Reklama

Reklama

VOD (1)

John Brennan má skvělý život. Pracuje jako středoškolský učitel, jeho manželka Lara je zubařka. Společně vychovávají malého syna, Luka. Jednoho dne však jejich idylka skončí zásahem policie u nich v domě. Policisté si násilím odvedou Laru s tím, že je obviněna z vraždy své nadřízené. Tu kdosi utloukl hasicím přístrojem na parkovišti budovy, ve které Lara pracovala. Náhodný svědek viděl Laru odjíždět vozem z místa, kde vzápětí našel mrtvolu zavražděné ženy. Proti Laře jsou nepřímé důkazy v podobě otisku prstů na hasicím přístroji a krvavé skvrny, kterou měla Lara na svém kabátě. Lara je na základě těchto nepřímých důkazů odsouzena k dvaceti letům vězení. Bohužel ani odvolání, ve které oba manželé doufají, nedopadne pro Laru dobře. Jenže John se s tím nesmíří. Ve chvíli, kdy se Lara pokusí o sebevraždu, se John rozhodne jednat. Sejde se s bývalým vězněm, kterému se kdysi podařilo utéci z jedné z nejlépe hlídaných věznic, a na základě informací, které z něho dostane, začne připravovat plán útěku Lary z vězení. Nejprve se snaží sehnat falešné dokumenty. Svou snahu nevzdá ani ve chvíli, kdy je okraden a zbit. Nakonec se mu falzifikátoři přihlásí sami, protože se o jeho snahách je najít dozvědí. John tedy získá velmi hodnověrné dokumenty, se kterými nebude problém odjet do zahraničí. Johnova snaha vyzkoušet falešný klíč přímo ve vězení mu způsobí nepříjemnou zkušenost, že ne vše, co si naplánoval, půjde tak lehce realizovat. Zjištění, že vězeňská správa plánuje Laru převézt do jiné věznice, urychlí Johnovy plány. John se již několik dnů snažil prodat dům, ve kterém rodina bydlela, jenže obchod se protáhl a teď hrozí, že rodina nebude mít prostředky na útěk. John tedy neváhá a přepadne místní drogové dealery. Přepadení se zvrhne ve chvíli, kdy jeden z dealerů nechce plnit Johnovy pokyny a už určitě nehodlá Johnovi dát své peníze. Dealer dokonce Johna napadne s pistolí. V krátké přestřelce John drogové dealery pozabíjí. Teď už má dostatek peněz nutných pro útěk. John se vloupá do sanitky, která převáží z vězení do biochemických laboratoří vzorky krve vězňů k rozborům. V autě vymění falešné výsledky za dosavadní Lařin kontrolní test (Lara trpí cukrovkou). Díky tomu vězeňská lékařka rozhodne převézt Laru urychleně do nemocnice. Toho John využije a Laru z nemocnice unese. John ví, že má jen omezený časový limit, než se policistům podaří zavřít město. To by znamenalo jediné - Laru i jeho by dřív nebo později policisté chytili. John proto spěchá z nemocnice s Larou pryč. To už má však v patách detektiva Nabulsiho z vražd s jeho týmem... (TV Prima)

(více)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (1 090)

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Mé jméno je John Maximus Decimus Meridius Brennan, profesor literatury na Univerzitě Pittsburgh, dokonalý manžel, milující otec, loajální služebník jediného pravého císaře Barracka Obamy. Otec syna bez matky, manžel neprávem uvězněné ženy. A já uskutečním její útěk - v tomto životě, nebo příštím.. Jak už jsme se přesvědčili v minulosti, Crowe je schopen utáhnout film úplně sám, ale musejí mu ostatní alespoň trochu pomoci. Haggisovi se velmi dobře podařilo vykreslit, že ač je čestný člověk v sebezoufalejší situaci, některé věci mu prostě svědomí nedovolí, ale co je to platné, když fáze příprav je neskutečně zdlouhavá, emočně vypjaté scény s výjimkou loučení s otcem jaksi sterilní a Russellova motivace zachránit vlastní ženu s jistými sklony nakonec může vést v Caracasu k nepřetržitému hlídání kolejí, či odmítnutí nákupu plynové trouby. Pokud příště o útěku z vězení inteligentně a srdcem, tak raději znovu pod dohledem božské Rachel, či Sama Gerarda.. Já si toho nevšiml, ale někteří tady píší, že v průvodu na hokej je jeden z fandů Penguins oblečen v dresu s 68. Hořel? ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Remake dva roky starého francouzského filmu, který je jako jeden z mála stejný, ne-li zdařilejší než originál, už sám tento fakt hovoří ve prospěch tohoto snímku Paula Haggise. Ten znovu slepil dvě rozdílné půle, zprvu tajemný thriller s nevyřčeným tajemstvím se posléze zvrátí v klasický útěkový film, i když označení klasický asi není tak úplně na místě, neboť jde vlastně o jakýsi negativ klasického útěkového schématu - plán útěku, jakož i celý útěk plánuje někdo jiný, než ten, koho se pobyt ve vězení přímo týká. Russell Crowe je velmi charismatický herec a roli učitele a manžela posedlého touhou být ideálním partnerem stůj co stůj zvládá uvěřitelně, i když mu scénáristé kladou do cesty různé překážky, týkající se převážně až příliš vysoké koncentrace náhod a uvěřitelnosti některých motivací jednání některých postav a zvláště v závěru skutečně hodně tlačí na pilu. Přesto je thriller Tři dny ke svobodě tím výrazně lepším, s čím se můžeme v současné hollywoodské produkci setkat a daný žánr reprezentuje skutečně se ctí. Od režiséra formátu Paula Haggise bych ale čekal přece jenom trochu víc, než ,,jen" remake, byť povedený a funkční - možná je zase na čase pokusit se formou, hloubkou i tématem jít na filmovou dřeň a přiblížit se vyznění svého fenomenálního Crashe... ()

Reklama

StarsFan 

všechny recenze uživatele

Paula Haggise i Russella Crowa mám velmi ráda, dokonce natolik, že se divím, jak dlouho mi trvalo do kina na The Next Three Days zajít. (A možná bych se neodhodlala ani dnes, kdybych nevěděla, že od zítřka už Haggisovo filmové dílo v programu kina nenajdu.) To jen na okraj k téhle řemeslně výborně zvládnuté variaci na útěk z vězení, kterou od řady sobě podobných odlišuje především lidskost a průměrnost hlavní postavy. Žádné dokonalé a precizně vycházející plány zkrátka nečekejte; hrdina v touze vyšplhat se v několika dnech z "chlapa odvedle" ke "kriminálnímu esu" páchá ty samé chyby, které by na jeho místě konala asi většina akademiků znajících slovo zločin jen z novinových článků a vědeckých časopisů. A právě v těchto minimomentech, kdy v Johnovi obě postavy soupeří (naložení postřeleného do auta, třesoucí se ruka v závěru), pro mě jinak velmi tradiční film získává onu zajímavou čtvrtou dimenzi, kvůli které si zmínku mezi poctivými, výbornými dramaty / thrillery zaslouží. Nové Crash to sice není, ale i přes dlouhou stopáž se to překlene velmi rychle. Nedůležitá poznámka na závěr: Asi jsem paranoidní, ale svými nočními jízdami po Pittsburghu mi hlavní hrdina připomněl Taxikáře a později ve scéně během sledovačky jednoho zločince před domem zas Mela Gibsona v Odplatě. ()

Madison 

všechny recenze uživatele

Najoriginálnejší thriler, aký som v poslednom období videla. Niektorí by mohli oponovať, že zápletka oplýva klišé, že milujúci manželíček Russell Crowe má viac životov ako mačka, že scenár je nereálny, vytvorený pre potreby radového diváka...... Ale to spracovanie! Spočiatku vám režisér naservíruje ,,pravdu" takým spôsobom, že považujete Crowea za absolútneho magora, neschopného vstrebať životnú chybu jeho manželky. Veď si musíme priznať, kde inde, ak nie vo filme, robia hlavní hrdinovia šialené veci? Zatiaľ čo prvá hodina plynie v pomalom, smutnom, dojímavom tempe, druhú hodinu som už ani nedýchala, na čom majú zásluhu najmä svižné, perfektne napínavé sekvencie (scéna na diaľnici!), kde sa situácia hlavných postáv každú minútu mení a divák netuší, na aký koniec má byť pripravený - takže naozaj nečakajte žiadne klišé. Vynikajúca réžia a Croweovi som všetko verila už od začiatku. ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Ale áno, Minkovi sa toto páčilo. Originál som ešte nevidel (napravím), ale pokiaľ je čo vylepšovať, tak prečo nie. Navyše Haggis je ten typ puntičkárskeho režiséra, ktorý si sám napíše scenár, takže s prehľadom a spokojne si kočíruje svoj vlastný koč, ktorý drží pevne v rukách. Herecká chémia stopercentná, napätie graduje každou minútou, zvraty fungovali na jednotku a miestami som naozaj netušil ako sa to celé skončí a vždy to bolo naopak a vždy to dávalo zmysel. V celkovom dojme ma trošku ma brzdila dĺžka - mohlo to byť trošku kratšie a svižnejšie. 85%. ()

Galerie (58)

Zajímavosti (31)

  • Na rozdiel od toho, čo hovoria postavy vo filme, Venezuela má zmluvu o vydávaní osôb so Spojenými štátmi. (Arsenal83)
  • Mark Isham, stály spolupracovník režiséra Paula Haggisa, nezložil hudbu k tomuto filmu kvôli ich nezhodám v súvislosti s Haggisovým veľmi medializovaným rozhodnutím opustiť Scientologickú cirkev, ktorej je Isham stále členom. (Arsenal83)
  • Keď rodina prechádza cez letiskovú bezpečnosť, obraz Usámu bin Ládina je jasne vidieť na obrazovke počítača agenta ako súčasť galérie hľadaných zločincov použitej na kontrolu cestujúcich. (jofffo1)

Související novinky

Crowe bere lekce od Neesona

Crowe bere lekce od Neesona

06.10.2009

Přinejmenším ve svém novém filmu The Next Three Days, jehož natáčení zahájil oscarový Paul Haggis v pátek v Pittsburghu. Liam Neeson se s letošní osobní tragédií vyrovnává plným pracovním nasazením.… (více)

Reklama

Reklama