, tak si mozete povedat len, toto za nieco stalo, toto bolo predsalen o niecom. 68% ()

Hall_Wolf

Rozhodně řadím tento film mezi nejlepší snímky tohoto roku. Velkou zásluhu na tom má Nicole Kidman, která zde podala jeden ze svých nejlepších hereckých výkonů a taky režisér, který z průměrného námětu udělal výborný film. Velkým plusem je také to, že se tvůrci nesnaží z diváků ždímat slzy za každou cenu. Po shlédnutí jsem měl pocit, že jsem zase po dlouhé době viděl film ze života takový jaký je. Ppalec nahoru! ()

Kerkk

vyborny film - eckhart a kidman jsou ex-ce-lent-ni.! kidman je snad i o trochu lepsi - jeji podani navenek chladne, uvnitr presto neuveritelne trpici matky, je dokonale. ()

Mazi23

Poctivý film, to byla první věc co mě napadla po zhlédnutí. Opravdu velmi pěkně odvedené filmové řemeslo. Bez příkras, triků a jiných zbytečností. Drama, které je uvěřitelné a je ze života. Samozřejmě velmi depresivní, ale i s kapkou naděje, tak jak to chce každý divák vidět. Vyzdvihl bych tu nenucenost s jakou film vyvolává emoce. Často u podobných dramat vidíme přílišné hrané na city, v tomto filmu mi to přijde opravdu přirozené. Navíc, jak už bylo mnohokrát přede mnou zmíněno, Aaron Eckhart exceluje a definitivně se zapisuje mezi mé oblíbené herce. ()

malahradna

kto čaká maximálne vybrúsenú drámu, bude sklamaný. Toto je obyčajný film o obyčajných ľuďoch. A práve v tom je jeho jedinečnosť. Po dopozeraní som zistil, že film sa mi páčil a niečo mi dal. Musím uznať, že Nicole a Aaron svoje role zvládli bravúrne, klobúk dole. Vlastne všetko v tomto filme je v určitom zmysle bravúrne. Dojem trošku kazí český dabing, v originále je to predsa len lepšie. A varovanie: toto nie je film pre každého a určite sa nebude páčiť širokému spektru divákov. Ale myslím si, že takéto filmy by sa mali točiť častejšie, filmy pri ktorých sa môže človek zamyslieť a nie len tupo civieť na obrazovku, i keď popcornová zábava je fajn, práve pre takéto filmy som sa stal filmový maniak. V určitých momentoch som skoro nedýchal, jednoznačne najlepší bod filmu je hádka manželov. Pri tej scéne sa mi snáď zastavil aj tep. Jednoznačne pre mňa milé prekvapenie, keďže od takéhoto nenápadného filmu som nečakal skoro nič a dostal som veľa ()

Pierre95

Tento film není pro některé lidi, co nechápou pojem psychologický. Má to zajímavý děj i scénář. Oscarovou nominaci pro moji jednu z nejoblíbenějších Nicole Kidman naprosto chápu, je jen škoda, že ji neproměnila. Aaron se do role skvěle hodil, i když je pravda, že jsem mu na začátku filmu moc nevěřil. Docela mě překvapila a pobavila Sandra Oh hulící ve svém autě trávu. Tento film je opravdu jen pro hrstku lidí. Je moc pěkný a doporučuju to té hrstce lidí, kteří si film vychutnají stejně jako já. ()

walsidal

„A tohle je jen naše smutná verze...“ Film o ztrátě dítěte – „Králičí nora“, s Nicole Kidman v hlavní roli, je zajímavý mimo jiné tím, že nezobrazuje vlastní tragickou událost, ale že začíná až 8 měsíců po ní. Tedy v době, kdy jeho rodiče již překonali nejtěžší období, avšak nyní je čeká neméně těžký úkol – naučit se s tím žít. Nicole Kidman tady předvedla všechny stavy, nástrahy, pocity i úskalí, kterými matka v takovém období prochází. A její Becca velice přesvědčivě dokazuje, že s takovou událostí není člověk srovnán ve chvíli, že se dokáže chovat, jako kdyby se nestala, ale až ve chvíli, kdy o ní dokáže mluvit… ()

peproch

Becca a Howie jsou zničeni smrtí jejích malého syna, kterého srazil dospívající Jason. Howie velice miluje Beccu a chjce začít znovu, ano aled nemá vůli a neví jak, hněvá se, odmítá náboženskjá mentální řešení, Těhotenství sestry jí zprvu ubližuje. Nakonec naleznou s manželem osvobození v jisté akceptující rezignaci, sekulárním řesšení bez iluzí, pragmatické lži –„ někde je paralelní jiný svět, v němž jsem šťastná“ ()