Riddick se probouzí na neznámé planetě, kde je pohřbený pod hlínou a kamením. Když se vyhrabe ze země, začne boj o život. Na planetě je mnoho predátorů, kteří ho začnou lovit. Riddick se chce napít, ale zjistí, že voda není pitná a tak musí hledat zdroj vody někde jinde. Riddick má zraněnou nohu a začnou ho lovit mimozemští psi dingo. Riddick se schová pod vodou, než psi odejdou. Poté na něj dotírá jeden pes, ale Riddick ho odežene. Posléze spatří čistou vodu, která teče ze skal a tam se může konečně napít. U vody jsou jezírka, ke kterým opět dorazí obrovští psi. Riddick se schová a pozoruje, jak je jeden ze psů sežrán ještěrem, který vyleze z vody. Další ještěr pak napadne Riddicka. Ten se však dokáže ubránit a uteče pryč. Riddick se pak schová pod skálu, aby přečkal noc. Riddick vzpomíná na to, co se mu stalo. Riddick se měl stát lordem vůdcem u smrtivládců. Riddick hledal svůj domov zvaný Furya. Riddick měl slíbeno, že ho jistý muž jménem Kron dopraví domů do Furye. Kron ho ale podvedl a shodil ho z útesu, který ho následně zasypal. Když se Riddick probudil, prozkoumal planetu a našel její přívětivou tvář. Na druhé straně je tráva a voda. Ale může se tam dostat jen skalní průrvou, která vede přes jezírko, kde jsou nebezpeční ještěři. Riddick si ochočil malého psa a vydal se na souboj s ještěrem. Riddick souboj vyhrál a dostal se na lepší stranu planety. Tam našel opuštěnou základnu, kde sepnul nouzový snímač. Ten ho naskenoval do systému a dal vědět vesmírným lodím v okolí, že na planetě je trestanec, na kterého je vyspaná odměna. Na planetě zanedlouho přistálo vesmírné plavidlo lovce odměn jménem Santana, ten má sebou několik kumpánů. Santana se chce zbavit zajatkyně, kterou má na lodi a tak ji chladnokrevně zastřelí. Na planetu záhy přilétá další plavidlo. Jsou to další lovci odměn v čele s velitelem Johnsem. Santana chce, aby Johns vytáhl z lodi jeden zdroj, aby nemohla odletět. To je pojistka, proti Riddickovi. Santana pak zaměří Riddicka a vydá se ho v noci ulovit. Jeden jeho člověk se však chytí do pasti, která ho rozpůlí. Riddick pak zabije další dva členy jeho posádky. Santana jde ráno za Johnsem a žádá ho o pomoc. Přitom se ale naváží do Johnsovi kolegyně jménem Dahl. Ta si nebere servítky a dá mu pěstí. Johns říká, že mu pomůže, ale chce rozkazovat on. Johns pak sleduje Riddickova psa a doufá, že ho dovede až k Riddickovi. Johns prohledá jeskyni, ale najde tam jen mrtvého muže od Santany. Johns si myslí, že se Riddick chce dostat ke zdroji a varuje ostatní, kteří jsou u lodě. Tam je Dahl, která se opět popere se Santanou. Riddick se pak tajně vkrade do vesmírné lodě a ukradne tam oba zdroje. Lodě teď nemohou odletět... (TV Prima)

Kurikmoon

Ridick nesklamal. Možno som to s hodnotením trošku prehnal, ale to, že postavy neboli navlečené v značkovom ma neskutočne potešilo. I gelu vo vlasoch odbudlo. Príjemné osvieženie. ()

Herzeleid

Nevím, nevím.. vypadá to hezky, celkové zpracování moc pěkné, Riddick je pořád svůj, ale prostě to není ono. Děj tohoto dílu mě bohužel absolutně nezaujal.. možná je to tím, že tam vlastně skoro žádný není. Tak nějak mě to mrzí a rád bych ohodnotil lépe, ale z mého pohledu je to podprůměr. ()

Myrreczech

Nějak se ke mě nedostavila ta atmosféra, o kterou se jistě tvůrci snažili. První polovina utahaná a nepříliš zábavná, naštěstí v té druhé se konečně dostaví nějaká ta slušnější akce a ke konci dokonce i ta temná atmosféra, na kterou od černočernočernějičerné tmy čekám. Lepší průměr na takovéto štědrovečerní koukání. ()

V.Silver

Černočerná tma byl napínavý survival thriller, Kronika temna skoro katastrofický snímek o konci světa, no a Riddick je... Riddick je... Riddick je velké Vinovo cameo. Je pěkné, že nám vysvětlí, co se stalo s Lordem Maršálem a že si Riddick umí zavolat dobrej taxík, ale všechno jsem to už jednou viděl, neleknul jsem se ani jednou (!) a jediný bonus byl "side-boob" Katky Pytlodvorské. Nejhorší ale bylo, že Diesel tady tentokrát neměl žádného charakterního záporádka (jímž byl v předchozím díle skvělý Urban), takže se ani nebylo moc na co dívat, žádná chemie, břitký sebeironický humor jel tak na 50%, no a tomu by tak i odpovídalo, co si o tomhle filmu myslím. 55%. ()

R1CH1E

Po slabší Kronice temna jsem ve velký úspěch Riddicka nedoufal. Ale rozhodně jsem nečekal takovou digitální vyžlutělou sračku s minimem akce a s totálním zprzněním Riddicka jako postavy. Prosím, už ne víc. ()

Ravi

Riddick si zahrál malou domů, ale publiku to nevadí, protože rozhodčí to nepískne a všichni jsou spokojení. Včetně mě. Vyplatilo se vsadit na to nejsilnější, co kdy tuto postavu okořeňovalo, a sice na nedostižnost "legendy" v terénu. Ovšem co mě mrzí nejvíce, že čím delší dobu se málo mluví, tím je film lepší. Nejvíce je to vidět na začátku. Tam, kdyby nepadlo 20 minut ani slovo vypravěče, nic by se nestalo, spíš naopak. Takže jak to uzavřít? Film má, co by mít měl, také se navrací do menšího příběhového rámce, což mu spěje (na Riddicka jako velitele armády bych si tedy nezvykl), ale ten scénář je jak z hodně laciného béčka. 70% = 4-/5 ()

Kosmik 1

Bohužel zatím nejméně povedený díl Riddicka. Mé dojmy po prvním shlédnutí jsou smíšené, jelikož z první poloviny jsem byl nadšený, ale ta druhá přinesla jen zklamání. Příšerky na planetě jsem si užíval, s nimi to byla parádní podívaná. Ale jakmile přišli na scénu žoldáci, tak šla většina toho dobrého do háje dubového. Dementní dialogy, silácké řeči a barbarské vyjadřování (včetně ženského osazenstva). No a to, co kolikrát vypustil Riddick z huby, to mi k němu absolutně nesedělo. Opět tedy nezbývá než vyzdvihnout efekty, pěkně zpracovanou planetu a stále namakaného Vin Diesela. Na odpis je bohužel to, že jsem čekal alespoň nějaké rozvinutí příběhu a trochu lepší atmosféru. Takhle se mě dostala jen tupá vyvražďovačka a boj se žoldáky. Přesto se budu těšit na další pokračování, jelikož si myslím, že Riddick má stále co nabídnout a je v něm do budoucna určitě jistý potenciál. Je to už sice obehraná fráze, ale sci-fi, zvláště pak toho dobrého, je pořád málo. 75% ()

Autogram

Planéta asi nemôže byť viac nehostinná a odporná ako toto nové Riddickove vyhnanstvo. Okrem rôznych antických príšer sa vylodia aj lovci ľudí a vesmírny western môže začať. Nie je to tak originálne čiernočierne ako jednotka, ale stále na úrovni, husté hlášky Riddick nezastaví, ani keď je v putách. Tých beznádejných situácií je viac, majster prežitia ich zvládne s úsmevom alebo maximálne úškľabom pri samooperácii. Dobre oživený Votrelec nie je nikdy zlý a osadenstvo je kompletné, lebo nechýba ani drsná žoldnierka, ktorá nešoustá s chlapmi a či si dá na konci predsalen povedať, to som bol veľmi zvedavý. Nepovažujem sa už dávno za adolescenta, ale aj tak silné štyri hviezdy za dobrú zábavu. –––– Nezapomeň, může bejt kdekoliv! ()

Pecival

No je to bida, úvod je vyloženě nuda, občas prošpikovaná WTF scénama jako je Riddick s psíkem v náručí klouzající se pod jakýmsi oplzlým emzákem. Po příletu pašíků se to sice trocha zlepší a když konečně vylezou potvoráci je po chvilce konec. Takže kdyby natáhli poslední část (jejíž akce není upřímně žádná sláva) a zkrátili ten předlouhej úvod asi by to bylo lepší. Pár vtipných hlášek tam je, Diesel by ještě potenciál na pořádný macho měl, ale tady to neprodá. A o logice děje radši vůbec nemedivoat. ()

upson

Vin Diesel je poslední akční mohykán 21.století. Na pokračování tohoto snímku mapující kroky Richarda B. Riddicka, uprchlého vězně a vraha, jsem čekal dlouhých 9 let a konečně jsem se dočkal. Očekával jsem návrat ke kořenům jedničky a dostal jsem jej. To, že jsem milovníkem středorozpočtových a nízkorozpočtových akčních řežeb už se asi nikdy nezmění. Film rozdělí diváky na dvě skupiny. Na ty co jej nenávidí a na ty co jej MILUJÍ. Dívat se na testosteronovou nálož s namakaným hlavním hrdinou je pro někoho přežitek z 80.tých a 90.tých let. A jestli tomu tak je, tak jsem PŘEŽITKÁŘ. pro Riddicka mám slabost a budu jí mít i nadále. Pevně věřím, že pokračování tohoto antihrdinu nemine. Jasných 95% ()

Kejdlo

Třetí Riddick je takové komorní fantasy, které nikam příliš nespěchá a množstvím exteriérů taky zrovna neohromuje, přesto byl docela fajn, akce relativně slušná, zvláště ty s těmi "hady" a i hlášky se zde povedly. Přesto se nedokážu smířit s tím, že to nemělo vlastně vůbec žádnou zápletku a Diesel to natočil hlavně proto, aby vydělal studiu další prachy. Dle mého je třetí Riddick krapet zbytečné pokračování, ale rozhodně koukatelné a milovníkům béčkových fantasy ho určitě doporučuju. 7/10 ()

kenkaku

Je sakra znát, že autoři pochopili co mají diváci raději. Kronika temna poslala Riddicka hodně jiným směrem, než si ho obecenstvo oblíbilo v Černočerné tmě a to že se to fanouškům moc nezamlouvalo vedlo k tomu, že Riddick zařadil jasnou zpátečku. Vše co poprvé zabralo se tady recykluje a je mi úplně jasné, že všichni intelektuálové (co ale nechápu proč čumí zrovna na tenhle film) budou plakat že jde o remake jedničky. Nepřináší nic nového a tak podobně. Z mého pohledu jde o další pohled na příběh Riddicka z úhlu jaký mám raději. Tedy z úhlu Černočerné tmy, ne Kroniky temna. Co bych možná viděl ještě o něco raději je zfilmování některého herního motivu (a bylo by jedno zda Assault on Dark Athena nebo Escape from Butcher Bay), ale i tak jsem spokojen. ()

Sdoom

Hrozivej bullshit. Mizerné triky, nulovej scénář, směšné chování postav, herecké výkony na úrovni telenovely...prostě žádné pozitivum. Aspoň že to bylo zadarmo...(kino Atlas, orig.) ()

Lukoboss

Riddick bez problému vpluje mezi ostatní díly, protože ničím nevyčnívá, neohromí, ani nepřekvapí. Je to prostě stejný jako předchozí filmy. V. Diesel je svalovec k pohledání, kterej se na takový role hodí a nemá problém tam rozsekat pár škorpiovetřelců, kteří se ho snaží sežrat. Pak mu párkrát ve tmě zablýsknou očička a to je všechno... průměr, šeď a za chvilku prázdno, bez vzpomínek. ()

KR4T4S

Nechápu to vlažné přijetí. Za mě: napětí bylo, atmosféra byla, slušná a přehledná akce, hodně cool Vin Diesel, další postavy sice popsatelné dvěma až třema přídavnými jmény, ale je to sci-fi, co se nebere tak moc vážně. Takže ok. A už se mi dlouho nestalo, aby mi z něčeho bylo u filmu špatně - ti Mud Demons / kuřo-hado-štíři byli naprosto vyvedení a nechutní. Obzvláště když jim vyhřeznou vnitřnosti a oni si je (ty svoje) začnou požírat - tomu říkám, žravá potvora. Odpudivá překvapivá zábava. ()

sedm.1

Po shlédnutí Riddicka mě napadá jediná otázka. Kolik musel asi tento brak stát? 5000 dolarů a z toho šlo 4500 Vin Dieselovi do kapsy jako honorář? Chci tím tedy hlavně zdůraznit, že po efektní a vizuální stránce je to jedna velká katastrofa a ostuda, která si svou kvalitou nezadá nic s těmi nejlevnějšími béčkovými produkcemi. Zápletka je na tom velmi podobně. Když je Riddick na té planetě ještě sám, tak se sice nic moc neděje, ale má to alespoň atmosféru a jistý styl, ka dyž to po příjezdu lovců odměn začne být ale konečně už akčnější, tak to zas svým vývojem okamžitě zahučí do těch nejprovařenějších vod, bez momentu překvapení, nápadů a zvratů. No a ani obsazení nevytáhlo Riddicka z bláta, Vin Diesel tentokrát působí vážně nevýrazně, a navíc mi přišlo, že je ho tam především v druhé polovině filmu poměrně i dost málo, a všichni ostatní jak svými výkony, tak vizáží nestojí vůbec ani za pozornost. Nejlepším je tak na celém tomto očekávaném pokračování digitální „pes“, který to jediný celé alespoň trochu oživuje. Třetí Riddick na mě zkrátka ve všech ohledech zapůsobil jako laciný béčko, s mizernou akcí, tuctovým dějem, vyměklým hrdinou a slabým vizuálem. Mě to prostě celé zklamalo, vůbec jsem se nebavil, spíš tedy naopak a já jsem přesvědčen, že Černočerná tma byla jen tvůrčí šťastná shoda náhod, neboť od té doby stojí celá tato sérii za prd. ()

LuciusWlk

Nemůžu si pomoct, ale tento Riddick, je pro mě dvakrát zalitým lógrem, v porovnání Tmou a i Kronikou. Příběh jaksepatří stupidní, nezáživný, vyčpělý, nudný. Vin Diesel, je dle mého jedinou stránkou filmu, která drží hodnocení nad úrovní hovna. Možná je to trochu ostré, ale je to tak. ()

charlie_ando

Jak na to koukám tak jsem asi viděl jiný film než všichni ostatní co zatím tady hodnotili. Přišel jsem si, že sleduji levné sci-fi bez špetky fantazie a akční film bez pořádné akce. Kdybych měl shrnout svůj dojem do pár slov tak se moje normální oči trápily u dvouhodinové přestylizované béčkové vesmírné omalovánky, kde si výtvarník zamiloval žlutohnědou barvu. Ubíjející byla pro mě zvlášť první půlhodina. Úvod, kde se prakticky nic neděje, by si zasloužil dramaticky prostříhat. Hereckému ansámblu samozřejmě vévodí Vin Diesel jako Richard B. Riddick, muž ponechaný svému osudu na nehostinné planetě neFurya. Pro svou ikonickou postavu si po právu utrhává většinu stopáže filmu. Z šedi nájemných lovců, kde jedna parta chce Riddickovu hlavu nacpat do krabice (samozřejmě oddělenou od těla) a druhá přiletěla, za účelem si sním popovídat u šálku kávy, vystupuje jen drsně okouzlující Katee 'Starbuck' Sackhoff jako zástupce velitele konverzační party zabijáků. Celkově mi přišel film zdlouhavý nato, jak málo v něm je povedené akce. Režisér David Twohy, který se podílel i na scénáři nedokázal vtisknout ději tu správnou dynamiku. Ač jsem mnoho nečekal, odcházel jsem z kina zklamaný. ()

HiddenDragon

Soudruzi z LA asi pochopili, ze s druhym dilem (2004) slapli vedle, takze se ve trojce vratili "ke korenum" a vznikl opet velmi zabavny sci-fi alieni akcnak, velmi podobny prvnimu Riddickovi (Pitch Black). Mozna je podobny az moc, ale to necham stranou, protoze jsem se fakt bavil. Vin Diesel je tu opravdu hodne cool a zacinam si myslet, ze ten chlap nestarne....uz 15 let, co jsem ho prvne videl, vypada porad stejne :) A vraci se opet na nehostinnou planetu plnou breberek :) I kdyz dej opet primo navazuje na predchozi dil, Necromongeri z "Chronicles of Riddick" se tu nastesti jen mihnou a uz neukazou. Misto nich je tu opet hura akce lovcu odmen, kteri si holt nespocitaji, ze ani v jedenacti na Riddicka proste nemaj. A kdyz uz se jim konecne dostane do sparu, pochopi, ze "by se meli bat neceho horsiho nez jsem ja" :) Triky jsou opravdu dobre, po chvili jsem prestal dumat, jak to delaj, a jen jsem se kochal. Kazdopadne je tu par nahotinek i dost brutalni sceny, takze bych film osobne radil 18+ (a musim rict, ze i kdyz to na platne bylo jen dve tri sekundy, takze jsem nedokazal posoudit spravnost anatomie, asi jsem videl nejlip rozpulenou filmovou lebku :) ale neprozradim ci byla :) ()

Vin Diesel počtvrté jako Riddick

Vin Diesel počtvrté jako Riddick

08.05.2024

Bezesporu existuje mnoho filmových franšíz, u nichž by si fandové zbožně přáli pokračování. S každou další zvěstí o možném pokračování milované série jejich naděje stoupají, jen aby vysněný film… (více)

Drax v hotelu plném zabijáků

Drax v hotelu plném zabijáků

13.02.2017

Dave Bautista (Drax ze Strážců Galaxie) má našlápnuto k solidní herecké kariéře. V posledních letech se stihnul objevit v bondovce Spectre nebo v Dieselově Riddickovi a letos uvidíme ve dvojce… (více)

Riddicka čeká pokračování

Riddicka čeká pokračování

22.11.2015

Vin Diesel sliboval třetího Riddicka mnoho let. A když jsme ho předloni nakonec dostali, byl z něj téměř stomiliónový hit, u kterého se okamžitě začalo spekulovat o pokračování. Jaká je situace nyní?… (více)

Čeká nás další Riddick a xXx?

Čeká nás další Riddick a xXx?

02.02.2014

Kariéra Vina Diesela je na tom velice dobře. Série Rychle a zběsile je na vrcholu sil, relativně laciný třetí Riddick vydělal téměř 100 milionů dolarů a Marvel Dieselovi určitě zaplatil slušnou sumu… (více)