Úkryt

• USA Panic Room (více)

Rozvedená Meg Altmanová a její dvanáctiletá dcera Sarah se nastěhují do luxusního newyorského domu, jehož zvláštností je tajná místnost, kterou si nechal vybudovat jako nedobytný úkryt předchozí majitel. Hned první noc vnikne střechou do domu černoch Burnham a vpustí do domu komplice Juniora, jenž si neplánovaně přivedl posilu, ozbrojeného Raoula. Meg se náhodou probudí a zjistí, že v domě jsou lupiči. Podaří se jí vzbudit dceru a zavřít se s ní v úkrytu dřív, než je lupiči chytí. Netuší, že to, co chtějí, je ukryto právě v nedobytné místnosti. Lupiči začnou hledat způsob, jak se dostat dovnitř. Zatímco se Burnham dohaduje s komplici, Meg se odváží opustit úkryt, vydá se do ložnice pro mobil. V úkrytu však není signál. Meg se podaří napojit na pevnou linku, policie má však obsazeno, a tak jediný, komu se jí podaří zavolat, je bývalý manžel. Sarah se udělá špatně. Je diabetička a léky zůstaly venku. Meg marně hledá v zásobách cukr. Situace se vyhrocuje i venku. Junior se pohádá s Raoulem, který ho chladnokrevně zastřelí. Když se náhle ve dveřích objeví Megin manžel Stephen, Raoul ho zmlátí, a pak vyhrožuje Meg, že ho zabije, pokud neotevře. Sarah dostane záchvat a Meg se vydá ven pro inzulínovou injekci. Burnham s Raoulem se konečně dostanou do úkrytu. Meg zůstane venku a souhlasí, že nezavolá policii, pokud lupiči dají její dceři okamžitě injekci. Zatímco Burnham se věnuje otevírání sejfu, oba sledují na monitoru Meg, jak se snaží přesvědčit policii, že vše je v pořádku. Potom se začne připravovat k boji. (TV Nova)

Emzet

Popravdě moc nechápu, co na tomto filmu všichni vidí. Kromě toho, že se můžeme dvě hodiny koukat na Jodie Foster a kromě skopičinek s kamerou (které jsou ale bezdůvodně samoúčelné) na tomto filmu skutečně nic není. Atmosféra? Od podobného námětu bych čekal DALEKO víc - kterýkoliv Fincherův filmový friller (ó, aliterace) nabízí třicet a půlkrát víc atmosféry než tahle natahovaná nuda. Pardon, chtěl jsem si Panic Room oblíbit, ale když u thrilleru člověk málem usne...Obrovské plus za výše zmíněnou Fosterku a za hudbu Howarda Shora. Maličké plus za zoufale nevyužitého Whitakera. Obrovské mínus za to, že to je jeden z filmů, co nám přinesly Kristen Stewart. ()

Kroupa

Čtyři hvězdy náleží za skvělé dílo žánru Mistra Hitchcocka. Jinak se ale nejedná ani zdaleka o originální dílo, Fincher se nevyhnul okoukaným klišé žánru, takže přestože vizuální stránka je zajímavá a nekteré záběry v duchu Fight Clubu (detail na maltu), celkově je potřeba očekávat nadstandardní zpracování standardní látky. Jistě, skvělý Whitaker a standardní Foster, na níž je ale vidět, že vše zajímavé, co může thrilleru nabídnout, už vložila do Mlčení jehňátek. ()

Thomm

Přednosti Panic Room (ve filmu "panikárny" - zajímavý překlad :-D) jsou, jak každý čeká, Forest Whitaker, Jodie Foster a navíc ještě povedená kamera. Zezačátku slušná atmosféra, kterou dobře navozují stíny za prosklenými dveřmi a rychlé střihy, postupně ale film ztrácí na tempu, děj je průhledný a nestane se nic, co bychom neviděli už někdy dříve. Lupiči nejsou moc profesionální, zato hlavní hrdinka s dcerou až moc. Když potom Raul, z kterého jediného šel strach, a který jakž takž udržoval napjatou atmosféru, sundá kuklu, je akorát pro smích a všechen respekt jde do háje. Předvídatelný konec, kdy not-so-bad guy zachraňuje situaci mě taky lehce namíchnul, protože bylo od začátku jasné, že to tak bude. Slabší tři hvězdičky. ()

Brejlil

Je to "jen" hříčka, ale kurňa, kdyby každý dokázal takhle natočit nezávazný film, hned by se filmovým fanouškům žilo lépe. ()

no2

6/10 - Ačkoliv stále nadprůměr (či spíš lepší průměr), od režiséra takových filmů jako Sedm, Hra nebo Zodiac pro mě mírné rozčarování. Fosterová a Whitaker - OK, ale znovu se na to už nepodívám... ()

Pajčus

Dost dlouho jsem přemýšlel, jestli to není komedie. Tedy přesně do prvního výstřelu, od kterého nebylo pochyb, že se jedná o thriller - byl to zajímavý a nečekaný dějový zvrat... ()

Kratoc

Tak se mi zdá, že Fincher se pomalu odklání od těch svých temných vizí a více začíná popcornovatět. I když popocornovatět ve Fincherovském stylu, takže příběh zůstává stále hodně temným a děj napínavý jako malé gatě, ale prostě každý od Fincera si čekáme trošku něco jiného než jenom hodně dobře natočený thriller. Na druhou stranu Jodie Foster a Forest Whitaker herecky doslova září. A film rozhodně nezapadne. ()

Hepy13

Jo Fincher ten umí udělat atmosféru, to už všichni dobře víme. V úkrytu sice není tak hustá jako třeba v Seven nebo v The Game, ale pořád je to moc dobře odvedená práce. Obsazení Jodie Foster? Skvělá volba! Ona ty "vystrašný" role fakt umí zahrát skvěle. No a takovej trezor bych taky klidně bral. Ale chtělo by někoho k sobě, aby mi tam samotnýmu nebylo smutno, třeba zrovna takovou Jodie Foster. ()

Oliveris

Pre mňa trochu iný Fincher. Avšak stále je tam výrazne cítiť jeho rukopis. Chýbajúci psychologický rozbor postáv nahrádza výborná mrazivá atmosféra, kamera a scenár. Finále síce zamrzí no aj napriek tomu sa jedná o jeden z najlepších trillerov s elektrizujúco mrazivou atmosférou. Pre fanúšika Finchera povinnosť. ()

Pawlisman

Home Alone pro dospělé? Na svojí dobu skvělí kamera, ale příliš komediálních prvků a do nějakého strachu a vcítění to má daleko. Pár nelogičností by se našlo a prostě celé spíše komediální než hrozivé. Zvláštní. Ale spíše ztracený snímek.. ()

TheSpearCZ

Další povedená Fincherovka, tentokrát s jednoduchým, ale originálním nápadem vykrást tzv. Panic Room, kde se ukrývá tolik kapitálu, o kterém nevědí ani sami zloději. Podobných filmů bych řekl, že jsou stovky, ale tohle je přesně Fincherovo hřiště, kde on měl šanci nám naprosto ukázat své přednosti a v čem kraluje, což zde také náležitě ukázal. Jeho provedení navození atmosféry je samo o sobě jedinečné, tady se mu navíc sešlo až neobvykle moc kvalitních sympatických herců, však jen ta jména.. Jodie Foster, která už v době vydání filmu proslula svojí rolí v Mlčení jehňátek, Jared Leto zase v Klubu rváčů nebo Requiem za snem, Forest Whitaker ve svém rozkvětu a do toho mladičká budoucí hvězda Kristen Stewart. Říká se, že na těch nejjednodušších filmech a scénářích poznáte opravdu kvalitního režiséra a ačkoliv už to všichni o Fincherovi víme, tak tady to opět potvrdil a pokud je tohle společně s trojkou Aliena jeho nejhorší film, tak to je teda pořádná vizitka. Čisté 4* ()

majec4

Film ma roky nejako obchadzal a dozvedel som sa o nom iba nedavno, ked som si detailnejsie cital o Fincherovi. Cakal som asi kus viac fincherovskej atmosky, no aj tak to bol velmi dobry dramaticky Thriller, aky sa uz v sucasnosti velmi netoci. Foster nemam tak napozeranu, videl som ju v par snimkoch, vzdy sa mi vsak pacila. Stewart bola fajn, ale nepacil sa mi jej look. Whitaker, Leto si uhrali tiez to svoje, aj ked tych zaporakov by som dal asi inym hercom. Osobne ma mrzi finale, ktore som cakal trochu silnejsie. To je aj dovod mojho hodnotenia. ()

Kesiak

Fincher, neFincher - pre mňa priemer. Napätie je slabé a pocit tajomna sa stratí po niekoľkých minútach. Dej takisto nevyniká originalitou. Technické vychytávky so mnou nič nerobia (kamerové pohľady do útrob kľúčovej dierky a pod.) Surovosť bola často samoúčelná a herci neboli presvedčiví. Dokonca som mal v istom momente pocit, že zlodeji parodujú seba samých. Fincher ma tentokrát sklamal, aj keď to malo istý štandard kvality, ale iba po technickej stránke. ()

Elgin

Dobry film, ktory neurazi ani neuchvati. Teror v uzavretom priestore sposobujuci klaustrofobiu so skusenou Jodie Foster a panom Whitakerom drzia tento snimok v tempe, ale bohuzial nieje nicim z rady vybocujuci. Napriek tomu je tu napetie, ktore sa da krajat a nemate moc chvil na vydychnutie ale celkovy dojem - priemer. ()

kailik

Dokonala hra na kocku a mys. Strasne se mi libila kamera ! A o poradnou atmosferu nebylo nouze. Cely film jsem hltal a s plnymi dousky si ho uzival. S Whitakerem jsem sympatizoval uz od zacatku a strasne jsem mu to pral, ale skoda no. ()