maddy

Pokiaľ diváci vyčítali Shyamalanovi film The Last Airbender, tak to ešte nevideli Devil ..záverečnú "pointu" by dokázal vymyslieť aj 10 ročný chlapec. Nerozumiem ako mohol režisér 6. zmyslu napísať niečo takéto jednoduchého. Po technickej stránke sa filmu nedá veľa vyčítať, Dowdle je obstojný režisér, keby to však malo údernejšiu alebo hociakú inú záverečnú pointu je to dobrý film, takto to však ostalo len v priemerných vodách, a mám taký dojem, že to je hlavne vďaka príspevku od Shyamalana ()

NinonL

Chování ďábla si bohužel představuji právě opačně než v tomto filmu (viz např. John Milton v Ďáblově advokátovi, dle mého názoru skutečný pán temnot). Ale nebylo to zase tak hrozné a Chris Messina je neodolatelný. ()

RasputincZ

Po zhlédnutí traileru jsem byl na tento snímek vážně natěšený. Líbil se mi námět, který hlavní dění minimalizoval na co možná nejmenší prostor. Výsledek, jak to dost často bývá, už tak příznivý nebyl. Realita byla taková, že většina "cool" momentů už byla viděna v traileru a na diváka tak zbývá jen pár digitálních záběrů na šachtu výtahu, město, budovu a samozřejmě odpověd na otázku:,,kdo je ten zatracený Dáběl?" Nejvíce mě za celý večer překvapilo právě to, že to kamarád uhádl už ve chvíli, kdy se osoba objevila poprvé na plátně. Právě ten bezmocný pocit nejistoty ještě doplněn klaustrofóbickým prostředím mohl lehce vytvořit geniální atmosféru podobnou například Carpenterově Věci. Ovšem to se aspon u mě rozhodně nedostavilo. Dost jsem také doufal ve kvalitní scénář, který by tento námět také mohl vyzdvihnout mezi žánrové lahůdky, ale ani zde jsem moc nepochodil. Celkově měl scénář za úkol hlavně zprotivit jednotlivé hrdiny a opravdu těžce bych mezi hlavní pětkou hledal svého oblíbence. Vše podtrhl moralizující závěr, který už vyzněl jako pěst do oka. ()

zahubicku

Velmi povedený komorní horor. Až do samého konce jsem tipoval kdo je ďábel, ale jelikož vám nechci zkazit překvapení tak si na to budete muset přijít sami :) ()

Korbitch

No po zralé úvaze a opravdu jen proto, že takovýmto projektům vážně fandim, dávám za *** shurikeny. Atmosféru bylo potřeba dokreslit pastelkama, takže jsem se bál asi jako u Pokoje 1408. Tudíž fakt moc né. Spíš jsem jen s mírným napětím sledoval tu výtahovou jízdu a stále si opakoval, tak ať už se ten thriller změní v horor. Ale jak jsem již řekl, podobným projektům fandim. SPOJLER: KDO CHCE ČÍST DÁL, JE TO NA NĚM. Přesně jsem trefil bábu Ďábla i to, jak nafinguje svou smrt a dál bude vše řídit z ústraní. ()

SaNcHeZ_cz

Slušná atmosféra a jediná linka držící napětí alespoň na přijatelné úrovni nezachrání jinak přehlídku absurdit, nelogičností a chyb v béčkovém hávu. Tento nadpřirozený thriller je jen vyčichlým pokusem o šokování základní pointou. Bohužel selhává téměř na všech frontách. ()

FromHell

Za málo peňazí veľa muziky!Tento maximálne jednoduchý hororík si určite zaslúži tie štyri hviezdy.Vysekať takúto atmosféru z jedného výťahu..Fakt spokojnosť! ()

TomX2

Prekvapivo dobre zvládnuté béčko. Herci boli fajn, po technickej stránke je film tiež zvládnutý dobre, no najviac robí asi hudba. Slabšou stránkou filmu je scenár, ktorý tak ako aj iné podobné filmy, obsahuje množstvo nezmyslov, hlúposti a absurdity. Záver je viac než jasný a identita vraha nám je zrejmá už od začiatku. ()

Praxis

Hodně zvláštní horor. Na jedné straně vás udržuje ve velice neklidném napětí, ale na straně druhé je hodně nekonzistentní a na konci atmosféru vůbec neudržuje. O tom, kdo asi vraždí jsem přemýšlel do první vraždy, pak mi bylo jasné, kdopak to asi je :-) nicméně díky té stopáži to nenudí a jakž takž zabaví. ()

mysiak

Vynikajúci nápad..špatné prevedenie..prehrávajúci herci, atmosféra sa tvorí pomocou ostrého nárastu zvuku a film rýchlo vyprchá z hlavy... ()

sta

těch kravin a chyb tam bylo strašně, bylo to dost neoriginální ve všem.. ale v jistých momentech to atmošku mělo ()

fremy

Mohu to nazvat horror? Strach jde stranou, vzájemné pouto postav pasuje, ovšem jako nevěřící necítím k ďáblu zvláštní pocit. Z posledních slov o odpuštění mi film vyplývá jako pěkný na pohled bez překvapení. (spoiler) Jen pro zajímavost, mými favority na postavu ďábla byl černoch nebo nevinná mladá dívka. Kdo je pravým vůdcem temnoty neprozradím. Spolu se snímkem Pohřben jsem rád za kratší stopáž. ()

GodComplex

Dabelska party ve vytahu, ktere ve druhe pulce dochazi stava. Technicky v poradku a misty az Zimmerovska hudba. Slibna Shyamalanova story, ktera ale v zaveru vysumi do prazdna. Nejlepsi na celem filmu je ten plakat! "Don't worry. If the Devil is real, than God must be real too." 5/10 ()

Riddick77

Nemám rád výtahy a nerad jezdím se starými lidmi ve výtahu. Poměrně mrazivá atmosféra, docela fungující pointa, kterou lze ovšem dosti v předstihu odhadnout a rozumná stopáž. Celkově béčko s dobrou kamerou a fajn obsazením. Nic víc, nic míň, v rámci žánru lehce nadprůměr. 6/10! ()

Vyrida

Tento film si pouštím na můj vkus velmi často a to i přesto všechno, že se mé osobní hodnocení, jak vidíte, pohybuje v průměrných hodnotách. Tenhle typ či žánr filmů mám totiž velmi rád. V tomto případě je celá situace ještě zkombinovaná s mysteriozní zápletkou a tím mé mile já rozhodně nepohrdne. Film strašně rychle uteče a není to jen díky podprůměrné minutové stopáži. Od úvodu do konce se totiž něco děje a i když je scénář i vedlejší zápletka primitivně úsměvná, tak má velmi málo hluchých míst. Ono právě ta jednoduchost je asi i ten hlavní důvod proč jsem své hodnocení o jednu hvězdičku zmírnil. Ten film tím rozhodně netrpí, ale na úkor jiných filmů, které se mi třeba líbili přibližně stejně, ale měli propracovanější scénář, by to nebylo fér. Herci neurazí, protože zde si budete spíše utvářet nějaké osobní sympatie, než-li řešit jejich herecké dovednosti. A závěr nebo vlastně celá pointa je takový úsměvný mindfuck s hezkou příjemnou tečkou. :) ()

numi

Kdyby tohle vyšlo před třiceti lety na VHSce, tak je to horký adept na kultovku. Co chtít více? Sebranku áčkových herců v satanistické vyvraždovačce? Wtf? Nejenže to není třeba, ale ani to není žádané. Ďábel nabízí funkční pointu, fantastickou žánrovou hudbu a totální atmosféru. Z posledních deseti minut mohl Dowdle udělat minuty čtyři a bylo by to na absolutorium, ale... odpouštím mu to. A v rámci revolty proti filmovým předsudkařům absolutorium dám i tak. PS: Ge-ni-á-lní úvodní titulky. A jsem rád, že je Shy zpátky ve formě. ()

Freemind

"Mysteriózní" horůrek o ďáblovi vraždícím ve výtahu. Řemeslně slušný průměr, za scénář a béčkové, seriálové herce tři mínus. ()

SarumanKo

Diabol je ten typ filmu, voči ktorému mám jedinú výhradu - jednorázovo to bol výborný kinematografický zážitok, no viackrát ho nielenže nepotrebujem, ale ani nechcem vidieť. V kine ma to bavilo, v podstate ide o fajn film, ľahký hororík, remeselne dobre spracovaný, s obstojným neznámym hereckým obsadením - čo je plus - a výbornou atmosférou. Nejaké to klišé či nelogickosť sa sem-tam mihnú a po znalosti pointy opakovaná projekcia už nehrozí, ale rozhodne nejde o tak zlý film ako ho mnohí prezentujú. (70%) ()

vorheese

Příjemné překvapení. Super koncept, super herci a kopec skvělých nápadů navrch. Nejvíc oceňuju vyprávěče, který odzbrojí spoustu chytrolínů tím, že některé věci bezostyšně prozradí dopředu a naopak od klíčových zvratů šikovně odvede pozornost. A pak jsou tu samozřejmě ty chvíle, kdy světlo výtahu začne poblikávat a všichni vědí... ()

blackrain

Oceňuju nápad s městem, které je při úvodních titulkách vzhůru nohama. To se mi líbilo. Dodalo to na zajímavosti. Co už ale neocením je, že nechali par lidí zavřít do místnosti, v tomto případě do výtahu, a pak jen sledovali, co se bude dít. To zrovna moc originální není. Ale zase jsem si mohla v klidu tipnout, kdo že je ten zmiňovaný ďábel a můj tip vyšel naprosto přesně. ()

Shyamalanovy filmy bez Shyamalana

Shyamalanovy filmy bez Shyamalana