Novinářka Marie téměř přijde o život, když ji na dovolené v Thajsku smete tsunami a z klinické smrti jí pomohou dva náhodní rybáři. Od okamžiku, kdy se probere z bezvědomí, ji trápí otázka posmrtného života. Hodlá napsat knihu o tom, co prožila, ale její vydavatel a přítel v jedné osobě odmítá její dílo a nakonec i ji samotnou. Brzy se jí však ozve vydavatel z Londýna, který má o její dílo zájem. V Londýně prožívá osobní drama Marcus, který nešťastnou náhodou přišel o své dvojče. Zdrcený se od matky alkoholičky ocitá u pěstounů a touží navázat kontakt se zemřelým bratrem. Při jedné události mu jde o život, ale šťastnou náhodou vyvázne. Je přesvědčen, že ho zachránil bratr, a jeho touha spojit se s ním zesílí. Hrdinou třetího příběhu je George, který má schopnost mluvit s mrtvými. Je to pro něj však velmi vyčerpávající a navíc je nucen svým bratrem poskytovat tato spojení za peníze. Odjíždí do Londýna za odpočinkem a na knižním veletrhu se seznamuje se sympatickou Melanií. V ten samý okamžik jej zahlédne mladý Marcus, který pozná jeho tvář z internetu a věří, že mu právě George může pomoci. (TV Nova)

triatlet

Prolínání osudů tří postav v různém prostředí nění tak dokonalé jako v Hodinách. Příběh plyne svým vlastním pohodovým tempem k očekávanému konci. Závěrečný motiv Knižního veletrhu se mi líbil. A změna čítače minulosti v čítače budoucnosti v závěrečné scéně potěší. ()

jojinecko

Dávam neobjektívne ****, lebo dedko Clint je skrátka sympaťák, hoci objektívne by to malo byť skôr 3,5*/5. Spielbergove peniaze sa ukážu najmä v úvode a lá Emmerich (len je našťastie o dosť uveriteľnejší!) , ktorý je skutočne parádny, sánka dole. Od tohto momentu sa akcia doslova zastaví a príbeh naberie poooomaaalééé hypnotické tempo, plné výborných scén a zároveň trochu prázdnych klišé, zaujímavých prepletencov (niekedy trochu kŕčovitých). Napriek tomu, že Clint sa vybral divácky menej atraktívnou cestou, film má svoju atmosféru, svojské čaro a aj nejakú tú myšlienku. To všetko podkreslené hudobným podmazom, ktorý je takmer totožný s Gran Torinom, ale nevadí.. Pocit aj po dlhšom čase po projekcii ostáva pozitívny a to je hlavné. ()

Flego

Paríž, Londýn, San Francisco. Francúzska novinárka, londynský chlapec a americký robotník. Tri príbehy sú presne dávkované a ako už naznačuje názov, ich životná skúsenosť pracuje s fenoménom života po smrti. Možno viacero divákov čaká tajúplnú ducharinu, v tomto prípade to nie je film pre nich. Clint Estwood sa pustil s veľkým citom do atraktívnej témy a v žiadnom prípade nevytĺka z námetu kapitál. Šlo mu o jednoduché, civilné zobrazenie rozdielných ľudí, ktorí majú svoj zážitok. Film je ako vždy perfekcionisticky spracovaný, má pomalé tempo a tým každú scénu dokáže divák vstrebať. C.E. má vo svojich filmoch dar dokonale spracovať veľké emócie s dobrým námetom a tým sú jeho filmy úspečné. Možno je v tomto filme menej emotívnych scén, ale film je to rozhodne zaujímavý a splnil moje očakávanie. ()

MontyBrogan

Potenciál, ktorý by sa dal krájať, ale chýba k nemu nôž. Tajomno, ktoré je nám predostierané po tme, alebo za oslepujúceho svetla. Postavy, ktoré sú zaujímavé iba samé o sebe, no ich príbehy sa prelínajú, takže kombinovanie sa očakáva. Ale že sa tejto kombinatorike bude film takmer do konca vyhýbať, to je prinajmenšom prekvapivé. No a koniec je tak jednoduchý, až zaujme a nabáda k zamysleniu. A to asi k takému zamysleniu, ako keby som sa dozvedel tému filmu a zvyšok by som si mal domyslieť. Čiže keď to mám povedať bez okolkov, film v podstate netreba vidieť. Nie je vôbec natočený zle, len nemá moc čo ponúknuť. 5/10 ()

Roman.Ticka

Tahle nečekaná pecka mě vysála jak mycí houba, ale ne tak, že od včera změním náhled na život a smrt, prostě silou formy i obsahu. Bilancující rekapitulující Clint válí na plné koule, vypracoval se na profíka první velikosti. Sice nevím, proč se děj převážně odehrával ve francouzském pojetí - postavy, prostředí, styl, ale to není důležité. Éterická Cécile a tradičně dobrý Matt i malý Frankie(Marcus) hráli jak o život po životě a bylo to hodně znát na celkové kvalitě. To je druhý film za sebou s "těžkou" tématikou v aktuální těžké době. Bavilo mě to. Že ke konci projekce v okamžiku Mattových představ o lásce vypla spontánně telka a nastala černočerná tma, doufám nemá žádný vyšší význam. Nebo ano? Hmm ;-) ()

honajz

On ten film dlouho mate tělem, protože představí víc osudů, které se nakonec tak nějak propletou, takže zpočátku si divák říká, jak se ty osudy asi spojí. Ale když se spojí, vyleze z toho taková slzopudná romance. Vlastně to totiž ani není tak o tom posmrtném životě, jako o vyrovnávání se s úklady osudu. A co se posmrtného života týče, neřekne film nic víc, co byste už roky nevěděli, tedy od té doby, co bylo téma klinických smrtí víc v módě. Jako kamera fajn, to rozvleklé, ospalé tempo je sugestivní, ale výpověď taková pro mne nijaká a některé scény mi přišly nejen trapné a až přehnané, co se dialogů týče, ale dokonce i špatně herecky zahrané. ()

Kailo

Prostě jen nedoceněná easwoodovka. Není to téma pro každého - People get quite irrational around this subject. Quite hostile, even. Nedejte na recenze, tady jde o individuální přístup. 85% [HD] ()

HellFire

Jelikož v náhodu nevěřím, líbila se mi celková koncepce filmu, i když nebyla snad do 3/4 vůbec jasná. A vůbec celé vyznění filmu, jeho tempo a chování postav je mi blízké. ()

Sofia

Stárnoucí Clint se pustil do zvláštního tématu a servíruje nám tři příběhy plné klišé a kýče (ta poslední scéna byla opravdu nutná?). Film se vleče a nikam se vlastně neubírá...nejvíce se povedly scény, znázorňující lidské neštěstí (Tsunami, autonehoda, metro), ale zbytek je opravdu hodně slabý. Matt Damon byl hodně nevýrazný, líbila se mi Cécile de France v roli Marie. Hodně odřené tři hvězdičky. ()

ARI50

Skvělé herecké výkony nezachráni nedomyšlený a nedodělaný film, neříkám že je ve všem špatný ale moc nezaujal. ()

becki_tu

Těžká filosofie od Eastwooda, která rozhodně nesedne každému, jak je ostatně vidět i na zdejším hodnocení. Hereafter těží hlavně z atraktivního námětu, za který by se nestyděl ani Shyamalan a ačkoliv Clint svými posledními filmy nasadil pomyslnou laťku hodně vysoko, o zklamání zde nemůže být ani řeč. Všechny tři příběhové linie zde mají svoje důležité místo a kdybych měl vybrat tu s největším emocionálním dopadem, byla by to ta Marcusova. Neobyčejný film s neobyčejným obsahem. ()

Beastmaster4

Dobře zahrané, dobře napsané a dobře natočené. I tak mi tohle všechno bohužel v tomto případě nestačí. Intelektuální momenty střídají komerční trikové záběry a obrazy. To by nebylo na škodu, kdyby dlouhé upovídané a utahané pasáže neměly snahu být až moc přemýšlivé a tak se z filmu, který mohl být jiný stává nudný špagátek, který občas ozdobí pěkná perla....bohužel perliček je tam na můj vkus málo a spíše ručkuji po holém provázku. ()

Sawy

Clint Eastwood nám chtěl evidentně něco sdělit. Něco o posmrtném životě, o bolestivých ztrátách blízkých lidí, o věcech, které nás jako smrtelníky přesahují. To je od něj určitě hezké. Jen je škoda, že to sděluje nejhorším, nejbanálnějším filmem své kariéry. Na Hereafter je krásně vidět, že koncept mozaikových filmů má sice velký potenciál, ale pokud jej nemá režisér pevně v rukou, rozpadne se mu pod rukama v nesourodou směsku výjevů, které se sice mají prolínat a propojovat, ale diváka ve výsledku vůbec nezajímají. O mizerném scénáři a hercích, kteří jsou ve většině případů úplně mimo, nemluvě. Tohle tvůrčí selhání raději hodně rychle hodit za hlavu a předstírat, že nikdy nevzniklo. 35 % ()

maseer2

stárnoucí Clint nám naservíroval svou pomalu plynoucí sentimentální podívanou, která se v první polovině zajímavě rozjíždí, aby pak v té druhé namísto gradace spíš tak nějak vyšuměla do nikam.. lepší 3* ()

BoPo

Príbeh ma pri prečítaní obsahu nezaujal. Zaujalo ma, že sa to rozhodol natočiť Clint Eastwood. Tak som to riskol, pretože ma ako režisér ešte nesklamal. Až doteraz. Film kde sa odohrávajú tri zdanlivo samostatné príbehy, ktoré sa na konci pretnú. To už dnes nikoho nenadchne. Tá téma? To tempo? Tá atmosféra? Je to nuda. Jediné čo Vás môže za celý film tešiť, je pohľad na peknú herečku Cécile De France. Takže ak nie ste fanatickým fanúšikom tejto krásky, stráca zmysel tomuto filmu obetovať čas. ()

Tommassi3

"Nemyslím si, že bychom měli moc šancí.." - "Máme na to deset týdnů a ještě jsme si nic neuřízli !!" ;) Ani zde neskutečně citlivý a empatický Clint rozjímající na konci svého života o smrti si ostudu rozhodně neuřízl.. Za mě rozhodně ne !! Krásný a inteligentní film vycházející z žánrově nečekaného přístupu bez naléhání vystihuje lásku, která nás nutí věřit, že smrtí to jednoduše nekončí.. ()

Terva

Začátek je pekelnej. Měl jsem z toho husí kůži. CITÁT - Život, který se točí kolem smrti, není žádný život.......... Francouzská reportérka a chlapec z anglie, oba prožijou životní zlom, se vlivem osudu setkávají z američanem, který má dar komunikace z lidma na onom světě. Matt Damon se svým, možná ani nehraným klidem a jednoduchostí prochází příběhem ve kterém snad ani nechce figurovat. Odjede na dovolenou, ale jeho dar ho stále pronásleduje...... CITÁT - Musel jsem se zbláznit........ Produkce - Steven Spielberg. Hudba - Frank Marshall. Kamera - Tom Stern. ()

Dale

Film o živote po živote, ktorý je tu ale ukázaný len v pár milisekundových zábleskoch, z ktorých nemáme absolútne nič. Zvyšok už len Damon triafa z brucha nejaké fakty o zomrelých, čo nemá tú správnu atmosféru tajomna zo záhrobia. Príbeh novinárky tiež celkom nuda, vrátane úvodného tsunami a ten neustále sa túlajúci fagan mi liezol dosť na nervy. Gýčový záver tomu dal korunu, Eastwood starne a senilnie. Vzhľadom na tému to mohol byť zaujímavý film, takto obyčajný priemer , ktorý nemá čo ponúknuť. ()

Oscar 2011 - výsledky

Oscar 2011 - výsledky