Dredd

• Velká Británie Dredd

Budoucnost. Z Ameriky je ozářená pustina. Na jejím východním pobřeží, od Bostonu po Washington, D.C., se rozkládá Mega City One, rozsáhlá megalopole plná násilí, ve které více než 400 milionů obyvatel přežívá v neustálém strachu. Na pořádek v ulicích dohlíží takzvaní Soudci – vymahači práva, porotci, soudci i vykonavatelé rozsudku v jedné osobě. Takovým Soudcem je i Dredd (Karl Urban), který od svého nadřízeného dostává za úkol vyzkoušet v praxi novou Soudkyni Cassandru Anderson (Olivia Thirlby). Čeká je zdánlivě snadná práce – vražda v nechvalně proslulém dvousetpatrovém slumu, který provozuje bezcitný klan Ma-Ma. Když se ale pokusí zatknout jednoho z přisluhovačů klanu, Ma-Ma neprodyšně uzavře celou budovu. Oba Soudci se ocitají uprostřed brutálního a nelítostného souboje o přežití. (oficiální text distributora)

Vlče

Nefalšovaný béčkový nářez a po dlouhé době hrdý brak (naposledy Solomon Kane). Má to stejný tón jako předloha, je to rychlé a dostatečně masakrózní a momenty, kdy šokovaně zíráte na obrazovku stále přibývají. Tohle je v podstatě ideálně zvládnutý odpočinkový film a to se cení, protože jde bohužel o ohrožený druh... ()

johnymdoe

Nebýt toho že nechal žít ty dvě děcka (jen proto že děti přece v Hollywoodu být zastřelený nemůžou - TRAPNÉ), tak bych dal 5 hvězd. Takhle 4 a k filmu jen tolik že jak se mi líbil původní Soudce Dredd se Silvestrem Stallonem, tak se mi líbil i tenhle v podání Karla Urbana...Oba úplně jiní, stejně jako ztvárnění, ale oba drsní a skvěle hláškující. Jako plus bych vynesl hudbu a zpomalované záběry které film posouvaly skoro až k umění. Leně Headey se v seriálu s Terminátorama asi moc nedařilo i když ten byl pro mě perfekt....možná proto že tam hrála klaďačku...teď stejně jako ve Hře o trůny hraje pěknou mrchu a to jak vidím ji svědčí. Moc fajn odpočinková záležitost. :) ()

Wawer

Dredd není v žánru rozhodně ničím originalním, ale patří rozhodně v žánru k tomu lepšímu, je to nadupaná akčňárna, která těží s minima maximum a svědomitě drží tempo celou hodinu a půl, no a že jste to už někde viděli, proboha co jste čekali, další dokonalý trik , tentokrát jako krimithriller, ale děte, pro mě lepší 3* ()

Tred2

Doufal jsem v trošku víc příběhu.. Nebo možná aspoň nějakém? No nic, ne vždy se zadaří. Ale koukatelné to určitě je, akce je spíš průměrná, jen chvílemi to jde trošku nahoru. Dredd s helmou bez komentáře, Lena jako hlavní záporák - budiž, Olivia sympatická, jako vždy, ale taky nic extra. Všeobecně tyhle typy filmu mají úspěch, ale tady se to přes průměr nedostane. Nenabízí to nic nového (slow motion tu byl většinou až snesitelný, to je tak vše), je to otravné na klasických bodech jako všechny filmy, celkově to působí spíš jako pilotní díl seriálu. Jako jednohubka jo, ale od Dredda jsem čekal prostě víc. 60% ()

L.Hellhor

Žádnou brutální a duchaplnou zápletku jsem neočekával (už podle traileru), ale naprosto nebyla potřeba, protože tohle je Dredd. Těch pár krátkých komiksů, které jsem si přečetl, mi krásně nastínily krvavou podobu světa. A film nezklamal. Lena jako Ma-ma je parádní záporák a super kočka, která svými ledově chladnými replikami dokáže dostat pivo na správnou teplotu lépe než sedmý schodek. Dredd je správný borec a Andersonová dobrá kost. Hodně krve, spousta akce, dost černého humoru a parádní postavy. Film si nehraje na nic víc, než je - akční trhák. A je to parádní akční trhák. ()

Wardan

A první místo v malování pokojů vyhrává Dredd, jehož práce s krvavě červenou uchvátila porotu a hlavně všechny obyvatele slumu. Ne vážně tohle je roztomilej filmík, kde nehoráznej frajer (Karl Urban se pro tu roli snad narodil) střílí lidi a občas ucedí nějakou tu hlášku typu "I am the law." a tak to prostě je. Tahle pecka si na nic nehraje a přímočaře míří k cíli. Lahodné komiksové béčko, ke kterému bych určitě chtěl vidět sequel - s ještě větším počtem mrtvol! P.S.: Nelze tento film vinit z toho, že kopíruje The Raid, protože Dredd začal vznikat mnohem dřív než The Raid, ale díky problémům s produkcí nakonec vyšel později. ()

Saur.us

Jasná inspirace o rok starším, indonéským Zátahem. Přímočará akce bez zbytečného vykecávání, litry krevních výrobků a dalších chutných jednohubek. Akce střídá akci ale bohužel ne akci, z které bych si sedl na zadek. Čistě k pousmání je pak snaha čelisti K. Urbana naklánět se stejně jako ta Stalloneho. ()

LordBeeDoO odpad!

Nejhorší akční slátanina, kterou jsem viděl za poslední roky. Z Dredda si film vzal helmu, zbytek je obyčejná a neskutečně nudná střílečka bez jakéhokoliv nápadu a tempa. Čeho je přehršel jsou snad jen 4 cisterny umělé krve, která zbytečně cáká všude kolem. ()

Bozvav

Komiks neznám, ale film je dobrý. Ne výborný, ne skvělý, ale dobrý. Celkem vydařená akce, ovšem scénář nic moc. Jednou se to dá shlédnout, aniž by člověk vyloženě litoval ztracený čas. ()

abetu

Skvělý hrdina, perfektní nápad na film, ale pro mě nedotažený. Dalo by se z toho vytřískat o moc víc. Trochu propracovat postavy, sakra. :) Užasný vizuál ve zdrogovaných scénách, ale škoda, že použitý bezmyšlenkovitě. Tenhle film by ani nepotřeboval větší rozpočet, jen dotažení. Tři hvězdy, protože to sice je pecka, ale mohla být daleko větší. ()

Hapretor

Dle mě o hodně lepší než původní se Slyem. Rychlé a nekompromisní. Karl Urban skvělý. Sakra, jak já chci taky tu jejich bouchačku !!! ()

P.J.2

Klasická pohádka, o dobru které porazí o mnoho větší zlo ale v eRkovém balení, obsahující halucinogenní scény a opravdu nekompromisního soudce Urbana. Ano, přesně tohle jsem potřeboval, u filmu tohoto formátu nemá smysl přemýšlet a zde to platí dvojnásob. Jinak zábava zaručena. ()

Wolvie

Zvrhle mě bavil i devadesátkově dementní Dredd se Slyem, ale tohle je po fanboyovské stránce někde úplně jinde. Boží zábava s drsňáckým Urbanem a žánrově přesnou Lenou Headey, která je stvořená pro opakování ve skupince podobně nadšených individuí. Těším se! ()

zelda82

Drsna nekompromisni rezba, ktera se sice podoba asijske pecce The Raid Redemption, ale pritom stale zustava sva. Karl Urban je mnohem desivejsi Dredd nez se kdy povedlo Slyovi a ta blondata partacka taky neni k zahozeni. I am the law! ()

Raziel_cz

Stylové a syrové béčko, které si při své jednoduché linii na nic nehraje. Přesně ten typ levně vypadajícího sci-fi (ala první Riddick), jaký mám rád. Plus naturalisticky ztvárněné násilí, mínus zbytečně natahované Slo-Mo scény. Ve výsledku výborná a nenáročná akční záležitost, kterou si moc rád zopakuju, protože Karl Urban je zákon a jeho hlášky nářez. Rapid fire, Incindiary, Armor Piercing, Hi-Ex, čtyři hvězdy. ()

Zajdo

Dredd ma príjemne prekvapil, je to slušná akčná sci-fi rúbanica, vo veľkom mrakodrape, kde si to rozdáva spravodlivosť s feťákmi. Karl Urban a Olivia Thirlby sa k sebe neskutočne hodili a bolo vidno, že si to na pľaci užívajú. Lena Headey taktiež nezaostáva a svoju drsnú, nemilosrdnú záporáčku zahrala presvedčivo. Škoda príbehu, ktorý je jednoduchý a tuctový, no stále dostačujúci a fungujúci, podstatné pri takomto filme je, že nenudí. Za zmienku stoja spomalené zábery po požití drogy Slo-Mo... Osobne si myslím že Dredd nenakopal prdel len členom gangu ale v tomto roku aj Looperovi a Total Recallu. ()

GOREGASM

Další neoprávněný komerční fail. U Dredda mě to mrzí dvojnásob, protože podobně osobitou eRkovou řežbu s minimem opisování a prudce přišlápnutým pedálem zábavnosti, spatří oko diváka jednou za uherák. Karl Urban měl evidentně zakázáno se během natáčení byť jen pousmát, protože jeho nekompromisně nakrknutá grimasa nejenže nedává prostor k vyjednávání, ale dělá z něj chladnokrevného lovce a neústupného mentora par excellence. Režisér Pete Travis, který mě už jednou potěšil svým vynalézavým Úhlem Pohledu, znovu potvrzuje, že není jen jedním z mnoha, a přestože je hned ze startu mírně přeslowmoušnováno a použité filtry ždímou spektrum barev až na krev, výsledek na plátně je místy hypnotický a frenetický in the same time. Což nás vede k akci samotné, která je svižná, brutální a v podání pana Soudce adekvátně efektivní. Skutečně mě rmoutí, že dementní Resident Evily v neumětelských rukou Andersona vydělávají téměř automaticky a takto kvalitní kus nekompromisně a nenávratně zapadne do žumpy komerčních propadáků :-(. 85% ()

Co dalšího chystá režisér Warcraftu?

Co dalšího chystá režisér Warcraftu?

16.07.2018

Duncan Jones (Warcraft, Zdrojový kód) má zkušenosti jak s malými indie projekty, tak i velkými studiovými blockbustery. Jeho nový film by pak měl být mixem obojího, jedná se totiž o adaptaci herní a… (více)

Natalie Portman čeká Anihilace

Natalie Portman čeká Anihilace

05.08.2017

Soudce Dredd dostane vlastní seriál

Soudce Dredd dostane vlastní seriál

11.05.2017

Pokud ještě pořád doufáte, že se Dredd z roku 2012 dočká pokračování, můžete to oficiálně vzdát. Produkční firmy IM Global a Rebellion totiž postavu přesouvají do televize, kde se drsný soudce z 22.… (více)

Dočkáme se pokračování Dredda?

Dočkáme se pokračování Dredda?

05.04.2014

Předloňská akční comicsovka Dredd bolestivě propadla. Podobně jako letošní Robocop ale dokázala vydařeně oživit sporadicky debatujícího drsňáka, který s velkým kvérem zjednává pořádek v… (více)