Země se stala terčem invaze neviditelných mimozemšťanů a lidstvo jejich hostiteli. Mimozemské Duše vytlačí tu lidskou a převezmou kontrolu nad jejich tělem. Melanie je jedna z posledních lidských bytostí, která je vetřelci nedotčena. Po jedné z honiček se ale dostane do zajetí a je přesvědčena, že to znamená její konec. Do její mysli pronikne Duše jménem Poutnice. Ta pátrá v Melaniiných myšlenkách a doufá, že se dopracuje až k příčinám přetrvávajícího odporu, který jim lidé kladou. Je ale zavalena záplavou vzpomínek a silných emocí, jimž vévodí láska. Poutnice není schopna vysvobodit se z tužeb Melaniina těla. Síly, které jdou mimo ně, nakonec promění Poutnici a Melanii v nedobrovolné spojence. (TV Nova)

Hellhajzl

No zas tak špatný to nebylo. Spousta lidí má předsudky vůči Meyerové a dávají filmu už jen z recese nízké hodnocení, ale oproti jiným filmům, které jsem viděl je tento koukatelný. Sice zápletka mohla být v rámci Hollywoodu trochu drsnější, ale nedá se svítit. ()

metztlimoon

Nebolo to až také precukrované ako som čakala. A v skutočnosti ani nešlo tak o lovestory Melanie-Jared, ale skôr Wanda-Ian. Mimochodom, chlapčenské obsadenie celé zle: doteraz neviem, ktorý je Ian, ktorý Jared a ktorý sa ju snažil hodiť do vody... Autá, oči a Kruger super. ()

Tinusa14

Ak by som nečítala knihu tak by hodnotenie bolo podstatne horšie. Aj keď je už vo zvyku že filmy ktoré sú natočené podľa kníh sú vďaka vynechanému deju prepadáky, niečo čo sa dá tolerovať alebo niečo super. Tento film sa dá asi len tolerovať. ()

Janie.

Hodně jsem se toho bála, protože knížku naprosto miluju, ale nakonec to nebylo vůbec špatné. Jen se pořád nemůžu zbavit podoby některých postav, jak jsem si je představovala při čtení (Melanie, Wanda (Emily Browning? WTF?!) a hlavně Ian), takže mi tam vzhledově někteří moc neseděli, ale to už bych asi chtěla moc. ()

david666

Vcelku strašné herecké výkony a "dějové zvraty" ubíjí scénář, který by teoreticky mohl být (pokud by si ho vzal do rukou někdo povolanější) slušný. Ale asi z hovna bič neupleteš, navíc kniha snese někdy více romantického patosu než když to člověk vidí tzv. naživo. Sci-fi a thriller? v žádném přípaadě ()

MiniRecenze

Dostal jsem tip z práce.Od kolegyně....Prvních patnáct minut už na mě doléhala ona známá otupělost,protože film se hodně vleče a pomálu ubíhá.Naštěstí jsou zde sci-fi vsuvky a to Vás udrží při vědomí,teda pokud se dostanete alespoň přes čtvrtku délky filmu.Knižní předlohu jsem nečetl,tudíž nemůžu srovnat,jestli se režii podařilo podchytit tu správnou podstatu filmu.Počítejte s tím,že Vám jsou zde předloženy další dva žánry a tím je drama a romantika.Dramatický žánr se dá překousnout,ale ta romantika je někdy opravdu až k smíchu.Ale i přes to se herci snaží a "jakž-takž" hrají a snaží se diváka udržet.Pro mě jednou a dost,už bych podruhé nedokoukal,ale věřím,že si film najde své příznivce,protože je to: TWILLIGHT TAK TROCHU JINAK!!! ()

Veeria

Kdo četl knihu, ten ví, že zfilmovat tuto nádhernou knihu od skvělé spisovatelky musel být oříšek....celkem jsem se toho bála, ale musím říct, že jsem byla spokojená. Saoirse to zahrála velmi slušně, všechny její emoce jsem jí věřila...to samé mohu říct i o Jakeovi, kterému mu to velmi sedlo! :) Ono udělat film z knihy, která má kolem 500 stran, není lehké. Takže pokud vás zaujal můj komentář, podívejte na film a pokud se vám bude líbit, jděte do knihy, kde je všechno rozvinuto a popsáno do detailu ;) ()

Atten

Film by se s přehledem vešel do dvou půlhodinových dílů seriálu pro nadržený pubertální pipky... no, ať nežeru, 80 minut relativně napínavého filmu by se z toho dalo ještě vymačkat, pokud přivřu oči, zacpu si uši, udělám stojku a skočim z okna. Nápad s mimozemskými zloději těl se mi zdál fajn, prvních patnáct minut jsem se i bavil a vypadalo to celkem slibně, jenže... Pak se na scéně objevila slohová osnova Meyerový, založená na tom, že hlavní hrdinku chce ojet jak ten primitivní opičák, co z ní má mokrou špičku už od začátku, tak i ten zmatenej a přiteplenej slaďoušek, co jí chtěl nejdřív zabít... Zas jeden prosranej námět. Díky, už ne, mohlo by mi to rozpustit na sračku i ty zbytky mozku... ()

ludovit14 odpad!

Hostiteľ film je jedna veľká ____,ktorú som po 30 minutách vypol.Niečo strašné čo dokáže Andrew Niccol zbabrať,pritom posledné jeho dva filmy boli naozaj viac ako dobré.Podľa mňa je na práškoch,jednoznačne jeho najhorší film.HOD:13%Ak niekedy dopozerám túto kravinu,možno zmením svoje hodnotenie.PS:čo ma tu jedine zaujalo bola Diane Kruger v bielom kostýme. ()

Hookins86

Další snímek co má zajímavej námět, ale velká škoda, že nebyl využit naplno. Bohužel dvě hodiny čekání na rozjezd (kterej se někde pozapoměl) jsem teda přežil, ale čekal jsem víc. Bylo to spíš romantický sci-fi drama bez thrillerovosti a akčnosti... ()

rigby

Nebylo to natočené vyloženě špatně, i když byly použity standartní postupy. Ale na dvě hodiny byl velmi slabý příběh, unylý a bez nápadu. Na druhou stranu to přineslo výhodu jasné čitelnosti už od prvních minut. Konec byl předvídatelný a nemohlo to dopadnout jinak. Největší slabinou ale je to, že je to sci-fi pouze pro holčičky. Nikdo dospělý, nebo muž, v tom nenajde nic hlubšího, co by přinášelo jakoukoli myšlenku či poselství. Ale vydržel jsem to do konce, proto výsledné dvě hvězdičky jsou odměna za mou trpělivost. ()

Leegy

Tento film mě příjemně překvapil. Nevím,zda to bylo tím, že spisovatelka napsala lepší knihu, nebo že se její dílo dostalo do rukou lepšího režiséra, každopádně mé obavy z obdoby Twilight ságy se naštěstí nenaplnili. Film se sice točí kolem milostného páru, ale není to až tak kýčovitý. Je zde několik překvapivých scén, celých 125 minut příjemně ubíhá a konec je vcelku překvapivý. Sice se nedá říct, že by to byl nejlepší film všech dob, ale koukat se na to dá velmi dobře a já bych řekla, že to mohlo být natočeno klidně i mnohem hůř, takže jsem v celku spokojená. ()

Neo007

Po delší době jsem si říkal, že se mrknu taky na něco jinýho než horor. A za sebe můžu říct, žeklidnej a odpočinkovej film u kterýho není potřeba přemýšlet, jsem vybral dobře. Ikdyž prvních 15 minut mě tak nějak nechytlo, protože nebylo zrovna úplně jasný o co půjde. Ale dál pohodička jednoduchá dějová linie, která mě osobně bavila až do konce. Do žánru thriller a akční bych tohle určitě nezařadil, ale sci-fi a romantický bych řekl sedí. Takže za sebe 70% si to zaslouží. ()

RomaS

V rámci sci-fi žánru jsem něco podobného ještě neviděl. Cizí mimozemská rasa žijící jako parazit v člověku ovládla veškeré lidstvo. Něco takového už by tu bylo, jenže tahle rasa je mírumilovná. Nejenom že nechtějí nikomu ublížit, dokážou vymítit ze světa strašáky jako je hlad, nemoci nebo války. Lidé prostě žijí ve perfektním světě. Jenže to má jeden velký háček. Už to nejsou lidé. Parazit převezme kontrolu nad tělem takovým způsobem, že je hostitelova mysl zcela potlačena. A to se nelíbí nikomu. Příběh je založen na jedné z mála vyjímek kdy vetřelec se dostane do příliš zdorovité dívky a ta s ním dokáže komunikovat a dokonce obrátit na svou stranu. Tak to zní příliš suše, ale v podstatě je to velmi příjemná a neagresivní sci-fi romance o velmi nevšedních vztazích.... a to jsem nemyslel ironicky :-) ()

Luke189

Další výborné scifi, tak v trošku netradičním podání. Už od začátku je film velice poutavý a zajímavý, až i docela emociální. Melanie je zajata neviditelným mimozemšťanem, zvanou Poutnicí a její původní úkol byl, ze vzpomínek nalézt úkryt zbývajích žijících lidí pro svou rasu, která lidi loví. Poutnice je zavalena hordou vzpomínek a silných emocí, jimž vévodí láska, sama této síle nečekaně podlehne a tak vzniká z toho pěkná "lovestory". ()

Další adaptace knihy pro mládež na cestě

Další adaptace knihy pro mládež na cestě

03.08.2014

Po Divergent přijde Insurgent

Po Divergent přijde Insurgent

13.02.2014

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

13.05.2013

Další těla pod Neesonovy náhrobky