Novinářka Marie téměř přijde o život, když ji na dovolené v Thajsku smete tsunami a z klinické smrti jí pomohou dva náhodní rybáři. Od okamžiku, kdy se probere z bezvědomí, ji trápí otázka posmrtného života. Hodlá napsat knihu o tom, co prožila, ale její vydavatel a přítel v jedné osobě odmítá její dílo a nakonec i ji samotnou. Brzy se jí však ozve vydavatel z Londýna, který má o její dílo zájem. V Londýně prožívá osobní drama Marcus, který nešťastnou náhodou přišel o své dvojče. Zdrcený se od matky alkoholičky ocitá u pěstounů a touží navázat kontakt se zemřelým bratrem. Při jedné události mu jde o život, ale šťastnou náhodou vyvázne. Je přesvědčen, že ho zachránil bratr, a jeho touha spojit se s ním zesílí. Hrdinou třetího příběhu je George, který má schopnost mluvit s mrtvými. Je to pro něj však velmi vyčerpávající a navíc je nucen svým bratrem poskytovat tato spojení za peníze. Odjíždí do Londýna za odpočinkem a na knižním veletrhu se seznamuje se sympatickou Melanií. V ten samý okamžik jej zahlédne mladý Marcus, který pozná jeho tvář z internetu a věří, že mu právě George může pomoci. (TV Nova)

maZSlicko

Ptá se Clint sám sebe co ho čeká po smrti ? Hereafter není gran torino,není to ani million dollar baby.. Clint je víc než kvalitní režisér a pro mě je hereafter stejne kvalitní jako všechna jeho díla.. Nerozumim kritice ktera se tu na hereafter snáší,já v tom vidim Eastwoodovinu jako v každym jeho filmu,mělo to hloubku,dobrý herce,pěknou hudbu a hlavně parádní scénku s Tsunami. Film se mi fakt líbil,neměl sem ponětí že Clint natočil něco nového,neviděl sem trailer,nevěděl sem o tom absolutně nic,možná i proto je moje hodnocení 5*. ()

Charlie84

Výborná režie a snažící se herci (kteří ovšem nemají příliš co hrát) v tak naprosto šíleném kontrastu se scénáristickou bezradností, to se nevidí každý den. Osudové protnutí tří příběhových linií není osudové ani trochu, co hůř, možná je to dobře, protože poklidný závěr alespoň částečně přidusí hlásící se salvy smíchu. Neporozuměl jsem poselství, vlastně v celém filmu není nic, co by ospravedlnilo jeho existeci. Dvě hvězdy jsou za profesionalitu, s jakou všichni zůčastnění průšvih takových rozměrů ustáli. ()

nurielka

Nebolo to vôbec dobré nato, načo som začala byť zvyknutá od Eastwooda. A na toto som sa dokonca tešila od upútaviek, a len preto som to chcela vidieť, no nenaplnilo to nič z toho čo som od filmu čakala. Jednu jedinú silnú scénu som pobadala, ktorá začne v 1:51 a skončí o 5 minút neskôr a za ňu dávam 2 hviezdy. Ostatné bola fraška. Ani hudba, ani herci, ani atmosféra, veľmi chaotické, zlá priama línia a skončilo to tak, že si na to nespomeniem už o dva hodiny. ()

siloalampa

Snímok tak upokojujúci ako posolstvo, ktoré nesie. Do polovice filmu to na plný počet nevyzeralo ani pri mne, ale potom som upadol do kómy a nechal sa viesť každým pohybom na plátne. Vlastne som si to neuvedomoval až do chvíle, než som sa pristihol ako mi po líci steká slza. Viem, nebolo to nič extra prevratné a vy čo očakávate zázraky, ruky preč od tohto filmu! Toto je pre nás "Eastwoodovcov"... (a kľudne choďte všetci do riti) ()

pepa3rd

Příjemné zamyšlení nad životem a smrtí prostřednictvím tří lidí, kteří na život po životě nahlédli každý z jiného úhlu pohledu. Úvodní akční sekvenci tsunami, vystřídá vnitřní boj jednotlivých hrdinů se vzpomínkami, zármutkem i neobvyklým nadáním, aby vše směřovalo k neodvratnému cíli, kdy se osud každého z nich prolne s těmi ostatními. V mnoha ohledech zajímavý film, prokreslující do hloubky každou z postav, ale přesto zůstává na půli cesty. Trochu mi zde chybělo postupné zvyšování napětí, gradace děje směřující k finále, které vyznívá poněkud rozvláčně a do ztracena, což pravděpodobně film odsoudí do brzkého zapomnění. 70 % ()

dainio

Byl jsem naprosto úchvacen. Clint Eastwood nám hned ze začátku, naservíroval výborně zvládnutou a autentickou katastrofu v podobě vlny Tsunami. Z ní jako zázrakem přežije francouzská novinářka a redaktorka. Od té doby se ji změní celý život. Má vidiny. Zvláštní pocity. Zjišťuje, že vlastně zažila svou smrt. Na další straně zeměkoule, v Londýně, zase přijde mladý školák o svého bratra. Nejbližšího člena rodiny, bez kterého si nedokáže představit své další fungování. Navíc, matka je zavřena v léčebně pro alkoholiky. Nemá se o koho opřít, a tak si představuje imaginaci svého mrtvého sourozence. Na třetím místě, a to v Americe, je v hlavní roli obyčejný dělník. Hraje ho skvělý Matt Damon. Jako dítě prošel těžkou nemocí a byl podroben několika operacím. Po té poslední zjistil, že se mu něco stalo s mozkem. Vidí mrtvé lidi a dokáže s nimi promlouvat. Stává se z něj médium. Někdo by řekl, že je to dar. Pro něj je to prokletí. Všechny tyto 3 postavy spojuje smrt. Francouzská redaktorka, londýnský školák a americký dělník se schopností média prožívají své životy a pojí je, nepochopení blízkého okolí. Ve finále se všechny tyto postavy shledají v Londýně a jejich osudy se protnou. Vysoce promyšlené dílo s brilantními hereckými výkony a úžasnou dějovou linií. ()

studo

Dlho som váhal nad 4 ale za ten koniec... kriste ešte chýbalo aby si adoptovali to dieťa...film bol dobrý, niesol sa v pomalej ale hutnej atmosfére. možno to bude znieť divne ale najviac sa mi aj tak páčila bryce :D ()

Ondr@932

V celku jsem se na to těšil i přes kritické ohlasy. Začátek dokonce i vypadal slibně s tou tsunami... Ale poté po pár minutách film začal šíleně nudit. Žádné emoce, žádné silné příběhy a žádný mysteozní, fantasy thriller, ale bohužel pouze nudné drama! Eastwood docela zklamal po fenomenálním Gran Torinu! Takže dávám jen 2* za tu tsunami a ještě za snahu natáčet filmy v tolika letech :-) Dávám 3/10 ()

tranquill

Asi se měli potkat... Tohle bych od Eastwooda nečekal, ale musím přiznat, že taky mě to nijak nedostalo. Námět dobrý, jen jsem čekal trochu víc... ()

joker30

Dal by som možno aj viac ako 3, ale spracovanie ma nejak nenadchlo, prišlo mi také béčkové, zaujal ma príbeh bratov, ale ten zvyšok mi prišiel taký planý. 60% ()

rukay

Dobrými herci i kvalitním režisérem ověnčené filosofické drama, s námětem jako stvořeným pro zkouškové období. Citelný nedostatek napětí v druhé polovině mi nevadil zdaleka tolik, jako nedotažený závěr. Vzhledem k větším počtu dějových linii bych očekával, že na samotném konci dojde k podstatně nápaditějšímu protnutí osudů všech charakterů. Opak je pravdou. Finále je neurčité, bez patřičné gradace, s nedostatkem odpovědí, a zdaleka neuspokojuje diváckou touhu po katarzi. Což sice není vzhledem k žánru překvapivé, ale ani dvakrát zábavné. Co jako pozorovatel považujete za pouhou expozici, je ve skutečnosti již děj. Nepřidal ani rozpačitý a rozkouskovaný začátek a ani nikterak úchvatný prostředek. Celkově určitě konzumovatelný filmový průměr s několika světlými momenty - scéna s ochutnáváním je v podání Bryce Dallas Howard se sekundujícím Mattem Damonem symfonie - ale od filmu, s nestorem amerického kinematografie, Clintem Eastwoodem, na režijní sesli, jsem čekal více. 3*** ()

kluzo

Tak tohle je moje krevní skupina... Nevzpomenu si na film, který by se mi z Malpaso production nelíbil. Eastwood je mnohem lepší režisér, než byl herec, a to se mi jako herec dost líbil. To ještě složil k filmu i hudbu. Na to, žr to je jen Dirty Harry... Skvělé... Nevím, čím to je, ale z filmu na mne dýchá taková evropská až norská atmosféra. ()

helraiser

Pohodová večerní oddychovka s nádechem tajemna, ale opravdu jen decentní. V první řadě se nejedná o horror, to divák musí mít na paměti a podle toho k tomuto filmu přistupovat. Ideální ke sklence vína na vypnutí. ()

Razzor_82

"Není to dar, je to prokletí." Osudy tří lidí zachyceny poutavým způsobem ale ten konec mě dost zklamal. Úvodní scéna s Tsunami je impozantní. Zbytek se pak už jen tak nějak vleče. 6/10 ()

Dartdevil

Dlouhé minuty ubíhaly, a po hodině už jsem se ptal, kdy se konečně začne něco dít. Nezačlo se dít nic. Ani nějaké větší finále, které by všechny příběhy svedlo dohromady. Nejslabší film Eastwooda, který jsem viděl. ()

Oscar 2011 - výsledky

Oscar 2011 - výsledky