Templář

• Česko Ironclad (více)

dzberry

Krásná ukázka čistého (života)bytí bez přetvářky a jiných zbytečných nazdařbůh přimlasknutých historických kravin: Nesouhlasíš se mnou, ty hovado neukázněné!? Šmik! Ruka v hajzlu... Odmlouváš?? Šmik! A už si neutřeš ani prdel, ty baróne jeden, páč nemáš ani tu druhou! Cha! Kecáš mi do mých plánů?! Pižly, pižly! A teď mluv bez jazyka, ty dylino papežská! Hohóóó! Lezeš mi do osobní zóny, ty špinavý dánský pse? Rozpůlím tě natotata!!! Ha! Špinavoučká béčková zábava s místy až áčkovými parametry...! Chrocht! 3,5 ()

Guran

Mámetu snímek "Zachraňte vojína Ryana" ve středověku. Film má podobný konec, jako Spielbergů film z druhé světový, ale pojďme k tomuto příběhu. Je zde mnoho krve, co jde také čekat od filmu o středověku? Diváka uchvátí pocit uvěřitelnosti, že takhle nějak to před těmi mnoho lety vypadalo. Za brutalitu tedy body v tomhle filmu neztrhávám, když takové masakry se opravdu děly. Skvělé herecké obsazení a také děj, ale jako v Ryanovi přijedou zachránci, kteří osvobodí naše hrdiny, ale toto okopírování mi nevadí. Nemám co vytknout. ()

knihovna

Paráda, moje středověká část osobnosti doslova plesá. Víc takových filmů, než nám je BKK zakáže ( BKK = bruselská kultůrní komise). ()

johnsnow

Rozhodne skvelý počin. Výborné herecké obsadenie, na čele s výborným Purefoyom a Coxom, ale aj Giamati ako kráľ Bezzemok alebo jeho veliteľ v podaní Vladimíra Kulicha. Efekty sú občas okaté ale dá sa to prekúsiť, akcia je skvelá, krvavá, má síce kus viac strihu ale rozhodne sa dá pozrieť. 4* a som zvedavý jaká bude dvojka. ()

Hemlock

Parádní řezničina bez minima cenzury. Useknuté údy, hektolitry krve, rozbité kebule a perfektní kozy nevěstek - přesně takhle si představuji syrovou středověkou romanci. ()

warpcore

Totálne prekvapenie, nečakal som to, ale o to viac je moja radosť väčšia. Naozaj veľmi podarený akčný snímok s puchom stredoveku a pohľadom na dobro, ktoré síce víťazí, avšak za cenu veľkých strát a hektolitrov preliatej krvi. Výborná hudba. Purefoy je drsňák a Giamatti je snáď sadista aj v skutočnom živote....viac takýchto snímkov. ()

backi

Tento kúsok sa veľmi ťažko hodnotí. Tak ako sa hlavné postavy potkýnajú o useknuté ruky a nohy, tak sa príbeh trochu potkýna a viazne v neprehliadnuteľných detailoch, vrcholiacich v maďarčine dánskych spojencov kráľa Jána. Charakter postáv tiež pravdepodobne nikoho nenadchne. Napriek tomu dávam 4, vo filme som neregistroval žiadny prehnaný pátos. Kamera by potrebovala v súbojoch viac zaostriť, ale krvi si divák užije až až. Paul Giamatti tak ako v Johnovi Adamsovi opäť výborný. ()

Yambo

Ač téma a prostředí je mi blízké, jsem zklamaný. Film je téměř kopií daleko lepšího korejského Válečníka. Ale je tam tolik proti, že se podobá spíš ubohému Králi Artušovi. Bitevní akce je sice sympaticky surová ale přespříliš klipově stříhaná. Jediným plusem jsou pro mě sympaťáci z hrdinovi družiny (takový waltariho "moji milý rypáci"). Doporučuju tedy se tomuto vyhnout a pokud vyloženě nevyžadujete evropský středověk, tak mrknout na Válečníka. Dostanete stejný příběh, hezčí choreografii a méně logických nedostatků. Spoiler: Příběh si hraje na důležitý moment pro celou británii ale snaží se nás přesvědčit že nelze najít v celé zemi ani deset bojeschopných vojáků. Anglický král je šupák s dvoučlenou střáží. Ženská hrdinka je nadržená coura, která se uprostřed tragických událostí baví balením pánbíčkářů a přes líbivý ksichtík mě scény s ní štvali snad víc než její kolegině v prvním díle flynna carsena (a to je co říct, páč to byla echt slepice). ()

Systematic

Jestli hledáte smysluplné dialogy, oscarové herecké výkony, příběh, který se neopírá o žánrová klišé a neotřelou pointu, poohlédněte se jinde. V tomhle filmu najdete jen pot, krev, pár velmi povedených amputací končetin vším možným a několik záběrů jak vystřižených z produkce České televize. James Purefoy se do role středověkého řezníka hodí náramně, ovšem jeho jsem-oddaný-bohu/řádu polohu jsem mu nežral. ()

Blazis34

Ironclad má nádech velkofilmu, ale né úplně všechen potenciál podle mého využil. Výborný herci, skvělé prostředí, dobové kostýmy, bezchybná kamera a vkusný soundtrack dává tomuto filmu status velice zdařilého díla, avšak něco mi ke spokojenosti scházelo. Často mi přišlo, že se režisér Jonathan English až moc vyžíval v nechutných detailech rozsekávání a porcování těl a zapomínal na to podstatné, a to děj. Nicméně i přesto natočil velice solidní akční kousek ze středověké Anglie. Z herců bych nejvíce vyzdvihl drsného Jamese Purefoye, který byl ve své roli naprosto precizní a uvěřitelný. Celkově tedy Ironclad nenudil, ale nudnějším dějem ani nenadchl. Dávám 65% - tři hvězdy. ()

Ruud36

Po dlouhé době konečně nějaký historický snímek. Možná to nejsou úplně čisté čtyři hvězdy, ale bavil jsem se. Skvělá řežba doplněná kvalitní kamerou, i když některé scény byly natočeny hodně chaoticky. ()

Kazisvet III.

Čekal jsem středověkou řežbu plnou krve, lítajících končetin a hlav, výtekajících vnitřností, agonických nářeků. A toho se mi až na pár zcela zbytečných rádobyromantických scén dostalo. Zajímavé byly scény s drtivými zbraněmi typu palcát, ovšem sekery, či obouruční meče rozhodně nezůstaly pozadu a předvedly pěknou jateční práci. Příjemné překvapení, pro slabší povahy to rozhodně není. 3,5/5. ()

Ltblue

Čakal som menej,no film mi poskytol viac,čo je kladná situácia.Ale aj tak ma nezaujímalo prvých "pár" minutiek,strašne som sa tešil na bitky ako sa budú byť a ako budú lietať hlavy.Kopec krvi,masa,ruky odseknuté,nohy,to ma fascinovalo ale nič viack,pozitívnych 3*dičiek. ()

PamelaJJK

Historické filmy, i když třeba řezničiny, mě nechávají vcelku chladným. Ale občas se zjeví nějaká ta perla, která mě uchvátí. A to je případ tohoto filmečku. Fakt povedené dílko s úžasnou atmosférou, která Vás čapne a nepustí až do závěrečných titulků. Je to drsný film, ale taková Anglie v té době byla... Krev teče, údy odpadávají a létají vzduchem, takže hody pro řezníky :-) Film jsem viděl s kolegou, který se narodil a žil do mládí v Maďarsku. Ten měl film i jako komedii, protože jak už se tu píše, dánští bojovníci pokřikovali maďarsky. A tak tomu rozuměl. Mě, "nehungaristu", to netrklo. Ze zeměpisu jsem svého času mívával samé 1 a tak si troufám tvrdit, že v Dánsku se maďarsky nemluví. Ale školní docházku jsem ukončil už před mnoha lety :-) Třeba je to dnes už jinak... Ale to jen tak na okraj. Film jinak fakt vřele doporučuji... :-) ()

m.xFuck

Tenhle Purefoy se mi líbí čím dál víc. Další takřka evropská historická rubačka. Trochu nepřehledný střih sice kazí bitevní scény, ale i tak je to dobré. Romantický prvek mě hrubě rušil, ale zase jsem nečekal bůhví co a celkový dojem byl a je docela dobrý. ()

honzic

Film průměrného ražení, nízkorozpočtový s průměrnými herci a výkony. Celý film kazí pár nelogičností, dlouhá stopáž, nevyvážené části, historické nepřesnosti a místy až příliš sekavá kamera a střih, je tam hodně soubojů, bitev a sečných zranění, ale na druhou stranu tam chybí jakýkoli spjetí s postavami, s kterými člověk nespjal ani pozitivně ani negativně. Hodnocení: 60 % ()

jack_scott

Velmi rozporupný snímek, ve kterém rozhodně převládají klady...ALE - některé historické nesmysly jsou neodpustitelné, např. " Dánové" a templář :-) . Je zajimavé, že historické události jsou obdivuhodně dodržovány,a hrad sám vypadá velmi podobně jako skutečný - byť bez města... Stejně tak že obránců je daleko méně než ve skutečnosti- tak málo že by vůbec reálně k boji nedošlo. Ale provedení je dobré a jelikož se často bojuje, tak to má šmrnc. Režisér si na rozdíl od mnoha jiných "historických" snímků alespoň uvědomuje, že středověký boj není možný bez patřičné řezničiny- má-li vypadat reálně. Když se prostě používají meče, sekery, palice a podobně, končeniny a tkáně prostě trpí :-) To na snímku vyzvihuji, spousta jiných prostě vypadá jako pohádka- což taky jsou. Tady to je uvěřitelné. Když přidam hezkou uvěřitelnou atmosféru a nadmíru povedený boj o hrad- v rámci možností filmu obdivuhodně přesný - tak nemůžu než dát **** a 80%. Škoda těch Dánů, to prostě nechápu proč to tam je...film tak u mne ztratil pět hvězdiček, no škoda! ()

p.i.t.b.u.l

Historické filmy mám rád, jsem pro to rád za každý nový kousek. Tenhle film mně v celku potěšil. Mělo to slušný příběh, prostředí a i souboje byly povedené. Nebo aspoň mnohem povedenější než co jsem za poslední dobu u těchto žánrů mohl vidět. Není to žádný trhák, ale pro mně to bylo příjemné překvapení. Dávám 60%. ()