Templář

• Česko Ironclad (více)

Flynn

Poměrně temné, moc se s tím nepárali. Ale například takový Centurion se mi líbil více. Tady byl povedený paul Giamatti, ten to zahrál fakt pěkně, ale jinak to bylo takové nějaké nic extra. Ztráta času to není, ale znova na to koukat asi nebudu. ()

Pajky3

Solidní středověká rubačka. V mém budíčku se sice ocitla díky roli Kate Mara, ale samozřejmě, že i pánové se snažili. nebo spíš, hlavně pánové se snažili. Takhle nějak jsem si jako malej vždycky představoval dobývání hradu. ()

Fallen_One

Vyvíjelo se to tak, že jsem chtěl dát za 5. Ale ne, scénáristicky to dokonale pohnojili. Přeslazený konec, nerealistické načasování, průběh bitev a spousta středověkých nelgočností to strhli dolů. Bod za syrovost atmosféry, Giamattiho Bezzemka a Vladimíra Kulicha. ()

laik_60

film mal s históriou naozaj málo, Bol zameraný najmä na efektné zábery striekajúcej krvi z bitiek o hrad. Viac menej rozpráka s historickym pozadím a kulisami. ()

blitzer

Ani si nezvpomínám, kdy jsem naposledy viděl film ze středověku. Možná to byla moje vyhládlost po tomhle žánru, která způsobila, že jsem si Ironclad náramně užíval. Příběh nebyl nijak zvlášť inovativní, ale to u podobného filmu snad ani nikdo neočekává; hlavní jsou rytířský řežby. A ty byly tentokrát obzvláště vypečené (a krvavé). Co se týče herců, tak James Purefoy mě moc neoslnil, zato Paul Giamatti byl naprosto famózní. ()

majo25

Cítiť, že to nie je "amerika", ale zase spracovanie je celkom dobré. Hlavne súboje sú brané dost surovo, čo sa mi ako chlapovi celkom pozdávalo. Takisto hudba a špeciálne efekty sú celkom kvalitné. Horšie to už je s príbehom, hlavne to, že takmer sa všetko točí na jedinom mieste. Postavy a vybraní herci sú ok. Hodnotenie: 65% ()

PanZahadnyCZ

Je z toho strašně cítit nízkorozpočtovost a neprofesionalita. Mluvím například o velmi nezdařilých vizuálních efektech, zmatené kameře a hlavně asi o tom, že Ironclad nemá nic význačného, čím by zaujal. Filmu také strašně škodí to, že se s poměrně dlouhou stopáží celou tu dobu odehrává v miniaturním komplexu hradu Rochester, jehož podobu si zdejší architekti velmi poupravili. Jonathan English si prostě usmyslil, že natočí velkolepý historický snímek, ale nemá na to ani prostředky, ani nadání. Má ale poměrně slušné herecké obsazení, které tento film lehce přenáší přes hranici průměrnosti. Plno atraktivních rolí v herecky slušném provedení, například Giamatti v roli anglického krále, Brian Cox v roli sympatického barona, anebo Vladimír Kulich v roli dánského vojevůdce, hravě předčilo hlavního hrdinu v roli Jamese Purefoye, o kterém jsem nikdy neslyšel. Do teď jsem si myslel, že by to mělo být naopak a že by hlavní hrdina měl vyčnívat ze všech nejvíc, ale zřejmě ne. Jonathan English díky své neschopnosti promrhal šanci natočit dobrý film a prosadit se ve filmové branži. ()

okkac

Historická řezničina s lahůdkovým obsazením. Pokud hledáte promyšlený příběh, propracované postavy a kdovíco ještě, tak jste tady špatně. Je to prosě rubačka ve stylu, obsadili jsme hrad, tak si ho zkuste dobít. Vše v pořádném eRku. Sekají se zde údy, půli se téměř vejpůl a katapultem se proti zdi střílí i tělo. James Purefoy zde máchá ultrabigfuckin' mečema konečně po dlouhé době se i Vladimír Kulich od 13th Warrior ohání sekerou. Ten chlap by potřeboval více takových rolí. Výtky bych měl k až moc roztřešené kameře v bojových scénách zblízka a sem tam lacinějšímu záběru. Plus už proklamovaná maďarština údajně dánských vojáků. 7/10 ()

sir-dave

James Purefoy si zopakoval podobnou roli z filmu Solomon Kane. Nyní prohodil kabát aby jako poslední templář pomáhal menšině. Celé 3/4 filmu se hrstka odvážlivců snaží odolávat útoku na jejich Rochester od charismatického Paula Giamattiho a možná ještě od více vystajlovaného Vladimíra Kulicha. I přes svou délku a stereotypním dějem si Ironclad udržoval svou napjatost. Btw. škoda, že nevyšlo obsazení Megan Fox :-) ()

bartias

Sedm statečných zbrojnošů se spojí s malou posádkou hradu, aby strategicky důležitý bod ubránili před nekalými plány anglického krále. Vede je templář, který má krizi víry. Ironclad se snaží rozehrávat psychologii postav, ale jediné co jakž takž funguje jsou skoro hororově krvavé akční scény. Kate Mara v hlavní ženské roli nespokojené manželky pána hradu je sice moc pěkná na pohled, jenžev její pronásledování zoufalého templáře otravuje a následné romantické scény se do filmu vůbec nehodí. Místo historického dobrodružství čekejete akční béčko v televizní podobě. I když kdyby něco tak žánrového zvládla dát dohromady ČT, byla by to hvězdička v hodnocení navíc. ()

WinnJets

Předně musím ocenit, že se Britové do podobných snímků vůbec pouští, protože tohle já fakt miluju. Bahno, špína, děšť a studené kamenné hrady ve staré dobré Anglii prostě nic nenahradí...:) Jen ten scénář je malinko naivní, protože ubránit tento konkrétní hrad v cca. 20 lidech je opravdu utopie. Jistě by se takové hrady najít daly a nebylo by jich málo, ale tento mezi ně rozhodně nepatří. Hrad stojící v naprosté rovině, bez vodního příkopu a navíc s velmi nízkými hradbami by při těhle počtěch obránců a dobyvatelů bylo opravdu jen velmi krátkou otázkou času, kdy bude hotovo... Řežba to, ale byla pěkná, to zase jóóó...:) ()

dr.fish

Nutno předeslat, že takhle "zprasený" blu ray disk jsem ještě neviděl. Zvuk hrůza běs a obraz oříznutý ze všech stran. Vypadalo to jakoby to někdo za mne "nazoomoval", musel jsem se koukat dvě hodiny na vyhřezlinu zprostřed obrazovky a nevěděl, co se děje okolo. To samo o sobě srazilo film o 20%. Téma jako takové vypovídá o fázi anglických dějin, která je sama o sobě natolik zajímavá, že nemusí být v podstatě nic vymýšleno, stačí to jen rozumně napsat a srovnat. Tvůrci si však příběh přizpůsobili natolik "fantasticky", že z původního "dramatu Magna Charty" nezbylo vůbec nic. Jen tupá rubačka ve stylu videohry. Ta mi osobně sice nevadí, ale ta historická linka tam mohla zůstat. Pak by film neměl chybu. S lítostí v oku, zklamán dementností díla, musím dát shovívavých 50%. Pokusím se sehnat lepší verzi, pak možná opravím hodnocení. ()

alchac

Sedm jatečných předvádí při porcování dánských hord velmi kvalitní ruční práci! Takže pokud člověk není vegetarián či není předpojatý proti celkem bezduché (ale o to zábavnější!) brutální řezničině, Ironclad jej rozhodně dokonale uspokojí. Snímek lze rovněž vřele doporučit jako zakončení romantického večera při svíčkách s oduševnělou dívkou (křest ohněm se tomu říká). Možná se jen mohli Solomon s Katkou rozjet trochu víc i při tom cizoložení, ale tak co už... :o) ()

Radiq

Ach ty boje, ach ty boje. Kamera v boji zmatená a roztřesená, jak kdyby měl kameraman parkinsona nebo jak kdyby to byl nějakej zkurvenej amatér. Gore tam bylo sice docela dost, ale dycky jenom na zlomek vteřiny a většinou to bylo přehnany. Jinak si to hrálo na středověkou obměnu 300, páč jich taky bylo málo proti armádě. Tu ženskou tam nastrčili jenom z jednoho jedinyho duvodu - aby měl templář Purefoy co vojet (neni to žádnej spoiler, protože to neni žádny překvapení). Když se zrovna nebojuje, tak je tam moc okecávání a snahy o děj a tím se to stává zbytečně moc dlouhy. Je to takovej spíš průměr, na qterej brzo zapomenu... ()

Deyw

Docela vklidu rezba..horsi kamera atd..proste Bcko..ale dobry gore a rezba proste :D takovej indie tower defense :D ()

filmmovier

Slušná středověká řezničina, kde se nešetří končetinami, krví ani zajímavými detailními záběry. Ironclad je možná béčko, ale béčko zatraceně kvalitní. Birvy byly fakt výborné, prostředí středověké Anglie zachycené na výbornou, romantická zápletka tam nijak nepřekážela a herci jsou fakt na jedničku. Ať už jde o takové záruky kvality jako Charles Dance, Derek Jacobi, zatraceně pěknou Kate Mara nebo Jamese Purefoye a Giamattiho. Tenhle film samozřejmě nijak komplikovanou zápletku nemá, je tam lehce intrik a romantiky, jinak jde ale jen o obléhání hradu a svržení dementního krále. Ale fakt se na to kouká dobře. Velmi dobře natočená nekompromisní bitva, která se nebojí brutálních záběrů a vlastně i docela originálních smrtí. Špína středověku v nejryzejší podobě, se strhující atmosférou, historické pozadí je také dobře rozvedené a funguje. Tohle mě fakt chytlo a nesmírně bavilo. Prostě britskej historickej, no. 75%. ()

Johnnas

Luxusní středověká řežba. Krví a rozsekanýma statistama se tady nešetří :). Tak to má vypadat. Fakta jdou malinko v tomhto ohledu stranou. ()