Fantastická čtyřka

• USA Fantastic Four (více)

Ben, Sue, Johnny a Reed jsou obyčejní mladí outsideři, kteří mají sklony k bádání a překonávání hranic známého světa. Jedním z jejich cílů je i rozlousknutí problému interdimenzionálního cestování. Jakmile mají dojem, že tento úkol zvládli, vydají se na nebezpečnou cestu do alternativního vesmíru. Během pokusu a cesty do nepoznaného prostoru je potká nečekaná proměna. Po návratu se jim šokujícím způsobem změní nejen fyzická podoba ale především schopnosti. A tak se ze Sue stane Invisible Woman, která umí vytvářet silová pole, Johnny jako Human Torch dokáže kdykoliv vzplanout a změnit se v hořící pochodeň, Reed neboli Mr. Fantastic dokáže téměř neomezeně natahovat své tělo a z Bena se stane Thing, kamenný obr obdařený nadlidskou silou. Po počátečním šoku se dokáží spojit v tým, který se učí nečekaně získané schopnosti ovládat a využívat. A brzy se ukáže, že je budou opravdu naléhavě potřebovat při záchraně Země před silným nepřítelem. (CinemArt)

Nevka

Byl by to fajn film, kdyby v nekonečných hlubinách vesmíru nezmizela půlka příběhu a nějaký terorista odpudivě neznásilnil veškeré efekty. Jsem znechucen a opravdu zklamaný. Hlavně když si vzpomenu jak nadějně vypadal začátek a obsazení... ()

D.Moore

Staromódní, velmi dobrý film, který se vydal jinou, několik let nevyužívanou stezkou než jakou se valí současná komiksová vlna, a to se mu bohužel vymstilo. Většina diváků asi chtěla vidět něco jiného, já jsem si Fantastickou čtyřku ovšem beze studu užil. Podle mě v ní není vlastně nic špatně - na sympatických postavách divákovi záleží, vědátorská klukovská atmosféra postupně plynule přejde ve velké dobrodružství, triky jsou skvělé a ohromná hudba Marca Beltramiho a Philipa Glasse patří k tomu nejlepšímu, co v žánru komiksových soundtracků za poslední roky vyšlo. Je škoda, že se pokračování pravděpodobně nedočkám(e). ()

Spooner

Snímek, v němž je toho špatně tolik, že už to ani není vtipné. Jen nevím, jestli za všechno vinit zrovna Joshe Tranka. Ten film je totiž po scenáristické i dramaturgické stránce tak otřesný, že by mu ani atmosférická režie nepomohla. Vždyť na proměnu hlavních hrdinů tu čekáme 50 minut, aby se pak zbytek příběhu (poznávání schopností, zjevení záporáka, ztýmování hrdinů) zfoukl a naprosto vycucal z prstu během pouhé půl hodiny! Bohužel i Trank tu na nějaké nápady či pokus a atmosféru kašle a místo toho tak dostáváme jen hnusně vypadající nudu, v níž nic nedává smysl a mezi hlavní čtveřicí to absolutně nefunguje. Dvě hvězdy dávám jen za neselhávající dvojici z House of Cards, tedy stále neodolatelný kukuč Kate Mary a charismatický chraplák Reg E. Catheyho. Jinak ale slušná zoufalost. ()

Wacoslav1

Škoda. Po slibným rozjezdu jsem si říkal, že snad uvidím ten nejpodařenější komiksovej film všech dob. Asi hlavně z toho důvodu, že svým pojetím a zpracováním je to totálně nekomiksové a ukazuje to všem těm superhrdinským filmům (aspoň na mě to tak působilo) pěknýho fakáče. Už chápu proč to ortodoxní fans Marvel demenťáren nemůžou zkousnout. Bohužel ve druhý půli to režisérovi evidentně studio vzalo z rukou patrně se slovy hele kémo to nejde, to nemůžeš točit, tohle si ovčí stádo nevybečelo. No a podle toho to taky dopadlo.30% ()

Davies182

Yop, nutně to potřebovalo pokračovat další hodinu po titulcích. Což měla bejt dvojka. Která nikdy nebude. Páč si Trank ukousnul příliš velký sousto. Skalní fandové a brblající kritici sice komorněji laděný origin odepsali, já se ale celkem bavil. Až na ty blbý časový skoky v ději a za uši tahající klišoidní čuprhrdinský hlášky... Prostě cajk a ten hejterskej flame si to rozhodně nezaslouží. ()

pepo

Smutný zlepenec. Po zrušení pôvodného konceptu v tom filme neostalo NIČ. Ku cti tvorcom slúži akurát, že sa to trápenie rozhodli po poldruha hodine rýchlo ukončiť a že je to aspoň neškodné a nie tak otravné než predchádzajúce filmy. Trankovu pôvodnú verziu by som si možno aj pozrel. ()

Tom_Lachtan

Film dvou polovin, ta první je dobrá (tím myslím dobrá ve smyslu komiksového průměru, ale dobře odvyprávěná), sice předkládá origin zcela genericky a nezajímavě, vše jede podle jasných žánrových linek, ale zároveň zrod FF výborně aktualizuje, takže onu kolejnatou dějovost jsem ochoten přehlédnout (jiná dimenze místo letu raketou, stejně jako omlazení - skvělá volba), to je polovina, kdy se jede na vlně trošku jednoduššího scifi. Ovšem jakmile se zjeví komiksovost (a schopnosti), jde všechno do ****. A to jednoznačně a definitivně a nevyleze to z ní, ani kdyby ke kopii filmu někdo přivázal osla a před onou **** držel voňavou mrkvičku. Scénáristovi se povedlo stvořit vzácně tupý děj a z postav, které své schopnosti užívají jen tehdy, když nepomáhá jejich hyperinteligence, udělat bandu vymytých mozků, jejichž hloupost nezná hranic známého vesmíru. Veškerá konfrontace s padouchem na nic, vyřešení na nic, prostě... Je to hrozně klišovité (bylo by to neoriginální už v devadesátých letech, natož teď ve zlaté éře film. komiksů) a tam, kde by měli postavy vyniknout intelektem, vyniknou leda blbostí. Snad údajně prvotní režiserská verze vypadala jinak a donutili ho mohutně přetáčet, ale to je mi jakožto divákovi sice líto, ale lepší film to z FF v žádném případě neudělá. Howgh. ()

Xmilden

Komiks, který začne částečně šlapat v momentě, kdy chybí do konce asi 20 minut je prostě průser. Z 90 minut se vlastně prvních asi 50 minut neděje vůbec nic zajímavého. Kdo na tohle dohlížel, zasloužil by řádný pohlavek. Zkrátit úvodní seznamovací sekvence by ale i přesto zrovna moc nepomohlo. Protože casting není zrovna z nejlepších, hlášky strašné a svět kolem F4 mě nebavil ani v dřívějších patlaninách pro děcka. Potěšilo nejvíce krvavé inferno, když Victor kráčí laboratorními chodbami a nechává za sebou zakrvácené hlavy. Scéna která totálně neladí se zbytkem filmu, nicméně mě potěšila svou surovostí. Zbytek o ničem. 40% ()

darkrobyk

Ale no tak, vždyť se jedná o začátek celé série! Čekal jsem hrůzu, o to více jsem spokojen. Jasně, veškerá megaakce se odehraje v posledních dvaceti minutách, ale čas před tím jsem se rozhodně nenudil, což se počítá. Já jen doufám, že se tvůrci nenechají odradit chladným přijetím a budou pokračovat. Jediné, co mi nesedlo, byl Human Torch. Já proti černochům vůbec nic nemám, ale tohle převracení marvelovského vesmíru naruby (z Thora se stane žena a další šílenosti) zkrátka neberu. A po titulcích žádná návnada... A S.Lee mi tentokrát buď utekl (což se mi doposud nestalo) nebo se v tomhle filmu nemihnul. Těším se na pokračování. ()

juta

Tak ušlo to. :D Takové komornější superhrdinovské dobrodružství, které jako přes kopírák kopíruje dění ve většině SH filmech. Záporák opět poražen (žádná velká práce s ním nebyla), jde se slavit... :D ()

Fiftis

Nový Fantastic Four rovnako ako predchodca ponúka dve časti. V prvej sa venuje začiatku hrdinov a štúdiu ich vlastností, druhá má servírovať prvý konflikt i zloducha. Lepšie sa pozerá prvá, hoci ide o repete spred 10 rokov, aj tak si ho málokto pamätá a niektorí diváci verziu z roka 2005 ani nevideli a nemajú čo porovnať. Úvod a scény z detstva, labáku či spoznávanie sa neprebieha zle, máte možnosť nájsť si cestu k postavám, čo je slušné plus. Vrátane hľadania ich motivácií a minulosti, pričom občasný odľahčený prístup zjednoduší veľa a vy sa postupne tešíte, kedy mladíci prejdú do tej ďalšej dimenzie, aby tam začala poriadna premena a po návrate akcia. Film je naozaj skorej zameraný na mladšie publikum. Je celkom vtipný, naozaj dramatickejší oproti starým filmom čo je dobre a má skvelú hudbu a o efektoch ani nehovorím. Prvá polovica filmu bola podstatne lepšia. Škoda prišla asi keď sa objavil Doom. Victor Doom nie je až taký dobrý záporák. ()

Shakers

Krútil som hlavou. Raz z lava do prava, neskor zas naopak a po čase keď sa mi to miestami ľúbilo zas zhora dolu. Skutočne som bol s toho vykoľajený, pretože námet a potenciál to malo. Ale ten záver ako keby bol snáď z úplne iného filmu. Velka škoda. Obľúbený soundtrack: Building the Future, End Titles. 60% - 3* ()

filmfanouch

Solidní casting a jinak průser. I takhle by šlo v kostce popsat poslední Fantastickou čtyřku z roku 2015. Potenciál tahle komiksová čtveřice rozhodně má a původní plány, které obsahovali i Galactuse rozhodně zněli slibně. Bouřlivé zákulisí Fantastické čtyřky plné přetáček, zlobivých psů režiséra Joshe Tranka a skriptové nekonzistence (sledujte bedlivě v průběhu filmu vlasy Kate Mara) dělají z tohohle filmu černou kapitolu komiksového filmu. Sám Trank prohlásil, že měl na počátku fantastickou verzi, která ovšem nikdy světlo světa nejspíš nespatří. I zde došlo k obřím konfliktům mezi studiem a mladým tvůrcem, který měl po Kronice našlápnuto k velkým věcem (motal se i kolem režie filmu ze světa Star Wars). Poslední Fantastická čtyřka ovšem byla v rámci komiksových adaptací spíše krokem zpět než krokem dopředu. V Marvel Studios budou muset Fantastické čtyřce napravit reputaci. ()

Pepinec

Oproti sračce, kterou jsem si onehdá přivodil životosprávou na Colours of Ostrava, se Fantastická štverka liší pouze tím, že trvala 94 minut a ne tři dny. Jinak je to totéž. Proboha živýho, Marvele, jak dlouho kdokoli z vás nebyl v kině, že nevíte jaký parádní blockbusterový léto letos máme?! Tohle by vyhodili i z Hvězdný pěchoty. ()

JohnnyD

Najzaujímavejšia okolo Fantastic Four z 2015 je tá psychológia v pozadí. To si fakt niekto z 20th Century Fox myslel, nech už bol pôvodný zostrih (údajne) hocijako zlý, že naliať do toho ďalšie milióny, hodiť do koša 2/3 filmu a nakrútiť triviálne tretie dejstvo prinesie nejaký úspech? Nebolo múdrejšie vysrať sa na dotáčky a strata by bola stále nižšia? Tie dotáčky sú odfláknuté (parochňa!), napriek tomu zjavne stáli dosť veľa (komplet CGI finálny súboj), ale každému musí byť jasné, že tu niečo nehrá, keď má komiksový veľkofilm za 150 mega ledva hodinu a pol. ()

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

29.05.2020

Báli jsme se toho, a už je to tady. Jen co HBO Max svolila, aby režisér Zack Snyder dokončil Ligu spravedlnosti ke své spokojenosti, požadují nyní fanoušci řadu dalších děl, které napoprvé podle nich… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Boba Fett vlastní film nedostane

Boba Fett vlastní film nedostane

29.10.2018

Boba Fett byl ve vývoji dlouhé roky, původně byl k projektu najat režisér Kroniky Josh Trank, po jeho fiasku u Fantastické čtyřky byl však potichu odejit, a na jeho místo časem nastoupil James… (více)

Z Hardyho bude Al Capone

Z Hardyho bude Al Capone

25.03.2018

V roce 2012 byl Josh Trank nadějným režisérem, o něhož se po chválené Kronice začala prát velká studia. U 20th Century Fox mu svěřili reboot Fantastické čtyřky a v Lucasfilmu sólovku Boba Fetta,… (více)