Velmi inteligentní student Light (Nat Wolff) nalezne zápisník boha smrti. Zápisník má mystickou sílu zabít kohokoliv, stačí jen si představit obličej oběti a zapsat jméno. Light je s touto silou rozhodnut vymýtit zločin a vyčistit ulice od zločinců. Brzy se objevuje nepřítel, vyšetřovatel známý pouze jako L (Lakeith Stanfield). (Illuminare)

choze

Komiksovou předlohu jsem četl několikrát a i když má provokativní námět, zabavné postavy a napínavý děj, má i své masařky - zločinci jsou tu zobecnění jen na tupou šedivou masu, poslední díly celou ságu jen rozpatlávají... Narvat celou sérii do jednoho filmu za cenu brutálního osekání děje na to nejzajímavější by určitě mohlo fungovat, ale americká adaptace dopadla dle očekávání jako hloupoučký odvar s ještě hloupějším akčním finále. Představitel Lighta nakonec nebyl nejhorší, ale představitel L mě těžce zklamal (a nehraje v tom roli barva kůže). ()

Morzael

Normálně filmy, které nedokoukám, ani nehodnotím, ale tady udělám výjimku. Do hodiny mě začaly naprosto všechny postavy tak strašně srát, že jsem to musel vypnout. Z geniálního anime, které bylo vlastně filosofickou esejí na téma spravedlnost, je jen trapné teenage drama plné nelogicky jednajících idiotů. Nejsem fanatický uctívač předlohy. Je mi jedno, jestli si uděláte příběh po svém, pokud to má vnitřní konzistenci a má to co nového nabídnout. Tohle je ale naprostá zbytečnost. ()

Melios odpad!

[SPOILERY ,samozrejme...] Presne ,ako som očakával ,nemá to cenu ani papiera ,na ktorom boli napísané mená obetí... Film neznalca anime predlohy ničím neohúri ,no zároveň ani neurazí. Ale Fanúšikov originálneho Death Notu tento film rozhodne pobúril ,vlastne sa ani nečudujem ,ani ja s tým niesom spokojný (vôbec niesom s tým spokojný!) ....Death Note je postavený na pravidlách ,ktoré sa musia dodržiavať inak sa celý LORE rozpadne ,a to sa práve stalo. Tak ,čo je na tomto filmu také zlé? Za mňa: 1. Zlé herecké výkony a obsadenie (Nat Wolf je ako Light nezaujímavý ,predvídateľný a strašne nesympatický) 2. Pravidlá Death Notu sú zmenené a zrazu je tých pravidiel ako sračiek (prečo ich je sakra cez 90 ,keď originál si vystačil tak s piatimi!!?) 3. Ryuk je nesympatický (ohľadne toho ,sú všetky postavy pre znalcov predlohy nesympatické ,ale Ryuk mal byť múdre hovado ,ktorý zaujme svojími drastickými rozhodnutiami a nepríjemným vystupovaním.....tu? Tu len sere Lighta...nič viac sa k tomu nedá povedať) 4. L je príliš precitlivelý (počas filmu sa správa ľahkovážne ,čo je vlastne aj Lightov problém ,ktory nám Adam Vingard neustále sral do ksichtu....okrem toho je L nerozvážny a extrémne horkokrvný....alebo ,ako to povedať... ,je síce pravda ,že v origináli môže vyzerať trochu bezcitne ako Light ,ale nieje tak hrozne prenáladovaný ako tu od netflixu) 5. Misa...teda Mia... (Prečo sa sakra volá MIA!!?)...Je totálny sociopat a vo vysledku tým ,že vymenili osobnosti hlavných postáv vyzerajú ešte viac debilnejšie a umelo 6. Miesto jednoduchých ukážok vrážd tu dostávame brutálnu vyvražďovačku ála. Nezvratny osud ,ako na bežiacom páse. Niekomu to nemusí vadiť ,ale mňa to vytočilo. (PROSTE HNUS!) 7.Light Turner (TURNER!? Ako vážne? Smith ,Jonson alebo Simpson už boli zabraté 😁 ? A čo Yagami? To znelo ,akože moc šovinisticky ,alebo čo? ) 8. (S prepáčením) Light je totálny ko*ot! 9. "Hardcore" hudba (Celkovo je vlastne hudba v tomto filmu klišé ,nepatričná a hlavne príšerná) No a 10? To je utnutý koniec....CHCEL SOM PROSTE VIDIEŤ LIGHTA ZDOCHNÚŤ OK!!? ... Ale ,aby som len nesral a nepindal ,nájde sa tu zopár scén ,ktoré boli pre mňa OK a originálne. Napriklad naháňačka Lighta a L (to som chcel vidieť aj v origináli ,ale nedočkal som sa :/ ). Ďalej napríklad L sirotčinec ,ktorý nám v anime len matne natienili.....a potom tu máme úplne odpadné scény ,ako napríklad scénu kde sa Light stretne poprvýkrát s Ryukom....LIGHT UŽ KONEČNE PRESTAŇ VREŠŤAŤ!!!! ....VERDIKT: A to som sa na tento film tešil a sledoval som ho od začatia tohto projektu. LIGHT NIEJE ZLO, NETFLIX JE ZLO!!! Po tejto recenzii idem zmeniť svoje hodnotenie anime z 3* na 5* ,pretože po dopozeraní tohto filmu mi prišiel originálny Light konečne sympatický! A skvôr ako mi začnete písat ,že som nevďačný a že to nejakú úroveň malo...tak poviem len: áno malo.....5 sekúnd a potom to Netflix zamietol pod koberec....S čistým svedomím vám tento film odporučit nedokážem a pozrite si ho na vlastné nebezpečie...teda ,keď chcete....a ,keď ma ospravedliníte ,ja sa idem vygrcať... () (méně) (více)

M.a.t.t.

Bolo by veľmi jednoduché skritizovať pozmené charaktery, ich motivácie a celkovo i akékoľvek odklony od seriálového originálu. V tomto však osobne nevidím zmysel a dokážem sa sa uspokojiť s tým, že americký Death Note ctí ducha predlohy a popritom je dostatočne svojský. Navyše sa môže oprieť aj o slušné obsadenie (z ktorého paradoxne najslabšie vychádza nový L, nakoľko svojej postave okrem inej farby pleti nedodáva takmer nič nové), či vydarenú štylizáciu na spôsob Nezvratného osudu. Hlavný problém však spočíva v prílišnej uponáhľanosti. Nová verzia chce skrátka vyrozprávať príliš veľa na príliš malej ploche a neustále sa uchyľuje k zbytočným zjednodušeniam a nie vždy funkčným skratkám. Japonská dvojdielna adaptácia tak v priamom porovnaní nevyhráva preto, že sa o niečo viac drží osvedčených dejových zákrut, ale preto, že sa napriek niekoľkým objektívnym nedostatkom nedopúšťa toľkých zbytočných chýb. S prípadným pokračovaním však nemám problém, len by to chcelo uchopiť ho o niečo dôslednejšie. ()

*CARNIFEX*

Obrovská škoda, že po úvodnom, doslova dokonalom navnadení, upadla vysoko nastavená latka tak nízko. Fakt som bol neskutočne nadšený. Škoda, že hodená rukavica nebola zdvihnutá, a slová do bitky, boli nahradené akýmsi klišé príbehom, ktorý byť to poriadne okorenení dávkou krvi, mohla to byť ďalšia, odvážna mordovačka. ()

• Shinnigami Ryuk byl vytvořen kombinací počítačových a praktických efektů. Postavu navíc ztvárnili dva herci, když Jason Liles hrál postavu v kostýmu a propůjčoval pro motion capture tělesné pohyby, zatímco Willem Dafoe propůjčil postavě svůj hlas a také motion capture obličejových pohybů. (NiWi)
  • V úvodní sekvenci je mezi roztleskávačkami vidět také jedna s blonďatými vlasy a dvěma copy po stranách. Jedná se o odkaz na vzhled hlavní dívčí postavy v originální manze, kterou je „Misa Amane“. (NiWi)