Králičí nora

• USA Rabbit Hole (více)

Přebolí někdy ztráta dítěte? Becca a Howie Corbettovi jsou šťastný manželský pár. Život se jim ale navždy změní, když se jejich čtyřletý syn Danny stane obětí autonehody. Nic už nebude jako dřív. Beccina matka i sestra se snaží manželům pomoct. Jak zvládnout smutek? Becca kontaktuje mladého Jasona, studenta, který způsobil Dannyho smrt. Jason kreslí komiksové příběhy o paralelním vesmíru, do kterého vede „králičí díra“. Debatují spolu o kvantové teorii nesmrtelnosti a snad je to způsob na zvládnutí jejího smutku. Howie se utápí v minulosti a hledá útočiště jinde. Oba v neúnosné situaci dělají překvapivé a nebezpečné rozhodnutí, když si vybírají cestu, která určí jejich osud. (JOJ Cinema)

JančiBači

Priemerná americká drama s dobrou Kidmankou a ešte lepším Eckhartom.Pocity z tohto filmu budem mať asi také, že čoskoro zabudnem že som to videl.A Nicole už by mala prestať chodiť na botox :) ()

Almásy

filmu nemám čo vytknúť. skvelý, veľmi silný príbeh ktorý svoju divadelnosť nezaprie. excelentná nicole kidman a prekvapivý Aaron Eckhart. a áno, téma tu už bola, ale málokedy bola takto kvalitne spracovaná. a za týmto si budem stáť aj nech vás šľak trafí. ()

milancecil

Ano, tak krutý dokáže skutečně být jen osud, jen on nám nastraží neuvěřitelné situace a pak souhrou zdánlivě nepochopitelných "náhod" ve zlomku vteřiny vytvoří doposud spokojenému, štěstím obklopenému člověku životní zkoušku, zkoušku, na kterou se on nikdy nemůže předem připravit, nemůže ji ani zopakovat v nějakém opravném termínu, ani nemůže nic z toho, co se tak náhle událo, vrátit, třeba tak jako ve vyprávěném příběhu, když při srážce s automobilem uhasne plamínek života čtyřletému chlapci, náhle člověk zůstane stát sám, sevřený svou bezmocností, sám bez jím tak velmi milované osoby, jen se svou bolestí, ať je sebekrutější, zůstává s ní vždy sám a nezbývá mu než najít z ní pro sebe nějaké východisko k snesitelnějšímu životu, musí projít cestou osobní proměny, musí odpustit, musí dojít k usmíření a až pak může začít žít pro novou naději. ()

zsn

Nuda. Výpadky vnímání z nudy. Úplně mi uniklo, jakou roli tam hrál Miles Teller. Prostě o ničem. A ten titulní poster s jediným náznakem vzrušení v tomto filmu, je fakt vtipný. ()

Michelle8

Líbilo se mi, že film tolik netlačí na pilu a nesnaží se vaše emoce vyždímat na maximum. Číší z toho trochu opravdovosti, trochu smutku a trochu naděje. U mě 80%. ()

Ralna

Rabbit Hole je víc, než průměrné drama. Rozhodně je zajímavě zpracované. Kdyby do role Beccy vybrali jinou herečku, určitě by bylo srdceryvnější, ale mně to takto vyhovovalo. Mám ráda projev Nicole Kidman a ty emoce za její kamennou tváří cítím a provázely mě celým filmem. Decentní hudební doprovod měl také hodně co do sebe. ()

!Borec!

Takový potenciál a takhle ho zatratit. Proč? Vždyť snad každý, kdo četl popis, očekával jakýsi myšlenkový svět v jiných dimenzích. Tak proč se neskutečně dlouho odkrývají problémy, o kterých už všichni ví. Přitom každá scéna v parku byla výborně načatá, ale nikdy nedokončená, na tom měl film stavět, ostatní témata už přece všichni znají. Přesto má film zajímavě depresivní atmosféru, aniž by ale do ní příliš upadal. Trochu s tím mám problém, nevím vlastně přesně co bylo poselství v tak zcela jednoduchém snímku. Možná jen ta atmosféra a nakousnutá témata. Každopádně odklon od předešlých dvou Mitchellových filmů. Velká škoda. ()

DavidS.

Intimní studie jedné ztráty a následné "terapie"...Polouplakaná skvělá Kidman, vytesaný chlapský Eckhart, dobrá kamera, ale jinak nic, co by se dostalo pod kůži... ()

cab

Pri nestastne a nechtene nehode ztratili dite. Vyrovnani se s podobnou situaci je nadmerne tezke, coz kdekdo vi, ale kazdy problem ma svoje reseni. Prvotridni herci se ujali tezkeho ukolu ukocirovat depresivni drama na hrane uveritelnosti, kde city hraji prim a myslim, ze vysledek je nadprumerny. Podobnych filmu je vice a i lepsich, jenze pri skonceni me dohnal k zamysleni, coz se jevi byt dobra znamka sama osobe. 70% ()

Ilhan

Nemůžu si pomoct, ale příběhů jako je tento jsme už měli možnost zhlednout mraky. Přestože se od sebe odlišují, základ a průběh je pořád stejný a ikdyž se mi výkon Nicole Kidman líbil, na získání Oscara to chce přecijen trochu originálnější film.70 % ()

ruhebitte2010

Slušné herecké výkony hlavní dvojce jsou tím nejlepším na tomto filmu. Ztráta dítětě je rozhodně jedna z nejhorších věcí co se může rodičům stát, silné téma a kvalitní herecké výkony však ještě nedělají film opravu dobrým, respektive dobrý základ, ale často přílišné natahování snímku = asi každý pochopí co tím chtěl "basník" říct, ale místy se začnete nudit a přát si ať už to skončí. ()

Hanys_

Na můj vkus příliš časté hysterické výstupy (na tohle Akademie slyší), a ikdyž věřím, že tvůrci to s tímhle silným tématem nemysleli špatně, tak u mě pohořeli. 4/10 ()

ti88na

Nedokázala som dostatočne vcítiť do osudov postáv, preto ma celý film po celý čas veľmi nudil až tak, že som dva krát zaspala počas relatívne krátkej stopáže. Napriek tomu, že ten dej a to čo hlavné postavy prežívajú je desivé a nikomu by som to nepriala zažiť, určite by sa to dalo natočiť zaujímavejšie. ()

kolemjdouc

Téma jistě víc než závažné.Ale spíš jsem postrádala návod jak se s tím reálně popasovat.Čím dřív tím lípA z vlastní zkušenosti vím vím,že člověk si to musí srovnat sám v sobě.Do hlavy mi nikdo nevidí a ani já jiným.Ze své letité zkušenosti vím,že tohle téma je staré jako lidstvo samo a vždy se s tím lidé museli srovnat.Nová doba přinesla terapie,chemikálie a výsledek je dosti nejasný.Život je nezvrtně ztracen a je třeba si nechat krásné vzpomínky a zbytek upozadit do labyrintu mysli.jinak to může mít nezvratné poškození psychiky přeživších.Musí se jít zkrátka dál.A platí ,že náš smutek a bolest půjdou tam,kam je sami pustíme.Proto hodnotím tak nízko protože tohle příběh nenabízel.I přesto,že mám ráda Kidman a její umění.Je nedostižitelná!Ve všech rolích je o koňskou délku ve cíli před ostatními herci ()

valasek.m

Tempo tohoto filmu, je sice trochu pomalejší, ale příběh to naprosto vyrovnává.Ještě musím vyzdvihnout herecké výkonny hlavního páru, které byly vynikající.A za velice silné téma u mě 75%. ()

lucijelucije

Rabbit Hole, není nudná podívaná. Ale musíte se do problému N. Kidman a A. Eckharta opravdu vcítit. Je to natočené opravdově, soucitně a depresivně, ale tak to v životě chodí, takový život je..Přesto mi tady něco chybělo, něco, co by mě vtáhlo do děje a upoutalo mou pozornost alespoň na 80%.. ()

filipvrbik

Naprosto fantastický film, s pomalým vážným nájezdem (bohužel jsem si přečetl o čem to je, což mě dodatečně mrzí)... Skvělá Nicole Kidmanová zahrála matku a její ztrátu téměř dokonale, a zastínit se nenechal ani Aaron Eckhart, který se snaží být nad věcí, ale jeho skutečné city se projeví ve scéně se psem....Film skvěle gratuje a má správný depresivní podtón (i když pro mě to bylo i tak málo depresivní), každopádně jedno z největších překvapení, protože jsem film neznal...99% ()