Riddick se probouzí na neznámé planetě, kde je pohřbený pod hlínou a kamením. Když se vyhrabe ze země, začne boj o život. Na planetě je mnoho predátorů, kteří ho začnou lovit. Riddick se chce napít, ale zjistí, že voda není pitná a tak musí hledat zdroj vody někde jinde. Riddick má zraněnou nohu a začnou ho lovit mimozemští psi dingo. Riddick se schová pod vodou, než psi odejdou. Poté na něj dotírá jeden pes, ale Riddick ho odežene. Posléze spatří čistou vodu, která teče ze skal a tam se může konečně napít. U vody jsou jezírka, ke kterým opět dorazí obrovští psi. Riddick se schová a pozoruje, jak je jeden ze psů sežrán ještěrem, který vyleze z vody. Další ještěr pak napadne Riddicka. Ten se však dokáže ubránit a uteče pryč. Riddick se pak schová pod skálu, aby přečkal noc. Riddick vzpomíná na to, co se mu stalo. Riddick se měl stát lordem vůdcem u smrtivládců. Riddick hledal svůj domov zvaný Furya. Riddick měl slíbeno, že ho jistý muž jménem Kron dopraví domů do Furye. Kron ho ale podvedl a shodil ho z útesu, který ho následně zasypal. Když se Riddick probudil, prozkoumal planetu a našel její přívětivou tvář. Na druhé straně je tráva a voda. Ale může se tam dostat jen skalní průrvou, která vede přes jezírko, kde jsou nebezpeční ještěři. Riddick si ochočil malého psa a vydal se na souboj s ještěrem. Riddick souboj vyhrál a dostal se na lepší stranu planety. Tam našel opuštěnou základnu, kde sepnul nouzový snímač. Ten ho naskenoval do systému a dal vědět vesmírným lodím v okolí, že na planetě je trestanec, na kterého je vyspaná odměna. Na planetě zanedlouho přistálo vesmírné plavidlo lovce odměn jménem Santana, ten má sebou několik kumpánů. Santana se chce zbavit zajatkyně, kterou má na lodi a tak ji chladnokrevně zastřelí. Na planetu záhy přilétá další plavidlo. Jsou to další lovci odměn v čele s velitelem Johnsem. Santana chce, aby Johns vytáhl z lodi jeden zdroj, aby nemohla odletět. To je pojistka, proti Riddickovi. Santana pak zaměří Riddicka a vydá se ho v noci ulovit. Jeden jeho člověk se však chytí do pasti, která ho rozpůlí. Riddick pak zabije další dva členy jeho posádky. Santana jde ráno za Johnsem a žádá ho o pomoc. Přitom se ale naváží do Johnsovi kolegyně jménem Dahl. Ta si nebere servítky a dá mu pěstí. Johns říká, že mu pomůže, ale chce rozkazovat on. Johns pak sleduje Riddickova psa a doufá, že ho dovede až k Riddickovi. Johns prohledá jeskyni, ale najde tam jen mrtvého muže od Santany. Johns si myslí, že se Riddick chce dostat ke zdroji a varuje ostatní, kteří jsou u lodě. Tam je Dahl, která se opět popere se Santanou. Riddick se pak tajně vkrade do vesmírné lodě a ukradne tam oba zdroje. Lodě teď nemohou odletět... (TV Prima)

Litvicek

Riddick v podání Vina Diesela je prostě cool a vždy tomu v předešlých dílech bylo. Tento díl ovšem je jiný, nechci říkat horší, to né, je to velmi povedené ale už to není ono. Film umí diváka zaujmout a to i v momentech, kdy se Riddick jen fláká po planetě a učí svého psa povely ale celkově vzato se polovinu filmu nic neděje a druhá půlka, ta akčnější, neumí tolik zaujmout, jak by měla. To je to, co mi chybělo a co mi vadilo. Nebyl jsem dostatečně pobaven tou akcí a samotným drsným Riddickem. Ne, tohle mělo rozhodně na víc, jak už celkově stvořený svět a možnosti, tak i akčnost a příběh. K světu, je to nová planeta, nové dějiště, takže velké možnosti, bohužel pro nás diváky, režisér sázel na jednoduchost, takže se Riddick utká s jedním druhem příšer, místo třeba deseti, celkem škoda, rozmanitost by tomu určitě přidala na obrátkách, no ale nevadí. Příběh s lovci odměn je fajn ale taky se s tím dalo naložit víc. Celkem jsem si film užil ale na předchozí díly to nemá ani za nic, i když se Vin představil jako nakorbená vazba, pořád tomu něco chybí a já doufám v pokračování. ()

kedl

Riddick nám opět spadl do pěkných sraček, ze kterých se, po právu snaží dostat, ale nudí u toho. Občas sice prohodí slušnou hlášku, ale to na tu dvouhodinovku prostě nestačí, když už hlásí, že do něčeho/někdo zarazí klacek, tak proč ho sakra nezarazí, alespoň by bylo na co se dívat, ale to ne, on radši místo toho hodinu a půl kecá, o tom jaká je chudinka, že na něho všichni serou, a jak proto musí být silný, aby to všechno ukočíroval, zdař Bůh Riddicku, snad příště. ()

divak84

obyčejné, uprostřed i zabávné, béčko. začatek až přiliš one man show (zkratit o 15 min), konec neskutečně neadekvátní a celkem takový "nudný". herecká sestava totalní bullshit - chování, logika, secondary záporák (ten vlasatý) naprostý prušvih. podle mě by byl zabavnější, kdyby tam byl riddick sam s mazlíčkem. ()

Gogo333

Čekal jsem trochu víc hlášek a prostoru pro drsného Riddicka, ale i tak jsem si to užil. Akce slušná, těch pár hlášek ušlo a pěkná zvířátka navrch. Potěšila Katee Sackhoff. 70% ()

dopita

David Twohy Riddicka koncipoval ve stylu Černočerné tmy a to jak dějem, tak i co se výpravnosti filmu týká. Na Kroniku temna víceméně rezignuje, což je dobře, bže za moc nestála. Takže zase ňáká planeta na které se pár lidí snaží Riddicka chytit, zase zvláštní barevnost filmu a zase hromada krvelačných potvor. Černočerná tma zůstala nepřekonána. Ale zase je Riddick lepší, než byla Kronika temna. Originální tedy film rozhodně není, ale koukatelnej určitě je. David Twohy měl díky menšímu rozpočtu volnější ruce a pojal film po svým, nebo jak to říct - trochu nestandartně. Což mě baví. Vin Diesel je stejnej božan jako kdysi, což je supr. Další herci už za moc nestojej a v porovnání s Černočernou tmou Riddick těžce strádá co se týká jediné ženské postavy. ()

Scevola

Riddick je frajer a dokazuje to aj v tomto pokracovani. Velmi dobre sa pozera na vsetko co povie a co spravi. Bez neho by to bol len priemerny B-ckovy akcny film. 7/10 ()

HArna

Vzhledem k neustálému oddalování to dopadlo celkem slušně.Kronika temna byla skvělá,tento díl je pro mě na stejné úrovni jako černočerná tma.65% ()

Greenpeacak

Tak holohlavý týpek sa plazí vyprahnutou pustinou, kde by mal mať upečený mozog do polhodiny, vyrobí si dlahu tým, že si do stehennej kosti rukou vrazí železné kužeľové kliny (od tohto momentu kráča ako pán?!) a v noci sa vyspí v hrobke, ktorú si ešte v ten istý deň vyrobí a nezabudne sa prikryť kamenným kvádrom. Kam sa naňho hrabe Bear Grylls. Nechýbajú ani epické pohľady do ďalekých horizontov, pričom týpek stojí na vyčnievajúcom úpätí nad niekoľko kilometrovým zrázom. Už som len čakal, kedy chytí do ruky kus kameňa a vyžmýka z neho pomarančový džús. ()

ti88na

Kvôli dvadsať sekundovému výstupu Karla Urbana som na dva razy dopozerala Riddica dúfajúc, že to nebolo všetko. Ale bolo. A zvyšok filmu som si musela vystačiť so svalnáčom, ktorý sa volá ako naftový motor a na krku nosí kindervajco miesto hlavy. A drsnosť som mu nezožrala ani na jedinkú minútu. Film má primitívny dej, vtipný scenár a miestami ma aj pobavil, ale len miestami. ()

Paity

Až na ten konec jsem se královsky bavil a film mi poskytl přesně to, co jsem od něj chtěl. Perfektní představení Vina Diesela. ()

bloodline

Menej podarená nadstavba jednotky, ktorej síce padol do lona neporovnateľne vyšší rozpočet, ale to zároveň prispelo aj priamo úmernému pádu preferencií. Ťažko niečo inovovať, keď sa starý koncept predstavil v lepšej grafike. Ani tá, žiaľ, nedokázala natoľko uchvátiť, aby stála za väčší prínos ako hovädzie vetry ku skleníkovému efektu. Človek si to pozrie, ale už iba z úcty k Pitch Black. No a na záver len pokrúti hlavou, kde zasa súdruhovia kvalitných béčiek urobili chybu... ()

ThomasL

Je to prostě kurevsky špatně natočený remake Černočerné tmy, moc keců (hlavně na začátku je to na posrání), málo akce, hlavní bounty hunter je zamindrákovaný přizdisráč, takhle prostě NE. Dlouhé je to jak čtrnáct dnů, ani se nedivím, že jsem v kině na minutu zalomil. Na druhou stranu, Diesel byl docela v poho, efekty byly ucházející, hudba se taky dala, ale to je asi tak všechno... ()

PetkaW.

Filmy o tomto svítiočkovi nikdy neoplývaly dvakrát složitý dějem. Vždycky sázely spíš na akci, zajímavou postavu a příběh šel do pozadí. Tady ale šli tvůrci do extrému, protože tu žádný děj není. Třetí Riddick je pro mě velkým zklamáním. Vizuál super, příšerky hezké, svaly Vina Diesela jako by neznaly gravitaci, ale jinak... postava Riddicka byla oproti dvojce okleštěná snad o všechno zajímavé. Těšila jsem se, že se třeba dozvíme něco víc o Furyantech, jako takových a ono zase nic... Je to zkrátka něco jako: "ano, ano, ano.... vlastně ne." A přemrštěný happy end tomu všemu dal konečnou ránu. ()

Dyas

Pro mě byl třetí byl třetí Riddick parádní pokračování. Nedosahoval kvalit jedničky, ale sympatický Richard B. Riddick to vždy zachrání. Sice se to podobalo prvnímu dílu, ale to mi vůbec nevadilo, protože tuhle sérii a především postavu Riddicka miluji. Super prostředí planety, monstra také nebyla špatná a ten jeho ochočený "pes" byl skvělý :) Někomu to někde přijde ukecané, ale mě vůbec ne. Možná mi nějaké hlášky nepřišli tak cool, ale ukecané to pro mě rozhodně nebylo. Viděl jsem rozšířenou verzi a těch 5* musím napálit. Jednoduše řečeno, já Riddicka žeru! Rozpočet $38 miliónů ][ USA tržby $42,025,135 ][ Celosvětové tržby $98,337,295 ][ Otvírací víkend $19,030,375 ()

peetriss

Potvrzení mé výtky k předchozí Kronice temna, že Riddickovi i režisérovi Twohymu více sedí skromnější rozpočty. Po béčkové megalománii hrající si na něco lepšího se Riddick vrací do kolejí černotmoucího testosteronového béčka, ve kterém divák nejprve dostane od Diesela kurzy přežití na cizí planetě zamořené krvelačnými predátory a posléze si zavolá vesmírné taxi, v němž si musí místo k sezení nejprve vybojovat s podobně nabušenými frajery. Tradičně se nejedná o závratné scénáristické dílo, pozitiva tkví v temné nepřívětivé atmosféře a Vinu Dieselovi (jakkoli ho v jiných filmech nemusím), který je opravdu frajer těžkého kalibru sypající ze sebe hlášky jednu po druhé. Trošku možná zamrzí odfláknutý závěr, přesto Riddick má očekávání poctivého sci-fi béčka splnil. 70% ()

lucijelucije

Černočerná tma a Riddick, to je přece klasika, kterou už všichni známe. Zatímco ale byla pro mě Černočerná tma bezkonkurenční a ojedinělá, další dvě pokračování měla trochu slabší průběh. Podle mě je V. Diesel pro tuhle roli jako stvořený a nelze mu nic vytknout, stejně tak jako v předešlých snímcích.Oovšem lehce mi připadá, že D. Twohy tady sází všechny karty spíše na efekty, což je celkem škoda, protože děj trochu na příběhu upadá. Každopádně boj o přežití, nebezpečné nestvůry a válka s nepřáteli, taková újma tady v tomto sci-fi thrilleru nepřipadá v úvahu. Dobře se bavte =) ()

ondrula

Nedokoukal jsem to. Scénárista a režisér David Twhohy postavu Riddicka prožívá do tý míry, že ho nechává sebe samotnýho ztvárňovat coby patetickou legendu, což by bylo směšný, kdyby to nebylo otravný. Připitomělý akce s digitálníma bestiema působí strašně lacině. No a vepřová hlava Diesel se očividně vysral na fitko, protože se z něj stal pěknej chcípák, což nepochopím, protože v kombinaci s absolutním nedostatkem hereckýho talentu z jeho postavy zbyl jen ubohý prd. ()

iampatrik

75% Béčko jak vyšité, klišé a ohranost na každém rohu, i na mě moc "předigitalizováno". Ale tohle všechno je jedno, Riddick bavil od samého začátku, děj byl "členitý" (důležitost uvozovek je nutná!), ale je to asi ten prvek, díky kterému jsem se nenudil - na začátku "vzchop se a zdolej příšeru v kaluži", zápletka se zabijáky a druhou skupinkou vedenou otcem prahnoucím po odpovědi, no a nakonec monstra a cesta za baterií do lodě. Jo, tenhle béčkový look Riddickovi sedí, dal bych si další díl. ()

Lefty86

Bože kde se berou peníze a energie na něco takového?? Málem jsem to ani nedokoukal a po půl hodině už jsem koukal za jak dlouho to skončí, tam jsem si všiml času 1:58 a myslel jsem že mě klepne. Už dvojka byla blbost a tohle je adekvátní pokračování nesmyslu. Dávám jednu hvězdu a po pravdě ani nevím za co, odpady dávám když už je to fakt šílenost. Možná za Vina Diesela kterého mám docela rád. Co jiného ale vlastně točí??? FaF a tak trochu tohle. No jsem šťastnej že je konec. 15% ()

Hanes88

Jak bych to řek? Prostě Černočerná tma se současnými efekty...:) ale co se mě týče tak první polovina filmu naprosto super...ale ta druhá už prostě byla tak rychle zříznutá až se mi to fakt nelíbilo...prostě si myslím že to trochu odbyli...škoda, ale jako průměrný filmek, na který vždy rád kouknu, to je :). ()

Vin Diesel počtvrté jako Riddick

Vin Diesel počtvrté jako Riddick

08.05.2024

Bezesporu existuje mnoho filmových franšíz, u nichž by si fandové zbožně přáli pokračování. S každou další zvěstí o možném pokračování milované série jejich naděje stoupají, jen aby vysněný film… (více)

Drax v hotelu plném zabijáků

Drax v hotelu plném zabijáků

13.02.2017

Dave Bautista (Drax ze Strážců Galaxie) má našlápnuto k solidní herecké kariéře. V posledních letech se stihnul objevit v bondovce Spectre nebo v Dieselově Riddickovi a letos uvidíme ve dvojce… (více)

Riddicka čeká pokračování

Riddicka čeká pokračování

22.11.2015

Vin Diesel sliboval třetího Riddicka mnoho let. A když jsme ho předloni nakonec dostali, byl z něj téměř stomiliónový hit, u kterého se okamžitě začalo spekulovat o pokračování. Jaká je situace nyní?… (více)

Čeká nás další Riddick a xXx?

Čeká nás další Riddick a xXx?

02.02.2014

Kariéra Vina Diesela je na tom velice dobře. Série Rychle a zběsile je na vrcholu sil, relativně laciný třetí Riddick vydělal téměř 100 milionů dolarů a Marvel Dieselovi určitě zaplatil slušnou sumu… (více)