Fantastická čtyřka

• USA Fantastic Four (více)

Ben, Sue, Johnny a Reed jsou obyčejní mladí outsideři, kteří mají sklony k bádání a překonávání hranic známého světa. Jedním z jejich cílů je i rozlousknutí problému interdimenzionálního cestování. Jakmile mají dojem, že tento úkol zvládli, vydají se na nebezpečnou cestu do alternativního vesmíru. Během pokusu a cesty do nepoznaného prostoru je potká nečekaná proměna. Po návratu se jim šokujícím způsobem změní nejen fyzická podoba ale především schopnosti. A tak se ze Sue stane Invisible Woman, která umí vytvářet silová pole, Johnny jako Human Torch dokáže kdykoliv vzplanout a změnit se v hořící pochodeň, Reed neboli Mr. Fantastic dokáže téměř neomezeně natahovat své tělo a z Bena se stane Thing, kamenný obr obdařený nadlidskou silou. Po počátečním šoku se dokáží spojit v tým, který se učí nečekaně získané schopnosti ovládat a využívat. A brzy se ukáže, že je budou opravdu naléhavě potřebovat při záchraně Země před silným nepřítelem. (CinemArt)

papaguy

Úvodní část s kluky/vynálezci byla bez nadsázky brilantní. Pak už tomu něco chybělo. Ale i tak je nové převyprávění F4 příjemný zážižtek. ()

JimiH

Týmovka, které schází chemie mezi postavami. Origin story, jež postrádá jakékoliv napětí. Kromě Bena Grimma a jeho házení si s tanky chybí jakákoliv zajímavá ukázka schopností FF. Film působí jako pilot k televiznímu seriálu, jenž by každý rozumný producent zamítl. ()

Human_Traf

Když to člověk vypne před poslední čtvrtinou, tak by to někdo mohl považovat za docela zajímavý snímek. Jinak obsahuje tak dvě dobré scény (z nichž ani jedna není origoš) a Toby Kebbell by to dotáhl na super záporáka, kdyby tam celkově nebyl asi jen 10 minut. Jo a pamatujete si tu fajn scénu z traileru, jak the thing padá z letadla? Tak ta se do finálního sestřihu nedostala... ()

Black-star odpad!

Film, který vás nestrhne, nezaujme a nic vám neřekne. Výsledek shlédnutí je, že vám připadá že stopáž je minimálně trojnásobná, celý film se neděje nic převratného (kromě zavěrečného souboje se ZLOSYNEM). Nehledě na to že scénář je laciný a skutečně nepromyšlený :-(. Zklamaním je že o hlavních "hrdinech se toho taky moc nedozvíte - a přitom to má být film o nich! No každopádně vyhozené peníze za lístek! ()

simp23

Tohle že byla marvelovka?! Parta mladejch vědců postaví teleport, na oslavu se zlijou a napadne je, že když už si to postavili, tak si to taky vyzkouší! Samozřejmě (logicky) komplex, kde se nachází největší objev v dějinách, je v tu chvíli naprosto nehlídán a tak partička nasedne do teleportu a hurá na jakousi divnou planetu ze zelenýho slizu....Nic, dál to ani nemá cenu komentovat. Dvě hvězdičky za první půlku filmu, ta byla ještě koukatelná. ()

AspireHD

Co to sakra bylo? Tohle fakt nefunguje. Skutečně jsem čekal trochu více a ne takhle natahovaný děj kvůli finální bitce, která byla dlouhá tak 4 minuty a obsahovala spíše více klišé než akce. Human Torch a Thing úplně vyřízení, že nemohou dál bojovat a najednou, jako kdyby na ně někdo sáhl kouzelným proutkem a dodal jim veškerou sílu, zničí to, co jim brání v boji a jsou zase neskutečně silní. Doom mi přijde vizuálně fakt absolutně nepovedený a Thing zase jako dětská hračka než něco fakt badass. Opravdu nechápu, proč se nepoučili z předchozích dílů a nezapracovali na tom více - trochu té akce nebo alespoň něčeho, co ten film zpříjemní a po dokoukání na to budete myslet a později vzpomínat, ale to tam prostě nebylo. Chyběla akce, napětí i humor, který však nebyl tak důležitý. Zlaté předchozí dvě verze. ()

Pavel82

Zapomenutelné jako loňský sníh. Navíc mi tahle interpretace přišla trapnější než ta z roku 2005. To je skutečně takový problém napsat solidní scénář k filmu o čtyřech superhrdinech? Bože. ()

Acrobat odpad!

„Do koho si sa zadíval?“ „Neviem, ja ju totižto nevidím.“ Z hovna bič neupletieš, či ako to bolo a keď prvé dve štvorky (nehovorím o prsiach) mali dávivý reflex, toto je rovnakého rázu, len všetci sú menší. Menší ako vo vlastnostiach? Neviem. Nuda kde sa len pozrieš, akcia žiadna, a všetko ostatné je kopirák. Beltrami dokonca vykráda Bondov motív, teda Barryho. Čierna diera nie je nič iné ako videný plán generála Zoda. Ale vtedy prišiel Superman, kde sa výborné momenty ukázali už v prvých minútach a tu... tu je to ako čakanie na Godota, ktorý ako vieme nepríde. Neprišlo s F4 nič, čo by stálo za reč, pamätanie, diskusné vášne, pomníky. Je to blen, pachuť zmätenosti, kde sa prejavuje marazmus UnHollywoodu tlačiť všetko naraz, hneď. Nikto nepremýšľa, vidina peňazí je morom. Dobre mu tak. A to si človek myslel ešte v polke, kde do čerta je Ázijčan, keď už tam sú všetci podľa šablóny. A on ti príde ako vedúci lekárskeho tímu, či vedeckého? Všetci sme sa smiali, a oprávnene, keď Alba bola kvantová fyzička. No... Tu sú to dokonca deti. Ale tie neboli len na pľaci, tí sedeli aj na najdôležitejších stoličkách. Výsledok vidíme všetci. (videné 24.09.2015,BDrip) ()

Eventyrer

Skvelé efekty, originálna a nápaditá práca so schopnosťami hlavných hrdinov a hudba. Nič viac skutočne dobrého tam nie je. Ten zvyšok je iba kronika z jedného dňa dvoch chlapcov, ktorí sa stanú nerozlučnými kamošmi po tom, čo prístroj ktorý jeden z nich postavil zbaví celé mesto elektriny. Potom sa rázom presunieme do školy, kde oný dvaja chlapci už v dospelejšom vydaní prezentujú svoj projekt (v ktorom druhý z nich má jedinú úlohu - priniesť autíčko - a aj to poserie) a tam sa stretneme so životnou láskou Malého vedca, ktorá je preňho rovnako neviditeľná ako on pre ňu. S neodolateľnou ponukou sa Malý dospelý vedec ubytuje na internáte školy, kde budú stavať prístroj na teleportáciu, ktorý však môže vytvoriť čiernu dieru, ktorá pohltí celú planétu. Tam sa zoznámime s bratom Lásky jeho života, ktorý napriek jeho predpísanému charakteru rebela, je rebel asi ako Rozmočený suchár. To, že je čierny je to posledné čo z Johnnyho nerobí Johnnyho. Mladý dospelý vedec sa v škole stretne so svojím sokom, ktorý je okrem vychytralého vedca aj zamilovaný do Lásky jeho života. Ten, ako jediný z nich má zmysluplný charakter. Po zoznámení s našimi hrdinami, sa dostávame do situácie, kedy to začne byť zaujímavé, avšak príliš rýchle. Chlapci a dievča získajú schopnosti, jeden z nich sa na rok stratí, ostatní sú naňho za to nasratý. Keď je mašina, ktorá sa rozbila a teraz je už opäť takmer hotová, potrebujú nájsť strateného Malého vedca, aby mohlo USA vládnuť aj niekde inde. Malý vedec sa za ten rok márne pokúšal zostrojiť teleportačné zariadenie, aby mohol svojim poškodeným priateľom navrátiť ich predošlí ľudský stav, ktorého snahu však ani jeden s priateľov nehodlá oceniť. Keď je tím znova kompletný, sa partia nezaujímavých chlapíkov v skafandroch teleportuje do inej dimenzie na inú planétu, kde nájdu krivkajúceho muža prechádzajúceho sa nazeleno bublajúcimi planinami. Vysvitne, že je to ich Domnele mŕtvy priateľ, vezmú ho so sebou späť do školy, kde sa z neho vykľuje skutočne desivý chlapík s obrovskou mocou. Hýbe mysľou vecami a necháva vybuchovať ľudské hlavy. Domnele mŕtvy priateľ má však svoje vlastné plány. Chce zlikvidovať planétu ľudí, kde sa nikdy necítil doma, bol vždy sám a nikto ho nemal rád. Jeho domovom sa stala planéta v inej dimenzii, čo jeho profesor - otec Lásky jeho života a Rozmočeného suchára- mu jeho názor stále vyvracia. Po návrate domov, zámerne necháva otvorenú bránu a vytvorená čierna diera, začína vťahovať do seba postupne nejaké tie lesy, autá a neznáme trosky. Neboli detekované žiadne obete na životoch. Ak by však vcuclo nejakého človeka, naši fantastický hrdinovia by si to vôbec nevšimli a bezpečne by sa v poslednej chvíli vrátili späť. Po súboji, ktorý nám prizvukuje, že spolu sme silnejší než každý zvlášť, naši štyria fantastický hrdinovia veľmi premyslene zabijú Domnele mŕtveho priateľa, ktorý hoci mal schopnosti hýbať akýmikoľvek vecami jedinou myšlienkou a rovnako tak nechať vybuchovať ľudské hlavy sa ulakomil na hádzanie kameňov a búchanie päsťami. Zkántrili ho, vrátili sa na Zem, vydiskutovali si podmienky svojej superhrdinskej existencie, našli si pokojné miestečko kde budú môcť pracovať a nakoniec si vymysleli aj meno. Absencia vtipu je citeľná, do takýchto filmov vtip skrátka patrí. Nulová chémia medzi hercami počas celého filmu, ktorý nás násilne chce presvedčiť o tom, že sú to priatelia a dvaja z nich sú dokonca súrodenci. Po tomto počine si radšej pustím Fantastickú 4-ku z roku 2005, tá je aspon vtipná. () (méně) (více)

vikino1

Náhodou mě se to libilo. Rozhodně lepší jak předešlé dva pokusy a všech pět přiteplalých spidermannů dohromady. Nenáročná oddechovka a navíc v HD se na to moc pěkně kouká.. Jen lidská pochodeň v pozemském stavu mě tam vůbec neseděl. Víc Viktorové čistky a vo dost víc finálního souboje ty čtyřy by byly odpovídající. Takhle u mě tři a půl ... Ale příjemné... ()

Psycho.R

Tak takhle se vytírá zadek prachama! Naprosto nechápu, proč se točí zbytečné reeboty komiksových adaptací, které měli premiéru cca. před deseti lety. Co na tom nechápu? To slovo zbytečnost je důležité - tento film je daleko nudnější, než FF z roku 2005, nic nového nepřináší a cca. hodinu se tam téměř nic neděje. Podobný pocit jako u nového Spider-mana - trilogie ze začátku tisíciletí byla výborná a najednou se museli natočit nové dva filmy, začít od začátku a jen do této značky kopnout. Je mi líto, Sue, na vyšší level hodnocení nedotáhnu ani se svými super schopnostmi. ()

waska

To zase byla kravina, naprosto promarněný potenciál. Triky směšné, hlavní padouch take. Země v jiné dimenzi působí jako něco z kreslené pohádky z 80.let. Těžko se dá vcítit do hlavních postav, když vše působí dost béčkově. Verze s Jesicou Albou je proti tomuhle velkofilm. ()

Nyan

Film, jehož poselstvím může být mnohé: třeba to, že negativní smýšlení o vládě ve vás vzbudí touhu na zničení světa. Po vizuální stránce se na to koukalo hezky, ale trnem v oku mi byly scénáristické zkratky, kdy se prostě příběh musel někam posunout, tak ho tam rázem posunuli, aniž by bylo jasné proč. ()

Kritik.

Nuda, slabota, nesympatickí herci, plytké dialógy, veľmi slabé efekty. Premárnený pokus napodobniť či obnoviť kultový komiks. A dej? Vôbec nič sa vo filme neudialo - každý priemerný divák pozná základ - získali schopnosti, zabili Dooma a vrcholom filmu bolo, že si dali meno! Oničom. ()

ER

Takže první díl Tima Storyho pořád vede.Tady je problém,že byl film natočen pro .....děti. A jestliže u některých zpracování z roku 2005 propadlo,ejhle,ono může být i hůře,že? ()

RajAthen

Kdy konečně někdo dojde k tomu, že takzvaná čtyřka úplně nezapadá pro filmové zpracování, stejně jako například po mém soudu Superman, Hulk či Thor. Proč? Protože na stránkách komiksu možná některé věci projdou, ale v realitě filmu musí mít člověk někoho, o koho se bude zajímat, případně i obávat. To u superbytostí dost možné není, a nepomůže tomu zbytečná temná, derpesivní tematika, ani sebelepší efekty. K Supermanovi prostě patří slipy směrem ven a úsměv na tváři, seberte to, a nemáte ani ideu za těmi slipy. To samé platí pro Čtverku, kde si zkrátka nevybudujete žádný vztah k postavám tohoto typu. Zbytečná snaha. ()

E lan

Slušný odpočinkový sci-fi počin, na který se dá rozhodně dívat. Slušné triky, herci a průměrný příběh. Pro mne jako fanouška sci-fi ***, jinak souhlas s **. ()

zapalik

85 procent filmu se představují postavy a pak se začne něco malinko dít. Herci říkají dialogy jako z donucení, vůbec jim nevěříte. Trošku smutná podívaná ()

Ceberus

Umm... mno nebudu tomu říkat plnohodnotný film, je to spíše takový zrychlený pilot k seriálu. Jako by tvůrci toužili hlavně co nejrychleji vybudovat tyhle čtyři marvelovské postavy, aby byly okamžitě k použití v dalších filmech. A dáme tam teda nějakého záporáka, který jim bude pár závěrečných minut škodit, aby se neřeklo. Někteří by mohli mít problém s černošským obsazením Human Torche - za mě je to úplně jedno, nebyl v tom žádný rozdíl, B.Jordan není špatný herec. ()

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

29.05.2020

Báli jsme se toho, a už je to tady. Jen co HBO Max svolila, aby režisér Zack Snyder dokončil Ligu spravedlnosti ke své spokojenosti, požadují nyní fanoušci řadu dalších děl, které napoprvé podle nich… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Boba Fett vlastní film nedostane

Boba Fett vlastní film nedostane

29.10.2018

Boba Fett byl ve vývoji dlouhé roky, původně byl k projektu najat režisér Kroniky Josh Trank, po jeho fiasku u Fantastické čtyřky byl však potichu odejit, a na jeho místo časem nastoupil James… (více)

Z Hardyho bude Al Capone

Z Hardyho bude Al Capone

25.03.2018

V roce 2012 byl Josh Trank nadějným režisérem, o něhož se po chválené Kronice začala prát velká studia. U 20th Century Fox mu svěřili reboot Fantastické čtyřky a v Lucasfilmu sólovku Boba Fetta,… (více)