Dredd

• Velká Británie Dredd

Budoucnost. Z Ameriky je ozářená pustina. Na jejím východním pobřeží, od Bostonu po Washington, D.C., se rozkládá Mega City One, rozsáhlá megalopole plná násilí, ve které více než 400 milionů obyvatel přežívá v neustálém strachu. Na pořádek v ulicích dohlíží takzvaní Soudci – vymahači práva, porotci, soudci i vykonavatelé rozsudku v jedné osobě. Takovým Soudcem je i Dredd (Karl Urban), který od svého nadřízeného dostává za úkol vyzkoušet v praxi novou Soudkyni Cassandru Anderson (Olivia Thirlby). Čeká je zdánlivě snadná práce – vražda v nechvalně proslulém dvousetpatrovém slumu, který provozuje bezcitný klan Ma-Ma. Když se ale pokusí zatknout jednoho z přisluhovačů klanu, Ma-Ma neprodyšně uzavře celou budovu. Oba Soudci se ocitají uprostřed brutálního a nelítostného souboje o přežití. (oficiální text distributora)

Geralt z Rivie

Karla Urbana jsem doposud moc na filmovém plátně nezaznamenal, ale v roli Dredda byl cool. Je to velmi výživný a svižný akčnák. Pár chybek by se určitě našlo, ale pozitiva převažují. ;) Finančně je to propadák, ale pro mě je to pecka. ()

Campbell

Milé překvapená. Jeden z nejlepších akčních filmů roku. Teda až po Zátahu, ale upřímě tohle vypadá tak trochu jako kopie. Máme tu poldy, a jeden velkej nekolika podlahovej barák který potřebuje vyčistit. Je tu akce od začátku do konce. Střelba se utiší jen málokdy a celý film uběhne jako voda. Co bych ve filmu vypustil je taková ne moc zapadající část s tou ženskou a její schopností, přišlo mi to dost zbytečné. Ještě mě moc nepotěšil Urban který měl neustále jeden a ten samej výraz jako když potřebuje na hajzl. Krvavost a cákanců krve je tu více než dost. Milé překvapení. ()

predators

Dreddař, jako strážce zákona, v tomto případě rovnou soudce, tedy s možností vykonávat samotné popravy zlobivců, je poměrně zajímavý týpek. Z očí mu toho moc nevyčtete, ale odečítání ze rtů zdatní jedinci prasknou blahem. Moc se mi nezdá ten rozpočet, ale budiž, ceny rostou všude. Na jeden panelák tedy připadá slušný balík nebo toho hodně spolkl Karel Urban. Na druhou stranu, i když prostory a těch pár triků nevypadají nákladně, postupem času si získaly můj zájem! Když přičtu slušnou střelnici, vypnu mozek a přivřu jedno skleněné oko, vyjde mi pohodová řežbička s charismatickým "Eomerem" a čupřinou v hlavních rolích. 68% ()

Slartibarkfast

Na pozadí celkem nevysvětlené světové situace jsme uvedeni do síní jediné organizace, která se stará o pořádek a zákon. Takzvaní soudci zde bojují proti zločinu, který zcela ovládl Mega City One, kde se tohle vše odehrává. Jistý soudce Dredd vyfasuje na začátku rutinního dne nového rekruta, Cassandru Andersonovou, která o chlup neprošla testy pro přijetí, ale má telepatické schopnosti, anžto je to mutant. A tak začíná jejich veselé dobrodružství, když jsou povoláni do jedné budovy, kde je moc a moc zlých pánů, kteří si nechtějí nechat kecat do svých nekalých záležitostí. Možná dobře, že Dredd má na palici po celý film helmu, takže nesympatickému herci Urbanovi není vidět do xichtu. Jsem rád, že i když je tu dvojice rozdílného pohlaví, nebyl zde ani pokus o tupou romantickou zápletku a vše je takříkajíc sterilní a strojové. Mírně plytké repliky divák rád přehlédne, protože tohle je film postavený čistě na akci a ničem jiném, naštěstí. Tím si získal nový Dredd mé sympatie a hodnotím velmi kladně. 75% ()

cukorek

Už žiadne súdne spory a benevolentne zaobchádzanie s vrahmi, pretože prichádza Dredd - lovec, sudca aj kat, mesta pán, ruka zákona zasahujúca priamo na mieste činu. Od remaku Total Recallu neubehlo veľa času a z sci-fi útrob vystúpil nový, akčný Dredd, ktorý sa nenechal ničím zahanbiť. Pete Travis zvolil jednoduchšiu dejovú osnovu, ale s dostatočnou a okúzľujúcou dávkou akcie. Intenzita výrazných prestreliek, výbuchov a paľby z rotačných guľometov bola doplnená aj občasným rozdaním úderov, čo pôsobilo dostačujúco. Dalo by sa povedať, že tento krát menej znamenalo viac, alebo v jednoduchosti je krása a navyše to dosiahol bez hviezdnych hercov. Ozaj len trocha načrel mimo reality, keď sci-fi doplnky sa odzrkadlili hlavne u zbrani, špeciálnych motorkách a super zázračnej lekárničke, inak sa držal pri zemi a veľmi neexperimentoval. Na dobre známych spomaleným záberoch si dal ozaj záležať a hlavne dobre vyznela ich podstata a súvislosť s drogami, ktoré boli úplnou novinkou. Jediné čo mi nevoňalo, bolo to, že sudca Dredd nezložil svoju prilbu a tak som nespoznal tvár tohto hrdinu. Pete Travis ma po filme Uhol pohľadu zas milo prekvapil, takže dávam 70%. ()

nash.

Špatné to nebylo, přesto mám pocit, že ani druhý Dredd nevyšel tak, jak by si nekompromisní polda zasloužil. Urban má sice bradu správně ostře řezanou a zarostlou, snaží se být stejný drsnák jako jeho comicsová předloha, počítadlo mrtvých se během celého filmu téměř nezastaví, Megapole je tak hnusné místo k životu, jak ho známe z obrázků, nechybí tomu několik opravdu vydařených momentů a Olivii Thirlby to v roli Cassandry opravdu seklo. Přesto to všechno jako film nefunguje tak jak by mohlo a zůstává někde na úrovni průměrněho akčního béčka. Chyběl mi dostatečný nadhled i brutální ultrasuchý humor vlastní předloze, který se filmařům bohužel podařilo téměř vypreparovat. Nebo možná lépe řečeno, nepodařilo se ho ve filmové verzi aktivovat, a to i přes veškerou Urbanovu snahu. Jako žánrovku na jedno použití jsem si Dredda užil a nenudil se, marně však hledám důvod, proč se k němu vracet. Raději si vytáhnu z police některý z comicsů. ()

Slarque

V něco takhle nesmlouvavého jsem doufal v 95. roce, ale tehdy přišlo jedno velké fiasko. Tohle je ten pravý Dredd, který bere zákony doslovně a nemá ani špetku smyslu pro humor či nadsázku. Díky tomu se sice divák občas úlevně zasměje, ale to k této komiksové postavě také vždycky patřilo. Scénář sice vypadá jako remake indonéského Zátahu, ale budiž, když to funguje. Karl Urban byl dobrou volbou, ostatně z něj stejně jsou vidět jen jeho ústa, Olivia Thirlby vypadá jako blondýna divně a Lena Headey je netradiční hlavní padouch. Zvláštní uznání za nejplacatější 3D, co jsem kdy viděl. :-/ ()

Claw

Tenhle kousek je pro mě dost rozporuplný. Ovlivněn pochvalnými řečmi a komentáři jsem čekal asi o dost více. Na druhou stranu, úplně špatné to není. Pokud se akčním filmům vytýká přímočarost a bezmyšlenkovitost, "Dredd" je v tomto směru nekorunovaným králem!! To už bylo i na mě moc. Ano, nevadí mi, když režisér zavře do mrakodrapu dva akční hrdiny a tisíc nepřátel a nechá je likvidovat jak na běžícím páse... to je pro mě v pohodě, pokud je to dobře zpracováno (The Raid...). Ovšem tady ani ty přestřelky nebyly nic moc super na dnešní dobu, hlášky taky ne ve srovnáním s akčními kulty 80. let (Willis, Arnie...) a krvavé to také zas tak extrémně nebylo... Bylo to pěkně barevné a mělo to fajn kameru. Ale ten akční potenciál byl prostě slabší, v dnešní době je řada povedenějších kousků... Ale jako v pohodě, líbilo. /60%/ ()

Vitason

Vytrčená brada Karla Urbana v životní formě! Nový Dredd je velice příjemné béčkové překvapení, u kterého mě bohužel moc nepřekvapuje, že si na sebe nevydělalo, ale o to více potěšilo. V momentě, kdy se zaklapne štít činžáku plného milých a hodných spoluobčanů, aby se z něj stala megatunová hrobka z betonu pro dva soudce, se rozjede ta pravá krvavá řež ve stylu zlatých osmdesátých. Skoro statická kamera, která si nemusí tolik pomáhat rychlým střihem, nabízí zpomalené průstřely snad všech tělních částí zlých a odporných padouchů a digitální krev při tom cáká na všechny strany... Urban, nebo těch pár centimetrů, jež jsou z něj vidět, je dostatečně drsný a suchý a během projekce jsem si musel několikrát promnout oči, jestli tam chvilkami nepobíhá starý dobrý Slye. Naproti tomu Leny Headey mohlo být víc, tyhle mrchy jí jdou. Když k tomu ještě připočtu slušnou hudbu a nádherný vizuál, který funguje zejména při zobrazování účinků drogy slow-mo, tak mi z toho vycházejí poctivé čtyři hvězdy. Jen škoda, že se už asi nedočkáme dalšího dílu, ve kterém by soudce vyrazil přímo do ulic Megacity One. ()

Bachy

Fér by bylo 2,5*. Dredd je přímočarej surovej nářez, kde se nikdo s nikým nemaže a tudíž tvůrci poměrně snadno obchází filmová klišé. Potlesk za to. Problém je, že je tak jednoduchej, že i přes tuhle stopáž a přes několik super nápadů u akčních scén začne nudit. ()

Visáč

Priamočiare, bez odbočiek, s excelentnou hudbou a opojnými spomalenými pasážami. Obsadenie vskutku parádne. Karl Urban je omnoho lepší Dredd ako Stallone a záporáčka má gule. Režisér Peter Travis ide na plný plyn a valcuje nás ako Carpenter za mlada. Jedno z najlepších sci-fi béčok za posledné roky. ()

Chrustyn

Druhé zpracování známého, krvavého komiksu Soudce Dredd, které spíše než původní propadák se Sylvestrem Stallonem, připomíná sci-fi verzi akční pecky "The Raid". I zde nechybí velký věžák, plný lidského "odpadu" společnosti, který se pokouší zlikvidovat strážce zákona v podobě Dredda a zaučujícího se nováčka se schopností číst myšlenky. Nijak sofistikované ale neskutečně poutavé, dravé, efektní, vizuálně originální a náležitě drsné a krvavé. Bohužel pro mainstreamového diváka, hůře stravitelné. Pro ostatní neočekávané blaho. ()

klerik

Keď dvaja robia to isté, nie je to to isté. Dredd má podobnú štruktúru ako DOOM a na rozdiel od tej hernej je komiksová adaptácia výborná. Oldschoolové scifíčko sa nesnaží byť extra odlišné od starého SUDCU DREDDA, drží sa však viac drsnej atmosféry predlohy (žiadne úsmevy, žiadne zľutovanie, žiadne skladanie helmy). Pár hlášok je neskutočných. Lena Headey sa postupne stala skvelým spoznávacím znamením pre kvalitné žánrovky. Je to podobné prekvapenie, ako keď prišlo EQUILIBRIUM. Nenápadný a dobre mierený úder... PREPADOVKA (Zátah) bola akčným filmom roka 2011, Dredd nebude akčňákom roka 2012, ale je to fakt slušne odvedené remeslo... Aj napriek komornosti prostredia pôsobí výpravne. Veľká škoda, že ide o +/- undergroundový film (s mainstreamovým vizuálom), ktorý sa k nám bude dostávať omnoho tažšie, než by si zaslúžil... ()

SeBig

Jenom idiot může napsat ze to kopíruje Raid. Jediné co je podobne je možná tak námět, ale takovyhle námět už tu byl v roce 80..takže to ze to kopiruje si strcte nekam. Jinak co dodat? Hudba nabitá jak svině, akce, střílení, hlášky, drsný xicht Urbana jde vidět i když má masku. Hlavní záporák žena.. ze začátku mi to trošku vadilo. ale jak jsem ji poznaval behem filmu byla to fakt pěkná mrcha a nakonci ji Dredd pěkně setřel. Fighty sice žádný, ale ani to nějak extra nevadilo když se tam furt střílelo. Pecka. ()

korbitch22

Absolutní guilty pleasure.Brutální akční řežba která si na nic nehraje, Urbanovi věříte každou drsnou hlášku, každý jeho zamračení, každou jeho nekompromisní popravu.Scénář je jednoduchý, ale není hloupý, do Olivie Thrilby jsem se samozřejmě automaticky zamiloval a vlastně i do toho Urbana.Takhle má přesně vypadat ultimátní eRko.Že film, není výdělečný opět jen ukazuje přeslazenost téhle doby, táhnětě na Twajlajt vy kundy.Nový Dredd je přesně ten typ filmu, na který bych šel z fleku a radostí do kina a vychutnal si ty krvavý orgie ve 3D.Příjemný překvapení, víc takových filmů, v dnešní době je jich zatraceně málo.80%. Asi po dalších 4 zhlédnutích zvedám ještě o 1*, je to prostě čistokrevná řezničina, s perfektním hereckým ansáblem, dokonalou hudbou a prostě je tu všechno, co od zábavného krvavého béčka chci mít.Strašně mě mrzí že film si přetáčením scén a špatnou reklamní kampaní nevydělal, po pokračování toužím jako už dlouho po ničem jiném, 5tý nejlepší film roku 2012 a jeho neúspěch pouze deklaruje dnešní tupou dobu. 95%. ()

Scalpelexis

Solidní jednorázová žánrová jízda béčkovými vodami, která neurazí. Snímek si na nic nehraje, řeže to téměř od první minuty a nezastaví k nějakýmu patosu či moralizující diskuzi. Urban se svými věčně zakřivenými ústy a charakteristickou maskou hází suché, flegmatické komentáře a Thirlby přináší až překvapivý šarm či trošku přemýšlející vsuvku do tohoto dystopického světa. Pokud máte rádi dávky adrenalinu, nevadí vám litry digitální krve a žerete stylově oblečené vymahače zákona, tak zklamaní nebudete. Tomu říkám rychle vyřízený soudní proces. Možná toho Slo-Mo mohlo být méně. Mozek nechte na poličce. ()

rollman1

Karel Unban se nám představuje jako nebojácný, a skoro neprůstřelný soudce Dredd. Na trailer jsem sice koukal a čekal takový propadáček, ale co se nestalo, film mě neskutečně bavil. Film nám představí takovou hezkou a příjemnou budoucnost, kde místo ptáčků lítají lidé z oken a k tomu ještě mají pád zpomaleně. ´Film se odehrává jako v The Raid v jednom paneláku, kde je hodně pater a hodně zlopuchů. Film je vcelku brutální a některé scény stojí za to vidět.. Příběh nijak moc originální. Co mě překvapilo, nejedná se o Remake, děj je úplně někde jinde, než předchozí film se Sta(s)llonem. U mě určitě překvapení roku. ()

Yardak

Akční-Sci-Fi béčko, které opravdu potěší. Na nic převratného si to nehraje a přitom to překvapí brutalitou a akčními nápady. Scénář ala jeden "obyčejný" den pana Soudce není sice nejsilnější, ale neurazí. Karl Urban je naprosto famózní. Stallone v mých očích prohrál na celé čáře, neboť Urban je více podle komixové předlohy a jeho drsné vtípky jsou "best of". Hodnocení: Čtyři je málo a pět je zase moc! Sakra:o))... Chtělo by to další díl... ()

mcb

Ultimátní, hrdě pokleslý béčkový zázrak, rozhodně nejlepší žánrový příspěvek posledních let. Pete Travis točí s naprostou sebejistotou, zápletku ohlodává až na nutný základ a vše podřizuje (po vzoru Dredda) přímočarému posuvu v ději a jednání postav - ostatně, jak by to mělo u "správného" braku být. Perfektní souhra obrazové (slo-mo, stylizovaná brutalita) a zvukové složky (ten soundtrack!) spolu s prkenným herectvím hlavních představitelů skoro až prezentuje svou žánrovou příslušnost v celé své elementární podstatě. Ano, bavil jsem se od začátku do konce. ()

Co dalšího chystá režisér Warcraftu?

Co dalšího chystá režisér Warcraftu?

16.07.2018

Duncan Jones (Warcraft, Zdrojový kód) má zkušenosti jak s malými indie projekty, tak i velkými studiovými blockbustery. Jeho nový film by pak měl být mixem obojího, jedná se totiž o adaptaci herní a… (více)

Natalie Portman čeká Anihilace

Natalie Portman čeká Anihilace

05.08.2017

Soudce Dredd dostane vlastní seriál

Soudce Dredd dostane vlastní seriál

11.05.2017

Pokud ještě pořád doufáte, že se Dredd z roku 2012 dočká pokračování, můžete to oficiálně vzdát. Produkční firmy IM Global a Rebellion totiž postavu přesouvají do televize, kde se drsný soudce z 22.… (více)

Dočkáme se pokračování Dredda?

Dočkáme se pokračování Dredda?

05.04.2014

Předloňská akční comicsovka Dredd bolestivě propadla. Podobně jako letošní Robocop ale dokázala vydařeně oživit sporadicky debatujícího drsňáka, který s velkým kvérem zjednává pořádek v… (více)