Dredd

• Velká Británie Dredd

Budoucnost. Z Ameriky je ozářená pustina. Na jejím východním pobřeží, od Bostonu po Washington, D.C., se rozkládá Mega City One, rozsáhlá megalopole plná násilí, ve které více než 400 milionů obyvatel přežívá v neustálém strachu. Na pořádek v ulicích dohlíží takzvaní Soudci – vymahači práva, porotci, soudci i vykonavatelé rozsudku v jedné osobě. Takovým Soudcem je i Dredd (Karl Urban), který od svého nadřízeného dostává za úkol vyzkoušet v praxi novou Soudkyni Cassandru Anderson (Olivia Thirlby). Čeká je zdánlivě snadná práce – vražda v nechvalně proslulém dvousetpatrovém slumu, který provozuje bezcitný klan Ma-Ma. Když se ale pokusí zatknout jednoho z přisluhovačů klanu, Ma-Ma neprodyšně uzavře celou budovu. Oba Soudci se ocitají uprostřed brutálního a nelítostného souboje o přežití. (oficiální text distributora)

Sany33

Keďže som nevidel pôvodného Stalloneovho Sudcu Dredda, tak je môj názor čisto subjektívny na film Dredd. A môj názor je celkom dobrý. Očakával som akčný film s prvkami scifi a presne to som aj dostal. Akurát sa mi to zdalo opäť trocha neuveriteľné ale čo už aj také filmy treba. Ďalšia vec čo mi neuveriteľne vadila bola tá zasraná helma akoby vystrihnutá zo scifi filmov 20 storočia ale aj to sa dalo prekusnúť. To že hlavný hrdina pozná iba jednu jedinú mimickú polohu svojej tváre je síce na zaplakanie ale aj tak sa mi film v konečnom dôsledku páčil a aj preto 66%. ()

Kali4

Vidím to tak: když je málo peněz a ambice jsou velké, buď může všechno vypadat a působit levně, debilně a hnusně, nebo se pokusíte svůj ambiciózní scénář seříznout a film natočíte tak nějak chytře. Dredd je chytrý film, který se nejen drží předlohy (četl jsem ale pouze The Apocalypse War, takže komplexnější srovnání chybí), ale ona mu ta předloha dobře slouží: nejedná se jen o využívání výbavy soudců a řadu drobných prvků a efektů s ní spojených, ale o celkovou situaci, kdy se Dredd ocitne v takticky nevýhodné pozici (celý koncept uzavřeného mrakodrapu je skvělý a tvůrci jej ždímou, jak to jen jde) a je nucen chytře využít všech dostupných prostředků, jak se děje i v předloze. Živě si teď také vzpomínám, jak moc se mi Urban nelíbil v Priestovi a jak jsem tvrdil, že se u něho se železnou pravidelností střídají dobré výkony se slabšími. Nyní mi to opět potvrdil, protože Dredd mu sedí jako ulitý. (Řeknete si: „Křivý ksicht, co víc?“ Já říkám, že je toho víc, mnohem víc... ;-)) Když se po úvodní akci dal do kupy s nevýraznou blondýnkou jménem Olivia Thirlby, na okamžik mě zamrazilo (děsem), jak ale film ubíhal, z nevýrazné blondýnky se stala blondýnka šmrncovní a dvojice na první pohled divná se ukázala být dvojicí skvělou. Co říci závěrem? Kéž by Travis natočil pokračování! Ale řeknu ještě něco: Dredd je víc než jen guilty pleasure, protože se jedná o film skutečně kvalitní a navíc velmi chytrý, což jej staví i nad některou mega-drahou komiksovou produkci. A já se k němu budu vracet právě pro tyto kvality. ()

R1CH1E

Konečně pořádnej krvavej akční nářez jako ze staých dobrých 90. let! Žádné hraní si na hlubší myšlenku, prostě drsná hudba, hrdina pořádnej drsňák nabitej testosteronem, hodně krve a kulervoucí akce. Výborně natočené scény, skvělý výběr filtrů a interiéry byly úplně lahůdka pro oči. Jediná škoda je, že film za polovinou tak nějak ztrácí dech. A na kulervoucí scénku s kulometama prostě nezapomenu. ()

drackula

Žiadne zbytočné filozofovanie a snaha o posolstvá či psychológiu postáv. Jednoduché skonštatovanie, že je všetko na "houby" a potom už len priamočiara akcia ktorá nepustí až do záverečných titulkov. Dostal som od tohoto filmu presne to, čo som očakával a tak som viac ako spokojný. 85% ()

blackJag

Říká tu někdo nejlepší komiksovka roku? Ó ano, je to tak. Tento finanční propadák sice zapříčinil, že značka DREDD bude již navždy pro mecenáše filmové branže méně než kozí bobek, přesto ale bezcenný řád získává zaslouženě. Škoda, být to úspěšné, mohlo se i pokračovat - líbil by se mi vs. mód mezi Dreddem a Batmanem, to by byla prča k posrání. Přesně k Nolanově temno-rytířské sáze má DREDD nejblíže. Je civilní, relativně zakotvený a jako třeba DISTRICT 9 nádherně účelný. Snad jen co se týče nekompromisní brutality, mohl by se Nolan učit. Myslím, že u 2000 AD můžou mít z tohoto kousku radost, protože takhle vypadá dobře vyškvařená franšíza - investor ale asi pláče děvkám do klínů. 100% ()

ghatos

V Raidu víc vynikla akce. Tady zase škaredý svět budoucnosti. Hnusný megapanelák a v něm staromilský hrdina proti gangu...jo! 73%. ()

V.Silver

Ale tohle bylo velice, velice příjemné překvapení! Z Karla Urbana byl vidět jenom jeho konstantní úšklebek, ale i přesto zahrál Dredda naprosto skvěle, Lena Headey taky ztvárnila hlavní záporačku velice přesvědčivě - ostatně má skvělou zkušenost z GoT - no a o Olivii Thirlbyové jsem dosud neslyšel, ale propříště si na ni budu dávat pozor, poprala se se svou rolí velice statečně. Celé to byla svižná jízda, kde jsem se ani chvilku nenudil, protože se pořád střílelo, vzduchem lítaly hektolitry krve... prostě akčňák, jak má být :) A stylizace Slo-Mo i výletů do psyché se mi moc líbila. Nečekal jsem, že to bude taková pecka! Oba palce nahoru a 75%! ()

Myrreczech

Člověk by čekal naprostou koninu - a taky ji dostane, ale opravdu hodně zábavnou. Naprostá špice je ultimátní soundtrack a perfektně zpracovaný efekt po užití drogy. Asi největší překvapení za poslední dobu. ()

Zagi20

Jednoduchá ale velmi zábavná jednohubka. Nasraná spodní čelist Karla Urbana společně s pohlednou blondýnou jdou ve jménu zákona vyrubat komplet celý panelák. A tak se střílí, pálí, ničí a nahání a všechno je to efektní ale hlavně efektivní. Hodinka a půl solidní akce (kam se ale hrabe na The Raid). Prostě jen vypněte mozek a užijte si tu jízdu. ()

MI-380

Nekompromisní přímočarý masakr, solidní SF, pokud jsme ochotni odpustit přebytek nelogičností. 60%. (4856 hodnotících přede mnou dává průměr neuvěřitelných 71%). ()

Kurikmoon

Čo sa komixov týka, rozhodne to nebola tuctovka. A to je veľké plus. Minimum trápnych hlášok, nagelovaných vláskov.... Kto nemá rád krvavé scény, nie je to film pre neho. ()

Guzo

Původní film se Stallonem jsem nikdy neviděl celý a nejsem dotčen ani předlohou. Přesto (nebo proto) jsem si Dredda parádně užil. Skvělá akce, ještě lepší soundtrack a dobrá atmosféra. Co víc si přát od sci-fi akčního filmu? 75 % ()

Autogram

Streľba a násilie ako hlavné zložky filmu tu fungujú, čo iné čakať od bytovky ovládanej drogovým gangom. Na seriózny film to ale nestačí a od začiatku do konca jasný príbeh s niekoľkými malými odbočkami sa mi nezavďačil. Efektami tiež neprekvapil a našlo sa len niekoľko zaujímavých scén, pričom tá záverečná k nim nepatrila, aj keď snaha o invenčnosť tam bola. Osobne sa mi Stalloneho starší Sudca Dredd svojho času páčil viac, obsahoval humor, hlášky a svojské Slyove herectvo. ()

dragon94

Akční, drsné, nahláškované, špinavé, krvavé, efektní... Avšak silně o ničem. Máme tu budoucnost.. Město Mega City One ovládají násilné gangy, drogový dealeři a další sfinstva...Jediní kdo hají zákon jsou soudci. Sledujeme osud soudce Dredda, který jde se svou novou mutantní sexy parťačkou obhlídnout místo činu do jednoho vysokého Slumu...Slum je však neprodišně uzavřen jistou Ma-ma, jenž vede Gang co tam sídlí a je něco jako královna čtvrti. Poté co uzavře celý 200 patroví slum. Vypíše odměnu za vraždu soudců. A tak jsou Soudci uvěznění v baráku, ve kterém je všichni chtějí zabít, a musejí se dostat do nejvyššího patra a zabít Ma-ma. Karl Urban je drsný, nekompromisní a neustále říká jednu drsnou hlášku za druhou, co na tom, že během celého filmu z něj vidíme jen jeho bradu ;). Jeho sexy mutantní parťačka je vážně dost sexy. Film střídá jednu akci za druhou. Jednu lokaci za druhou a všude okolo je špína, stříká tam krev a jdou vidět efektní zpomalovačky jenž vypadají strašně ;). Upřímně nechápu jak se tohle linearní patetické nic, mohlo vyšplhat v hodnocení tak vysoko. Film na mě působí jakobych všechno už někde viděl ... A ano dokonce i v tomhle filmu, protože se všechny souboje a hlášky a lokace neustále opakují a vše vypadá stejně. Mám pocit, že natočili 20 minut filmu a pak ho nakopírovali 4krát za sebou... A vše vede k závěru, který má snad nejslabším prvkem a akcí z celého filmu. Jedna hvězdička za to, že to bylo celkem koukatelné... Druhá za sexy blonďatou parťačku ... 2* 35%... ()

Dagoussek

Soudce Dredd mi byl krajně nesympatický, tím že byl věčně nasraný, zato mně více bavila jeho kolegyně, která vám vidí do hlavy, což bylo hustý. Skvělá hudba, ale celkově film průměr. ()

vyfuk

Jednoduše příběh o tom jak se přijela řešit vražda a vznikl z toho nápad, že by se mohl odstranit jeden velký problém, který byl problémem už dlouho. To zní fajn. Hlavně když postavy postupují patry jako v nějaké 8-bitové hře. V celém ono filmu je cítit jistý um, ale také totální zmatení, které proudí jak je film udělaný a jaké jsou v něm efekty. Neúsměv Karla Urbana byl vskutku k popukání z toho úhlu pohledu jak to zároveň bylo ireleventní. Nu což. ()

Jaro.Krafcik

Po druhom pozreti s odstupom času, fakt neviem kedy som si pozrel sudcu dredda, teraz sa mi páčil viac. Taký akčný komiks, určite nepatrí do priemeru, oproti Stalloneho starej verzii je vidieť posun vpred. Silnejšie štyri to budú, kto ešte nevidel odporúčam. Ak vás baví sci-fi. 4* ()

Co dalšího chystá režisér Warcraftu?

Co dalšího chystá režisér Warcraftu?

16.07.2018

Duncan Jones (Warcraft, Zdrojový kód) má zkušenosti jak s malými indie projekty, tak i velkými studiovými blockbustery. Jeho nový film by pak měl být mixem obojího, jedná se totiž o adaptaci herní a… (více)

Natalie Portman čeká Anihilace

Natalie Portman čeká Anihilace

05.08.2017

Soudce Dredd dostane vlastní seriál

Soudce Dredd dostane vlastní seriál

11.05.2017

Pokud ještě pořád doufáte, že se Dredd z roku 2012 dočká pokračování, můžete to oficiálně vzdát. Produkční firmy IM Global a Rebellion totiž postavu přesouvají do televize, kde se drsný soudce z 22.… (více)

Dočkáme se pokračování Dredda?

Dočkáme se pokračování Dredda?

05.04.2014

Předloňská akční comicsovka Dredd bolestivě propadla. Podobně jako letošní Robocop ale dokázala vydařeně oživit sporadicky debatujícího drsňáka, který s velkým kvérem zjednává pořádek v… (více)