Dredd

• Velká Británie Dredd

Budoucnost. Z Ameriky je ozářená pustina. Na jejím východním pobřeží, od Bostonu po Washington, D.C., se rozkládá Mega City One, rozsáhlá megalopole plná násilí, ve které více než 400 milionů obyvatel přežívá v neustálém strachu. Na pořádek v ulicích dohlíží takzvaní Soudci – vymahači práva, porotci, soudci i vykonavatelé rozsudku v jedné osobě. Takovým Soudcem je i Dredd (Karl Urban), který od svého nadřízeného dostává za úkol vyzkoušet v praxi novou Soudkyni Cassandru Anderson (Olivia Thirlby). Čeká je zdánlivě snadná práce – vražda v nechvalně proslulém dvousetpatrovém slumu, který provozuje bezcitný klan Ma-Ma. Když se ale pokusí zatknout jednoho z přisluhovačů klanu, Ma-Ma neprodyšně uzavře celou budovu. Oba Soudci se ocitají uprostřed brutálního a nelítostného souboje o přežití. (oficiální text distributora)

Lischai

Kdybyste mi řekli, že to je nízkorozpočťák, tak vám věřím. Kostýmy vypadají jak kdyby v tom došli statisti normálně z domu, na stěnách jsou graffiti co nějaký kulisák nastříkal půlhoďku před natáčením a do toho černobílý scénář s minimem zajímavých nápadů. Kde v tomhle zahučelo 45 mega mi fakt není jasné. ()

MrPierc

Hodně silné střední hodnocení díky odhodlání soudce Dredda. Velký rozdíl oproti blboučké verzi se Stallonem. Zde se moc nemluví a atmosféra je nastíněná perfektně. Z prvního pohledu se zdá, že převaha je obrovská, ale soudce Dredd si to nemyslí. A když si to Dredd nemyslí, tak to tak opravdu bude. Někdy mi vadily až příliš explicitní záběry mrtvol, ale jen více mě to utvrdilo v drsném pojetí. Film mě bavil a byl správně bezcitný a jednoduchý (jak to tak většinou bývá). V jednoduchosti je krása a Dredd 3D se vůbec nemusí stydět za vizuální stránku. Duševní schopnosti a droga Slo-Mo dodaly filmu ten správný nádech něčeho čerstvého. Karl Urban nesundá helmu ani jednou během filmu a to se mi líbí. Pro zajímavost - od 19:45 hraje hudba od VITALIC - Poison Lips. ()

Rocky88

Inspirace Zátahem (Serbuan maut) je zjevná, ale nikoliv na škodu. Na škodu je rozházené tempo a přehnaná snaha o stylovost, protože to nakonec žádný styl nemá. A škoda je i angažování Karla Urbana, nemá prostě takový koule jako jeho Dreddatý předchůdce (a kdo taky má, že...), takže se mi spíš protiví snahou se svému předchůdci alespoň vyrovnat. Plusem budiž brutalita a neskrblení s krví a také hudba, která je pořádně nadupaná. Možná trochu předupaná, protože takováto hudba si říká o nápaditější akci, než jen chladnokrevné chození a střílení zleva do prava. Na akční film je tu akce prostě nezáživná, lepší hodnocení filmu přináší atmosféra, hudba, brutalita a dvě kočeny v hlavních rolích. Na jedno skouknutí OK. ()

MA.KI

Nabušené akční sci-fi z dystopické budoucnosti znovuoživující nekompromisní, ale spravedlivou postavu soudce Dredda (dnes Karl Urban, v devadesátém pátém Sylvester Stallone). Znovu rozpohybovaný komiks. ~ Fikční svět, v němž se po celém východoamerickém pobřeží táhne obrovské, kriminálním živlem stižené, "Mega City One" a na pořádek dohlížejí policisté zvaní Soudci, je naprosto skvěle sevřený, což vede k maximálnímu prožitku diváka vtaženého do centra dění. Výrazný podíl na tom, že Dredd šlape tak, jak má, je neskutečně cool hudební doprovod!! Mnohé akce oživují promakané a esteticky fascinující slow motion efekty, stejně jako sarkastické hlášky, přičemž slovy se zde neplýtvá. Stručně, jasně, výstižně. Toť krédo celého snímku. (…a hlavně kurevsky zábavně!!) ~ Surový / syrový / špinavý, leč vizuálně zajímavý a barvitý / přímočarý (dějově nikterak komplikovaný, vyprávěno je lineárně) majstrštyk, v rámci žánru hodný pozornosti. ()

bourec

Nevím , jestli je to filmovou bídou, ale musím jednu hvězdu přihodit. Je to sice jednotvárná vykosovačka, ale tentokrát jsem ten film docela snesl. A to byl ještě s obludným dabingem. 50%. ()

WoWoW

Utra mega drsný Karl Urban a ultra mega hustí vyvrhelové v ultra mega nechutné budoucnosti. Dredd si mě získal až tak v půlce filmu, do té doby a to hlavně zásluhou neustálých slow motionů, to byla tragédie. Ale postupem času celý snímek nabíral dech. Takže nakonec to bylo fajn, ale po první půlhodině jsem to chtěl vážně vypnout. Je dobře, že jsem to neudělal. ()

Rodriguez

Jako komiks výborný. Jako filmový epos nepříliš vydařené. Přišlo mi to dějově a po akční stránce strašně nevyvážené. Za největší mínus považuji "zpomalující" sekvence. No nevím zda mám očekávat další pokračování soudce Dredda, jak před nedávnem prohlásil Karl Urban. 45% ()

joker.george

Jednoduchost a přímočarost by tomu vůbec nevadily, kdyby se mohl Dredd pochlubit aspoň něčím jiným... Akce i postapokalyptické ztvárnění města je průměrné a nedokázaly pořádně dokreslit atmosféru a prostředí, které mi bylo překládáno. Záběry z pohledu SLO-MO byly pro mě otravné a dialogy naštěstí příběh nepřekypoval. Naproti tomu ale stála sympatická ústřední dvojice, díky které jsem se dokázal bavit a rozhodně zajímavěji zpracované výlety do mysli... ()

Nach

"Tak páni Soudci, zrušili jsme policii. Je drahá, nepotřebná a tu nyní nahradíme. Jo a zrušili jsme i klasickou jurisdikci. Odteď i toto budete dělat vy. A v terénu. Že je nás na tak obrovské město zatraceně málo? Na to kašli, lidé si nějak poradí i bez nás. Podstatné je, že se občas někde objevíme, a pak za to budeme mít prachy. A co rodinný život? Žádný nebudeme mít. Ale dostanete tyto nepraktické a nepohodlné helmy!" Dredd podle slavného comicsu nám ukazuje budoucnost, kterou bychom nechtěli zažít ani zprostředkovaně. Vše v ní je nasáklé kriminalitou, brutalitou, což je ideální podhoubí pro vznik někoho jako Dredd a instituce, kterou zastává. Pete Travis do nás sype akční řež s brutální podívanou, která je svižná a nenudí. Celé to těch 95 minut šlape, jak má a i když scénář přímo inteligencí nesrší, mě to nevadilo. Celé jsem si to velice užil. 80% ()

Streeper

Já jsem od toho filmu moc nečekala, naopak jsem byla velmi překvapená. Karl Urban, kterého ve filmu moc nevidíme se dokonale do téhle role hodí, I když mu jsou vidět jenom rty, dělá tak dokonalé grimasy, že si dokážu představit, jak se asi tváří. Hlavní herečka byla take skvělá, ale nejvíce se mi líbila Lena Keady, jí prostě ty záporačky jdou, má na to obličej a byla úžasná. Líbilo se mi take, že film docela dost ukazuje možnou budoucnost a to je na druhou stranu dost smutné. ()

TomikZlesa

Průrazné střelivo ! rychlopalba ! zápalné střelivo ! ochromující munice ! už sem čekal kdy přijde na řadu plamenomet ! kobercovej nálet ! jaderná střela ! :-) Nuže, jaký měl dredddy Stallone už si vůbec nepamatuju, takže nebudu srovnávat, ale bylo to zábavný, svižný a hlavně syrově kruté. Když se rozstřelujou xichty tak to mám rád. Na plnej počet to ale zdaleka nebylo, to by to nesmělo bejt tak tupě nelogický. Jdu si frknout jednu SLO-MO a pustit péčko ! ()

enjoi

Hm... podle traileru jsem čekal akční nářez, ale nic takového se nekonalo. Film má bohužel hluchá místa a Travis to se slow-motion přehnal. Co je moc, to je moc. Koukat se na to dá, ale nic světaborného nečekejte. I když třeba pro komiksové fanoušky to může být kvalitní film. Já osobně si znova Dredda už nepustím. 60 % ()

humanbeing

Krátce shrnuto: fantastická akční jízda, která se ani na chvíli nezastaví. Plus fantastické 3D. Pokud hodláte někoho přesvědčit o kvalitách 3D, Dredd je ta správná volba! ()

C0r0ner

Jednou za čas je takový film vyloženě potřeba. Stupidní řežba, která si na nic nehraje, ale která zároveň není k smíchu. Garland mě zaujal už dřív, ale až Dreddem ukázal, že je možné z béčkového braku udělat něco mnohem víc. Na plný počet to z podstaty být nemohlo, ale spokojenost byla z mojí strany maximální. 90% ()

laik_60

No je to rozhodne lepšie, akčnejšie a plnšie napätia ako Stalloneho Dreddfilm. Naviac obohatené o šikovnú mutantku. Hihi. Akurát ma ma jeduje , že vždy ked povedia v takejto postapokalyptickej atmosfére, že cela zem je zasvinená, radioaktívna a len v "tomto MegaCity žije 800 milionov ludí" v meste plnom betonu, ulíc .. čo tí ludia žeru ???? odkial majú energiu ... tolko elektriny a benziinu a obchody sú plneeee Len jedno percento je zamestnanosť !!!! Žeby to ta mali už komunizmus ???? kurnik šopa !!!! :D ()

Wormboy

Fajne krvavy akcnak, ktoremu zasadenie do "RAIDoveho" prostredia velmi svedci. Lena Headey je super zaporacka a Karl Urban urcite lepsi Dredd ako ten Stalloneho. A vobec by mi nevadilo pokracovanie... ()

BUD-SFIS

Celkem jsem se těšil ale totok. No film je sice krátký, ale mohl by být ještě tak o půlku kratší (a to bych se u něho nenudil). Jen co se celý panelák zavřel, tak jsem si říkal, snad se to nebude celé odehrávat uvnitř a světě div se, stalo se. Pro mě něco mezi, co se mi nelíbilo. Ani slaboduchá střílečka, ani pořádný "akčňák" ani romantika, ani žádný děj, ani nic. ()

Co dalšího chystá režisér Warcraftu?

Co dalšího chystá režisér Warcraftu?

16.07.2018

Duncan Jones (Warcraft, Zdrojový kód) má zkušenosti jak s malými indie projekty, tak i velkými studiovými blockbustery. Jeho nový film by pak měl být mixem obojího, jedná se totiž o adaptaci herní a… (více)

Natalie Portman čeká Anihilace

Natalie Portman čeká Anihilace

05.08.2017

Soudce Dredd dostane vlastní seriál

Soudce Dredd dostane vlastní seriál

11.05.2017

Pokud ještě pořád doufáte, že se Dredd z roku 2012 dočká pokračování, můžete to oficiálně vzdát. Produkční firmy IM Global a Rebellion totiž postavu přesouvají do televize, kde se drsný soudce z 22.… (více)

Dočkáme se pokračování Dredda?

Dočkáme se pokračování Dredda?

05.04.2014

Předloňská akční comicsovka Dredd bolestivě propadla. Podobně jako letošní Robocop ale dokázala vydařeně oživit sporadicky debatujícího drsňáka, který s velkým kvérem zjednává pořádek v… (více)