Lidská stonožka

Horor / Drama / Thriller

Nizozemsko, 2009, 92 min

Scénografie:

Thomas Stefan

"I want to believe that I'm still a human being.Hey girls, hey mister, what an insane world we live in..."(27.10.2012)

Dieter Laser aka Dr. Heiter je sympaťák každým coulem, a když se rozhodne konečně udělat domácí úkol do biologie, lidi jsou nasraní a vystrašení.. proč?(3.11.2010)

• MikeCool

Tak skvělá myšlenka, která se bohužel vůbec nevyužila a zpracování tohoto (na první pohled velmi zvráceného) nápadu bylo dosti špatné a nevyužité. Pro mnohé je tento film kultem mezi gore horory, ale pro mě je to hororové béčko. Zkrátka skvělá myšlenka, která by se dala ohodnotit slovem vynikající (co se hororového žánru týče), ale výsledné zpracování sraží celý film a celou tu myšlenku do podprůměru.(19.8.2013)

• Malarkey

Přišel jsem si jak u debilů. Chvílemi mi bylo dokonce i na blití. Nápad byl naprosto úžasnej. Doktor se rozhodl vytvořit lidskou stonožku a tak lidi propojil skrz řiť a hubu. Já bejt první ve stonožce, tak ten druhej za mnou má v hubě pořád nasráno.(17.12.2012)

• obitus

Nápad je určitě zajímavý a správně ujetý a představitel hlavní role byl v minulém životě minimálně dozorcem v koncentračním táboře, nicméně to je vše, co ve filmu stojí za řeč. Děj je řidčí než můj vlasový porost a ostatní herci opravdu tragičtí (celá první třetina filmu je tak jen a jen k smíchu). Na další díly se fakt netěším.(30.7.2010)

• - Tom Six je velký fanoušek hororu, a zvláště režiséra Davida Cronenberga. (headcrab)

• - Film od jednoho filmového kritika z magazínu Premiere, jako vůbec první film nedostal ani jednu hvězdičku na bodové stupnici. Tom Six to bere jako velký kompliment. (headcrab)

• - Když přijde řeč ohledně amerického remaku, Tom Six vtipkuje, že jako první článek by dal např. Toma Cruise, a jako článek prostřední Paris Hilton. (headcrab)