Fantastická čtyřka

• USA Fantastic Four (více)

Ben, Sue, Johnny a Reed jsou obyčejní mladí outsideři, kteří mají sklony k bádání a překonávání hranic známého světa. Jedním z jejich cílů je i rozlousknutí problému interdimenzionálního cestování. Jakmile mají dojem, že tento úkol zvládli, vydají se na nebezpečnou cestu do alternativního vesmíru. Během pokusu a cesty do nepoznaného prostoru je potká nečekaná proměna. Po návratu se jim šokujícím způsobem změní nejen fyzická podoba ale především schopnosti. A tak se ze Sue stane Invisible Woman, která umí vytvářet silová pole, Johnny jako Human Torch dokáže kdykoliv vzplanout a změnit se v hořící pochodeň, Reed neboli Mr. Fantastic dokáže téměř neomezeně natahovat své tělo a z Bena se stane Thing, kamenný obr obdařený nadlidskou silou. Po počátečním šoku se dokáží spojit v tým, který se učí nečekaně získané schopnosti ovládat a využívat. A brzy se ukáže, že je budou opravdu naléhavě potřebovat při záchraně Země před silným nepřítelem. (CinemArt)

Stanmi

Mladí vědci Reed Richards (Miles Teller) a Victor Von Doom (Toby Kebbell) pod vedením Dr. Storma (Reg E. Cathey) vytvoří stroj, který umožňuje cestování do jiných dimenzí. Oba mladíci se společně s Johnnym Stormem (Michal B. Jordan) a Benem Grimmem (Jamie Bell) rozhodnou stroj jako první vyzkoušet a jejich životy se touto cestou navždy změní… To, že v Hollywoodu mají rádi všechny ty remaky/restarty/rebooty není nic nového, takže svého brzkého restartu se po Batmanovi a Spider-Manovi dočkala i Fantastická čtyřka. Ta měla na kontě dva filmy od Tima Storyho, které byly natočeny ještě před velkým komiksovým třeskem, který začal Marvel se svým Iron Manem a oba filmy, i když vydělaly pár set milionů, vyložené trháky to nebyly, takže restart se prostě nabízel. Takže na otázku proč byla natočena další verze Fantastické čtyřky, už máme odpověď a teď jak dopadl samotný film. No bezpochyby je jiný, než předchozí díly, tentokrát se příliš nehraje na kostýmy, přezdívky, létání do vesmíru a komiksové odkazy. Režisér (a jeden ze scénáristů) Josh Trank to vzal celkem z gruntu, obsadil mladé, nadějné herce, nasadil temnější vizuál a dodal vážnější a realističtější příběh (aspoň tedy zdánlivě), akorát mu někdo z filmu sebral dobrou půlhodinu (o problémech vzniku snímku se toho napsalo víc než dost). Díky tomu po většinu snímku sledujeme stavbu jakéhosi mezidimenzionálního teleportéru, takže se sice seznámíme s postavami a dostaneme se patřičně do příběhu, ale poté co konečně ústřední hrdinové (a jeden záporák) získají své schopnosti, už film uhání zběsilým tempem a naráz je konec, takže si oné Fantastické čtyřky (jakožto superhrdinského týmu) ani moc neužijeme. Přesto film nemohu úplně zatratit, protože i přes své zjevné slabiny (už zmíněná utnutá druhá půlka filmu, akce je pomálu, některé zvraty i motivy postav nejsou příliš přesvědčivé, no a příběh jako celek taky není žádná bomba), tak jsem se vlastně ani moc nenudil, což je pro mne jakožto filmového konzumenta základní kritérium. Svůj podíl na tom má pochopitelně herecké osazenstvo, především Miles Teller, který je jako Reed Richards takový sympatický outsider, Kate Mara jako Sue Storm je sice trochu upozazděna, ale i tak svoji roli zvládá se ctí, stejně jako Michael B. Jordan, jehož obsazení vzbudilo svého času docela rozruch (znalci předlohy asi tuší). Akorát u Tobyho, Kebella a Jamieho Bella si nejsem úplně jistý, jestli byli do svých rolí tou nejlepší volbou z hlediska typologie obou postav (ale to je nejspíš o zvyku). Pro mě osobně tak zrestartovaná Fantastická čtyřka není ani trhákem ani propadákem (ale blíží se spíš k tomu druhému), je to prostě film, který má své lepší i horší chvilky, ale díky hereckému obsazení a několika zajímavým nápadům je to nakonec docela koukatelná záležitost. Kdybych si však mohl vybrat, tak dám raději přednost původní verzi z roku 2004 (ten odlehčený styl je pro tento tým přece jen o něco vhodnější). ()

Jochys

Tohle dopadlo špatně. Hodně špatně. Asi po 20 minutách jsem se manžela ptala, jestli to už končí. Film byl šíleně nudný a hloupý. Divím se, že jsem to přežila. Původní Fantastická čtyřka (2005) byla prostě lepší a mnohem lépe udělaná než tohle. ()

x_ander

K mému překvapení je nová (a na dlouho poslední) adaptace Fantastic 4 vlastně docela dobrá! Temnější a dramatičtější pojetí téhle látce určitě prospělo. Jen škoda, že načrtnutá vize není dotáhnutá dokonce. Můžeme se dohadovat o tom, jestli Josh Trank nezvládl studio nebo studio nezvládlo režiséra, nicméně ten potenciál tam byl a zůstal nenaplněný. Obsazení je fajn, škoda zbytečné zkratkovitosti a minima akčních scén. ()

BaronMartin

Nikdy jsem nepochopil, proč je remake Fantastické čtyřky tak moc nenáviděný. Fakt tomu nerozumím. Protože podle mě se jedná o obyčejný, lehce nadprůměrný, hloupý akční blockbuster, ale rozhodně to není žádná tragédie, jak tolik lidí tvrdí, a přirovnávat tohle ke dnu Marvel produkce, jako jsou Ghost Rideři nebo Elektra, to mi přijde jako nesmysl. Podle mě tenhle film hravě strká do kapsy obě původní Fantastické čtyřky z 2005 a 2007. Herecké výkony jsou dost fajn, hlavně Michael B. Jordan je skvělý Human Torch. Kate Mara jako Susan je taky dost dobrá. Efekty jsou fajn, hlavně Thing vypadá dost dobře, což se nedá říct o verzi z roku 2005 (i když je pravda, že tyhle filmy dělí 10 let, takže se to nedá moc dobře porovnávat). Na druhu stranu, natahování Reeda Richardse nebo třeba Human Torch na rok 2015 fakt nevypadají moc dobře. Pak je tu Doctor Doom, který je docela fajn jako Victor, a je sympatická a charismatická postava. Jakmile se z něj ale stane Doom, tak je z něj neskutečně nudný a nezajímavý záporák a typický Marvelácký stupidní padouch. A to jsem ani nemusel zmiňovat, že pokud máte rádi Dooma z komiksů, tak tady budete příšerně trpět. A celkově, tenhle film nemá s komiksama moc společného. Žádná expedice do vesmíru tu není, místo toho tady máme jinou dimenzi... to mně osobně ale zas tak nevadí. Největší problém filmu, kromě záporáka, vidím v příběhu, který je strašlivě jednoduchý. Nevím, co to je za trend, dělat F4 filmy s tak obyčejným, nezajímavým a jednoduchým dějem, co se dá shrnout za 5 minut, ale děje se to furt. Jednoduchost toho děje se strašně špatně popisuje, ale prostě, do půlky filmu se celý děj odehrává prakticky v jedné lokaci, následně naše postavy získají superschopnosti, film se přesune do další lokace, příjde záporák (asi po hodině filmu), finální bitka a konec. Působí to, jak kdyby to byla pilotní epizoda nějakého seriálu, natažená na hodinu a půl filmu. Nebo to minimálně vypadá, že tvůrci neměli budget na lokace a trošku víc postav... Každopádně, i přes všechny tyhle chyby si pořád myslím, že Fantastická čtyřka je fajn zábava, která má sice dost svých problémů, ale neexistuje moc důvodů, proč by zasloužila takový hejt, který dostává. Minimálně na tenhle film se vždycky podívám radši, než na některé MCU projekty, už jenom kvůli tomu, jak moc indie dojmem to působí... i když to je dost možná asi nechtěně :D Fantastická čtyřka je zcela průměrný hloupý akční blockbuster, který vás na hodinu a půl zabaví, ale nic víc vám nedá. Hodnocení: 60% ()

Dukekuky

Jsem obrovský fanoušek Marvelu, mám nakoukaný všechny filmy, a skoro všechny seriály. Ale tohle ? To je kravina a kdyby jsem nebyl slušnej tak bych napsal hůř. Co tohle bylo za krávovinu, nezajímavý příběh, zpracovaní to byla hrůza na rok 2015 to vypadalo jak v roce 1975 Vetřelec a ten má aji lepší zpracování než tenhle film. Klasická Fantastická čtyřka je o 100x lepší než tenhle díl, prostě nezajímavý film. 2/10 ()

Unterschleif

V pohode to bolo. Vďaka nízkemu ratingu som do toho šiel bez očakávaní. Vizuál pekný a dokonca tu aj strieka krv, čo by som od Marvelovky nečakal. Finále bolo veľmi uponáhľané a hlúpe. Hlavný záporák dostal asi desať minútový priestor? Najprv je všemohúci boh a potom lieta ako handra po facke od naťahovacieho panáka? A jeho vizuál bol úplne otrasný. Hlavne to ale nenudilo a vďaka krátkej stopáži je to vhodné ak neviete čo pozerať a nemáte chuť namáhať mozgové závity. ()

palmovylist

Film, který ničím nenadchne. Film, který by víc fungoval jako nějaké drama z prostředí laboratoře o hledání nové obyvatelné planety. Film, kterému superhrdinská linka doslova překáží. Alespoň jsem se ale většinu času při sledování netrápil...50% ()

Tomko87

Do pekla. Proste musel som sa presvedčiť, či tie mýty a legendy sú pravdivé. .........Sú... V tom filme nefungovalo absolútne nič. Herci boli vrcholne nesympatický, nefungovala medzi nimi žiadna chémia, a ani náhodou som im neuveril súdržnosť v týme. Záporák bol vrcholne trápny. Žiadne vysvetlenie jeho dôvodu prečo chce zničiť zem. Nič. Svoje si zahrá a dovy dopo. Ešte do dnes mám v pamäti scénu v Prometheovy, konkrétne žížala a vede. Vo FF to predbehli. Som v inej dimenzií tak prečo nepchať ruku do divného jazierka plného slizu. Či čo to bolo. Aby toho nebolo málo, celé to bolo sakramensky nudné... Kde tu nejaká mini akcia sprevádzaná zlými trikmi. Po dnešnom kultúrnom zážitku neverím Trankovy ani slovo z tých dristov, že z to môže Fox. Že mu ten film pokazili. Toto ide na tvoju hlavu tragéd. ()

Clowers

Promarněný potenciál, mohlo to dát mnohem víc, sázeli na ohrané téma hrdinů, které vydělává hodně a je trendy. Mohli toho však dosáhnout víc. 60% hlavně za výběr herců. ()

mr.twizta

Ja tomuhle produktu odmitam rikat film, Fantasticka ctyrka je totiz zoufaly slepenec. Tezko rict, co vsechno se ve finale dostalo do strizny, ale tvurci neshody dychaji prakticky z kazdeho momentu na platne a papirovy potencial se vytratil podle vseho uz na place. Je az neskutecne, jak nefunguji vztahy mezi postavami, jak ve vysledku ocividne chybi cele sceny a hlavne jak F4 selhava v jakekoli snaze navnadit na pripadne pokracovani. Trank ma urcite talent, ale ve studiovem systemu si asi uz neskrtne a u Foxu by si meli uvedomit, co po svych reziserech chteji. KDO BY SE NA TO NEMEL DIVAT? Ja spise marne uvazuju nad tim, kdo by se na to divat mel. ()

FEAR99

Promrhaný potenciál a dost velká škoda, že Foxům riziko s angažováním Joshe Tranka nevyšlo. Nemá cenu rozpitvávat, kdo je vinný a kdo může za konečný výsledek - faktem však je, že Trank asi nějakou vizi měl, bohužel se nepovedlo ji dostatečně naplnit. I přes záhadu, proč půlka trailerových záběrů ve filmu naprosto chybí, jsem však sledoval (a ano, bavil se) komorní podívanou, což bylo jisté oživení a jiný způsob než většina blockbusterové produkce v době, kde si málokdo riskne nepřijít v prvních 3/4 prakticky s žádným výbuchem/akcí či podobně. Bádání "mladé čtyřky" mě docela bavilo a nenudilo (přítelkyně se chce stát vědkyní), což považuji za klad, který nelze opomenout. Když už došlo na akci, tak mi to taky nepřekáželo. Nová Fantastická čtyřka (i když by se tak vlastně ani jmenovat nemusela) je komorní a pro nenáročné diváky, co nikdy neviděli zfilmovaný žádný komiks. Je to trošku oldschool, je to vrácení do časů, kdy komiksy ještě nevládly filmovému světu a proto je strašná škoda, že i přes solidní zábavu Fantastická čtyřka prakticky nic nenabízí. Solidní herci (Teller je v tom parádní), zajímavé charaktery, slušné tempo, výborná scéna s Doomem po zajetí v nemocnici a to je vše! Je to rozhodně lepší než 10 let stará verze, ale jinak je škoda, že to nenabízí nic navíc. Lepší 2 hvězdy, téměř 3. Celkově 5/10 ()

MadyDollar

Nuda. Nejen hlaškami, ale i tím dějem nedějem to působí neuvěřitelně uspavačně. Už začátek je strašně zdlouhavý a trvá asi hodinu (z celkové hodiny a půl), než se vůbec něco stane. A když už přijde na řadu něco, co díváka dokáže ohromit, po doslova pár minutách to zase přestane. A finální scéna se jen přidala k podprůměrnosti ostatních. Ze začátku jsem měl velké obavy z důvodu obsazení, ale nemusel jsem. :) Kate výborná a Miles Teller o nic míň. Dávám 2 hvězdy - za obsazení a druhou za opravdu KRÁSNÉ vizuální zpracování (efektů, kostýmů, masek, textur,..... všeho) ()

TillCZ

Nemastný, neslaný a z velký části nudný příběh. Human Torch jako černoch je jak pěst na oko a taky mládí herců je spíše na překážku. První filmy FF nebyly nic moc, ale určitě jsou o pár tříd lepší, než tenhle restart. Prakticky celý film jsem čekal na nějakou tu akci a kde nic, tu nic. 2* dávám protože mám vcelku rád FF a aspoň za efekty si to zaslouží. ()

Matrix007

"Jak si vlastně budeme řikat?" -> Píčovina 1, Píčovina 2, Píčovina 3......... "Nevim, ale byli jsme fantastický" -> "Řekni to znova!" -> Aháááááá FANTASTICKÁ ČTVERKA - děláte si prdel?? 2* za krásnou Kate Mara a ve dvojce přijťe sakra s něčím mnohem méně stupidním. Zde to do první půlky filmu celkem šlo. ()

kyrysar

Já bych to viděl jako celkem velkou škodu, protože se to začalo celkem pěkně rozvíjet. Ten začátek byl dost zajímavý a celkem i lákavý, ale jakmile se Reed dostal do laboratoře, tak to se vším šlo z kopce. Ano Doom a Reed byli dříve přátele, to bylo fajn. Ale najednou zmizel Ben Grimm a místo něj přišel Johny ,,Black,, Storm a to jen kvůli tomu, že mu tatínek udělal tytyty. No a pak se to celé totálně zhroutilo. Reed si dá pár loků kořalky a najednou je rozhodnut riskovat životy všech. A ono se to všechno posere a z nich se stanou čtyři blbouni, kde alespoń triky byli celkem pěkné. Doom se mezitím transformuje do totálního zla, aby na poslední čtvrthodinku vystrčil ocelovou bradu, a Fantastická čtyřka měla alespoň trošku co dělat, a aby měla důvod se sjednotit. Bylo to dost takový nelogický. ()

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

29.05.2020

Báli jsme se toho, a už je to tady. Jen co HBO Max svolila, aby režisér Zack Snyder dokončil Ligu spravedlnosti ke své spokojenosti, požadují nyní fanoušci řadu dalších děl, které napoprvé podle nich… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Boba Fett vlastní film nedostane

Boba Fett vlastní film nedostane

29.10.2018

Boba Fett byl ve vývoji dlouhé roky, původně byl k projektu najat režisér Kroniky Josh Trank, po jeho fiasku u Fantastické čtyřky byl však potichu odejit, a na jeho místo časem nastoupil James… (více)

Z Hardyho bude Al Capone

Z Hardyho bude Al Capone

25.03.2018

V roce 2012 byl Josh Trank nadějným režisérem, o něhož se po chválené Kronice začala prát velká studia. U 20th Century Fox mu svěřili reboot Fantastické čtyřky a v Lucasfilmu sólovku Boba Fetta,… (více)