poster

Lidská stonožka

 • Nizozemsko

  Human Centipede (First Sequence), The

Horor / Drama / Thriller

Nizozemsko, 2009, 92 min

Režie:

Tom Six

Scénář:

Tom Six

Producenti:

Tom Six

Střih:

Tom Six
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tron
  ***

  „Hojí sa to dobre.“ Prehnane povedané, Ruggera Deodata či Lucia Fulciho si dávam na raňajky, ale toto bol jeden z najšokujúcejších filmov, aké som kedy videl a pri jednej scéne som sa nepovracal len preto, že som si zapchal uši, zatvoril oči a preniesol sa v myšlienkach na Tahiti. Film je znepokojujúci, nebezpečný, chlipný, úchylný a zvrhlý. Pritom nie je ani na 40% taký explicitný, ako mohol byť. Držanie sa bokom beriem ako plus, detto postavy, ktoré sa napriek občasnému klišé snažili správať tak, ako by som sa asi správal aj ja, ak by mi k zadku prišili nejakého (je jedno akého) človeka a k jeho zadku tretieho. Toto je film, ktorý sa nedá príliš hodnotiť a ťažko o ňom niečo písať. Ťažšie je už len ho vidieť. Viac v mojej recenzii na Recenzie.org.(19.4.2011)

 • Sobis87
  *

  Dieter Laser jakožto zvrácený chirurg je perfektní, jeho démonický vzhled a přehrávání je přesně to, co takový film potřebuje. Samotná myšlenka "lidské stonožky" je natolik pošahaná, nechutná a zvrhlá, že už ze samotného vyprávění o ní jdou na běžného člověka mrákoty. Tohle jsou však jediná pozitiva, která lze říct o tomto filmovém počinu, neboť celé ztvárnění je natolik amatérské, až budí nechtěný úsměv. Pouhé několikaminutové zamyšlení se nad výtvorem německého chirurga je nepochybně působivější než celých devadesát minut tohoto filmu. Mohl z toho být takový teror, který by psychicky zdeptal i P. P. Pasoliniho, kdyby byl ještě mezi námi, avšak to by scénář musel napsat někdo s vizí (a talentem) a poté ho zadaptovat někdo...sakra kdokoliv kromě Toma Sixe, který nedokáže film obdařit ani špetkou napětí.(29.10.2010)

 • Sysel_CZ
  *****

  Tak živě úžasně nechutné, že nemůžu jít pod pět. Sice mi to způsobilo pocity vesměs záporné, ale až příliš živě silné... Kam se hrabou jiné rádoby-hororo-thrillery, a jak málo je potřeba, aby vzniklo něco takovýho. Dokonalý obraceč žaludku.(7.5.2010)

 • Momo_desu
  ***

  3* ale MEGA slabé 3 hviezdičky. A prečo? Pretože napriek tomu vážne dobrému a zvrátenému nápadu vytvoriť niečo takéto bol ten horror naozaj podpriemerný. Nuda nič zaujímavé tam skoro polku filmu behala jak pojašená po dome, ma tak zaujíma, jak puča nevie ujsť ma zaujímala tá stonožka ale proste aj keď ju už stvoril tak nič zaujímavé sa nestalo. Tie hviezdičky fakt len za ten nápad a stredný článok stonožky.(20.12.2012)

 • MikeCool
  **

  Tak skvělá myšlenka, která se bohužel vůbec nevyužila a zpracování tohoto (na první pohled velmi zvráceného) nápadu bylo dosti špatné a nevyužité. Pro mnohé je tento film kultem mezi gore horory, ale pro mě je to hororové béčko. Zkrátka skvělá myšlenka, která by se dala ohodnotit slovem vynikající (co se hororového žánru týče), ale výsledné zpracování sraží celý film a celou tu myšlenku do podprůměru.(19.8.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace