Templář

• Česko Ironclad (více)

killer1992

Od filmu, jenž se honosí žánrovým označením historický očekávám dvě věci- buď historickou věrnost nebo epické zpracování ideálně s pořádnejma bitvama. Vzhledem k tomu, že historie zde dostává těžce na frak se Ironclad rozhodl jít tou druhou cestou, nic proti tomu, atmosféru špinavého, drsného a smradlavého středověku se povedlo navodit víc než slušně s čím mám ale problém je to, jak je to natočené. Samotný příběh je prostý jako bulharská striptérka, autoři se očividně rozhodli všechno vsadit na bitevní scény. V podstatě se jim to povedlo, létající končetiny, cákající krev, hnusně vypadající zranění, zpocení a špinaví vojácci, působí to silně realisticky, ale tu kameru prostě nepřekousnu. Záběry jsou zmatené, každých pár vteřin přeskakují z jednoho na druhé, jako kdyby se autoři rozhodli, že chtějí šokovat syrovým zobrazením středověké brutality, ale na poslední chvíli se toho lekli a snažili se to zmírnit tím, že každou takovou scénu utnou v půlce a rychle přeskočí na jinou. Jinak bych dal klidně i čtyři hvězdy. ()

Loosser

tak zamýšlet se nad dějem, když se asi 20 vojáků brání přesile 1 000 Dánů nemá moc cenu..člověk si prostě musí užívat děje, a řezničiny..koukat se to docela dá ()

Zaks

Nízkorozpočtové krvavé stredoveké béčko. Gore síce prítomné, ale celá akcia, detaily z bitiek mi prišli ako z amatérskeho študentského filmu. Pokazilo mi to celkový dojem z inak celkom slušného historického eposu. Reálne by bolo hodnotenie za dve, ale obľúbenosť žánru to vytiahla o stupienok vyššie. ()

Tempter

Dvě hvězdy, ale člověk není naštvaný. Je tam vše, hrdina i padouch, hlava nehlava, úd neúd, špína, bláto i láska tam je i cecíky se mihnou... Ale člověk po chvíli vůbec neví, proč na to vlastně kouká. Jo, už vím, Magna Charta 1205. ()

Spanki

Pokud někoho zajímají detaily středověké bitvy, poměrně brutální, tak si asi užije, ale jinak nemá cenu se na to koukat. Nulový scénář - kdybyste vystříhali bojové scény, tak vám zbude podivná milostná romance a spousta keců bez obsahu. ()

PORTER44

Na jedné straně hnusnej král kterej usekává a řeže všem co se dá jazyk,ruce nohy a na druhé straně tlupa vzbouřenců co brání hrad, průměrná historická podívaná,až na některé souboje které jsou řežba. ()

hypnos11

Řeznická pohádka s famózní hudbou a děsnou kamerou při soubojích. Skvělej Giamatti, k němu pár dalších zajímavejch jmen. Celkově to nedopadlo špatně, byla to taková středověká variace na 7 samurajů, která neurazí, ale ani vyloženě nenadchne. ()