Lidská stonožka

Human Centipede (First Sequence), The

Horor / Drama / Thriller

Nizozemsko, 2009, 92 min

• Mi Nü-Chai

Stonožka kulhá na všechny své končetiny - tak dokonale absurdní film jsem neviděla již dlouho. Vrcholem je asi scéna "oko za oko, zub za zub", u které jsem měla co dělat, abych nespadla smíchy ze židle. Samotný závěr by pak byl mnohem působivější, kdyby předchozích 90 minut člověk nestrávil občasnými záchvaty smíchu a (to žel častěji) nudy a kroucení hlavou nad debilitou všech postav (nejchytřejší byl asi trojpes, neb ještě před začátkem filmu moudře pošel). EDIT: Hahaha(8.8.2011)

• xxmartinxx

Ubohé, laciné, nudné, trapné, nenapínavé, zbytečné. Jako horor to nefunguje určitě, jako cokoli jiného to být nemůže ani myšleno. Dokonalá ukázka špatného filmu. Můj odpad je výsledkem znechucení, ne však nad nějakou zvráceností, ale nad zbytečností a nezáživností toho všeho.(28.11.2010)

Ako poloamatérsky počin je to kúsok zaujímavý, rozhodne nie len zvráteným námetom, no celkový dojem kazí správania postáv vo finále, ktoré sú krajne nepravdepodobné. Dojem z vydareného záveru to však nepokazilo. Dieter Laser ako šialený Dr. Heiter bol tou správnou kľúčovou voľbou.(21.5.2010)

Přes poměrně zajímavej nápad mě Lidská stonožka trochu zklamala. Možná jsem čekal více krve nebo mučení, ale tohle bylo spíše psycho, takže mě to malinko zaskočilo. Každopádně psychohaluzz ve vysokém měřítku! Však si sami představte, že vám někdo sere do huby a vy s tim absolutně nic neuděláte! Jinak v takový bouřce bych nevlezl ani já k takovýmu zjevu, jako byl náš hrdina v bílém. Doktor Smrt sám osobně! No a ten konec, to byla vážně síla...(8.6.2010)

Film, jenž se bude Němcům líbit asi jako Slovákům první Hostel. Stupiditou a "hereckými výkony" plně srovnatelný s oběmi Rothovými dílky, leč nejde mi ho jen tak mrsknout do žumpy, jelikož v závěrečné třetině se v několika sekvencích kombinací hnusu, zoufalství a bezvýchodnosti nepříjemně tne do živého. A to i doslova. Větší míra gore není potřeba, vše obstarává ústřední nápad. 5/10(7.5.2010)