Lidská stonožka

• Nizozemsko The Human Centipede (First Sequence) (více)
všechny plakáty

Dvě Američanky se vydají na cestu po Evropě. Kdesi v Německu se jim v noci porouchá auto. Při hledání pomoci narazí na opuštěnou vilu, kde se rozhodnou přenocovat. Druhý den se probouzí a s hrůzou zjišťují, že jsou uvězněny v provizorní podzemní nemocnici. Za vším stojí zestárlý německý chirurg, který se dříve specializoval na operace oddělování siamských dvojčat. Jeho zvrácená fantazie tkví v tom, že obě dívky hodlá spolu s dalšími uvězněnými spojit v jednu velkou lidskou stonožku... (Fallen_One)

tomxxx odpad!

To je tak děsnej film, že i odpad je pro něho málo! Blbej příběh, blbě natočené, blbě zahrané, blbě úplně všechno a k tomu všemu snaha o nechutnost. ()

Luk80

No teda, pro mně rozhodně smutný pohled nad trpícími obětmi a atmosférou než u Srpského filmu (přece jenom tam šlo jen o nový žánr že ? )Tento nápad nebylo určitě tak jednoduché sfilmovat a vybrat správného záporáka. Vše je tak zahaleno do bezmocnosti. Hrobeček na jeho pozemku - můj milý 3 pes mluví za vše. Máme tady dalšího pošahaného doktora, ale tento mněl joooo nápad. On to vlastně dokázal. ()

radeko

Po recenziách na toto filmové fau paux som očakával poriadnu dávku hnusu, znechutenia a ťaživého pocitu bezmocnosti. Otvorene môžem povedať, že nič z hore uvedeného okolo mňa neišlo ani náhodou. Za jediné kvality tohto fiaska považujem ´´zaujímavý nápad´´ a občasné svetlé herecké chvíľky Dr. Stonožku. P.S. V Southparku tam aspoň ešte pridali I-Pad, aby aj koncový stupeň stonožky neostal ochudobnený :) ()

Jazzzz

Situace do kterých se oběti zvráceného lékaře dostávají jsou dosti zapeklité, a samotný konec filmu je pro mne snad nejstrašnějším koncem jaký jsem kdy viděl - prostřední článek to má opravdu nezávidění hodné. Role doktora je podle mne i velice dobře obsazená a zahraná (Dieter Laser - výborný výkon). Během filmu jsem tak nějak nevěděl co mám očekávat a kam až se film dovolí zajít, ale narozdíl od Srpského filmu tento film balancuje na hranici toho co ještě považuji za vhodný námět pro horor a co ne. Lidská stonožka mě dokázala místy dokonce i pobavit. Téma je dozajista svým způsobem extrémní stejně jako provedení. Pět nedávám jen proto, že film obsahuje mnoho prvků stupidních béčkových hororů (chování obětí hned z počátku) a také proto, že místo aby rozvedl utrpení obětí skrze atmosferičtější záběry a hudbu, rozhodl se sázet na krev, což je velká škoda. ()

bobby_jean

Po druhom zhliadnutí zvyšujem hodnotenie, zvlášť kvôli skvelej práci maskérov :) Uznávam však, že to má osobný podtext a teda neviem byť úplne objektívna. Každopádne, ide sa hneď na dvojku! ()

Tereszka33

Pro mě to bude stále top horor, který svým nápadem nic nepřekoná. Dieter Laser naprosto úžasný výkon. Upřímně potkat někde tohoto herce utíkám. "Můj milý trojpes" Jestli se někdy dočkám toho, že se trojka bude hrát v kině, objednávám jedině trojsedačku! ()

Yoshimitsu

Hodně dlouho jsem se tomuhle filmu vyhýbal a dělal jsem, že vůbec není, ale ta zvědavost tam stále byla. Nesnáším experimenty nebo další dění na zvířatech, což tady byla jen fotka a ta se dala strávit. Na lidech to taky dvakrát nezbožňuji, ale zavírat oči jsem nemusel. Očekával jsem velký sadistický humáč, a nakonec to nebylo, tak odporné. S Lasera bych se asi posral strachy brilantně tady naháněl hrůzu a ukazoval zde svoje zvrácené nápady. Do pokračování se zatím nehrnu. Dávám 70% ()

zdenny

Na tento film jsem se těšil, ovšem kdybych věděl, že to bude komorní horůrek s diskutabilními hereckými výkony pod taktovkou zjevně nevyzrálého režiséra na základě scénáře s nejvyšší pravděpodobností chorého člověka, zřejmě bych se na to nepodíval. Jedná se o to, že se nechávám inspirovat hodnocením a to, když je pod 40 %, tak si myslím, že to bude ztráta času. V tomto kontroverzním žánru ale beru 53 % jako celkem slušný výsledek. A pravdou je, že se tomu hodnocení dost divím. Před pár dny jsem měl možnost zhlédnout film "Srpski film". V porovnání s tímto ten srbský měl nějaký myšlenkový základ. Naproti tomu tady toto, to byl rychlý výplod člověka, který chtěl něčím šokovat a akorát mě roznechutil. Jestli si pánové myslí, že je něco k zamyšlení nad tím, že si lidé žerou stolici, tak to je opravdu k pozastavení se. Zaprvé film byl dost sterilní - žádné syrové scény, nic, co by člověka jakkoli znechutilo. Nepočítám-li ústa připojená k řitnímu otvoru - to je ale spíš k pozastavení se nad mentálním zdravím člověka, co to napsal než cokoli jiného. Zadruhé - herecké výkony hlavně těch dívek byly dost stupidní. A ten jejich řev, ten byl dost umělý. Hláška "What is it?" zazněla několikrát. Kurva, fakt bych se v takové situaci pořád ptal "co to je"? Zatřetí chování holek a především holce "prostřední článek" bylo stupidní (nechci říkat nelogické). Holky píchnou a protože neumí vyměnit kolo, raději se vydají hledat pomoc do neznámého lesa, kde vlastně ani neví, jestli něco je nebo není. Holka "prostřední článek" uteče z lůžka a když se může pokusit rozbít sklo, tak to neudělá, protože je prostě pitomá ona nebo scénář. Za čtvrté: já nevím, je toho dost, ale tento film byl spíš trapný než jakýkoliv jiný. ()

yeniczek odpad!

Půjčte mi propisku a papír, za deset minut vám napíšu desetkrát lepší scénář i se stejně nechutným a úchylně efektním nápadem.. :D ()

KasparekZabijak

Priserna sracka, jedna hvezdicka za dobre uchylnyho doktora kterej jakoby vypadl z encyklopedie SS doktoru treti rise, jinak nuda, dlouhy cekani az ,, to " prijde a pak zklamani ze ,, to " byly asi dva zabery urezavani kousku kuze. Mit to o pul hodiny mit nic by se nestalo, takhle vsichni jen zivali a cekali jakze to dopadne, no aspon ze nebyl happy end 2/10 ()

Blue.Poison

Tohle hodnotím jako neuvěřitelně odporné a zvrhlé dílo. Na druhou stranu musím říct, že z toho šla skutečně hrůza. Ale fuj, nikdy více. ()

pursulus

Sixův produkt.¬         Poznámka: Toto opoznámkování i mé (zprůměrované) hodnocení je za všechny díly "Lidské stonožky". Vysvětlení, proč hodnotím více snímků jako celek, lze nalézti na mém profilu v úvodní části "O hodnocení".¬                 Srovnávám-li pro sebe řadu "Pil" (horor "Saw no. 1 mi kdysi uvedl do světa hororů, odsud tedy pramenilo mé tehdejší nadšení z tohoto snímku) a poněkud kratší řadu Lidských stonožek, vidím základní rozdíl v tom, že zatímco "Pily" (a to i slabší pozdější díly) jsou v základě uměleckým ztvárněním zvrácenosti, "Stonožky" jsou ztvárněním prvoplánovým, plochým, jinak bez obsahu. Nemám proč nepřiznati se k tomu, co jiní tají pod svojí měšťáckou slupkou, totiž že i mne přitahuje zvrácenost, krutost a tak dál; z této podvědomé obecně lidské vlastnosti (jíž ti, co ji "nemají", se jí tak bojí, že se zdá, jako by jí u nich nebylo) se tvůrce scénáře a režisér v jedné osobě, pan Six, snažil pro sebe vytěžiti, co se dalo. Tato snaha nepřinesla úplně ubohý výsledek, ve vstupním dílu to byl hlavně velice nevšední a extrémně zvrhlý nápad sám, v dílu druhém hlavní postava, Martin, je pojata dobře i slušně zahrána. Zatímco v prvním dílu byly náznaky nějaké logiky výstavby, v dílu druhém tato selháhá a tak prvoplánový Martin — byť se může strhati v honbě za dalším článkem do své stonožky — na souhvězdí nedosáhne, neboť účinek vydaný na pospas jednomu dobře vybranému ksichtu nemůže napraviti nepromyšlený, debilní děj, v němž se vraždí ve veřejných garážích, v nichž nikdy není živá noha atd.¬                 Plochost a samoúčelnost, dva hlavní přívlastky stonožkové řady, může přehlížeti pouze ten, kdo je okouzlen samotným nápadem, který sám o sobě je sice výtečný, ale jehož veřejné předvedení ve filmu jako uměleckém odvětví — aby se dalo hovořiti o nějakém relativním úspěchu — by vyžadovalo soustředění na zcela jinou oblast, než je onen nápad, kterážto oblast, zastoupená ve druhém dílu postavou Martinova psychiatra, je odstavena zcela na okraj; pro mne není tudíž valného rozdílu, dívati se na druhý díl Lidské stonožky, nebo dívati se na veřejnou popravu a kochati se provedením exekuce.¬                 Třetí díl neměl jsem zatím odvahu shlédnouti, důvodně se obávajíc, že filosofie a provedení se nebude od předchozích dílů významně lišiti.¬                 Produkce různých umělců je různá; tak podle povahy osobnosti a vnějších okolností vznikne tu a tam dílo ojedinělé (ať už to je výstředný Dalí nebo technický Muzika), častěji však všelijaké průměrné líbivosti druhu Juraje Maxona. Jsou ale "umělci", kteří kromě výkalů neprodukují nic jiného. Vykálí-li někdo modré hovno a chce se tím chlubiti, je to k politování… ()

Tomatáš

Obecně nemám vůbec nic proti "nekorektním" filmům (kam i tento kus sám tvůrce řadí), protože právě tyto filmy, narozdíl od mainstreamu, zhmotňují a vizualizují vnitřní světy tvůrců a režisérů, které se mnohem více dotýkají hloubek vědomí většiny diváků..Tento film ovšem řadím do jiné sorty filmů. Tady vnímám pouze a jedině snahu šokovat diváka tou nejvíce zvrhlou myšlenkou ever..A přitom si umím představit, že i bez těchto brutálností by z námětu šlo udělat prvotřídní thriller...škoda. Dávám hvězdu za herecký výkon Dietera Lasera, kterému jsem to věřil, a kdybych ho někde potkal, okamžitě zdrhám..brutální výkon! Ptám se: Proč takovéto filmy? ()

ghatos

Bizarní, hnusné a nepříjemné. Necítil jsem se u toho dobře. Nevěřil bych, že se dá takový námět tak solidně zpracovat. Dieter Laser se narodil pro tento film :) . 60%. ()

Guzo

Oceňuji jak prvotní nápad s lidskou stonožkou, tak hlavního padoucha (ten herec je na první pohled skvělý "antihrdina"), dokonce ani kamera a režie nebyly špatné. Ale chyba nastala v postupném vývoji děje - chování turistek i policistů není zrovna moc realistické - a v závěru. Navíc to má až moc německý nádech.. ()

noiseaux

Zvrácená myšlenka zvráceného doktora.. Nevím, jestli je se mnou něco špatně, ale musím uznat, že některé scény mi přišly až komické.. ()

Avari.73 odpad!

Pochybuji o režisérově zdraví. To platí i o hercích. Možná jsem film nepochopil a jde o metaforu toho, jak hluboko v prdeli musí mít herec hlavu v rejžovi, aby roli dostal. ()

MencaCZ

No ! Tohle je teprve ta pravá úchylnost, žádný Srpský film ale toto. Z toho všeho filmového umění co jsem zatím viděl dávám tento počin na dělené první - druhé místo v úchylnosti. (Počítám pouze komerční tvorbu). Ten další skvost se kterým se musí rozdělit o dosavadní triumf je film mučedníci, to bylo také docela o nervy. ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013