Fantastická čtyřka

• USA Fantastic Four (více)

Ben, Sue, Johnny a Reed jsou obyčejní mladí outsideři, kteří mají sklony k bádání a překonávání hranic známého světa. Jedním z jejich cílů je i rozlousknutí problému interdimenzionálního cestování. Jakmile mají dojem, že tento úkol zvládli, vydají se na nebezpečnou cestu do alternativního vesmíru. Během pokusu a cesty do nepoznaného prostoru je potká nečekaná proměna. Po návratu se jim šokujícím způsobem změní nejen fyzická podoba ale především schopnosti. A tak se ze Sue stane Invisible Woman, která umí vytvářet silová pole, Johnny jako Human Torch dokáže kdykoliv vzplanout a změnit se v hořící pochodeň, Reed neboli Mr. Fantastic dokáže téměř neomezeně natahovat své tělo a z Bena se stane Thing, kamenný obr obdařený nadlidskou silou. Po počátečním šoku se dokáží spojit v tým, který se učí nečekaně získané schopnosti ovládat a využívat. A brzy se ukáže, že je budou opravdu naléhavě potřebovat při záchraně Země před silným nepřítelem. (CinemArt)

viperDavid

Zas až tak moc bych to nekritizoval. Filmaři se sice zaměřili spíš na kids než action, ale zase zábavné to bylo. Kate Mara je zvlástní sexy kočka, která není moc vidět a Miles Teller na kterým to mělo stát je jak loutka. Ani záporák vlastně nebyl až takový záporák a evidentně filmaři čekají pokračování, které má vyjít 2017, jenže po takovém "propadáku" těžko říct jestli se spíš nerozhodnout utratit prachy jinak ()

Mrkvič

Žádný průšvih to není, ale přijde mi to zbytečný. Některé scény se zpočátku tváří dost slibně, ale z žádné se nakonec nic nevyklube. Je to asi 30 minut,co jsem film dokoukal a že bych si vybavil nějaký zajímavý herecký výkon, větu, akci, to ani ne. Za pár dní mi nejspíš úplně vyšumí i děj. Film bych doporučil někomu, kdo nemá povědomí o skupině fantastické čtyřky (její zrod by zde asi nebyl tak nudný, kdyby to všechno člověk nečekal). ()

LiborGondek

Když by to byl první film této fantastické čtveřice, asi by to nebylo nejhorší. Třeba by to bylo i dokonce velmi dobré. Ale proč křísit něco, co už tu bylo? Navíc poměrně nedávno a bohužel také - čistě subjektivně zhodnoceno - když to původní bylo i lepší... Zklamání? Ani ne, výsledek jsem čekal. Škoda jen, že se očekávání naplnilo. Všichni totiž víme, že to Marvel umí i podstatně lépe. 55% ()

Ryuuhei

Jít se podívat na film s naprosto negativním očekáváním je většinou tou nejlepší volbou, jak být překvapen. A zde to nebylo výjimkou. Nejsem fanouškem Marvelu, takže komiksovou předlohu jako takovou blíže neznám. Viděl jsem akorát původní filmovou adaptaci a říkal si, proč dělat remake, který musí být logicky o tom samém. Mýlka byla v tom, že nová Fantastická čtyřka se dá brát za samostatnou filmovou jednotku. Co víc, nebýt tohoto oficiálního názvu, vůbec to nemusel být film z Marvel univerza, ale jen něco, co se jím lehce inspirovalo. Už od začátku se mi líbil námět studenta jdoucího si za svým snem zkonstruovat funkční teleport, který se ukáže být bránou do jiné, tajemné dimenze. Samozřejmě bylo jasné, co lze očekávat, zvlášť poté, co se zformovala skupinka hlavních hrdinů a tedy i oné fantastické čtyřky (né-li pětky, budu-li lehce spoilerovat). I tak, do poloviny, troufnu si říct, bych filmu bez většího zaváhání udělil plný počet hvězd a na nic víc se neptal. Bohužel, zkazit se to prostě muselo a to tím, že od druhé poloviny se dějství až moc zrychlilo, nástup hlavního záporáka byl neslavný a hlavně až typicky nevysvětlený (náhlá proměna v padoucha bez pádnějšího důvodu). Přišlo mi, jakoby film doslova museli popohnat, aby se vešel do hodiny a půl, ačkoliv by hravě mohl pokořit stopáž dvou hodin a vůbec by nenudil. Je to velká škoda. Naštěstí se chystá druhý díl, ve kterém se sice nevyplní nedostatek z prvního, ale snad přinese odměnu v jiné formě (ačkoliv tomu zatím moc nevěřím). Film mě každopádně velice mile překvapil. Bez přihlížení na existenci předešlé adaptace si stojím za svým vysokým hodnocením. ()

Playman odpad!

Fantastická shitka. :)) Vedle tohohle se i Terminator: Genisys jeví jako mistrovské dílo. Bravo studio FOX.. wooohooo! Takhle se rozjíždí komiksovej vesmír ve filmu! Zvěsti nelhaly. Poslední třetina filmu vypadá jako by jí někdo komplet celou násilně přetočil, a našrouboval do tý doby na jakž takž fungující film, který by se ty hezké 2* asi i zasloužil. Někdo tam prostě za každou cenu musel narvat akci a DOOMA, a totálně zmrvil fungování celýho filmu, protože to co se děje v posledních deseti minutách tohohle potratu je asi to nejsměšnější finále od Žraločáka a lávovky. :) ()

P.L.U.C.K.

Začátek nebyl nejhorší, ALE i tak to má napínavý impulz spíše pro děti. A když se jde do toho kina na akční film, tak tam člověk čeká nějakou dobrou akci. Zvlášť když jde o akční blockbuster. Bohužel některé akční scény jsou jak z béčkových filmů. Čekal jsem zklamání, ale ne takovéto. ()

uiu

SPOILERY! Film není takovým šlápnutím vedle, jak tu mnohé komentáře naznačují, ale na druhou stranu není ani žádným vítězstvím. Ze všech Marvel filmů je opravdu tím nejslabším a není to tím, že tam není akce a hlášky každých 5 minut, ale prostě se na to díváte a cítíte, že "něco" tomu chybí. Spousta scén z trailerů není použita ve finálním střihu a to dost zamrzí (např. scéna jak The Thing skáče z letadla, ta by tomu dala koule). Na druhou stranu děj není jen snůška "klipů", jak se v dnešní době točí a po skončení filmu ho dokážete odvyprávět, protože děj je konzistentní, ne jako třeba druzí Avengers. Co se mi nejvíc na filmu líbilo bylo to, že postavy byly charismatické a uvěřitelné, měly k sobě přátelské a kolegiální vztahy, které se v průběhu děje vyvíjely (což původnímu filmu z roku 2005 chybělo). Reed a Ben byly nejlepší kamarádi z dětství, Reed vynálezce a chytrolín a Ben "průměrný" hromotluk, který mu rád pomáhal. Sue byla nadaná a chytrá stejně jako Reed, Johnny tam je jen proto, že je potížista a otec mu přikázal pomáhat. Jsou tu lépe vykresleny a vysvětleny tyhle charaktery, jak se slepí k houslím dostali. A pak je tu postava Victora Van Dooma (ano, dodnes mi vadí, že jeden z hlavních záporáků se jmenuje i jako normální člověk Zkáza a ani v Marvel Ultimate Universu mu jméno nezměnili). Obrovské plus je vykreslení vztahu Reeda a Victora. V původním filmu byl Victor jen boháč, co sponzoruje misi a chce se jí účastnit. Zde je Victor génius, nejspíš i chytřejší než Reed, baví nás černým humorem a sarkasmem a pod slupkou samotáře chce udělat největší průlom vědecké historie po boku svých "přátel". Ačkoliv každá postava dostane "superschopnost" všechny (asi až na Johnnyho) nenávidí Reeda, který tohle všechno vymyslel a "vnutil" jim myšlenku jít na Planet Zero. Velké mínus jsou dějová klišé, kterých je zde spousta - Reeda a Bena si všimnou na vědeckém trhu základní školy! Reed a Victor jsou "tajně" zamilovaní do Sue a snaží se ji nabalit nebo žárlí jeden na druhého! Na to, jaký měl film rozpočet jsou počítačové triky horší než před deseti lety. The Thing působí počítačově, bije to do očí, když je Johnny zažehnutý, říkáte si, že efekty ohně v původním filmu byly úžasný. Celé to nakonec působí jen jako nějaký pilotní díl k seriálu, rozdělané a nedotažené. ()

venison

Ačkoliv jsem fanda komiksáků, „Fantastická čtyřka“ z roku 2005 pro mě byla pomalu nedokoukatelným filmem.. Tak trošku jsem čekala, že budou chtít s o 10 let mladším rebootem divákovi chuť a více se posnaží.. Těšila jsem se na novou roli Milese Tellera, který herecky zaujal už ve filmech „Whiplash“ a „Spectacular Now“.. Nějak nechápu smysl filmu, který má nepředstavitelně dlouhý a nudný úvod, nesympatické obsazení, bez kouska příběhu (představují nám nějaké vztahové propletence, které posléze v ději absolutně nevyužijí – PROČ ?!?), veškeré dění postrádá logiku, nikdo nic moc nevysvětluje (radši), humor takřka neexistuje.. Když už tvůrci nevěděli jak už by úvod, který trval 60 minut z 90, ještě víc zkomplikovali, tak se rozhodli o razantní závěr a během jediné akční scény, která byla sotva delší než reklamní blok, náhle film ukončili, aby pak ještě diváka „navnadili“ relativně otevřeným koncem.. Chudáci herci neměli jedinou šanci si zahrát, protože když někdo scénáři poztrácí půlku stránek, tak se blbě lepí postava.. A jako bonus - nejhorší padouch všech doba :-( Pokud se jim někdy povede natočit dvojku, prosím vydloubejte mi oči.. ()

Zek

Hustý je, že film trvá 94 minut a oni porazí Dooma za 5 minut. Kterej tam je, tak 15 minut. Ještě. že tam nebyla žádná love story to by ten film byl určitě dlouhej, tak o hodinu :D ()

neoBlast

Pár měsíců po premiéře, smrad z recenzí usedl a já dostal docela velkou chuť na letní oddychovku. Kde se však vzalo moje překvapení, že Fantastická čtyřka je vlastně dost usedlým filmem o bandě mladičkých vědců, jež jsou shodou okolností hráni hollywoodskými krasavci a jednou krasavicí, co se snaží prokopat někam na druhou stranu reality. Film je mnohem více sci-fi (velké +) než komiksem (u mě normálně -) což mě asi mile zaskočilo, bohužel v závěrečné půlhodině někdo přepnul výhybku a vedle drastického prostříhání se dočkáme i nesmyslné, s první polovinou nekorelující akce. Škoda, nehodlám soudit za co je zodpovědný Trank a za co Foxové. Joshi Trankovi jsem vedle jeho zhrzených tweetů o přestříhání filmu nevěřil ani nos uprostřed hlavy, ale Fantastická čtyřka je "jenom" průměrným sci-fi s výborným obsazením, kterému nejvíce překáží jeho komiksový původ. 50 % ()

ywo666

Film ktorý má 94 minút a záporák sa objaví na osledných 20. Na druhú stranu ma potešilo že to nebolo také CGI mumbo jumbo. Najviac ma bavil film po prvú návštevu cudzej planéty. Čiže kým sa tam nič nedialo. Inak je to total priemernosť, ktorá ak nebudú pokračovania, bola úplne zbytočná. Škoda písať dlhý komentár. 50% 3* ()

MikyAff

Většinu filmu se skoro nic neděje, jenom bádá a nebo cestuje a jakmile se dostaví superschopnosti, tak se najednou skočí o rok dopředu, kdy už všichni všechno umí a stejně nám to ani pořádně neukážou. Když příjde na scénu záporák, je tam 20 minut a z toho je během deseti poraženej. No což, slíbila jsem, že pokud se tomu vařícímu týpkovi ve skafandru rozprskne hlava, dám tři hvězdičky a já sliby plním. ()

tnp101

Fant"čtyři"stická ukázka nekonečných možností současného Hollywoodu. Jak mohla spoluprací kompetentních osob s relativním dostatkem finančních prostředků vzniknout taková tragédie, je až fascinující. Zda se pod tím vším bordelem skrývá potenciálně slušný film si nebudu troufat spekulovat, ale ať se na mě režisér nezlobí, i když je odvolávání na destruktivní zásahy studia na finální podobu filmu určitě oprávněné, nevěřím, že se jim z dokonalého filmu podařilo vyplodit toto. Prakticky tu není co hodnotit. 80 minut se nic neděje (pokusy o komorní konverzační drama s nulovou chemií mezi hlavními postavami nemůže fungovat), 10 minut se genericky bojuje s trapným záporákem se stokrát viděnými paprsky do nebe a během závěrečných titulků nezbývá oběti před obrazovkou nic jiného, než zpytovat svědomí, zda se svým životem ve zdraví zbytečně nemrhá. Doufám, že se Fox zachová podobně jako Sony se Spider-manem a před příštím propadnutím práv nenatočí ještě něco lepšího. 30% (pocitově odpad) ()

hroubek

Tohle je neskutečně propálená šance. Nakopnout F4 je hodně nevděčná práce, a já Trankovi věřil že se mu to podaří. Bohužel to dopadlo, tak jak to dopadlo, a teď už je jedno jestli za to může studio nebo režisér, protože jsme dostaly špatný film ve všech směrech. Nová F4 je sterilní, bez nápadů, bez akce, bez motivace, bez kloudného protivníka, prakticky toho špatného je tady spoustu a ke všem nic nového nepřináší. Hodně mě to mrzí kvůli hercům, kterým bych přál, aby film uspěl. S tímhle filmem by studio neuspělo ani před deseti lety, natož v dnešní době, kdy je komiksová konkurence obrovská a každý chybný krok se tvrdě trestá. Fakt jsem se těšil na Trankovo civilnější pojetí, ještě že je ve filmu první půlka, která mě alespoň trochu bavila. Jakmile se postavy vrátí zpět a začnou se projevovat schopnosti, tak jde celý film do kytek se vším všudy. Nechoď na tento film pokud nechcete být naštvaný z promrhaného potenciálů. ()

Yoda sama

Eh. Nemôžem povedať, že vo mne kypí nenávisť, ale skorej ľútosť. Zhruba po cestu do inej dimenzie to bol celkom sympatický, nie zle napísaný príbeh o partii vizionárov. Potom nasledoval rozpad, hlavne scenáristický, v storybuildingu, vykreslení a motivácii postáv, vo všetkom a tie pretáčky sú sakra vidieť. Proste je to zlyhanie cítiť na hony ďaleko a to som sa na to ako jeden z mála tešil a dúfal, že tá produkčná nočná mora bola len habaďúra a že to nejako dokopali do poctivého, aj keď nie dokonalého, tak aspoň nejakého výsledku. A hlavne tomu chýba tá pól hodina, kedy by ten záver, odkedy sa vráti Doom, nepôsobil ako vtipný epilóg ale ako kompaktný, normálne vyeskalovaný a napínavý záver. Táto unáhlená fraška s minimom akcie, trápnymi motivačnými preslovmi a efektami, ktoré sa do tejto dekády nehodia, sú proste na smiech. A záverečné extra cheesy vymýšľanie názvu... proste chcem dvojku. Viem, že všetci hovoria, nech Fox na to kašle, ale chcem dvojku, lepšie napísanú, bez prepisovania, kompletnejšiu, dlhšiu, proste lepšiu. Škoda. ()

Mishqo

20-30% ... Myslel som si, že tento okamih tak skoro nepríde a predsa len je tu skôr než som očakával. Neviem čím to je, ale už tretia hraná adaptácia Fantastickej štvorky a ani jedna z nich nestála za zmienku a to možno volím ešte jemné slová. Fakt to nemalo čím zaujať, a pri tom tento námet skrýva veľký potenciál. No aj napriek schopnému castu, môže za všetko nepochopiteľne prijebaný scenár a režisérska laxnosť dať filmu nejakú ucelenú podobu. Ani jeden z atribútov typických pre Marvelovky táto F4 nemala. A radšej sa zastavím už v tomto bode. ()

kamiljanda

Škoda, že to studio tak zprasilo. První, skoro až hororová polovina, nebyl vůbec špatná! A díky ní nelze film nenávidět. Ovšem ta druhá je už neskutečná sračka a je srandovní sledovat neustále se měnící účes / nesedící paruku hlavní postavy u dotáčených scén. ()

haj

Jako pilot televizního seriálu ok, ale jako celovečerní hollywoodskej bluckbuster je to velký, zejména scénáristický, selhání. Prakticky celej film je nepochopitelně postavenej na příběhu, kterej jakž takž funguje v první polovině filmu, kdy to všechno směřuje k získání superschopností a tím pádem logicky k jejich využití v akčních scénách, ale to se nestane. Záporák se představí v posledních 20 minutách, aby se ho hlavní hrdinové během dalších 10 minut zbavili v nezáživný akční trikový pasáži bez zrnka nápadu, která je jedinou akcí filmu a je kvalitou na úrovni průměrný televizní produkce. Jednoznačně nejhorší komiks jdoucí do kin posledních let. ()

Timak

Nakonec to nebylo zase tak blbý. Rozhodně ne horší, než první díl a rozhodně lepší, než ten druhý. Klidně bych i dvojku dal. Ale asi se nás shodne víc, že možná F4 bude nejlépe zpátky doma u Marvelu ()

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

29.05.2020

Báli jsme se toho, a už je to tady. Jen co HBO Max svolila, aby režisér Zack Snyder dokončil Ligu spravedlnosti ke své spokojenosti, požadují nyní fanoušci řadu dalších děl, které napoprvé podle nich… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Boba Fett vlastní film nedostane

Boba Fett vlastní film nedostane

29.10.2018

Boba Fett byl ve vývoji dlouhé roky, původně byl k projektu najat režisér Kroniky Josh Trank, po jeho fiasku u Fantastické čtyřky byl však potichu odejit, a na jeho místo časem nastoupil James… (více)

Z Hardyho bude Al Capone

Z Hardyho bude Al Capone

25.03.2018

V roce 2012 byl Josh Trank nadějným režisérem, o něhož se po chválené Kronice začala prát velká studia. U 20th Century Fox mu svěřili reboot Fantastické čtyřky a v Lucasfilmu sólovku Boba Fetta,… (více)