Templář

• Česko Ironclad (více)

Ben Nevis

Pokud mě fascinuje pohled na kusy těl, mohu jít pracovat na jatka. Filmu nelze upřít historičnost v kulisách a kostýmech, souboje, kterých je tam 95% filmu, končí věrohodně v krvi, a hrad Rochester je super. Bylo mi jedno, jestli vyhrají bojovníci za svobodu nebo král Jan (svým emocionálním prosovem připomínající Hitlera), což je asi špatně. ()

Rokle

Jediný kdo pochopil nadsazenost situace je Paul Giamatti, který si s chutí vystřihnul krále Jana. Proti němu jsou všichni ostatní o třídu a někdy i o víc níže. Nejhorší je to s postavou, kterou hraje James Purefoy. Bohužel mu není možné věřit jeho srdceryvnou láskyplnou proměnu s Kate Mara, jenž vyvolává přinejmenším údiv a měla být hned na počátku vyškrtnuta ze scénáře. Drsné scény jsou výživné, ale příště bych prosil kameramana, který dokáže unést kameru v klidu. Do tohoto historického prostředí se toto "ryanovské" snímání bitevního pole nehodilo, neboť boje jsou strašlivě nepřehledné. 50% ()

lasonic

,,Je zabijeni uslechtila vec? Zit zivot pro jine, to je uslechtila vec." Film zacina na urovni niekde medzi 2,5 az 3*, ale postupne sa kvalitativne posunie na uroven 4*. Na zaciatku sa mi nepacili dialogy a aj tie uvodne bojove sceny sa mi zdali akesi divne, hlavne scenka na hrade, ked zloduch drzi rukojemnicku, ostrie meca ma na jej nadhernom krku, zrazu pride hlavna postava, zodvihne mec na uroven zloduchovej hlavy, nejakych 30cm od nej, a zloduch sa necha prebodnut skrz naskrz bez toho, aby sa snazil nejako branit, alebo uhnut. Nastastie toto je prva a posledna scenka, ktora vo mne vyvolala otazku, ci je vobec toto mozne. Bojove sceny su dost krvave, svojim gore efektom si mozu kludne ist ruka v ruke napr. s poslednym SAW-om a len podtrhuju surovost tej doby. Zaver filmu je vygradovany asi na maximalnu moznu uroven aku sa dalo vyzmichat. ()

mala_kea

Vynikající historický akční film, zasazený do dob vrcholného středověku, se špetkou historického propojení, ale především výborných syrových a adekvátně brutálních scén. Pár chlapů bránících hrad ještě není nic extra, když se k tomu však přidá pár chlapů bránících hrad, co navíc umí máchat mečem a Kate Mara, má volba je poměrně jasná. Žádné zbytečné okecávačky a srdceryvné dialogy, 2 hodiny solidní akce, bláta a usekanách končetin .... správně zamíchaných a nakořeněných .... jsem spokojen. ()

agassi68

Nuž, priznám sa bez mučenia - mám slabosť pred historickými rúbačkami. Tu si ich užijete do sýtosti aj s peknými detailami :). Nádherné blatisté kulisy, neustále boje, česť a sláva ešte mali čo povedať. Samozrejme treba vidieť v origináli najmä kvôli vysvetleniu kráľa v podaní Paula Giamattiho, prečo treba byť krutý.. ()

Romeo5

Tyto filmy z Britského středověku dost můžu ale přesto jsem se nemohl u tohoto ubránit místy pocitu prázdnoty.Jakoby něco chybělo..Dějově celkem jednoduché ale přesto celkem koukatelné díky správné atmosféře ostrovů té doby..Když ale vše shrnu tak selkem slušně odfláklé.. :) ()

Mortishka

Hmm tak tu to rozvoniava priam Béčkovou arómou...Iste sú tam primitívne technické nedostatky, ale ja to odpustím len neodpustím to že Viking hovorí po maďarsky! Na mňa tam bolo až príliš veľa krvi, ale priznám že Kráľ bol teda riadna sviňa. Herecký výber chválim, je to pohododový historický -vojnový film len mu chýba prepracovaný dej. Dá sa pozrieť len treba pri ňom vypať mozog a oddýchnuť si . ()

WillyMarks

Ironclad je film, který by měl vidět každý milovník divokého a špinavého středověku. Nejen, že všude je bordel, špína, zevláci a divák úplně cítí ten pach krve, ale snímek je plný akce a výborných hereckých výkonů. Templář James Purefoy je opravdu tvrdý a zkušený válečník. Brian Cox, co by William Marshall dokázal dát dohromady šílenou skupinku válečníků, kteří se vydají bránit hrad Rochester a Kate Mara je stále krásná, hezky se usmívající a stále dobře vypadá. Zvláštní, že i v době, kdy nemají co do tlamy, tak má hezky učesané vlasy.... Noooo, akce je skvělá, snímek plyne rychle a člověk se nenudí... Kamera a střih byl hroznej, občas jsem se nedokázal orientovat, kdo, kde a ským se co děje - tím myslím konkrétně akční scény. To že hrstka skoro 30 lidí brání jeden hrad proti 1000 je dosti přitažené za vlasy, ale proč ne, vše je možné... Nicméně ať mi nikdo neříká, že Dánové byli takový tupý hlavy, že i já sám mám více zkušeností s mečem než oni, a to jsem ho držel párkrát v životě. Co se týče Vladimíra Kulicha, tak jsem příjemně překvapen jakého záporáka zde zahrál. Co se týče rozpočtu je hned zpočátku vidět, že byl opravdu malý, nicméně je nutností si přiznat, že máme hodně muziky za málo peněz... Dobrý to námět, škoda nízkého rozpočtu.... 60% ()

mourinho

Vzepřít se králi, byť je to sebevětší tyran, s sebou vždy neslo jistá rizika. Natožpak v Anglii ve 13. století, kdy Jan Bezzemek vyhodnotil Magnu chartu libertatum jako bezcenný cár papíru a s ideou "disciplína musí byt" vyrazil s papežovým požehnáním a hordou dánských žoldáků znovu nabýt svou kdysi neomezenou moc. A přece se pár dobrodruhů našlo. Pod vedením barona de Albanyho a templářského rytíře Marshalla obsadili hrad v Rochesteru a odhodláni udržet tento velmi důležitý strategický bod do slíbeného příjezdu francouzské armády, neváhali nasadit své vlastní životy ani proti mnohonásobné králově přesile. A že to byly jatka! Přece se nebude pár nadšenců, bojovníků za lidská práva, bouřit a zabírat hrady jak se jim zachce! Je vidět, že i s menším rozpočtem a skromější výpravou lze divákovi nabídnout věrohodnou dobovou rubačku. Někdy opravdu stačí, je-li nadšení a odvaha zobrazit i ty nejbrutálnější výjevy tehdejší doby podpořena vynikajícími hereckými výkony, popřípadě vhodně zvolenou hudbou a ta působivost na vás prostě dolehne. Paul Giamatti v roli krále Jana byl neuvěřitelný a jeho zpruzený monolog před popravou barona de Albanyho jsem si bezprostředně po skončení filmu pustil ještě jednou. Ano, IRONCLAD skončil tak jak měl, tvůrci ale dokázali bezvýchodnou situaci vzbouřenců vyhrotit takovým způsobem, že jsem tomu sám chvílemi už ani nevěřil. A to je pozoruhodné. ()

jirkis

Tohle je bezpochyby silný film, ale herecké výkony občas pokulhávají a kamera při bojích mi připadá tak trochu zmatená, rozklepaná. Nicméně je film nabitý akcí, krví, pěknými kostými a hezkým zpracováním. 3* ()

Krchy

Poctivá středověká řežba s výborným Purefoyem v hlavní roli, ten se pro tyto role narodil. Zdatně mu sekunduje též Kulich, který sice od dob Vikingů poněkud zestárl, ale na charismatu mu to neubralo. Možná to mohlo být kratší, místy je vidět i nepříliš velký rozpočet a příběh už z podstaty samotného obléhání je kapku jednoduchý, ale bylo mi to úplně jedno. Váhal jsem mezi čtyřmi a pěti, objektivně je to na čtyři, ale zase takových filmů moc není a za templáře přimhouřím oko. ()

BOURQUE

Podobný film sme už videli, dokonca aj lepšie natočené a s lepšími hereckými výkonmi a bojovými scénami, ale napriek tomu snímok pána English z „Englishlandu“ na mňa zapôsobil. Jednoduchý dej, nekomplikovaný príbeh o viere, láske k Bohu a vlasti a o tom, že za slobodu je potrebné bojovať, hlavne keď vaším kráľom chce byť P. Giamatti! Osobné hodnotenie: 81% (****) ()

Hopkins

u mě za 70% , především bych řekl že nejvíce rozhodlo herecké obsazení. Příběh taky nebyl jeden z nejhorších docela zajímavý počin . Rozhodně se na film časem ještě podívám. Snad jen co mě celkem celý film mrzelo a vadilo byl fakt že celý hrad bránilo jen cca 19 lidí a jako zázrakem se ubránili tak dlouho ale až po měsících či jaké dlouhé době napadnul dány ten skvělej odvážnej plán , na který přišli zrovinka až když jim James čmajznul jídlo tak zrovna tohle mě celkem dost naštvalo . To že film byl historicky docela nepřesný bych ani neřešil ono to ani moc nejde pokud má mít film náboj a akci ovšem takhle to na finiš zprznit .................. nic není dokonalé ale byla to škoda tak či onak 4 hvězdičky. ()

char_t

Mít Ironclad aspoň nějaký příběh, bylo by to za čtyři. Takhle je to "jen" zajímavě obsazená rubačka se skvělou středověkou atmosférou. PS: Purefoy jako klaďas? To je snad poprvé :-) ()

Ombak▼Penari

Za mě tedy echtovní středověká řezničina. Žádný silný nebo nedejbože dobrý historický příběh, ale zajímaví chlapáci herecký s pořádnými kudlami v pazourách a pak už jen údy létají vzduchem. Adrenalin stoupá, zvlášť když křižák James Purefoy (prostě mu tyhle role padnou) popadne svůj obouručák a začně to půlit hlava nehlava. Nemá cenu nad tím moc přemýšlet, Kate Mara a Derek Jakobi se svými postavami jsou tentokrát na vedlejší koleji. ale dokud praskají kosti a řítí se hradní zdi, tak je to prostě zábava. A moc milý bonus v podobě Vládi Kulicha. ()

burton

Děsivě špinaví, upatlaní, zablácení a Bůh ví, co ještě, rytíři se pořád jen rubou a rubou a nepřehledná jatka nemají konce. No, nakonec mají, ale je to peklo. Templář se drží celibátu zuby nehty, zato páté přikázání porušuje imrvére furt. Ještě štěstí, že alabastrová panenka mezi hrdlořezy pracuje na svém. Každá doba má své. My máme zase kartáčky na zuby. Ale to jsem si nemyslela, že ve středověku měl starej rytíř taková běloskvoucí zubiska a ještě k tomu všechna. Mrkněte se, fakt to musíte vidět. Jo a tři hvězdy - přeci jen ty drátěný košile dají děsný práce. ()

brumbrum

Hodne slabe. Mizerne herecke vykony a slabe scenerie kompenzovane detailami odrezavania ruk, vzduchom lietajuich vypichnutych oci a podobne. Ta nadrzana behna, co nema v hlave nic nez zalahnut pod templarom, mi isla najviac na nervy. Inu, sekanica fajna, ale to je tak asi vsetko. 2* za poctive kible krvy, dlhocizne mece a jak melon rozpolenych sekacov. ()