Úkryt

• USA Panic Room (více)

Rozvedená Meg Altmanová a její dvanáctiletá dcera Sarah se nastěhují do luxusního newyorského domu, jehož zvláštností je tajná místnost, kterou si nechal vybudovat jako nedobytný úkryt předchozí majitel. Hned první noc vnikne střechou do domu černoch Burnham a vpustí do domu komplice Juniora, jenž si neplánovaně přivedl posilu, ozbrojeného Raoula. Meg se náhodou probudí a zjistí, že v domě jsou lupiči. Podaří se jí vzbudit dceru a zavřít se s ní v úkrytu dřív, než je lupiči chytí. Netuší, že to, co chtějí, je ukryto právě v nedobytné místnosti. Lupiči začnou hledat způsob, jak se dostat dovnitř. Zatímco se Burnham dohaduje s komplici, Meg se odváží opustit úkryt, vydá se do ložnice pro mobil. V úkrytu však není signál. Meg se podaří napojit na pevnou linku, policie má však obsazeno, a tak jediný, komu se jí podaří zavolat, je bývalý manžel. Sarah se udělá špatně. Je diabetička a léky zůstaly venku. Meg marně hledá v zásobách cukr. Situace se vyhrocuje i venku. Junior se pohádá s Raoulem, který ho chladnokrevně zastřelí. Když se náhle ve dveřích objeví Megin manžel Stephen, Raoul ho zmlátí, a pak vyhrožuje Meg, že ho zabije, pokud neotevře. Sarah dostane záchvat a Meg se vydá ven pro inzulínovou injekci. Burnham s Raoulem se konečně dostanou do úkrytu. Meg zůstane venku a souhlasí, že nezavolá policii, pokud lupiči dají její dceři okamžitě injekci. Zatímco Burnham se věnuje otevírání sejfu, oba sledují na monitoru Meg, jak se snaží přesvědčit policii, že vše je v pořádku. Potom se začne připravovat k boji. (TV Nova)

MEGAJOHN

Thriller mírnějšího rázu než takový Vetřelec na třetí, nebo Sedm (proti němu je ale každý pohádkové dobrodružství ;-)), ale i tak nám zde Pan Fincher přinesl dobrou, napínavou, a skvěle natočenou podívanou na sobotní večer. ()

ahed

Hlavně Jared Leto, i když mu ustřelili palici. A taky Forest Whitaker...na druhou stranu, docela nuda. ()

Tuty

Úvodní ,,cool" záběry, prolety domem a noir atmosféra jsou hustý, Jodie Foster a můj oblíbence Forest Whitaker taky, atmosféra ale postupně opadá a poslední třetina filmu je trochu slabší, celkově možná nejslabší film dalšího mého oblíbence Davida Finchera ( spolu s třetim Vetřelcem ) , škoda, možná to chtělo i trochu nápaditější scénář...Točit to ale někod jinej, dopadlo by to rozhodně o dost hůř... ()

Leyla

Už jen za ti titulky by nějaký hvězdičky byly, ale u těch to naštěstí neskončilo...výbornej film, takový napětí jsem dlouho nezažila, plus geniální kamera a jedna hvězdička navíc za výbornou Kristen stewart. ()

MAST3R

Další film, kterému OPĚT! schází logika většiny normálních lidí. Na to si asi nikdy nezvyknu. Stupidita tří zlodějů je opravdu otřesná. Ináč ok. ()

ZAUME

Tak nějak jsem čekal už od počátku jak se bude film vyvíjet, konec mě ale velmi mile překvapil a to mám rád. Whitaker opět nezklamal a jeho skvělý výkon byl pouze třešničkou na dortu. Zasloužené 4 * ()

daleba

Byl jsem nadšen!! Skvělý nápad, výborní herci. Fincher sice trošku opustil "temnotu", ale jinak skvělý film, na který se kdykoliv rád podívám! A ta kamera...... ()

Maiken Algren

Takže, v podstate vôbec nejde o zlý film, aj keď réžia trochu vykráda dobré nápady z Klubu bitkárov. Ale to by nevadilo. Čo vadilo, bol o dva čisté debilizmy opretý scenár. Nech sa mi nikto nesnaží nakecať že za prvé: scéna s prvým príchodom policajtov mala byť uveriteľná (a to sa mohla Jodie Foster tváriť ako chcela) a za druhé, ten koniec.. Skutočne som čakal akciu založenú na niečom duchaplnejšom ako že neozbrojený psychopat s rozdrvenou rukou udretý kladivom do tváre a padnutý z druhého poschodia sa ešte postaví a len-len že nepremôže troch ľudí s pištoľou. To môže fungovať vo Vreskote 3, a aj tam je to iba na smiech. ()

SelfishMan

Kousek ze slabšího Finchova soudku, v rámci svého žánru nadmíru slušně natočený thriller, který mě ale na druhé kolo neláká. 75% ()

kaesko

Kdybych se dívala na film sama, hodnocení by bylo jiné. Při tomto shlédnutí jsem si všímala opravdu detailů - dostane pecku obřím kladivem do obličeje, otřepe se a jde dál. Naprosto nereálné věci. Nevím, takové nemastné neslané... Mnohým se to líbit může, mě film příliš nezaujal. Znova se unejspíš dívat nebudu. ()

Kada80

Fincher prostě zase válí. Celou dobu je to u mě na 5*,ale tentokrát Fincherovi neodpustím tu závěrečnou nesmrtelnost halvního padoucha (který se po úderu do hlavy asi 10 kilovou palicí a pádu ze schodiště opět vydrápe nahoru a snaží se zabít naši hrdinku).To už tam bylo vážně naprosto zbytečné. Velká škoda. 80% ()

FlegyCZ

Originál v rámci svého žánru, který rozhodně nezapadne prachem. Na relativně malém prostoru se daří rozehrát kvalitní a napínavé drama které si snadno i díky svkělým záběrům kamery udrží pozornost. Co film bohužel sráží je těch několik nepříliš reálných momentů a fakt, že v druhé půlce napětí značně ustupuje obyčejnému krváku. ()

LeePriest

Takto pozitivně mě málokdy film překvapí. Vše vymyšlené, zpracované a zahrané naprosto skvěle. To se Vám pane Finchere rozhodně povedlo. Vynikající, nervy drásající thriller, spolu s Mlčením jehňátek nejlepší film s Jodie Foster. ()

Bruce_cz

Fincherova variace na Sám doma je bezpečně jeho nejslabším filmem. Perfektní kamera nezachraňuje celkem bídný scénář, nelogické chování nesympatických postav, prostě ne... ()