Kdysi dávno se bílý páv lord Šen rozhodl, že za pomoci nové strašlivé zbraně a armády vlků zničí Čínu a s ní i nenáviděné kung-fu. Stará vědma ho však varuje. Nemá šanci vyhrát, protože se objeví černobílý bojovník, který Šena porazí. Šen takové věštby nechce poslouchat, je si svým vítězstvím jistý, vždyť má zbraň, které se lekli i ti nejodvážnější bojovníci. Kdo však je ten černobílý nepřítel? To není jisté, a tak pro jistotu Šen zlikvidoval všechny pandy. Po žije se svým otcem a užívá si postavení dračího bojovníka. Jeho učitel Shifu  mu klade na srdce, že jeho úkolem je nyní najít vnitřní klid, a předvádí mu, jak na to. Pro Poa je to zatím něco nepochopitelného. Zvlášť když se mu začaly vracet divné vzpomínky a když zjistí, že jeho otec ho adoptoval poté, co ho jako malé mládě nalezl v košíku. Po by rád přišel na to, co se stalo předtím, než ho otec našel a ujal se ho. Shifu se dozvěděl, že lord Šen zabil mistra Krokodýla a mistra Nosorožce a nyní vlastně není nikdo, kdo by uchránil Gongmen City. Po a jeho kamarádi Tygřice, Opičák, Kudlanka, Zmije a Jeřáb se rozhodli mocnému nepříteli postavit. Zjistili, že Krokodýl a Nosorožec nejsou mrtví, jsou uvězněni v Šenově vězení. Když je ale naše šestice odvážných bojovníků chce osvobodit, oba odmítají. Jsou si jisti, že proti Šenově kanónu neexistuje obrana. Poa a Pětku objeví Šenovi vlci a přivedou je k Šenovi. Po spatří na jeho peří symbol, který se mu stále vrací ve snu. Je mu jasné, že Šen musí něco vědět o jeho minulosti a jeho rodičích. Vzpomíná si, že Šena už kdysi viděl. Šen tvrdí, že Poa rodiče neměli rádi a vyměnili ho za ředkev... (TV Prima)

korbitch22

O proti prvnímu dílu neskutečná nuda.Příběh prázdný a zbytečně natahovaný,žádná pořádna akce nebou souboj,minimum vtipů,zasmál sem se asi 3x,což je o proti jedničce,u které sem se tlemil prakticky nepřetržitě docela nepoměr.Těšil sem se na Van Damma,který má ve filmu cirka 4 věty o třech slovech a není ani poznat,že je to on :/ viděl sem se to v originále a potěšila mě hodně Angelina Jolie,jinak si ale myslim že budu muset dát Kung Fu Pandě 2 ještě jednu šanci za pár týdnu v Českém znění,třeba to bude o fous lepší,ale pochybuju že to vylepší tu děsnou a zbytečnou nudu,kterou tenhle animák bez pochyby je. 45%. ()

packa

Další pokračování, které předchozímu filmu nesahá ani po kotníky. Jednička měla stejně prostinký děj, který byl ovšem nejen třeskutě vtipný, ale fungoval i jako láskyplná pocta "pokleslým" Kung-fu filmům. Tvůrci dvojky hodili přes palubu jakoukoli snahu o rozumné navázání na předchozí díl, zápletku postavili na osvědčených schématech - přidáme akci, přidáme zvířátka a hlavní zápletka se bude točit kolem hrdinova traumatu z dětství. Fuj. Humoru rapidně ubylo, nelogičností naopak přibylo. Nebo jsem opravdu jediný, komu vadí, že Po dostává na frak od kdejakého protivníka, přestože umí Bushiho kleště? Akčních sekvencí sice opticky přibylo, ale nečekejte, že se u některé budete bavit stejně, jako při souboji o knedlíček, invenci tvůrci vyčerpali v jedničce. Když k tomu přidáme totálně nevyužitý potenciál krokodýla (JCVD si určitě zasloužil více prostoru), vychází mi, že chladnější divácké přijetí je naprosto zasloužené. ()

heyda

Abych řekl pravdu, čekal jsem, že Kung Fu panda 2 se kvalitativně výrazně propadne, jak to občas bývá o pokračování typické, ale kdepak. Tam kde jednička skončila, tam navázala dvojka a nabídla opět skvělou 4-hvězdičkovou podívanou. Na maximum by mě ale musela překvapit ještě o něco víc. 75% ()

Stanislaus

Ze (zatím) všech dílů Kung Fu Pandy je dvojka tím nejslabším, ale i tak nejde o nějaký podprůměrný animák. Líbila se mi vizáž hlavního záporáka v podobě bílého páva, který měl opravdu něco do sebe. O většinu vtipných scén se zde postarala zejména neobratnost, otylost a nenažranost, kterou Po disponuje. Zkrátka milá oddychovka, která sice není tak vtipná jako jednička nebo trojka, nicméně i tak neurazí. ()

Flego

Dvojka je zbytočná ako kurie oko. Mnoho scén sa odohráva potme a pri rýchlych akčných scénach sa stráca orientácia v deji. Motív hľadania identity je jediným dôvodom k priemernému hodnoteniu, inak by som bol nemilosrdnejší. ()

Dr.film

Solidní vývar prvního dílu. Celé je to hezky barevné a esteticky poutavé. Animátoři s dějem kapitují někde ve třicáté minutě a diváka očividně lákají na divokou exhibici bojových scén a řadu slušných hlášek. Zafungovalo. ()

Roman.Ticka

Další z dvojek, které nedosáhly na jedničku, protože známé postavičky zkrátka nemohly nic nového nabídnout. Nechyběl jemný inteligentní humor, ani lehce negramotná ztumpachovělá panda. Její hledání odpovědí na duchovní otázku "Who Am I?" s náznakem freudovské psychoanalýzy, bylo podle mého gusta. Odkazy na scény ze slavných filmů se už začínají opakovat, ale nevadí mi. Rodinná zábava funguje a to je hlavní. I to, že panda nakonec přišla na to, jak se mohla vlézt do tak malé bedny a proč nechtěla nosit kalhoty! :-) A já začnu konečně, opravdu důsledně, hledat svůj VNITŘNÍ KLID. ()

HellFire

Naivní pohádka o pandě, která ani neumí kung-fu. Celý film mi připadá jako série honiček prokládaná občas příběhovými vsuvkami, aby se neřeklo. ()

ARI50

Tak jak jsem byl hodně spokojeny s jedničkou tak dvojka byla užasna plno akcí par vtipných scén samozřejmě nechybělo, a krásny příběh který to vše doplnil i v tom že objasnily od kut je náš karatista panda. Já můžu jen dodat že z pohádkou jsem hodně spokojený . ()

Earl_23

Panda má spoustu vtipů, mnohem víc než první díl, a proto jsem se náramně bavil. Děj je sice poněkud slabší, nebo spíše jednodušší, ale samotná postava Pandy vše dorovnává. Na plátna kin se tak dostala v celku sympatická animovaná komedie, která zaujme jak děti tak i dospělé. ()

becki_tu

"Ah. My old enemy... stairs!" O chlup slabší než první díl. Ale i tak drží Po se svou kung-fu partou vysokou kvalitativní laťku, kterou nastavili letošní animáky. Opět skvělá animace, přibylo pár nových nápadů, zůstal osvědčený druh humoru a luxusní soundtrack. Pokud bude v podobném duchu další pokračování, je se na co těšit. ()

Beastmaster4

Nerad píšu strohé komentáře, ale udělám výjimku: O ničem, bez nápadu, hodně často pěkně hnusná animace - pomalu jak PC hry před 10 lety, téměř nulový vtip. Jedničku někdy možná znovu, dvojku už určitě nikdy! ()

mm13

Nečakané. Jednotka síce nebola zlá, ale chvíľu trvalo, kým som ju vzal na milosť. Dvojka je o dosť iná. Divák zmierený s tým, že Panda je super kung-fu bojovník (pri sledovaní jednotky dúfal, že to dopadne inak) má zrazu pred sebou odvážne vyrozprávaný príbeh o ceste za vlastnými koreňmi, o ceste vôbec. Plus nádherný, strhujúci aj dojímavý koniec. Len škoda epilógovej scény, ale nech, aspoň sa je s čím zmierovať do trojky, ktorú si určite veľmi rád dám. I keď už teraz mám obavy zo sklamania... Snáď budú hviezdy opäť v správnej konštelácii, bolo by veru o čom. ()

Handle

Mně osobně příjde Kung Fu Panda 2 jako výborné pokračování, které se mi opravdu líbilo o chlup víc než jednička. Sice to díru do světa neudělá, ale vizuálně stejně výborné, odehrávající se v pěkném prostředí, nenudící, více vtipné a tak nějak pro mě víc sympatické. Natož, že to čtu celkem kritická hodnocení, tak já jsem celkem spokojený. ()

EXpenza

Stejně dobrý děj jako u prvního dílu. Určitě jedno z nejpovedenějších pokračování animovaných filmů vůbec. ()

ScarPoul

Pri takýchto filmoch si nejeden uvedomí čo všetko dokáže hudba. Zimmer a Powell vytvorili skvelý soundtrack, ktorý umocňuje epickosť celého príbehu. Kung Fu Panda dva, je znova postavená na jednej myšlienke, ktorá tvorí jeden zo základných kameňov východnej filozofie a učenia a predáva ju divákovi cez kvantum rôznorodých scén, s ktorých niektoré - ako naháňačka mestom, alebo v továrni na ohňostroje, sú naozaj prepracované a hlavne zábavné. To čo mi minule u jednotky vadilo a to neschopnosť väčšieho stotožnenia s postavami, sa mi v prípade pokračovanie trocha vykompenzovalo. Nie ešte do takej miery, že by ma film skutočne ohúril a aby som si mohol povedať, že som videl naozaj skvelý animák, ale rozhodne posúva príbeh na inú rovinu, ktorá je zaujímavá. Príbeh sa viacej sústreďuje na vnútro postáv - dokonca aj vnútro hlavného zloducha, ktoré je podané o triedu elegantnejšie ako v prípade jednotky a tým sa stáva trocha dospelejším filmom, ktorý v rovnakej miere môže pobaviť aj dospelých - hlavne niektorými vydarenými vtipmi. Prísľub trilógie je očividní a úprimne som zvedavý s čím tvorcovia prídu. Zatiaľ sa jedná ale o slušný animák, ktorý mi aj vďaka mojej slabosti pre kung fu filmy, určitým spôsobom lahodí. ()

Bowser

Oproti jedničce skutečná bída co se týká děje. Hodnocení zachraňuje pěkné výtvarné zpracování a pěkně zpracované akční scénky. ()

Lacike

Pokracovanie posobi ako vyluhovany vyvar originalu. Zatialco jednotka bola regulernym kung-fu filmom v detskom baleni, tak dvojka je len tuctovy zamenitelny animak, nielen co sa týka kvality ale aj štýlu. A celé to kung-fu pozadie je tam len do počtu. Bohuzial jedna z mála vecí, ktore maju tieto filmy spolocnu, su totalne nevyuzite hviezdne camea. Co z toho, ze tam dabuju Chan alebo Van Damme, ked si to poriadne ani nevsimnete? Vo väcsich rolách zaujmu aspon Oldman ako hlavny zaporak a Michelle Yeoh. Este uvod v rodnej dedinke akotak funguje. Interakcia medzi Poom a jeho otcom alebo majstrom Shifu je stale vtipna, ale po par minutach z dedinky Po vypadne a hlavna zapletka sa rychlo zmeni na nudny sled akcnych scen. Vtipne parodovanie kung-fu klise sa nekona. Celkovo vtipov je tu dost malo. Kung- fu bitiek tu uz tiez nie je tak vela ako minule a namiesto toho tu su rôzne nahanacky. Aspon sa dozvieme nieco o Poovej minulosti, ktora slubuje zaujimave veci v dalsom diely. Snad bude lepsi a hlavne vtipnejsi ako dvojka. 5/10. ()

Terva

...............protože vynalezli ohňostroj................. Ať hrajou nějakou akční hudbu, protože akce právě začíná. A vnitřní klid ? No, ten musí zatím počkat. CITÁT - Jak můžu kung fu zničit něco, co chce kung fu zničit ?.......... Hlavního hrdinu Poa čeká záchrana kung fu i samotné Číny, je to přece Dračí bojovník a má své závazky. Cesta plná nástrah, dobrodružství, vtipu i smutku, jídla a odhalené minulosti může začít a uteče tak rychle, než stačíte říci "nudle". CITÁT - Nudle.......... Šokující na příběhu je to, že Poúv táta není jeho táta. CITÁT - Ten houser ?.......... Na své cestě pak Po potká i svého starého nepřítele - POZOR SPOILER - schody - KONEC SPOILERU. Je tu Po víc sebejistý a možná i méně hladový, ale nic mu nezabrání k cestě za svým cílem. CITÁT - Klamavá reklama.......... DIALOG - TYGŘICE : Výborně Dračí bojovníku, jaký máš plán ? PANDA : První krok je vysvobodit Pětku. ZMIJE : A druhý krok ? PANDA : Nečekal jsem, že se dostanu tak daleko................ Příběh je sice protkán ironií a humorem, je také vážnější a smutnější a nutí diváka i k většímu zamyšlení. Je to ale důstojné pokračování a ruku na žaludek, kdo by nechtěl trojku ? Jako bonus jsou k mání dva krátké příběhy Tajemství zuřivé pětky 2008 http://www.csfd.cz/film/247813-kung-fu-panda-secrets-of-the-furious-five/ a Panda slaví svátky 2010.http://www.csfd.cz/film/283749-kung-fu-panda-slavi-svatky/ Také už je seriál, ale ten ponechám mladší generaci. CITÁT - Hustý.......... ()

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky