Fantastická čtyřka

• USA Fantastic Four (více)

Ben, Sue, Johnny a Reed jsou obyčejní mladí outsideři, kteří mají sklony k bádání a překonávání hranic známého světa. Jedním z jejich cílů je i rozlousknutí problému interdimenzionálního cestování. Jakmile mají dojem, že tento úkol zvládli, vydají se na nebezpečnou cestu do alternativního vesmíru. Během pokusu a cesty do nepoznaného prostoru je potká nečekaná proměna. Po návratu se jim šokujícím způsobem změní nejen fyzická podoba ale především schopnosti. A tak se ze Sue stane Invisible Woman, která umí vytvářet silová pole, Johnny jako Human Torch dokáže kdykoliv vzplanout a změnit se v hořící pochodeň, Reed neboli Mr. Fantastic dokáže téměř neomezeně natahovat své tělo a z Bena se stane Thing, kamenný obr obdařený nadlidskou silou. Po počátečním šoku se dokáží spojit v tým, který se učí nečekaně získané schopnosti ovládat a využívat. A brzy se ukáže, že je budou opravdu naléhavě potřebovat při záchraně Země před silným nepřítelem. (Cinemart)

LukeKiller

Naoza neorzumiem tomuto mega negatívnemu hodnoteniu. Je fakt, źe s ohľadom na minimálne očakávania (aj skrz hodnotenia na tomto portále) som tomu filmu veľa šancí nedával. Ale príjemne ma prekvapil, až na trochu prekvapivý a rýchly záver. Ináč som si ho vcelku užíval. ()

mrclTV odpad!

Gratulujem, myslel som si, že sa to ani nedá, ale táto Fantastická štvorka je skutočne horšia ako predchádzajúce dva nešťastné pokusy....Tu skutočne nie je čo hodnotiť. ()

helrohir

S týmito rebootmi komixových filmov sa v poslednom čase roztrhlo vrece, ale v prípade Fantastic four to bol možno aj celkom dobrý nápad, pretože tie dva filmy čo vznikli pred zhruba desaťročím, osobne považujem asi za najhoršie a najslabšie filmové spracovanie komixu v tomto miléniu (spolu s Ghost Rider). Tento nový pokus mal tak relatívne jednoduchšiu štartovaciu pozíciu oproti iným rebootom. Ale táto šanca zostala trestuhodne nevyužitá. Pritom rozbeh nie je taký zlý a ide v podstate o origin aké majú aj ostatné komixovky, to znamená postupné poznávanie postáv a ich charakterov. Odfláknutá mi prišla hlavne druhá polovica, ktorá je odbitá prirýchlo, nie je tu využitý potenciál hrdinov, a aj záporák je predstavený a vyriešený veľmi rýchlo. Obsadenie je tiež dosť nevýrazné a chýba tu nejaká postava čo by dokázala zaujať. Vizuálne triky sú tiež zo slabšieho súdka. Celkovo však hodnotím tento pokus o pár percent lepšie ako jeho predchodcov, ale stále je to len podpriemer. 40%. ()

Cortesz

Zase taková katastrofa to není, ale je fakt, že to působí jako pilot k seriálu, ovšem nevím, jestli to jde natočit lépe, protože co si budeme, samotný komiks není nic extra. ()

PlysovyMacko

Tvorcovia sa zbavili stupidity predošlých filmov a stavili na vážnejší ton. Hrdinovia potom, čo získajú schopnosti sú využívaní vládou na tajné misie a nie sú s tým stotožnení. Myslím, že dôvodom obrovskej kritiky, ktorú tento film obdržal je uponáhľané digitálne finále a nejasná motivácia zloducha. Zvyšok filmu si drží slušnú úroveň aj triky sa mi páčili. Tobyho je škoda, aby hral opice alebo mal masku-je veľmi pekný. ()

kubas369

4/10. Film, který má slušné obsazení hlavní pětice a ocenitelnou snahu o přízemní, vědečtejši přístup k dobrodružství a to je asi tak všechno. ()

freddyreddy odpad!

Chtěl sem vás všechny varovat ať ušetříte za vstupenku do kina, protože premiera v Anglii byla o týden dřív, ale komentáře se zpřístupnily až teď. Takže kdo to čtete: Nechoďte na tuhle sračku všech sraček! (Btw. Já komixovky miluju!) ()

Kamy

Tak toto bolo zlé. Prvá polovica celkom ešte ušla a neskôr aj niektoré "hororovejšie" scény boli celkom pôsobivé, ale potom prišla druhá polovica filmu, v ktorej sa stalo..... nič. Jasné, aj prvá polovica bola celkom pomalá, ale človek tak nejako čaká, že aspoň finále bude niečim zaujímavé. Žiaľ opak je pravdou. Väčšina filmu je nudná, správanie postav nedáva zmysel, je dostatočne vidieť že sa vo veľkom strihalo a pretáčalo. A to, že v traileroch je dosť scén, ktoré s do filmu ani nedostali, považujem za zhnitú čerešničku na torte. ()

G-Athame

Neskutečně dlouhejch cca 70 minut je jen o výzkumu, neskutečně nudnym výzkumu a posledních 20 minut se jde do neskutečný "akce", která skončila neskutečnou hovadinou. Takže vcelku neskutečnej průser. ()

Veskoslav

Takže si to shrneme: 1. Film je nejhorší Marvelovka, co se natočila. I ta původní FF je o celý parník lepší a to je mizerný film. 2. Neherci. 3. Černý human torch, který nemá absolutně žádné opodstatnění, jenom režisér to tam chtěl narvat. 4. Tragický, nudný děj. 5. Doktor Doom není pomalu ani doktor a ze superpadoucha, jednoho z nejgeniálnějších vědců a diktátorů světa Marvelu udělali umpotentního idiota. 6. Žádný Stan Lee. 7. Žádná závěrečná scéna. Doporučuji raději shlédnout mizerné díly s pěknou Albou než tuhle sračku. Něco jako Stmívání pro pubertální idioty. P.S: Po přečtení některých komentářů jde vidět, že naprosto netuší, která bije. Nejenom že neví, že práva na FF nevlastní Marvel studio, ale Fox, ale mnohdy ani netuší, podle čeho je to natočené. Lidi, Google, 5 minut o samotě. ()

ESNYR

Co je špatně : nemůžete do filmu o vědeckých géniích obsadit herce co vypadají jako by vylezly ze základky. Ani jednomu jsem tu genialitu nevěřil a působilo to divně. // Nechápu kterého dementa napadlo udělat bílou sestru a černého bratra. Nevím proč černocha neobsadily do jiné role a vyhnuly se tak trapnému momentu, který celý příběh posílá do jiné dimenze než režisér zamýšlel. Nebo by bylo stačilo do sestřiny role obsadit černošku a nemuselo by se trapně vysvětlovat ( mimochodem k rasové rovnosti bohužel chybí JAPONEC !!! ) // Pánové plamínek, kamenožrout, žvíkačka a slečna průhledná sice získají své schopnosti dost zajímavě ale ihned se přesouváme do doby "za pár měsíců" aby se náhodou nestalo že bychom se mohly bavit tím že by se své schopnosti naučily používat řadou nehod a legračních situací ( tedy nejzábavnější část filmu se rozhodl " někdo " přeskočit ) // Finální bitva je odfláknutá a končí divně. Navíc záporná postava ani nikomu nic nevysvětlí a prostě chce zničit svět - protože bambus. --- ××× --- Předchozí zpracování jsem nevyděl, takže nevím o jak moc horší je tohle to nadělení. Jednu ušmudlanou hvězdu za Kate Maru, která jediná mě tam vadila asi nejmíň. Dodatek : kdyby rejža uděla jinou dimenzi plnou barev a roztodivných stvoření a pestrobarevných kytek místo toho že natáčel v kamenolomu z pozadím plným černé prázdnoty, byl bych ochotný přihodit hvězdu navíc. Jenže to bych asi chtěl moc. ()

Eywa11

Nuda, nuda a nuda. Na hercov som si nevedela vôbec zvyknúť,dokonca mi vadili. Nahradiť sexicu Albu za všednú Kate Mara bolo dosť odvážne. Vadil mi aj Miles Teller a to ho mám dosť rada. Jediný plus oproti predošlému spracovaniu bolo kamenné prevedenie Bena ( konečne nevyzeral ako vianočka! ) ()

soldier8cz odpad!

1 hvězdička za Dooma, ale i tak jsem to změnil na odpad, čímž tenhle film je...jinak souhlasim s komentářem od http://www.csfd.cz/uzivatel/195357-verbal/ . 70 minut se děje hovno, všichni jenom fňukaj a když už někdo konečně má koule něco udělat, vůbec něco dělat tak ho ta banda dementů jde zastavit, jelikož narušuje celu dějovou linii filmu, tím že něco dělá. Každý z těch čtyř ušoplesků má sílu které si ani neváží a ani ji nedokáží využít. Až po 70 minutách a vlastně celém dlouhém roce se celá rychlá rota vrátí zpět kde ji dostali aby našla konečně někoho kdo ji umí využít a nebojí se toho. Samozřejmě za nim jako prvního pošlou zaprdnutýho a těžce zamindrákovanýho 130 cm vysokýho 20 kg vážícího ušopleska který vypadá jako dítě, chová se jako dítě a mysli si, že si na něm může léčit komplexy. Ten ho ovšem s grácií pošle do prdele, kde mu skončí i jeho vlastní hlava. Pak vzhledem k tomu, že se někdo odvážil využít své schopnosti lépe, tak ho banda z panoptika zlikviduje na jeho domovské planetě, aby se vrátili zpět a byly ještě horší jako on, páč Doom je chtěl všechny vyvraždit, ovšem naše banda vychcanej zmrdů odstranila konkurecni, aby mohla celou planetu vydírat ve všech ohledech a své schopnosti bez využití nadobro strčit do šupliku pod vědecký plášť. Vláda se totiž chovala překvapivě jako jediný faktor celehé filmu logicky. Bohužel ne dostatečně a zcela logicky. Tohle bylo hodně mimo mísu. http://www.posters.cz/plechova-cedule/vintage-fantastic-four-v7992 ()

Vimrak158

A víte co ? Nebylo to vůbec špatné. Já se vážně bavil. na novou Fantastickou čtyřku se snášela kritika prakticky skoro již od samotného natáčení tohoto filmu. Špatný režisér, který si neumí ohlídat tým, černošská postava Johnnyho Storma, nespokojenost studia s filmem, dotáčky a další věci. Už dopředu jsem měl víceméně jasno v tom, že tomu šanci nedám ani v kině. A myslím si, že je to možná i škoda. Film jsem si bez jakýchkoliv očekávání pustil a k mému překvapení jsem byl velmi příjemně překvapen. Příběh zrození známe komiksové Fantastic Four je zde zpracován na, v současné době, velmi zvláštním způsobem. A to se mi na filmu líbilo asi nejvíce. Již několikrát jsem zde v recenzi psal, že jsem již přesycený z neustále stejných, stejných a stejných zpracování mainstreamových komiksových adaptací (ehm, Avengers..) a přestože se pořád jedná o stále kvalitní a lákavé filmy, není to prostě ono. Za to Josh Trank na to jde s F4 úplně jinak. Předkládá nám příběh z pohledu obyčejných lidí, mající řekněme podobné problémy a starosti jako většina populace, až do vynálezu hlavního hrdiny, díky kterému mohou meziplanetárně ,,cestovat". Celkové vyznění, příjemná délka (u blockbusteru ovšem nečekaná, ano tohle není blockbuster) a velmi sympatické postavy vytvářejí a zanechávají velmi pozitivní dojem. Akční scény jsou také povedené, přestože jich je opravdu velmi poskrovnu. Toby Kebbell si hlavního padoucha celkem vychutnává (Koba z Planety opic se nezapře) a je tudíž velká škoda, jak je film strašně rozkouskovaný. A to je asi i hlavní chyba, kvůli které nemůžu dát počet hvězd vyšší než 3. Film začíná jako studentský filmík, pokračuje sci-fi, thrillerem, v jedné scéně dokonce i hororem, aby nám předvedl ,,velkolepé" a silně nepovedené akční finále. Dotáčky a jasná nestabilita a nejistota s filmem jsou tu znát. Občas se také člověk přistihne u toho, jak se celkem silně nudí, což také není dobrá devíza filmu. Bohužel. Přesto jsem s filmem v rámci možností spokojený a doufám, že se nějakým podobným ,,umírněným" stylem budou točit další komiksové adaptace známých hrdinů. Věřím, že po shlédnutí Blu-Ray verze filmu dám 4 hvězdy. ()

dudo24

Niečo tomu chýbalo. Aha, už viem, nejaká sofistikovaná zápletka a tridsať minút stopáže navyše. Celý film je o tom ako sa stali tým čím sú. Čo bolo spravené celkom fajn. Ale potom reálna zápletka filmu trvala pätnásť minút. Ani by som to nenazýval zápletkou, lebo myslím, že to bolo veľmi jasné všetko, keďže ich tlačil čas. Vcelku zaujímavé ale nulové napätie, minimálna akcia. Fakt odfláknutá polovica scenára. Herci sa mi páčili. ()

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

29.05.2020

Báli jsme se toho, a už je to tady. Jen co HBO Max svolila, aby režisér Zack Snyder dokončil Ligu spravedlnosti ke své spokojenosti, požadují nyní fanoušci řadu dalších děl, které napoprvé podle nich… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Boba Fett vlastní film nedostane

Boba Fett vlastní film nedostane

29.10.2018

Boba Fett byl ve vývoji dlouhé roky, původně byl k projektu najat režisér Kroniky Josh Trank, po jeho fiasku u Fantastické čtyřky byl však potichu odejit, a na jeho místo časem nastoupil James… (více)

Z Hardyho bude Al Capone

Z Hardyho bude Al Capone

25.03.2018

V roce 2012 byl Josh Trank nadějným režisérem, o něhož se po chválené Kronice začala prát velká studia. U 20th Century Fox mu svěřili reboot Fantastické čtyřky a v Lucasfilmu sólovku Boba Fetta,… (více)