teutates

Zvláštne... ničím výnimočné, žánrovo známe, dalo by sa povedať 100x videné aaa predsa zaujme. Vyrovnávanie účtov zo samotným diablom (aaaa), z nie to lákavo no v konečnom dôsledku to až tak nebolo. Atmosféra bola fajn, miestami behal mráz po chrbte... no záver ma sklamal a popravde? čakal som to, čakal som presne to čo bolo v závere vyslovené aaa sklamalo ma to, myslel som si, že to bude o čosi zložitejšie. 6/10 ()

dex2man

Překvapivě parádní malý horůrek,který si vystačí s minimem postav i prostoru díky perfektní práci s atmosférou.Ta správně graduje s přibývajícími minutami a ubývajícími pasažéry výtahu:)Trik s výpadky světla zakrývajícími zabijákovi ataky se povedl a v momentě kdy si uvědomíte,že je vám vše jasné přijde bez zbytečného protahování finále.Spokojenost. ()

oje

V rámci jednoho výtahu a jedné budovy se potenciál thrilleru z nezvyklého prostředí dařilo naplnit. Napětí, vyvstávjící otázky, úderná stopáž a sympaticky přímočarý start, kdy se sotva po doznění uvodních titulků už petice souká do výtahu, hraje pro. Už mrzutější je, že v opakujícím se cyklu panika-tma-útok chybělo víc ryze strašidelných a nadpřirozených scén, které by z thrilleru dělaly také dobrý horror, na který jsem se těšil. Zda zítra cestou z domu nastoupit do výtahu tak nebude těžké dilema. ()

swamp

Objektivně musím říct, že bych asi tomuto filmu škodil, kdybych dal ještě méně hvězdiček - ale kdyby to šlo, dal bych 2,5*. SPOILER Jakmile jsem viděl celé osazenstvo výtahu, s velkou jistotou jsem správně odhadl, že ta neroztomilá stařenka bude onen ďábel na špínu.. rozhodně mě nezviklalo ani to, že byla v půlce filmu mrtvá (to přece ďábla nesere, ne?). Bingo! Vlastně jsem alespoň doufal v závěrečné hororové klišé při převozu posledního přeživšího Tonyho detektivem Bowdenem - ovšem místo toho, aby se do detektiva převtělil Satanáš samotný, tak detektiv Tonymu řekne, že mu odpouští, že při autonehodě zabil jeho rodinu a odjel z místa činu. WTF? ()

Campbell

Tak tohle mě překvapilo. Čekal jsem že to bude takovej klasickej průměr, ale film mě mile překvapil tak že můžu dát 4*. Za 1) Film je příjemně krátkej takže nuda nehrozí v žádném případě. Za 2) Režisér si dokázal poradit s pár hercema ve výtahu tak aby to nenudilo, a i scény mimo výtah jsou zvládnuty výborně. Za 3) Herci byly vybráni výborně, byly nepříjemní a při tom sympatičtí a herečka hrající tu starou bábu byla výborná. Za 4) Film má jakž takž atmosféru a dokáže i příběhově překvapit. Bohužel tu je i jedno velké mínus, a to je konec s tím policajtem a jedním z výtahu(Kdo viděl ví) to mi přišlo hodně ALE hodně přitažené za vlasy. Dowdle po průměrné Karanténě udělal parádní film který si ještě někdy pustím. ()

predators

A já šel minulý týden místo toho na Jindru Hrnčíře!!! Naštěstí bluray distribuce nespí a uvolnila tento kousek ještě dříve, než se stačil ohřát v kině. Nerad jezdím výtahem a myslím, že ani teď se v tomto směru nic zásadního nezmění. Trochu klaustrofobní, co říkáte?! 72% ()

Pedestrian

*SPOILER* Já žasnu. Funkční pointa, dobrý nápad? To snad nikdo neviděl Nezvratný osud? 4x? Směšná pointa je o to horší, že celý koncept se dá prokouknout během několika málo desítek minut. ()

Bachy

Nebylo to vůbec špatné, ale souhlasím s tím, že hlavním problémem jsou nevýrazní herci a nezničitelný pocit, že to mohlo být ještě daleko lepší. Přesto jsem se příjemně bavil, rychle to uteklo a nemám výtky ani ke kritizovanému konci. Proč ne, byla to duchařina vcelku zdařilá. Slušný průměr. ...jenže dodatek říká, že druhý den jsem si z celého filmu nepamatoval jedinou scénu a takové šumáky já moc nemusím. Škrtám třetí hvězdu. ()

iamek

Shyamalan všem dokázal, že stále umí a v hlavě má stále dobré nápady. Nejvíce se mi líbil námět a dobře budovaná atmosféra, která gradovala další a další minutou. Scény ve výtahu byli parádní a napínavé. Konečně svěží vánek do hororového žánrů, který bohužel trošku upadá. ()

Chrustyn

Nevýrazný a nezajímavý horor s odvážným nápadem rozehrát vyvražďovací hru v kabině výtahu. Špatní herci, průhledný scénář, minimum napětí a jen snaživě překvapivá pointa, která by měla překvapit a dát celému filmu jiný rozměr ale rozhodně se tak nekoná. ()

klerik

Fajn film zo stiesneného prostredia (ako boli kedysi KOCKA či SAW). Neprinesie veľa nového, ale funguje slušne a drží sa pevne svojho rámca nastaveného na začiatku. Keby išlo o "nezávislejší" projekt, možno by film získal na zaujímavosti, takto ide "len" o uhladenú žánrovku... ()

korbitch22

Ďábel,pojem který je pro horor jako stvořený.Po duchařině moje nejoblíbenější hororové téma.Scénaristicky je film výborně promakaný,všelijaké střípky a vůbec tempo vyšetřování má slušné grády.Méně známí herci nejsou vůbec na škodu a co se týče atmosféry,ze začátku se o ní dalo lehounce pochybovat,ale pak byla dostatečně svazující,už jen pro ten pocit a tu myšlenku,být zavřený v takové situaci ve výtahu,oni neví proč,divák neví proč,ale ďábel to moc dobře ví! :-) Dobré je si i tipnout kdo znich je oním ďáblem(podotýkám a nechci nás nějak vychvalovat,ale s bráchou sme to tiply oba hned a oba přesně).Shyamalan je mizerný režisér,ale píše zajímavé věci,proto sem neskutečně rád,že se režie neujal on,až na 6 smysl nemůžu jeho filmy vystát.80 minut uplynulo příjemné a ni chvilku sem se nenudil,není to horor jako takový,ale mrazvý thriller to je určitě.Škoda nepromakaného konce a vůbec to mohlo být trošku rozmanitější ale v celku milých 80%. ()

mcb

Kdo čekal nějaké hororové spasení, tak v něj může jen dál v tichosti doufat. Ďábel se totiž navzdory originálnímu námětu propadá s přibývající minutáží stále více a více do samotných pekel. Shyamalanův scenáristický reparát totiž není žádná další vyvážená žánrová hříčka jako z dob jeho prvních filmů, nýbrž obyčejná vybíjená, jež vyústí ve velice banální závěry. Tak banální, že bych je dokonce označil za tuctové. Ale není to jen chyba scénáře, jenž mohl na papíře vypadat vcelku originálně, jde tady taky o celkové ztvárnění. Režie je mdlá a více než horor připomíná obyčejnou televizní inscenaci s pár záběry na trikové mračna. Něčeho jako napětí/hrůzy/lekaček/atmosféry/obav bychom se dohledali lupou, dočkáme se jen do jednoho absolutně nesympatických hrdinů zahraných naprosto katastrofálním castingem. Všechny ty snahy o vážné herectví způsobovaly nejen mně v sále trvalé návaly smíchu. Celé to "napínavé" dění v jednom elevátoru působí pak jako jedna velká a příšerně obsazená trapárna. A když se tvůrci začnou snažit o morální ponaučení, znechutí se vám film tak, že budete hledat igelitové sáčky na ulevení. ()

heyda

Já jsem nadmíru spokojený. Kamera byla úchvatná, hudba vynikající, herecké výkony bezchybné, tak nám tu vlastně zůstává ke kritice jen ta obsahová stránka filmu. Někomu možná celkový průběh i několik prapodivných momentů bude vadit, ale já jsem ty drobnosti neřešil, protože ta hlavní linie příběhu je logická a to je nejdůležitější. Ke kladům můžu přičíst i to, že film zbytečně nenudí vatou okolo a jde rovnou k věci, takže celkově spokojenost. ()

Stanislaus

Ďábel rozhodně nepostrádá temnou a mysteriózní atmosféru, která v průběhu filmu graduje a houstne. Avšak na druhou stranu mi přišlo, že se z toho dalo bezpochyby vytřískat mnohem víc. Mohlo (nebo i mělo) to být údernější a zamotanější - pak bych možná uvažoval o vyšším hodnocení. Pětice byla dle mého vybrána dobře a jednotliví nešťatníci se navzájem skvěle doplňovali. Zkrátka celkem povedený hororový thriller, který je opředený nějakým tím tajemnem, avšak nejde o nic nezapomenutelného. ()

Flego

Najdesivejšie filmy sú tie, kde "zlo" nevidíme... Všetko zostáva na divákovi, jeho predstavivosti a domnienkach. Po vyvražďovačkách, ktoré si svojim množstvom na filmovom trhu vydobili horrorové subžánre, je toto návrat k poctivej práci s napätím a desom. Ak je k dispozícii prepracovaný príbeh s typickým shyamalanovským záverom a hudbou ostrou ako britva vyšitej podľa stupníc Bernarda Herrmanna ( Fernando Velázquez ), je sa konečne na čo pozerať. Ak by som vzal do úvahy najprísnejšie meradlá, určite by som našiel chybičky krásy, ale to je nepodstatné. Devil je zručne natočený, má všetko, čo má mať, dokonca i krátka minutáž je na prospech. Takémuto diablovi držím palce. ()

Flakotaso

Moc chutné překvapení. Krátká stopáž a pomalá gradace nedává šanci hluchým místům. A co víc, situace se mění prakticky pořád, takže film parádně šlape. Pointa byla velice slušná, nic nad čím bych si musel klepat na čelo. Kapitola sama o sobě je opravdu výtečná hudba. Není to žádné upejpavé piánko, ale je pořádně hutná a úderná - a tak to má být. ()

honajz

V podstatě agitka pozitivního myšlení, jak se dnes říká, co si budeme nalhávat. Ale má to slušný herecký výkony, napětí, zajímavý vizuál, dokonalou práci s ruchy, potěšilo mne, že v dnešní době tak oblíbená a co nejreálněji ztvárněná brutalita na plátně ustoupila skutečnému tajemnu, kdy se jen můžeme domýšlet, co se ve chvílích tmy ve výtahu stalo. http://www.dvdextra.cz/dvd-recenze/dabel.html ()

Shyamalanovy filmy bez Shyamalana

Shyamalanovy filmy bez Shyamalana