Fantastická čtyřka

• USA Fantastic Four (více)

Ben, Sue, Johnny a Reed jsou obyčejní mladí outsideři, kteří mají sklony k bádání a překonávání hranic známého světa. Jedním z jejich cílů je i rozlousknutí problému interdimenzionálního cestování. Jakmile mají dojem, že tento úkol zvládli, vydají se na nebezpečnou cestu do alternativního vesmíru. Během pokusu a cesty do nepoznaného prostoru je potká nečekaná proměna. Po návratu se jim šokujícím způsobem změní nejen fyzická podoba ale především schopnosti. A tak se ze Sue stane Invisible Woman, která umí vytvářet silová pole, Johnny jako Human Torch dokáže kdykoliv vzplanout a změnit se v hořící pochodeň, Reed neboli Mr. Fantastic dokáže téměř neomezeně natahovat své tělo a z Bena se stane Thing, kamenný obr obdařený nadlidskou silou. Po počátečním šoku se dokáží spojit v tým, který se učí nečekaně získané schopnosti ovládat a využívat. A brzy se ukáže, že je budou opravdu naléhavě potřebovat při záchraně Země před silným nepřítelem. (CinemArt)

Caszidy

A kde je zbytek filmu? Kde je cameo Stana Lee? Kde je zbytek scén s Dr.Doomem? Při natáčení se asi musely opravdu dít šílenosti, když na výsledném snímku je tolik vidět, že minimálně dalších 30 minut chybí. Bolestně znatelné je to zvláště v druhé polovině filmu, který je slepený způsobem, jenž ve výsledku dělá z Fantastické čtyřky tak nesourodý projekt, jaký tu nebyl od dob scottova paskvilu jménem Prometheus. Je to škoda, jelikož minimálně podle první půlky filmu to vypadalo, že tahle komiksová adaptace bude v úplně jiném stylu než ostatní Marvel projekty. Bylo fajn vidět i relativně neokoukané tváře v hlavních rolích, navíc přeměněný Dr.Doom byl se svým vybuchováním hlav opravdu "badass", jenže co je to platné, když byl na plátně asi tak 8 minut, F4 ho vyřídila asi tak za minutu a v celkovém pohledu pak neshody režiséra a studia poslaly celý film do kopru. O to víc mě to mrzí, jelikož komiksová předloha je prostě klasika a ani mi moc nevadí, že si tvůrci příběh značně upravili. Tohle prostě mohlo být ve světě komiksový adaptací něco úplně odlišného. No a místo toho vzniklo něco úplně, ale úplně odlišného. ()

Wewik

MPAA: 49363 Další MARVELovská pohádka, kde si zapůjčili 'měnič planety' z "Man of Steel", něco málo z "Transformers", "Avengers" a jiných... Copak už v dnešní době neumí nikdo udělat pořádný film a nevykrádat ostatní (nebo i sám sebe)?!? ()

st.ranger

Zajímavý experiment, který už od počátku provázelo spousty komplikací a kontroverze. Výsledek ani pořádně není hodný promítání v kinosálech, jelikož od pohledu zarazí množství nevyužitých záběrů z trailerů, dotočených scén (lze je identifikovat díky příšerné paruce Kate Mara) a napůl vykročeného finále bez chuti či uspokojení. Atmosféra filmu není špatná, rozhodně se mohlo jednat o velice netypický počit, což by se zrovna u továrny na šablonovitost jménem Marvel hodilo. ()

CiTrus007

Nová inkarnace Fantastické čtyřky je bez přehánění největším zklamáním letošního roku. Film určitě netrpí nedostatkem výraziva. I tak, místo aby jej režisér Trank řádně využíval, raději stráví polovinu filmu rozpačitým přešlapováním, jakoby se nedovedl rozhodnout mezi temnou realistickou instalací a lehkým letním kýčem. Výsledkem této nerozhodnosti je jakási amorfní všehochuť, podivně kombinující hluboký psychologický náhled s prvoplánovými superhrdinskými klišé. A ačkoliv scénář nepostrádá hlavu ani patu, cítím se jako divák hluboce uražen hromadou drobných nesrovnalostí, nad kterými jsem podle scénáristy měl mávnout rukou. Chemie mezi postavami na mě působí vynuceně a unyle. Není divu, že mě výkon žádného z herců neoslovil. Kamera je žalostně průměrná, snad jen občasně tónovaná do zajímavých odstínů. Málokdy mě film přesvědčí o své zbytečnosti, nicméně tentokrát si v skrytu duše přeji, aby tvůrci byli bývali raději pokračovali v původní neúspěšné filmové sérii. Anebo konečně přišli s něčím originálním. 3/10 ()

Hismael

Z filmových komixů je to určitě jeden z těch horších. Ještě horší už je snad jen Daredevil, Ghostrider nebo původní díly F4. Velké plus je, že film nenudí, ale je na něm hrozně vidět promarněný potenciál. Tato třetí dospělejší verze F4 nevypráví špatný příběh, problém je v tom, jakým způsobem to celé dělá. Některé PC triky opravdu nevypadají zrovna profesionálně a některé ostatní, kde triky nejsou potřeba, zase působí odfláknutě. To, že záporná postava Dr. Doom stráví na scéně pár minut, bych jako zápor neviděl. Chtělo by to atmosféru a aby to nevypadalo tak chudě. Tohle je prostě rutina, která v divákovi moc emocí nevzbudí. ()

jh666

Ne, prostě nemůžu jít výš. Nevím, jestli se na tom filmu podepsali hůř Foxové nebo Trank, ale výsledek je prostě, když ne vyloženě špatný, tak podprůměrný s nevyužitým potenciálem. Kdyby to byla obyčejná sci-fi a ne Fantastic Four, ještě by to asi šlo, bohužel tohle je opravdu znásilnění předlohy. Postavy, ke kterým si ani nemáte šanci vybudovat nějaký vztah, si s předlohou moc podobné nejsou. Nejblíže si je asi Johnny (omlouvám se za vše špatné, co jsem o obsazení Michaela B. Jordana řekl), a pak ještě Sue, až na to, že chladná jako psí čumák. Ben Grimm ani nemá šanci nic předvést, Doom (i když má něco alespoň trochu do sebe) je předloze vzdálen ještě mnohem víc, než byl Julian McMahon v minulé verzi. Opravdovou tragédií je ale Reed, absolutně nesympatická postava, která si sama nezaváže snad ani tkaničky (aby v zápětí sám unikl z vojenského střediska a najednou byl ve finále vůdcem) se skutečně nepodobá ani jedné komiksové verzi Reeda. Není v něm ani přirozený vůdce jako Reed z Earth-616, ani budoucí šílený Maker z Ultimate univerza. Co se filmu týče, až do návratu z planety to docela i funguje, ale pak to jde do kytek. Ten rok, kdy se postavy seznamovaly se svými schopnostmi prostě chybí, obzvlášť u filmu, u kterého bylo slibováno, že se zaměří na to, jak se lidé se svými schopnostmi vyrovnávají. Finále pak působí jako pěst na oko, protože se ke zbytku filmu absolutně nehodí. Navíc díky krátké stopáži tu není ani žádná gradace. 40 % ()

JohnCZ

Tentokrát půjdu totálně proti proudu a nejenže je tato verze Fantastic Four o několik tříd lepší, jak čistě popcornová verze z roku 2005, ale je to i dobrý film, který tak trochu "chčije proti větru", protože místo efektové rubanice nabízí ukecaný thriller s jednou jedinou akční scénou v závěru (která tam imo vůbec neměla být). Tedy každý, kdo od toho chce další klasickou marvelovku, bude asi zklamán. Mně se tohle střídmé pojetí naopak dost líbí, rozhodně více než 2 hodiny digitální řežby. Jsou tu sice jisté logické kiksy a různé blbosti, ale ty bývají prakticky v každém komiksovém filmu, takže nemám důvod, proč je vytýkat i Fantastické čtyřce. Jednoduše řečeno: bavilo mě to a bavilo mě to víc, než posledních pár marvelovek (zdravím Strážce galaxie!). ()

Pegas1632

Čekala jsem pubertální slátaninu, což se bohužel potvrdilo. Nemá to žádný spád, nepřináší to nic originálního, vtipné to taky není, efekty taky žádná sláva - prostě nuda. Že nebyla ani jedna scéna po titulkách, to mi přišlo taky zvláštní u Marvelu, a spoustu lidí v kině to nazlobilo. ()

M.Macho

V základu toho všeho je úplně jiný problém - je to komiks Fantastic Four samotný. Co se dá dělat s takovými figurami? Upřímně - nedokážu si představit jiné řešení, než že to dopadne jak tohle nebo hůř (jak před tím s Jessicou Albou). Snaha udělat z příběhu F4 nějakou civilní podívanou, kde jde hlavně o generační střet (a chlapa, co hoří) úplně nevyšel a nikdy nevyjde. Ploché, zmatečné. Absence Stana Lee je navíc jasný signál, že to směřuje celé špatně. Jako pilot seriálu bych si to dovedl představit, ale byla by to velká slabota. ()

Torision odpad!

Jděte s timhle do prdele! Fantastic four z roku 2005 byla možná hloupá, s bídnejma dialogama etc. ale byla to aspoň zábava. To i Batman a Robin s Clooneym byla zábava aspoň s nadhledem, ale tohle je (díku bohu, že jen) hodina a půl ukrutný nudy. Vlastně se mi nikdy u komixový adaptace nestalo, že bych se už od desátý minuty ukrutně nudil. Hraje si to na něco, na co nemá, je to nuda a rádoby sociální drama a akční scény nestojej za nic. FUCK FUCK FUCK ()

corpsy

Tvorca ( alebo tvorcovia ? ) novej podoby tohto úspešného komiksu, musel pri tvorení trpieť. A možno si bolesti hlavy kompenzovali nejakou tou podpornou látkou, možno takou populárnou americkou whisky. A tak som dospel k názoru, že ak chceme tento skvost pochopiť obyčajným triezvym mozgom, bude to problém. Takže, prihodiť si do kina, ako sa u nás na východe hovorí ,,kešeňovku,, a zasadnúť do kresla. Pravda je ale aj taká, že je to ďalší snímok, ktorý štúdiový bossovia a ich ´´tvorcovské´´ zásahy poslali do filmového pekla. Hold, nie každý má moc ako Železný Jim, alebo pán Spielberg. Dielo samotné trpí rozdvojenou osobnosťou a je príliš bolestivé vidieť rozdiely medzi prvou a druhou polovicou. Z môjho pohľadu je však jedno isté, toto je komiksovka, ktorá raz bude uvádzaná vo filmových encyklopédiách, síce v tom horšom znení, ale predsa. ()

liquido26

Digitální efekty samozřejmě skvělé, ale tím to taky celé končí. Scénář je naprosto nudný bez jakéhokoliv napětí nebo strhujícícch momentů, které by u superhrdinského filmu nebyly na škodu. Prostě film, který vám projde očima aniž by nějak iritoval a zase odejde bez toho aby zanechal nějaký výraznější dojem. Škoda. ()

Lama.Lama

Ách jo, že já se na něco vůbec těším. Nefunguje to. Cca asi vím, jak to Josh myslel - chtěl to zahrát na poli lidskosti, lidských hodnot jako rodina, přátelství, lidská moralita atd. Jenže mu to tak nějak vůbec nevyšlo. Nevím, kde se to v průběhu filmu zvrtlo, ale Fantastická čtyřka v sobě nemá vůbec nic fantastického. Pro mě osobně, když se dívám na film o superhrdinech, musí to být buď epicky blockbusterové, nebo hluboce lidské (jako to fungovalo např. v Joshově filmu Chronicle). Tady to chvíli přešlapovalo na hraně a pak to sklouzlo do totálního žbla. Parta mezi sebou nemá žádnou chemii, neděje se tam v podstatě celý film nic zajímavého a ta poslední "bitva" je vážně k pláči. Budu doufat, že dvojka bude mít nějakou pořádnou zápletku, a tenhle film beru pouze jako špatný prolog. ()

ConanVJ

Tak za mě jasný zklamání a i když předchozí filmy kdoví jak neoslní, tak jsou pořád zábavnější než toto. S příchodem restartu přišlo i přeobsazení hlavních rolí, které se podle mě nepovedlo. Hlavní mínus vidím ve věku hrdinů, kdy jsou ve věku Petera Parkera alias Spider-mana a ne dospělých vědátorů dle předlohy. Díky počítačovým trikům je zde lepší pouze Ben Grim jako The Thing, který už není umělohmotňák, ale povedená kamenná postava. Příběh je hodně slabý a ani akce to nezachraňuje, protože jí zde moc není. Jediný co se na filmu dá pochválit jsou parádní efekty, ale to je bohužel tak nějak vše. Za mě 20% :) ()

DEXTER099

Tak se nejspíš přidám k řadám kritikům.Sice jsem necelou hodinu filmu měl pocit,že konečně vidím zpracování komiksového filmu na vážnější notu ,kterou jsem naposledy viděl v Batmanovi a nebo Captainu Americovi,ale pak se celý tento pocit rozplynul jak pára nad hrncem.Snímek má opravdu dvě části:první vážnější kde se seznamujeme s postavami a jejich osudy a pak závěrečnou třetinu kde je potřeba se zavděčit většinovému publiku.Nesmyslný závěrečný souboj co působí jako by zrovna střihač neměl svůj den a zapomněl nám dost záběru předložit snad ani nemá víc cenu rozebírat...Co se týče hereckých výkonu:Po téhle stránce i myslím,že každý si odehrál to své a s uvěřitelností problém není.Triky jsou taky dobře odvedené.Bohužel,ale ta závěrečná třetina filmu kazí veškerý předchozí pohled a sráží film do průměrného hodnocení.Když to srovnám s předchozími zpracováními F4 tak dnes jsou možná lepší triky,ale jinak je to jeden za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet...Za mě tedy celkově 50% a tři hvězdy. ()

PauloZ

Teenagerovská fašírka bez špetky osobitosti. Fantastický fail a zbytečný remake, který nedosáhl ani kvalit předešlýh dílů. Nesympatická a nezajímavá sestava herců, kteří jsou vám ukradení, je potuplována moc okatým (levným) CGI, hlavně komplet dění země 0. Vyjma detailů čtveřice, ti jsou fajn. Zato záporák je proboha co? Všechno je příšerně zbrklé, upatlané a moc dětinské na to, abyste tomu aspoň na chvilku uvěřili. Trank si zavařil a já jsem fakt zklamán. I ta syrovost a černota, která místama jakoby začíná, se vytratila a přišla na zmar :-/ ()

draggo

Neměl jsem vůbec žádná očekávání a i tak mě ten film zvládnul zklamat. Možná tak první půlhodinka ještě vypadala celkem zajímavě, ale pak se film velice rychle odebral přímo do prdele. Hodinu trvá než vůbec získají schopnosti, děj vypadá jako by z něj někdo půlku scén vystříhal, protože to celý vůbec nedává smysl, nic tu neni dotažený, logika odjela někam na dovolenou, humor se omezil asi na dvě trapný hlášky a vrcholem je závěr, kdy si nejspíš tvůrci uvědomili, že to musí rychle ukončit, a tak se během asi 15 minut obejví zloun kterej chce zničit svět (otázka proč, zůstává záhadou), F4 ho v JEDINÝ akční scéně celýho filmu zabije a je konec. Většinu času je to zoufalá nuda, kde jinak dobří herci nemají co hrát - s výjimkou Human Torche, jehož obsazení pro mě neznámým černochem je castingový úlet desetiletí (smrt politické korektnosti!) - vůbec se do role nehodí, toho frajírka mu člověk nevěří a vysvětlení, jak je možný že jeho ségra je bílá je tak debilní, že sem se až musel smát (poprvé a naposledy za celý film). Suma sumárum naprostej fail po všech stránkách (snad s výjimkou efektů, který byly standardně dobrý). A aspoň teď lidi možná docení předchozí filmy, který sice nebyly nijak zvlášť oduševnělý, ale jako pohodový zábavný filmy na odpoledne fungovaly docela dobře. Tohle je škoda peněz, času a elektrického proudu. /20% a 1*/ ()

ledzepfan

No, tak zase tak epický a neskousnutelný fail to nebyl... Film akorát moc neví čím chce být a tak ikdyž jede na vlně komiksových oldschoolu kde logika je jen sprosté slovo má tendenci šetřit s nadsázkou a tvářit se pochmurně (jak je to poslední dobou IN).. Starší verze mi příjdou ve své lehkosti a nadsázce lepší, takže by se dalo říct, že jde vlastně o zbytečnost, ale s trochou snahy se to dá vpohodě přelouskat a občas to i pobaví... ()

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

29.05.2020

Báli jsme se toho, a už je to tady. Jen co HBO Max svolila, aby režisér Zack Snyder dokončil Ligu spravedlnosti ke své spokojenosti, požadují nyní fanoušci řadu dalších děl, které napoprvé podle nich… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Boba Fett vlastní film nedostane

Boba Fett vlastní film nedostane

29.10.2018

Boba Fett byl ve vývoji dlouhé roky, původně byl k projektu najat režisér Kroniky Josh Trank, po jeho fiasku u Fantastické čtyřky byl však potichu odejit, a na jeho místo časem nastoupil James… (více)

Z Hardyho bude Al Capone

Z Hardyho bude Al Capone

25.03.2018

V roce 2012 byl Josh Trank nadějným režisérem, o něhož se po chválené Kronice začala prát velká studia. U 20th Century Fox mu svěřili reboot Fantastické čtyřky a v Lucasfilmu sólovku Boba Fetta,… (více)