Michael Jackson's This Is It

• USA This Is It (více)

Film Michael Jackson`s THIS IS IT nabídne Jacksonovým fanouškům a milovníkům jeho hudby unikátní pohled do zákulisí připravovaného představení, které se mělo stát hudební událostí nejen tohoto roku, ale celého desetiletí a možná i více... Filmoví diváci budou mít jedinečnou možnost shlédnout, jak tento umělec vymýšlel, vytvářel a tvrdě trénoval předem vyprodanou sérii koncertů, která se měla konat v létě 2009 v londýnské O2 Aréně.

Vznik tohoto jedinečného snímku plně podpořila Jacksonova rodina a na filmové plátno se tak dostává podrobná a dechberoucí kronika vzniku jednoho uměleckého díla, která se vrací do období od dubna do června 2009. Hudební snímek Michael Jackson`s THIS IS IT vznikl na základě více než stovky hodin filmového materiálu, který byl pořízen během zkoušek, a představuje Jacksonovy nejlepší a nejslavnější skladby. Divákům filmu se naskytne nevšední příležitost pohlédnout do Jacksonova soukromí a seznámit se s tímto mužem tak, jak nám dosud on sám nikdy nedovolil. V syrových a upřímných detailech budeme sledovat Michaela Jacksona při práci potvrzující jeho talent zpěváka, tanečníka, filmaře a architekta. V celé šíři odhalíme jeho kreativního génia a schopnosti, stejně jako odhalíme jeho touhu a cílevědomost dosáhnout vždy a ve všem maxima.

Kenny Ortega, který byl tvůrčím partnerem Michaela Jacksona a režisérem připravované pódiové show, je pod filmem podepsán jako režisér. Producenty snímku jsou Randy Phillips, Kenny Ortega a Paul Gongaware. (oficiální text distributora)

Bezda22

Jsem fanoušek Michaela Jacksona, takže i hodnocení je tim značně ovlivněno, ale ne zas tak moc. Přiznám se, že nerad chodim do kina, ale na This is it jsem prostě jít musel. This is it jsem viděl hodněkrát, ale poprvé to byl opravdu neskutečnej zážitek a tim kinem to fakt nebylo, protože kina nemám vyloženě rád. Nebudu to hodnotit procenty, kdybych nebyl fanoušek Michaela Jacksona, tak dám 4 hvězdy. Protože to bylo úžasný, ta příprava koncertu, ta jeho spolupráce s lidma. Úžasný, úžasný. Ale protože jeho hudbu miluju a totálně mě to na první shlédnutí dostalo, tak bez rozmejšlení dám 5*. ()

Zl0

Keď nájdem kdesi plesnivého veľkonočného zajaca, mikuláša a pár zabudnutých čokoládových vajec z minulého roku, tak ich všetky nahádžem do hrnca. Bez pozlátka samozrejme. Roztavím to, pridám nejaký lacný margarín a nechám ztuhnúť. Zabalím to po kúskoch do staniolu a potom budem predávať ako luxusnú Švajčiarsku čokoládu. Niektorí to zožerú a budú spokojní. A ostatní čo im to chutiť nebude prídu za mnou s otázkou "čo za odpad si nám to predal?" .. a ja poviem "this is it" ;) ()

hynn3k

This is it. Na plátně to sice bylo fajn, ale zažít ten koncert na vlastní oči v plné parádě by se tomu nemohlo ani trochu rovnat. ()

obscurite

Musíte ho mít alespoň trochu rádi, nebo k tomu přistupovat, že je to umění, které ovlivnilo obrovskou masu lidí... a poté si dokážete film vychutnat. Na některých záběrech je vidět, že nejsou natočeny profesionální kamerou, ale jako celek nepůsobí ani rušivě. Jediný důvod, proč to není pět hvězdiček, je, že na mě prázdné hlediště (kromě pár tanečníků) působilo trochu tísnivě a depresivně a některé pasáže písniček jsou poněkud až moc dlouhé .... ale jinak nádhera M.J. Je velká škoda, že tahle show nebyla přivedena k životu, aby zapůsobila svou ohromností, zářivostí, nápaditostí a muzikální dokonalostí na všechny ty vyprodané stadiony. ()

Andersen

Z úcty k MIchaelu Jacksonovi dávám tři hvězdy, neboť se mi vytrácí filmový útvar či žánr tohoto díla bez jakékoliv dějové či dramaturgické stavby. Na videoklip příliš dlouhé, na dokument příliš ploché a prázdné. Snad možná hudební "film o filmu" k čemusi, co nenastalo. Škoda. ()

nakiniki

Dle mého soudu je to úžasný zážitek, a to ještě když vím, že to všechno byly pouze zkoušky, a ne opravdové turné, čili Michael do toho nedal tak úplně všechno, tak i přesto nelituju ani jedného záběru,ani jedné minuty, lepší to být nemohlo, protože to je prostě Michael, všechno v jeho podání vypadá skvěle, zajímavě a nezapomenutelně. Pro mě je on rozhodně nesmrtelná hvězda, kterou asi z prvnímo místa nikdo nevyšoupne. A tak si tenhle film u mě vysoudil plný počet, už dlouho sem s takovou zbožnou úctou nehltala každou vteřinu na plátně. ()

unrocker

Dokument bez šťávy líčící přípravy na velkolepou show, která se nakonec nezdá až tak velkolepá. I když nás Michael určitě zdraví jeho obvyklou větou I LOVE YOU, tak tohle není udělaný propracovaný dokument o králi popu. Ještě že to nakonec zpravily 3ks Staropramenu a 3 kamarádi, jinak bych dal 2*. ()

jprmusic

Michael byl z jiného světa - absolutně nebyl schopen akceptovat pravidla a postoje současné civilizace, nicméně, jak říkají sami hudebníci v tomhle dokumentu, muzikant to byl skvělej. A pokud by odehrál alespoň jeden z připravovaných koncertů, byla by to nepochybně událost desetiletí. Pokud vynecháme spekulace, že na plátně vidíme většinou Michaelova dvojníka a promineme mu drobné pěvecké nejistoty, je opravdu neuvěřitelné, jakou energii dokázala tahle vyhublá popkulturní ikona přenést na pódium, a to bylo v hledišti jen pár spolupracovníků. Co by se dělo v natřískané londýnské aréně se už nedovíme, ale byla by to nepochybně pecka. ()

jafuska

tento film jsem viděla v kině, a uvědomila jsem si, že není a nikdy nebude lepšího zpěváka, než je on, co je na tom, že byl podivín? měl srdce na správném místě a mnohem jsme se od něho mohli učit, byl to pan zpěvák, měl nejkrášnější hlas ze všech dob a ten jeho tanec, neskutečný, neměl umřít, je to velká nespravedlnost a když nad tím přemýšlím, věřím, že ho někdo zavraždil. Moc jsem ho měla ráda, už od mala a je navždy v mém srdci, velká ztráta pro tento svět. ()

MikeMyers

Super majkla miluju v kine parada kdyz hrajou ty pecky, skoda ze ten koncert neprobehl.ale jak sem rikal kamaradce po shlednuti kdyby ty koncerty probehly tak by umrelo asi vic lidi,protože by se z toho ty fans podelaly. je to velmi zajimavy pohled na to jakej byl majkl profík. hodnoceni po filmove strance je ale dosti nedostacujici, Ortega shrabne ale za ne moc dobre odvedenou praci. ()

Adámo

Moc krásný zážitek!!! =) Odejdete z kina, je vám příjemně, jste šťastní a chtěli byste koukat znova... A o tom to asi je... MJ není jen vynikající a geniální tanečník a hudebník (záměrně nepíšu jen zpěvák, protože jeho představa o jeho hudbě je naprosto komplexní), ale i člověk. Nadchlo mě, jak jednal s ostatními lidmi a jaké usilí a energii věnoval do příprav svého koncertu, aby byl perfektní... Od toho máme zkoušky... Také je pěkně vidět rozdíl mezi "klasickým" jaksonovským popem a dnešní produkcí, která má s tímto už jen málo společného. Celá skupina hudebníků, tanečníků (choreografové některých rádoby tanečních skupin by se měli od MJ učit!) a zpěváků okolo Jacksona byla skvělá, ale z v paměti mi utkvěla ta kytarystka... Ta si to fakt dávala =) Věřím, že připravovaná série koncertů by byla hudební událost na kterou by se jen tak nezapomnělo, ale bohužel... Jsem moc rád za tento film/klip, obsahující skoro všechno co byste o MJ chtěli vidět. I když bych zařadil více rozhovorů s lidmi, kteří pro něj pracovali. Považuji "This Is It" za trochu lepší, než "Shine a light" a zážitkově blížící se k "U2 3D", se kterým se ale přímo porovnávat nedá, protože rozdíl mezi 2D a 3D je zde příliš velký. | 11/2009 ()

Ravic

Byl jsem v Praze na jeho koncertě, který byl úžasný. Mám jeho DVD, protože jeho hudba a jeho klipy jsou skvělé. Tento dokument však neodráží jeho velikost. Je první půlhodinu totálně nudný. Pak se začne trochu rozjíždět, ale pořád je to průměr. Pokud by MJ žil tak se domnívám, že by v této verzi tento snímek světlo světa nespatřil. Je zde vidět snaha vydělat peníze za každou cenu. Král zemřel tak z toho ještě vyždímat nějaký prachy. To si myslím, že si Michael nezasloužil. Podle mě to byl opravdu král popu, který se snažil dávat svým fanouškům jen perfektně odvedenou práci což je ostatně i vidět v tomto snímku. Ale samotný dokument je průměr! Škoda! Myslím, že si zasloužil lepší konec. To už však On nemohl ovlivnit. ()

Fearoth

Myslím, že tento film je nadhodnocen kvůli velikosti Michaela Jacksona... byl to výborný umělec, ale tady se hodnotí film. Je to jen zbytečně dlouhý sestřih jedné přípravy na koncert, který se bohužel neuskutečnil, plný slov láska a bůh, ale také výborné hudby a kytaristka Orianthi byla dokonalá... Jen pro zajímavost: http://www.youtube.com/watch?v=BXf8oJq049w ()

L3G1ON4R

Poslední odkaz krále popu, jenž tu zůstal během pořizování záběrů při zkoušení na velkou šňůru, která se "pro někoho " bohužel nekonala. Není pochyb o M.J-ově talentu a cítění pro hudbu, ale upřímně pochybuji, že by něco takového zvládl s jeho fyzičkou. Otázkou však zůstává ? This is it ?! ()

HEED

No vcelku to byla blbost, do kina bych na to určitě nešel. Je škoda že zemřel král popu ale tohle byla spíše taková sračka. Čekal jsem od toho něco na způsob Občan Havel. Jinak dvě hvězdy za pár dobrých songů a to earth nemělo chybu. ()

MarsVl

Náhraška fanouškům za neuskutečněné koncerty , které by podle všeho byly velkolepé. Micheal byl zdráv a pořád ve formě, ne jak nám ho naše média popisují. Líbilo se mi že tam byla celá čísla, bohužel málo věcí okolo. Kdyby se spojil všechen materiál to by teprve bylo, takhle to nemám za nic víc než náhrašku, bohužel. 3*----5/10 ()

HarlanWade

Michaelovy písně mám hodně rád, ale buďme upřímní - od toho se vydávají alba, zakládají rádiové stanice a vznikají internetové servery jako youtube.com. Filmy nemůžou být jen o hudbě, ani přesto, že by v nich měla hrát prim. 50% za přerušovaný koncert Michaela Jacksona, zbytek neodpustitelná nuda. ()